Gość

Jaką kupić spawarkę ?

Polecane posty

seweryn20    825

To czy spawarka jest firmowa czy nie nie zmieni jakości. To jak ty się przyłożysz już tak.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jesli juz chcesz wylozyc taka kase to kup cos markowego. Polecam KEMPPI bedzie to uzywka jesli o takich parametrach, ale jakosc pracy bez porownania.

Mam inwertorową mma tej firmy i nie narzekam, spawa jak potrzeba. Biorę w rękę i idę, z transformatorem tej mocy już nie ma tej zalety.  Chodzi mi o to jak się pracuje na tym jednym pokrętle - czy dobrze dobiera parametry, czy za każdym razem trzeba zmieniać coś w ustawieniach spawając inną grubość itp, co dziwne cena jest porównywalna z modelem tej mocy z klasyczną regulacją bezstopniową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie wiem jak jest w tym modelu ale obecnie większość spawarek mig/mag pomimo ręcznej regulacji posuwu drutu i tak zmienia go do prądu, możesz tylko w jakimś zakresie doregulować.

Co ty chcesz tym spawać? 350A to potężna moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To moc max. Chce mieć stabilne 200-250A i koniecznie drut 1,2 . Spawać będzie wszystko na co będzie robota. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No to i tak jak na gospodarstwo dużo. Mam magnuma 280 A i mało kiedy wskoczę na 200 nawet spawając 30 mm płaskowniki. 

Fajnie tym robota idzie przynajmniej ja nie żałuję zakupu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mogę kupić w lepszej cenie tą 350, link dałem poglądowy. Jakim drutem spawasz tą 280-tką? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Najczęściej jedynką w miarę uniwersalny, do blach zmieniam na 0,8. 

Ale raczej w przyszłości 1-kę zastąpię 1,2. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1946

i wtedy wskoczysz do mocy maks. Przecież wiesz, że półautomatach ustawia się napięcie a nie prąd. Prąd zależy od aktualnego odczepu dławika, grubości drutu i tp. W zasadzie to sprzęt ze stabilizacją łuku ma możliwość wymuszania prądu a działa to tak jak np pokrętło w rączce. Stary mój bester mma miał pilota i nawet elektrodą ekstra idzie jak masz pod ręką możliwość regulacji w trakcie spawania. W każdym razie źródła jak miller czy fronius to wydatek ok 10kpln za używkę. W kwesti spawarki to na 240 V i typową wtyczkę źródło do 200A bo prawdopodobnie uzyskasz wtedy jakieś 160 i będziesz zadowolony. Kiedyś z Castoramy kupiłem dedrę bo było cinko i niedziela i mam ją do tej pory - z 5 lat będzie. Okazała się bardzo wporządku tak że z tymi chinczykami jest różnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mam styczność z tą 280-tką i sam właściciel powiedział że "coś jej brak " na drucie 1,2 od nowości, że lepiej mocniejszą kupić. A różnica w cenie ok 1000zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No ja mam 280 i nie zauważyłem żeby coś brakowało nawet spawając 30 milimetrowe elementy. Na drucie 1 mm nie ma za bardzo co spawać prądem powyżej 200A. Na razie mam całą rolkę 1-ki ale dam znać co powie na 1,2 w przyszłości. Problemów na pewno nie będzie spawając większym prądem, na niskim no cóż do tego jest cieńszy drut.

A napięcie czy prąd.... jest woltomierz i amperomierz. Napięcie praktycznie niezmienne a prąd już tak. Zmiany napięcia z tego co wiem stosuje się ale przy spawaniu aluminium i nie znam chińczyka za 3 koła który by posiadał taką możliwość.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W swoim magnumie masz przecież 2 pokrętła - posuw i napięcie, w spawarkach mma/mig mag masz dodatkowe pokrętło Ampery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Trzy pokrętła posuw, prąd spawania MMA i napięcie łuku mig. Gdzie napięcie waha się pomiędzy 14-29 V przy obu metodach a natężenie od 40-280 A teoretycznych bo nie sprawdzałem czy osiąga maksymalne. Samo natężenie prądu zmienia się też w zależności od posuwu drutu i tu pewnie i napięcie się waha. Ogólnie w czasie spawania interesuje mnie natężenie i na tym parametrze się skupiam.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    295

Uchwyt 3 metrowy jest za krótki, musi być 5m, tylko wtedy potrzebny dobry 4 rolkowy podajnik drutu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Uchwyty montowane w magnumach i tak są kiepskie na dzień dobry pancerz do wymiany. Najlepiej gdyby szło kupić bez a samego bata osobno porządnego.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiście posiadam dwie: półautomat spawalniczy bester lincoln 1801 i spawarkę inwertorową Stanley star 6000. Bestera mam kilka lat i przeszedł nie jedno ze mną, a stanleya od niedawna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szpenio    11

Polecam MAGNUMA 350migomat  bardzo dobra spawarka    ;)  ;)  ;)  ;)


Witam Witam pochodzę z województwa lubelskiego 

Mam konto na YouTube.com

Najnowszy filmik 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Uchwyt 3 metrowy jest za krótki, musi być 5m, tylko wtedy potrzebny dobry 4 rolkowy podajnik drutu. 

 

Tu się zgodzę, 3 metry to porażka chyba że ktoś spawa w jednym miejscu tylko, mam 4 metry i do końca nie jestem zadowolony z tej konfiguracji uważam że 5 by mię bardziej zadowalała.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Spawarka jak każda inna wyprodukowana przez ludziki o lepszym widzeniu w poziomie. Nie ważne jak się nazywa - Ideal czy Royal. W środku za pewne to samo co w większości w tej cenie. Jeśli potrzebujesz to kup i spawaj. 200A wystarczy do większości zastosowań, elektroda 4 też pójdzie tym bardziej że inwertory mają wysokie duże cykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kolega wyżej pisał - ten sam sprzęt co reszta chińczyków w tej klasie. Składasz zamówienie u chińczyków na dany produkt to Ci mogą nawet adidas na niej namalować, ich to nie obchodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707
Napisano (edytowany)

Pozostaje jeszcze kwestia zabezpieczenia. Są to urządzenia jednofazowe, przy max. mocy czyli 8,3kW potrzeba zabezpieczenie powyżej 32A więc życzę powodzenia w spawaniu tym na max. mocy. 

Choć z praktyki przy prądzie spawania ok 120-130 A i zabezpieczeniu B16 nic się nie działo więc może tam moc jest inna niż podawana przez wytwórcę.

Nie znam się na tyle aby wam coś doradzał w kwestii budżetowych spawarek, ja bym wybierał najprostszą bez zbędnych bajerów. Dużo było pochlebnych opinii o spawarkach Dedra, spawałem taką i nawet na długim cienkim przedłużaczu nic sobie z elektrodą 3,25 nie robi.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj