Skocz do zawartości
batim

W jakim modelu Zetora jest wzmacniacz momentu ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wzmacniacz
batim    3

Czy zetory takie jak seria 5340 /6340 / 7340
posiadają wzmacniacze momentu ? Na czym one polegają?

Edytowano przez SZYMANOX
Ortografia w tytule Tematu!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

No niby tak ale ten wzmacniacz to taka kicha mam go przy swoim 7745 nieraz sie go urzyje jak pod góre jest cięzko ale trzeba uważać aby nie chmować nigdy silnikiem przy włączonym wzmacniaczu bo pójdzie sie jeba**

Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

koris    0

Jak na Rybie jezdzisz?a od kiedy to sie hamuje silnikiem na połowkach .To prosty mechanizm naped idzie przez tarcze wom nie przes wałek sprzęgła tylko odrazu na posredni.a to sobie mozna zamontowac do kazdego zetorka tylko kosztuje około 2 tysiace nieliczac roboty.

Hanter150    2

Wzmacniacz momentu jest super słabą bo jak ciągnik nie daje rady i ma zamiar zgasnąć to wciska sie i dalej można jechać bez zmiany biegu.

KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

igorass    32

Wzmacniacz momentu to taki "Power Shift dla ubogich" w Zetorach tej serii odbywa się to w ten sposób że jadąc np. na jedynce wciskasz pedał wzmacniacza bez wyciskania sprzęgła i ciągnik zwalnia o 30% i tym samym jego moc wzrasta. Jeżeli zwiększony opór ustąpi puszczasz pedał i ciągnik powraca do normalnego biegu.

Gość maciek08   
Gość maciek08

tak w Zetorach 8011 i większych włącza sie go bez sprzęgła.

skrok18    1

Witam a możecie mi powiedzieć czy we wszystkich modelach zetora 7745 jest wzmacnicz momętu ?? ;);)

brzozak2    236

niektore wersje mialy np. horal system, ja tam sobie bardzo chwalilem wzmacniacz momentu w 7245 horal. do cukrowni w pruszczu gd. pod wysoki wiadukt sie wjezdzalo z 2 x HL (6 tonowe z nadstawkami) i to spore elatwienie bylo, bo tylko raz redukowalem ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

adikpl1    179
Witam a możecie mi powiedzieć czy we wszystkich modelach zetora 7745 jest wzmacnicz momętu ?? ;);)

Nie we wszystkich ponieważ było to wyposażenie opcjonalne.

W tabelach jest podana liczba biegów z której wynika że ten Zetor nie ma raczej wzmacniacza momentu.

Konedata jest to strona w której są podawane dane techniczne ciągników na rynek fiński, więc być może na ten rynek takowe modele nie trafiały. Danych mówiących o wzmacniaczu w tej serii nie mogę znaleźć ale mogę w weekend mogę zeskanować stronę z instrukcji obsługi mówiącej o wzmacniaczu. Mam za to dane ciągników wcześniejszej serii czyli 4712, 5711, 6711 i tu już występuje wzmacniacz momentu

4 akapit:

http://www.zetorworld.com/history-1972/history_1972-7.html

gregor215    0

Witam i dopytuje bo nikt nie pisze dokładnie jak realizowany jest napęd przez zmacniacz w zetorze 7245 lub 7745 kto wie dokładnie to niech podzieli się wiadomościami tylko proszę pisać fakty a nie domysły .Wiem że był montowany na rzadanie za dopłatom i wyczytałem że uruchamia go ciśnienie powietrza z sprężarki ale jaka budowa tego mechanizmu?

zydor    7

Jak nikt nie wie na pewno to można się podomyślać, na pewno sterowany lewą nogą i zaworem pneumatycznym, na pewno nie działa na zasadzie kosza satelitów a li tylko jako koło zębate w skrzyni; prawdopodobnie tylko czysta mechanika. Jak to sie będzie działo bez sprzęgła i zgrzytu nie wiem...

pozdr

pawel885    437

Przecież w artykule wyżej jest to opisane - mechaniczne sprzęgło zębate/kłowe uruchamiane siłownikiem pneumatycznym, bez sprzęgła pod obciążeniem

gregor215    0

Witam ,w  takim razie jeśli ten półbieg działa na zasadzie sprzęgła kłowego to pod obciążeniem używając go słychać zgrzyt w skrzyni podejrzewam iż pewnie za często lepiej nie używać go bo szybko człowiek będzie musiał to ustrojstwo naprawiać??

hubertb    126

W takim razie blokady osi tylnej też nie używaj bo działa identycznie... 

Kilka filmów na temat zmiany biegów:

https://www.youtube.com/watch?v=2kC4IhtGtzg 

W zetorze też się da bez sprzęgła tyle że: lewarek jest w dość niewygodnym miejscu, mechanizm wybieraka przynajmniej u mnie pozostawia sporo do życzenia jeśli chodzi o dokładność. Przestrzegam przed wciskaniem sprzęgła do końca(powinno się tylko napinać tzn. wciskać pedał do około 1/3 skoku pedału), przy mocniejszym wciśnięciu mocno napiera hamulec synchronizacyjny i słychać ładny zgrzyt. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez JJaaJJoo
      Witam posiadam zetor z rodzinny 5211-7711 jak to zetory z lewej strony siedzenia mam 3 wajchy z czego interesują mnie wajchy od wom-u i ręcznego.A dokładniej idą od nich linki od ręcznego na zdj jest połoczona z dźwignią nr1 A obok znajduje się dźwignią od wom-i na zdj zaznaczone nr2 .No i tu jest właśnie kłopot bo w momencie zaciągania 5 min sprzęgła  zaciąga się również hamulec ręczny . I tu jest pytanie czego jest to przyczyna dodam że linki są podłączone dobrze ? 

• Przez ROBERTO0808
      witam ukrecil mi sie walek atakujacy zaraz za frezem agroma kalisz spszedaje z kolem i kosztuje 2450 moze ktos to robil i od czego moglo sie ukrecic
    • Przez Paula87
      Witam, mam pytanie czy olej avia special hdc 10w nadaje się do ciągnika Zator 5011?
      Ewentualnie jaki polecacie na zimę?
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez samsung335
      Witam wszystkich mam problem z olejeniem w zetorze 5211 wygania mi olej, a dokładniej wyciek znajduję się zaraz pod korkiem wlewu oleju i cały czas mi pali się olejenie, ale ciśnienie oleju na wskaźniku jest maksymalne olej cieknie jeszcze przez czujnik oleju co może być przyczyną wycieku?