Zaloguj się, aby obserwować  
forestman

3070 Brak zapłonu?

Polecane posty

forestman    0

Otóż w moim Fergusonie występuje taki problem, że po przekręceniu kluczyka kontrolki nie zapalają się, brak reakcji, nie da się go odpalić, po wciśnięciu sprzęgła kontrolki zapalają się, stacyjkę wymieniałem, ale dalej to samo, w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż w moim Fergusonie występuje taki problem, że po przekręceniu kluczyka kontrolki nie zapalają się, brak reakcji, nie da się go odpalić, po wciśnięciu sprzęgła kontrolki zapalają się, stacyjkę wymieniałem, ale dalej to samo, w czym problem?

 

witaj kolego w fergusonach jest tzw bezpieczne odpalanie jak sprzęgła nie wciśniesz to nie odpalisz, pod sprzęgłem jest taki przycisk może tam poszukaj przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forestman    0

witaj kolego w fergusonach jest tzw bezpieczne odpalanie jak sprzęgła nie wciśniesz to nie odpalisz, pod sprzęgłem jest taki przycisk może tam poszukaj przyczyny?

nie, nie, wiem, że trzeba sprzęgło, ale wogóle nie ma prądu w stacyjce, to samo z radiem, nie dochodzi prąd wogóle, ale jak wcisnę sprzęgło to się zapala żółw/zając i tyle, a nie ma reakcji na kluczyk, dopiero na krótko muszę go odpalić i wszystko wraca do normy, może jakieś przekaźniki czy coś tam jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Kolego. Przecież nikt ci nie powie co ci sie zepsuło bo tego nie widzi i nie ma jak sprawdzić. Bierz jakaś lampke na kablach czy miernik jak masz i sprawdzaj po kolei od akumulatora dokąd prąd dochodzi a gdzie znika i masz rozwiązanie. A jak nie potrafisz to pozostaje ci jakis elektryk samochodowy czy ktoś kto sie zna na prądach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forestman    0

Kolego. Przecież nikt ci nie powie co ci sie zepsuło bo tego nie widzi i nie ma jak sprawdzić. Bierz jakaś lampke na kablach czy miernik jak masz i sprawdzaj po kolei od akumulatora dokąd prąd dochodzi a gdzie znika i masz rozwiązanie. A jak nie potrafisz to pozostaje ci jakis elektryk samochodowy czy ktoś kto sie zna na prądach.

no tak, a nie wiecie, czy w MF są jakieś przekaźniki? Jak tak to w którym miejscu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

jak n a krótko zapala i wszystko później działa to może uszkodził się czujnik luzu jeśli takowy jest, albo coś może z alternatorem. musisz szukać kolego i nie cytuj poprzedniego posta bo % dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

ja bym obstawiał że gdzieś po drodze ginie masa czy minus jak kto woli ewentualnie przewód zasilający stacyjkę gdzieś się przetarł lub co bardziej prawdopodobne gdzieś nie łączy. Na prosty chłopski rozum biorąc prądu nie dostaje z akumulatora a jak odpalisz na krótko to wtedy idzie z alternatora i wszystko jest ok jak twierdzisz. poszukaj wady przy klemie albo przy rozruszniku nie wiem dobrze skąd dokładnie zasilana jest stacyjka nie miałem potrzeby sprawdzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grodecki    0

W każdym Ferdku jest tzw.czujnik bezpieczeństwa i wszystkie drążki np.od pułbiegów i od skrzyni biegów muszą być w pozycji neutralnej wtedy dochodzi prąd do stacyjki lub padł czujnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj