przemek111447

claas dominator 76,86,96.Czym sie roznia.

Polecane posty

kravter    39
Napisano (edytowany)

powiem ci ze claas ma dalego wysunieta kose i da sie kosic bez stolu w tamtym roku 6 ha bez stolu i male straty:) no chyba ze masz duzo rzepaku no to co innego :)

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

kravter bez jaj... Jak oceniłeś że małe te straty? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

To samo podpowiada mi ten znajomy, żeby kupić tylko kosę boczną (1500 zł) i zamontować listwę uniemożliwiającą zsuwanie się ziaren do przodu. Notowidła maksymalnie do tyłu i kosić. Jak go przyprowadzę, to dokładniej się temu wszystkiemu przyjrzę. Rzepaku nie mam za wiele. Ok 10 ha.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

To żeś teraz pojechał, więc pomyśl, że jak rzepak sie sieje 2,5-3,5kg/ha i sie rozrośnie to jest na prawde zielono, więc jak ocenisz czy stracileś 100 czy może 300kg na hektarze? Niemożliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

jezu to przyjedz i zobacz po kombajnie lezy sobie sporadycznie tyle co nagarniacz trąci nie wierzysz? zapraszam, na uslgach tez tak kosze i jakos wracaja na drugi rok i pretesji nie maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

nie no kravter mów co chcesz ale ja nie wierzę w to że da się kosić rzepak bez stołu... ja mam koło 30 ha rzepaku i nie wyobrażam sobie moim 96 kosić tego bez stołu.... jedna rzecz to straty nie wiem jak bardzo cofniesz motowidła a druga to szybkość jazdy ze stołem jest dużo większa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

chomik jak masz 30 ha rzepaku to ci sie oplaci a jak ja kosze moze 6 to na co mi on? dluzej bede zakladal niz kosil :D a z motowidlami to 20 lat praktyki ojca panie :D tak ustawi ze kreca sie idealnie z predkoscia wpadania rzepaku, kosisz troche wyżej i juz ci motowidla tylko lekko dotykaja :D zalezy jaki masz rzekap bo u nas jak jezdzi sie na uslagach to nie jest za wysoki ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10
Napisano (edytowany)

tak ustawi ze kreca sie idealnie z predkoscia wpadania rzepaku, kosisz troche wyżej i juz ci motowidla tylko lekko dotykaja :D

 

Nie ucz nas kosić.

 

chomik jak masz 30 ha rzepaku to ci sie oplaci a jak ja kosze moze 6 to na co mi on? dluzej bede zakladal niz kosil :D

 

Ja nie mam swojego rzepaku, a szukam stołu do JD. Posiadanie stołu to główny argument przy usługowym zbiorze rapsu. Nie wiem kto Cie bierze do wykonania zbioru. Chyba już z przymusu (nie ma kombajnów w okolicy) lub z nieświadomości. Wynajęcie kombajnu ze stołem generuje mniejsze straty, czyli mniejsze koszty dla usługobiorcy.

Czy inwestycja rzędu 6 tyś. to dużo? Uważam, że nie. 2 dni na usługach (wykoszone ok. 25 ha) i stół nam się zwraca. Mamy większy popyt na usługi, zwiększa się wartość kombajnu. Jeżeli chodzi o zakładanie to stół mogę sobie założyć nawet w lutym.

 

 

jezu to przyjedz i zobacz po kombajnie lezy sobie sporadycznie tyle co nagarniacz trąci nie wierzysz?

 

Ja nie wierze i chciałbym przyjechać. Nie rozumiem twoich wypowiedzi na AF, nie wiem skąd takie wnioski z zycia wyciągasz. Chyba kierujesz się tym co inni powiedzą a później powtarzasz.

Edytowano przez CONDOR

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

wszystko zależy jaki rzepak się kosi... taki co sypie 1,5 do 2 t/ha to można się bawić w nie posiadanie stołu, ale żaden kombajnista i żaden kombajn nie jest w stanie bez poważnych strat ziarna wykosić bez stołu rzepaku 4 - 5 t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

6 tysi ta? 25 ha przy czym ja kosze 5/6 rocznie to 5 lat ;p a za 5 lat to bedzie pewnie nowy kombajn ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

6 tysi ta? 25 ha przy czym ja kosze 5/6 rocznie to 5 lat ;p a za 5 lat to bedzie pewnie nowy kombajn ;p

 

Jak nie masz dobrego sprzętu ( np. stołu do rapsu) to kto Cie będzie brał na usługi? Konkretny sprzęt+ konkretna robota= konkretna kasa.

 

a za 5 lat to bedzie pewnie nowy kombajn ;p

 

ty to napisałeś, nie wiem skąd takie wnioski

 

 

25 ha przy czym ja kosze 5/6 rocznie

 

mało kosisz, mało wiesz, dużo piszesz.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39
Napisano (edytowany)

rzepaku a pszenicy to ponad 400 ha

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Powyżej piszesz tak:

25 ha przy czym ja kosze 5/6 rocznie to 5 lat ;p ;

 

Kiedyś pisałeś że zbierasz wszystko z 50 ha.

 

Sam się już nie wiesz. Proszę cie, nie ośmiejszaj się. Koniec OT.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

rany ja mam 3 kombajny 2 na uslugi a jeden zostaje na 50 ha O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha1984    2

Hah... jeździsz po usługach i nie chcesz zbierać rzepaku? Wszyscy w okół koszą rzepak a ty stoisz swoimi trzema kombajnami i czekasz aż się zboża zaczną...... Kolego prowadzę działalność usługową i nie wyobrażam sobie, że moje kombajny nie miały by stołów, kosząc rzepak przedłużasz sezon czyli więcej zarabiasz. Proponuje Ci jeszcze kosić kukurydze bez przystawki:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

@kravter jest bardzo nie wiarygodny w swoich wypowiedziach, rzadko popiera swoje wypowiedzi rzeczowymi argumentami, tylko zawsze jakieś ogólniki... Najprędzej to jego ojciec ma te kombajny a nie on... Na usługi stół to juz obowiązek a kto bierze kogo bez to już musi być głód kombajnów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

u nas kazdy kto sieje rzepak to ma swoj kombajn (oprócz jednego czlowieka ktoremu wlasnie kosze) a tak to same pszenice moge ci fote pyknac okolicy i zobaczysz sporadycznie rzepak ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Nie będę zakładał nowego tematu, szukam użytkowników dominatora 68s. Potrzebne mi opinie na temat takiego kombajnu.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

też szukam jak ustawić młucarnie do przenice w claasie 96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj