przemek111447

claas dominator 76,86,96.Czym sie roznia.

Polecane posty

przemek111447    141

witam.czym sie roznia dokłądnie poszczegolne kombajny?naped hydrostatyczny maja wszystkie?na czym dokładnie polega ten naped?chciałbym załuzmy takiego dminatora 86 z kosa tnaca 3.9m bo 4.2 to chyba nie ma do claasa. podpowiedzcie cos na co zworici uwage przy kupnie zeby ktos mnie nie nabił w butelke na roczniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

76 ma 4 wytrząsacze i jest wąższa gardziel młocarnia sita itp. 86 i 96 mają 5 wytrząsaczy. Tak dokładniej to nie znam 86 i 96, mogą się różnić silnikami(mocą) 96 może mieć turbo i silnik 150 lub mocniejszy. 76 ma 120 km bez turbo. 76 kosa tnąca 3,6 lub 3,9m. 86 kosa 3,9 lub 4,5. 96 kosa 4,5 i 5,1. Przy kupnie patrz aby był silnik mercedes niezawodny lepszy od perkinsa, patrz na heder czy nie jest pokżywiony, czy nie zgnity, mtg, jakość sit, czy podsiewacz nie był spawany i wgl rama czy nie była spawana. Numer ramy z tabliczkom czy się zgadza, tabliczka jest nad prawym przednim kołem pod podestem widoczna, a nr ramy jak jest otwieranie klapy do młocarni z tej samej strony co tabliczka ostatnie 2 cyfry nr ramy to rok.


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

wiesz co ja się znam bardzo na claasach ale 96 to już jest za***iste bydle(według mnie), i cheder to spokojnie powinien mieć z 4,80m, ale poprawcie mnie jeśli się mylę.

a co do napędu hydrostatycznego to na kołach są zamontowane hydro silniki które napędzane są od zarąbistej pompy jezdnej(przynajmniej tak mam w sieczkarni) - zasada prosta im większy przepływ oleju na hydro silnik tym szybciej jedzie! :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

76 ma 4 wytrząsacze o długości 4,5m, 86 5 wytrząsaczy 3,9m a 96 5 wytrząsaczy 4,5m,(tak wiec 76 jest wąższy ale dłuższy od 86), czy mercedes czy perkins to już nie takie oczywiste, bo jak kupi perkinsa z dobra pompa wtryskowa to też nie będzie miał problemu, hydrostat jeżeli był to tylko raczej w 96. A hedery jaki weźnie taki weźnie, Claas ma duże pole manewru z hederami, do 76 najlepszy byłby 3,9, do 86 z sinikiem 120km też 3,9, z silnikiem 150km 4,5m, a 96 także co najmniej 4,5m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Ja powiem ci o rocznikach te kombajny były produkowane w latach 78 -85 tak podaje strona http://konedata.net/claas_do56.htm.

Wielu handlarzy zawyza rok produkcji wpisując np 87. Na wielu maszynach nie będziesz miał wybitej na metce daty produkcji ale zdarzają się maszyny że mają wybitą datę. Kiedyś czytałem artykuł że te maszyny które szły na rodzimy niemiecki rynek miały bite daty produkcji na metce natomiast te co szly na eksport nie miały. Jak najbardziej polecam silnik merca mam taki w dominatorze 86 i jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

mam na oku koimbajn zbozowy claasa dominatora 86 o nr na tabliczce 08703193 i chciałbym sie dowiedziec ktory to moze byc rok produkcji tego kombajnu bo handlerz mówi mi ze to jest 93 rok ze dwie ostatnie cyfry na tabliczce to rok produkcji czy to prawda z tego co wiem to te kombajny były produkowane do 87 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

dominator 86 był produkowany od 1980 do 1985 wiec ne wiez handlarzom oni zawsze mówia na swoja kozysc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Tak, tylko, że jest to rok produkcji felgi, a koła zawsze można podmienić. Nie ma co się zbytnio sugerować.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

nie zawsze

 

 

Jak przód zmieniać na szerszy to i tył. Zresztą np. w przypadku kombajnów JD na tylnych felgach to się nie spotkałem, żeby coś było wytłoczone (rok pr. czy firma)

Edytowano przez CONDOR

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

to tylko taka wskazowka i wlasnie nie na kazdych sa ale w moim jest data ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

niedawno kupiłem claasa dominatora 76 i mam problem gdy jade to piszczy mi pas jezdny wie ktos co moze byc tego przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

A co powiecie o tym? Wart ceny? Oglądałem go i wygląda zachęcająco:http://www.anonse24.pl/strona_v2/gazeta_v2/ogloszenie/view/2261711. Sprzedaje się długo, ale właściciel twierdzi, że nie ma żadnego zainteresowania. Cenę wstępnie opuścił o 3 tys ale coś jeszcze da się wytargować. Heder 3.9 ale jest możliwośc kupić i 4,5m


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

z Tego co widac to ma silnik Mercedesa z Turbo czyli taki jak w 96.ogólnie zdjęcia są nie za bardzo i szczegołow nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

jak ladnie chodzi to wart

tylko nie z hederem 3.9 bo u siebie wiesz co amsz i bedziesz szybko jechal a jak pojedziesz na uslugi do jakiejs lajzy to z kabiny wypadniesz a jak bedziesz jechal wolno to na mlocarni nic nie bedzie wiec polecam 4.5m heder nie za szeroki wprost idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Silnik mercedesa jak kolega słusznie zauważył. Przebieg 3500 mth Właściciel sam przyznał że od zawsze dolewa 3-4 l w sezonie (60ha) oleju. Jeśłi chodzi o heder to nie ma chęci sprzedać tego 4,5m a jeśli to nieco dożej. Ja bardziej bym chciał ten 3,9 bo chyba łatwiej do niego dokupić stół do rzepaku a muszę takowy mieć. Poza tym dla hedra 3,9 mam gotowy garaż a do 4,5 musiałbym na zimę heder odpinać. Duża jest różnica w wydajności między 3.9 a 4,5? Reszta bez zarzutów. Pokazał mi 2 drobiazgi które trzeba jeszcze przed sezonem zrobić a tak wszystko wygląda ok. Pojutrze wybieram się obejrzeć go dokładniej ze znajomym właścicielem 76-tki. Może będzie od razu zakup?:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Kombajn z hederem 3.9 będzie wygodniejszy w poruszaniu się po drogach, natomiast z 4.5 będzie lepiej się jeździło po polu (wolniej jedziesz, masz większe szanse na uniknięcie ''przeszkody''). Wydajność powinna być porównywalna, wszystko zależy od umiejętności operatora.

  • Like 1

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

zalezy od pola jak jakies bruzdy to 3.9 bedzie duzo mniejsza wydajnosc bo szybko nie pojedziesz po jamach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Zakup jednak dokonany. W domu będzie gdzieś za 2 tyg, bo klient musi przygotować wózek do hedra. Cena po długich negocjacjach 54 tys. Oglądał go dokładnie ze mną właściciel dominatora 76 i powiedział, że ta 86-tka warta swojej ceny. Okaże się za 2 miesiące:)

Jeszcze pozostaje kupić stół do rzepaku:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj