kolba12

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem??

Polecane posty

mariuszd93    559

Siałem dwa lata packerem, w mokrej ziemi się obkleja, skrobak jest, coś skrobie ale gną się, u nas cała rama od skrobaków się wygięła od przybywającej ziemi.

Pojechaliśmy raz na łąkę gdzie było mokro to sie tak oblepił, że wcale się nie kręcił, żeby skończyć siew podniosłem go na bolcach i kończyłem z podniesionym

 

teściu ma teraz rurowy i rozpyla, nie ubija ale jemu się podoba, w tym roku 60 % pszenicy mu wzeszło

 

ja mam wał gumowy, ubija i mi się tak podoba, u mnie wschody oziminy są na poziomie 90 % 

 

po siewie jego zestawem noga wpada po kostkę, po siewie moim nic nie wpadasz nogą

 

tylko że wał gumowy 3m waży 980 kg jakoś więc trzeba mieć czym dźwigać

Kolego  jakieś  brednie  piszesz  ,  60  %   wzeszło ? bezpośrednio  w  orke  posiac  porządnym  materiałem,  to  wzejdzie  ponad  80% 

z  tą noga po  kostke  to jeszcze  lepsze  ... 

ogólnie  to  tylko  ty  robisz  dobrze  ,  reszta  to  tumany  tak ??  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Ja nie mówię że tumany, tylko tak oceniam wał rurowy na mojej glebie, piaszczsytej glebie  :)

 

a na noga po kostkę się zapada, wiem bo moja noga tak wpadała. Kiedyś muszę zrobić fotkę  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

 

panowie doradzcie czy agregat talerzowy 3 m z packerem agromaszu lub tolmet plus siewnik 3 m agromaszu czy taki zestaw uciagnie mi ciągnik mocy 115-120 km?? gleby przewagą lżejszych 

 
 

 

o uciąg bym się nie martwił, bardziej o udzwig, choć większość zachodnich ciągników tej mocy nie będzie miała problemów z takim zestawem

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie jest wał packer ale teraz wzioł bym wał pierścieniowy lub teownikowy bardzo fajne wały i ma wszystkie ziemie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

jeśli chodzi i talerzowy z wałem pierścieniowym to po kukurydzy porażka , zapycha się wał resztki wchodzą między pierścienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przede wszystkim nie rozumiem jakim cudem wzeszło tylko 60 %? Może redlice nie wrzuciły ziarnka w ziemię i zostało na wierzchu. Ja sieję agregatem talerzowym z wałem rurowym i siewnikiem na redlicy talerzowej i zboże ładnie wschodzi. Fakt nie policzyłem ile %. Ale na pewno nie jest rzadkie. Wzejście tylko 60 % zauważył bym.

Ciągnik 115 KM pociągnie ja mam 110. Ale czy podniesie? Ja mam mf 4270 z turem i tuzem i wom em z przodu. Myślę, że całość waży około 5 - 5,5 tony. Wybrałem wał rurowy między innymi ze względu na masę. Dodatkowo odwróciłem haki hydropaku, tak, że siewnik przysunął mi się około 30 cm do agregatu. Wymagało to znacznego skrócenia łącznika górnego. Teraz ma tylko 13 cm licząc od  bolca do bolca.  Dało mi to dość duży komfort pracy przy dość lekkim ciągniku. Podnoszę agregat ważący ponad 1200 kg z siewnikiem poznaniak na redlicy talerzowej ważący 630 kg plus 250 kg zboża na rozłożonym hydropaku bez problemu dla stabilności czy podnośnika. Od siewnika odkręciłem znaczniki hydrauliczne, aby dodatkowo zmniejszyć masę. Wał rurowy wybrałem też ze względu na fakt, że w piacker w piachu lubi stawać i pchać ziemię. Wał gumowy z tego co pamiętam jest jeszcze cięższy od packera lub porównywalnej masy. No i cena jest wyższa. Podsumowując na moich ziemiach 4 - 5 klasy wał rurowy przy siewie się sprawdza. Nie ma kolein, pola są równe.

PS z katalogu UG wał 500 milimetrów 3m rurowy 250 kg, gumowy 560 kg, packera 495 kg.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To  że  wzeszło  60%  jest  nierealne-  zakładając  że  materiał  siewny  był  ok i  ziarno  wsiane  w glebę .

Na  pewno wał  w  agregacie,   ani  agregat nie  ma  nic  do  tego 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemper    0

Czy ktoś zaoferuje pomoc przy wyborze agregatu uprawowo-siewnego do mojego MF-a 5435 96 KM.Mianowicie mam zamiar zakupić POTTINGER LION 251+ VITASEM A 251 o szerokości roboczej 250 cm.Czy mój traktor uciągnie ten agregat?

Edytowano przez kemper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Pewnie wuja 100 km ciągnoł amazonke na bronie wirnikowej siewnik nadbudowany i bez problemu sobie radził


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

A panowie jaki wał wybrać na lżejsze ziemie? Agregat będzie obsiewał ok 5ha zbóż i uprawiał pod siew kukurydzy 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

ja bym wziął packera zawsze to przygniecie ziemię i przytrzyma wilgoć tez będę brał packera a mam lekkie ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

A panowie jaki wał wybrać na lżejsze ziemie? Agregat będzie obsiewał ok 5ha zbóż i uprawiał pod siew kukurydzy 

 

Ja mam agregat talerzowy  z wałem rurowym [była rok czasu paker i sie strasznie zalepiał więc go wywaliłem.] grano system.

Robie też nim ścierniska ,ładnie wszystko z ziemią miesza. Wydaje mi sie że rurowy w zupełności wystarczy.

Na małe gospodarstwa do 50ha w sam raz.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

To  że  wzeszło  60%  jest  nierealne-  zakładając  że  materiał  siewny  był  ok i  ziarno  wsiane  w glebę .

Na  pewno wał  w  agregacie,   ani  agregat nie  ma  nic  do  tego 

 

 

Realne jak najbardziej, ba nawet sporo mniejsze wschody są realne.

Nieodpowiedni agregat, źle ustawiony siewnik, warunki glebowe, termin siewu to wszystko się może złożyć na polową zdolność wschodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

ile metrow masz zestaw i jakim ciągnikiem ciagasz?

 

zestaw mam 3m do tego siewnik talerzowy poznaniak [porażka] ciągam to Mf 5460 ,zestaw jest dość ciężki waży ponad 2 t. Na uwrociach siewnik podnosze.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

znowu  znawca  sie  odezwał.. :P 

MF  6160 to  6 cylindrów  i  MA  100 KONI , udźwig prawie  6 ton ,  da  rade  bez  problemu ,  obciążniki  z  przodu nie  zaszkodzą   ;)

na  filmiku  Lamborghini 95  ,  4  cylindry  z turbina  , ładnie  sobie radzi 

 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB0QtwIwAGoVChMIjPy1kLzoyAIVxCEPCh02RAVv&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DVKgiLGpM_IA&usg=AFQjCNHkiB9QCoURoKelZ8ESK6ZltlrzLQ

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

MF 6160 podniesie na pewno 2 tony 

jak kupowałem to sprawdzając podnośnik podczepiłem się do 4 metrowej aktywnej nabudowanej amazonki jakieś 3,6-3,8 t i dał rade spokojnie tylko na tylne koła sporo usiadły, a z przodu mam tylko 450 kg, razem traktor waży 5t

tylko chodzi o te dojazdy na pole i na nawrotach żeby to wszystko stabilne było, chyba że jeszcze z 500 kg na przód


nie podniesiesz tego zestawu tym traktorem ... 

nadbudowka z zestawem talerzowym waży 2300 kg ..

twój massey 6260 jest niewiele cięższy od 6160 w wersji podstawowej

mój z obciążnikami z przodu ma napewno 5 t, a twój z tuzem ile będzie miał bo nawet 6 t chyba nie masz

 

waga nabudowanego zestawu zależy też od wału, myślałem nad daszkowym lub teownikowym które mają troche ponad 200 kg

wał gumowy 3 m agromaszu ma 450 kg

Edytowano przez Antoni84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

5 t traktor i podniósł 3,8 t?! gdzies tu musi byc błąd

ja miałem 3,4 t siewnik do qq przy 7 tonowych traktorach na tuz z przodu dodatkowo 1t i juz sterowność była na limicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

przepraszam o tonę się pomyliłem

podniosłem ale nie jechałem z tym zestawem, tył mocno usiadł, ale przód nawierzchni się jeszcze trzymał, chodziło sprawdzić podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ale to jest na redlicy, talerze to inna masa lambo by na uwrociach oglądał niebo.

Na  redlicy? a  kółka  dociskowe  z  tyłu,  to przez  pomyłke  ktos  założył? 

 

To  chyba  oglądałeś  inny filmik  ..  to jest  siewnik  jedno-talerzowy 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Chodziło mu o agregat o agregat talerzowy, a nie redlice stopka vs talerz  ;)

Antoni84 do tego zestawu najlepiej 6 garów i koło tony z przodu zeby bez problemu manewrować. Moc bez różnicy 100km wystarczy. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj