kolba12

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem??

Polecane posty

Barcol84    6

Kolego Piotrek425 czytaj dokładnie posty, ja napisałem że ares L kosztuje 16000 i że Vento z Grano System jest podobny budową do ARESA XL a ten pewnie kosztuje ze 3 000 wiecej, Grano system już podniusł ceny i taki agregat kosztuje z transportem okolice Sokołowa Podlaskiego 12 000 z Vat a unia drożeje od 15 stycznia o 15%. Więc chyba będzie VENTO.

Witam, ja zdecydowałem się na agregat z hydropakiem firmy Agro-Masz. Konstrukcja taka sama jak Uni Ares za 17 000 Netto, wałek przedni, dwa rzędy redlic pół sztywnych z bezstopniową regulacją i wał croskill 400mm śred. za 11 000 net. A gdyby miał być z packerem to za 9800 net gościu chciał mi sprzedać. Na prawdę agregat zbudowany z grubych elementów i solidnie wykonany. A co do wału to dużo rolników narzeka na packera że sie mocno obkleja i wybrałem croskila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

jakie są różnice między wałem packera a croskill? Wał packera ma zamontowane przecież skrobaki, które powinny go oczyścić? Jak to jest w praktyce? Mamy zamiar kupić agregat talerzowy z firmy agro-masz tylko zastanawiamy się nad wałem jaki wybrać... Jakie są zalety packera i croskillaa??? Czekam na odpowiedzi :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jaki wał zastosowac do agrgeatu upr siewnego?? Ziemia mozaika od 5 do 4a klasy,?? Chce sobie zrobic taki agregat z 2 rzedami zebów i jednym wałem>?? podpowieddcie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barcol84    6

jakie są różnice między wałem packera a croskill? Wał packera ma zamontowane przecież skrobaki, które powinny go oczyścić? Jak to jest w praktyce? Mamy zamiar kupić agregat talerzowy z firmy agro-masz tylko zastanawiamy się nad wałem jaki wybrać... Jakie są zalety packera i croskillaa??? Czekam na odpowiedzi :) pozdrawiam :)

Moja opinia, mimo że nie posiadam jeszcze żadnego z nich, jest taka.Croskill jest cięższy o ok. 100kg i tak jak twierdzą jego urzytkownicy nie zakleja sie i jest bez zadnych skrobaków. A packer ma skrobaki, które podobno sie szybko scierają i trzeba je co sezon skracać a potem wymieniać. Ludzie narzekaja na to. A co do jakości uprawy to myśle że jest podobnie. zarówno packer jak i croskill krusza bryłki, może packer lepiej wyrównuje powieszchnie. Powiem dopiero dokładnie jak już kupie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

kobra 89 ,wiadomo takim zestawem raczej na raz nie zasiejesz ,jak innego agregatu nie masz to zrób z płaskownika to najpierw polatasz samym potem z siewnikiem,jak tylko razem z siewnikiem to zamiast płaskownika rurki podobno lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

Moja opinia, mimo że nie posiadam jeszcze żadnego z nich, jest taka.Croskill jest cięższy o ok. 100kg i tak jak twierdzą jego urzytkownicy nie zakleja sie i jest bez zadnych skrobaków. A packer ma skrobaki, które podobno sie szybko scierają i trzeba je co sezon skracać a potem wymieniać. Ludzie narzekaja na to. A co do jakości uprawy to myśle że jest podobnie. zarówno packer jak i croskill krusza bryłki, może packer lepiej wyrównuje powieszchnie. Powiem dopiero dokładnie jak już kupie. :)

 

nie myślałeś nad agregatem talerzowym? Obecnie posiadam agregat bierny z Farmalolu z przednim wałem płaskownikowym i dwoma rzędami redlic sprężynowych i tylnym wałem rurowym... to w sumie rewelacji nie ma.. gleba jest mało doprawiona, a gleby mam 3 i 4 klasa, dlatego teraz chcemy zmienić agregat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barcol84    6

Nie mam doświadczenia w talerzówach, one sa chyba dobre, jak masz pole zanieczyszczone resztkami pożniwnymi. A czy lepiej doprawiają glebe to nie mam pojęcia. Na pewno packer albo croskill powinien lepiej kruszyć bryły niż rurowy, Połącz talerze z jednym z tych wałów to powinno być git :)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

min. @biały2005 ma na talerzach agro-masza z packerem oraz @farmermf ma aresa na croskilu.


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Jeżeli chodzi o wał packera to w którym miejscu jest lepsze umieszczenie skrobaków na wale? Zastanawiam się nad Staltechem skrobaki z tyłu, a Grano skrobaki na górze. A co do tych podwyżek to nie jestem pewien czy już podnieśli czy tylko handlowcy sami cenę naganiają.  

 

Pozatym ta stronka co podajecie link odbiega od rzeczywistości i teraz ten Grano inaczej wygląda, a cena to ok 20000 brutto z talerzami 560 wałem packera, ekranami bocznymi hydropackiem i stopkami pod siewnik ( Staltech podobnie "jak to w rodzinie")

 

 

 

 

 

Edytowano przez dannygumis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

ja mam do czynienienia z packerem i crosccilem i powme tak packer jest bardziej uniwersalny ponieważ dobrze uprawia ziemie i na mokrym się nie zakleja bo ma skrobaki które skrobią wał z ziemi a z crosccilem jest troche gorzej bo kruszy ładnie ziemie na suchym lepiej uprawi ale jak jest bardzo mokro to się zakleji i trzeba zjeźdzać z pola i czekać aż pole obeschnie i to jest jego jedyny minus na mokrym się zakleja a packer się nie zakleji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Jeżeli chodzi o talerze to które lepiej 510 czy 560? Jedni mówią że wieksze lepsze, ale wtedy zmniejsza się prześwit miedzy rzędami talerzy, gdyż rama pozostaje ta sama.

 

 

W przypadku agregatu talerzowego bez hydropacka rozstaw między pierwszym rzędem a drugim jest wiekszy niż w agregacie z hydropackiem, Więc jak się założy wiekszę(przy uprawowo -siewnym) to ten rozstaw się jeszcze bardziej zmniejszy. Czy nie bedzie się wtedy bardziej przypychać w poplonie? Mam starą talerzówkę famarolu z tależami 460(22 szt) łamana rama więc pierwszy rząd blisko drugiego no i mi się przypychała bardziej niż ta na 16 z ramą prostą.

Użytkuje może ktoś taki uprawowo - siewny w poplonach? Na jakich talerzach i jak się sprawuje?

Edytowano przez dannygumis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

A co to może być za wał zwany potocznie "szyszka" ? Bo mam okazje taniego kupna. Wał waży 450kg 3m i ma wierzyczke za 1400zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

koledzy co sądzicie o wyrobach firmy MANDAM a konkretnie chodzi mi o agregat uprawowo-siewny 3m wał tylny packera i o grubera 3m na bolcach. może miał ktoś styczność z tymi sprzętami i wyrobił sobie opinie. alternatywą są dla mnie sprzęty UNI (ares l/p i kos ) a le cenowo są droższe a i kolega kiepsko sie o nich wypowiada co je posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schadow    0

Mógłby mi ktoś powiedzieć coś na temat agregatu talerzowego firmy Agro-Masz słyszałem że lubi sobie pękać czy to prawda? Czy może lepiej dołożyć trochę kasy i kupić agregat firmy Unia grudziąc?

Edytowano przez Schadow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Mamy unie Ares 3m z wałem croskill i wał ten pokruszy nawet najbardziej zeschniętą glinę. Jaj jest za mokro niestety się zalepia....

 

Mam okazje kupić zestaw uprawowo-siewny agregat grano system 3m 2010 r, z wałem strunowym z przodu, dwa rzędy sprężyn , wał packera, hydropak plus do tego siewnik famarol 3m 2002 r ścieżki technologiczne mechaniczne, znaczniki mechaniczne, lejki do zboża tradycyjne, zestaw w dobrym stanie (siewnik nie wyeksploatowany, garażowany)

Nie podam linku, ponieważ niema ogłoszenia w internecie.

Może trochę nie w temacie, ale koledzy wypowiadali się w temacie "grano system"

Za ile byście taki zestaw wycenili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

witam zamierzam kupić agregat uprawowo siewny firmy agro-masz 2,7m z hydropakiem lecz mam kilka pytań czy ten agregat ma hydropak na sztywno czy wahliwy, bo jeżeli siałbym przy bruździe to jedno koło od siewnika było by w powietrzu i jak wygląda siew takim zestawem jeżeli pozostaje do zasiania np. pół siewnika ? ziemie mam od IV od VI klasy, ciągnik 85KM i do tego agregatu byłby siewnik 2,7m Poznaniak, a jaki wał wybrać najlepiej ? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Pewny nie jestem ale z tego co widać na zdjęciach ( sam takiego nie posiadam) to sam hydropak niby jest sztywny ale sworznie blokujące na samych uszach przy hydropaku (tam gdzie się podpina siewnik) są wyżej .. czyli najprawdopodobniej sam siewnik będzie miał możliwość wykonywania nie wielkich ruchów na bok względem samego agregatu ( a nie prościej dla świętego spokoju od bruzdy czy od granicy od oranej "puścić" kółko wolne a napędzające od drugiej strony) a sianie połową siewnika to i tak podczas opuszczania przy max opuszczonym siewniku to siewnik pierwszy dotyka ziemi tak więc wystarczy nie opuszczać na sam dół to siewnik będzie siał a agregat nie będzie uprawiał plus jakby nie wystarczyło to można zawsze na śrubie (górny łącznik TUZ) rozkręcić tak aby siewnik był bardziej na dół wychylony . Powtarzam tak mi się wydaje ponieważ nie mam takiego agregatu ! A odpisuje dla tego ponieważ nikt inny nie odpisał , najlepiej by było żeby się wypowiedziała osoba która posiada taki agregat . Aha wał ja bym wybrał packera lepiej kruszy bryły ale na bardzo lekkiej ziemi może Ci się zapychać (znaczy się nie obierać tylko za bardzo będzie się zanurzał w ziemie i być może będziesz na bardzo lekkiej ziemi musiał nie co podtrzymywać agregat na pompie ) a jeśli chcesz mieć święty spokój to wał rurowy (ale będzie słabiej gniótł bryłki )

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Dzięki za tak szybką odpowiedź a tak w ogóle to czy pole świeżo zaorane będzie równe po przejeździe agregatu uprawowo siewnego wraz z siewnikiem poznaniakiem i właśnie myślałem nad wałem rurowym tylnym bo nie mam ciężkich gleb, więc myślę że bezie wystarczający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Witam mam pytanie. Czy lepszy będzie agregat uprawowy 2 czy 3 rzędowy? Jaki wał wybrać na lżejsze ziemie z kawałkami gliniastymi? Packer czy może gumowy ? Mamy trochę kamieni który lepiej wciśnie je w glebę ?


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Ja wziąłem 2 lata temu Grano System Vento, ale w innej żadko spotykanej konfiguracji. Mam straszną mozaikę na polu (począwszy od piasków a skończywszy na cięzkiej glinie). Przedni wał strunowy i 2 rzędy zebów spręzystych są normalne, ale tylny wał jest tez strunowy zebaty. W tej konfiguracji sprawdza się najlepiej, ponieważ zagęszcza dobrze glebę bezpośrednio po orce nawet na słabych glebach ale nie powoduje zasklepiania/zaskorupiana gleb gliniastych. W tym też zestawie wazy tylko 880 kg, co pozwala na swobodną pracę ciągnikiem 80/90 KM przy szerokości agregatu 3m z dopiętym oczywiście siewnikiem ( w moim przypadu Nordsten CLG 300 D MK II). Agregat pracuje zarówno w zestawie (zboża , rzepak), jak i solo podczas doprawiania gleby pod siew kukurydzy, buraków i warzyw. Rocznie uprawiam nim ok 25 - 30 ha. Do tej pory zupełnie bezawaryjnie i bezproblemowo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Witam. Miał ktoś doświadczenie z tego typu agregatami w tych cenach? Jak się sprawują i czy nie za delikatne są do Poznaniaka? Bo mimo wszystko to jest "rzemiosło" i żeby nie okazało się, że rama zacznie niedługo pękać. Konkretnie interesuje mnie 2,7 m. Ziemia 4-6 klasa tak więc dodatkowy wał raczej będzie zbędny. Myślę że U 4512 nie powinien mieć problemu z nim.

 

http://moto.allegro.pl/agregat-uprawowo-siewny-2-7m-i2253007047.html

http://moto.allegro.pl/agregat-uprawowo-siewny-agregaty-uprawowo-siewne-i2270823366.html

 

Z góry dzięki za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Witam ja mam dwa lata coś podobnego do tego drugiego firmy Tad -Len tylko chyba mam mocniejsze mocowanie do siewnikla chyba trafiłem na początek produkcji bo wałek był za delikatny i mi płaskowniki pękały przy tych gwiazdach potem na targach widziałem że wzmocnili te gwiazdy co dospawane płaskowniki rama mocna a ten pierwszy wygląda na mocny i ma regulację wałka cięgłem mam 4 5 klase bez gliny i spokojnie zdaje egzamin z poznaniakiem ciągnik mam 67 km waży ok 3,5 t i nie potrzeba dociążać przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj