Skocz do zawartości
Gość Profil usunięty

krowa cielna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Krowa
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam.Czy możliwe że krowa cielna ma ruję!?Proszę o odpowiedź.

mora    14

teoretycznie tak się może zdarzyć , ale bardziej prawdopodobne jest,że wyczuwa ruję innej krowy i przez to mylnie stwierdzasz ruję u niej.

Thomas2135    1191

Wg mnie to możliwe. Pamiętam jeszcze jak kilka lat temu miałem krowę, która rzekomo miała ruję, bo "stała bykowi". Jak się później okazało po porodzie krowa była już z miesiąc czy dwa cielna. To nie był chyba jedyny przypadek. Jesteś pewien, że ta krowa nie poroniła i nawet tego nie zauważyłeś, bo zarodek został wdeptany w kał. Miałem taką sytuację latem, krowa cielna już 4 miesiące i ma ruję. Kilka dni wcześniej znaleźliśmy na ruszcie "flaczek" z twardą kulką" w środku. Wszystko nie było dużo większe od kurzego jaja.

Wiadomość z agroFakt.pl

Paliwoda    1

wszystko jest możliwe u mnie był ostatnio przypadek że krowa porzuciła a potem normalnie miała ruje a i tak ocieliła się w pierwszym terminie czyli musiała mieć dwa cielaki . wszystko jest możliwe.... <_<

mirek767    46

możliwe, miałem kiedyś krowę która powtórzyła po 3 miesiącach, puściłem ją do byka i już dalej nie powtarzała, a sześciu miesiącach zachodzę rano do obory a tam chodzi cielak po pierwszym (sztucznym) zacielaniu.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hmm dzięki za odp.Ta krowa była kilka razy zacielana sztucznie a nawet naturalnie jednak nic nie wskazywało na to,że jest cielna.W ostatnim czasie zdecydowanie przytyła i stąd moje podejrzenia.

Pawel1344    0

najlepiej jak by lekarz zbadał nie drogi koszt i było by pewne. Ja też miałem przypadek że krowa po czterech miesiącach miała ruje dopuściłem wtedy do byka na szczęście nic się nie stało i po 5 miesiącach urodził się cielak. No ale warto na prawdę zbadać.

adamvet1    0

Czasami zdarza sie ruja w czasie ciąży. Jest to najczęsciej około 5 miesiaca ciąży. Niech lek. wet. ci zbada czy cielna i z głowy. ;)

Mati10    8

U mnie krowa miła 2 razy ruje po ocieleniu i przy tej 2 rui została zacielona, a po 2 miesiącach ruja. Potem znowu za 3 tygodnie i zacieliliśmy i ocieliła się 9 miesięcy od tego 2 zacielenia. Nie wiem co mogło być powodem braku rui przez te 2 miesiące. Raczej nie poroniła. A w tym roku ta sama sztuka miała ruję po ocieleniu, a potem brak przez 1,5 miesiąca. Lek. wet. zbadał i powiedział, że torbiel i za duży żeby go wycisnąć. Zrobił płukankę, dał hormon, minęły 3 tygodnie wczoraj i nic, wiec czekam jeszcze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się