kolba12

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem??

Polecane posty

tomek73    576

Mój wujek chcę kupić agregat uprawowo siewny.Siewnik ma Amazone 3m D9. Ziemie raczej średnio ciężkie, glin nie raczej nie ma.

Ciągnik Zetor 1212.

I wybór padł raczej na bierny ze Stokarka. Tylko pytanie jaki wał, chce Croskila i ja też taki polecam, bo mam i wiem jak się sprawuję. Pacera to raczej nie bo nie słyszę o nim dobrych opini, i widziałem w czasie pracy i widzę że to nie zbyt udany wał.

Wycenili ten agregat na 14,6 tyś, Croskil 3 tyś dopłaty.

Na przodzie myśli dołożyć cały rząd redlic, zamiast tych spulchniaczy, po prostu dołożyć ich na całej szerokości, Albo włókę, i na środku przed wałem Croskil a redlicami założyć włókę wyrównującą. http://www.skotarek-maszyny.pl/uprawowo-siewny.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Panowie doradźcie mi jaki Uprawowo-siewny zestaw bedzie najlepszy do ciągnika 140km szerokość robocza 3-3,5m. Mam do wydania 30tyś zł. Szukam przeglądam oferty od paru dni i nie moge nic ciekawego znaleźć. Mam ziemie lekkie ale są straszne bryły które czasami młotkiem ciężko rozbić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

Panowie doradźcie mi jaki Uprawowo-siewny zestaw bedzie najlepszy do ciągnika 140km szerokość robocza 3-3,5m. Mam do wydania 30tyś zł. Szukam przeglądam oferty od paru dni i nie moge nic ciekawego znaleźć. Mam ziemie lekkie ale są straszne bryły które czasami młotkiem ciężko rozbić :)

 

 

Myslę ze jak masz takie bryły które cieżko rozbić proponuje brona wirnikowa 3m z wałem packera


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemas1989    3

koledzy jakie macie opinie o wale gumowym??ziemia 3-4 klasa?? mam agregat UG 3m talerzowy z crosskilem i nie idzie siac na pulchnej ziemi.ziemia się pcha przed wałem i zapycha się i na gwarancji proponują mi wał gumowy a nie miałem z tym stycznosci.prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_1208    0

czy ma ktos może agregat uprawowo siewny z broną bierna i walem rurowym, a siewnik jest nadbudowany? ja mam kongskilde ncs 3130 brona vibro compact z wałem pakera, ziemie są mozaikowe w tym są również klasy V. Myslę nad zamiana wała na rurowy i ciekawi mnie opinia kogos kto taki użytkuje (niekoniecznie tej firmy) i czy po prostu ziemia nie pcha sie jak przed pakierem. W agregatach z hydropakiem wiem ze takie rozwiązanie sie spisuje, ciekaw jestem jak to jest w nadbudowanych. Siewnik jak na obrazku u kolegi http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1334604423/gallery_8170_323_263036.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_1208    0

taa, wał pakera pięknie robi robotę do klasy IVa, na 5 sie już pcha, agregat trzeba trzymać na podnosniku a nie na tak zwanym wolnym opuszczeniu "pływającym" troche to uciążliwe, miałeś doświadczenia z wałem rurowym przy agregacie siewnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

wg mnie tylko na lekkich ziemiach to się spisze.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A orientuje się ktoś jak wygląda praca agregatem biernym np Agromaszu 3 rzędy pazurków z tym że z tyłu wał gumowy i czy w ogóle możliwa jest taka kombinacja bo wały gumowe widziałem jedynie przy agregatach talerzowych i bronach aktywnych. Wał paker strasznie oblepia się ziemią a rurowy jest za słaby na moje gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

tak właśnie przypuszczałem ,że taki wał na gleby lekkie-dlatego mnie zainteresował...pytanie teraz czy moze on być ciekawszym rozwiązaniem niż wał rurowy...? :wacko:

 

nie wiem czy w agromaszu można tak maszyne skonfigurować pawelol111 ale u innych roducentów napewno tak. ;)

 

..producentów :rolleyes:

 

właśnie też dołanczam się do pytania -jest jakaś znacząca różnica jeśli są trzy rzędy w miejsce dwóch standardowych rzędów pazur w agregacie biernym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

wał gumowy jest strasznie ciężki. Np w agregacie talerzowym unia ares tl 3m, taki wał waży prawie 500kg...


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Jak wał crosskiler zachowuje się na glebach 5-6klasy, nie zatapia sie w luźnej ziemi,może pcha zamiast ugniatać a może zbyt mocno się zalepia jak jest mokro? Na lepszych klasach bez wątpienia jest to bardzo dobry wał do agregatu uprawowo siewnego ..ale czy na 5 i 6 klasę też się sprawdza? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

W moim przypadku to najlepszym rozwiązaniem byłby agregat aktywny ( jest w planach ) i dwa wały, jeden na jesień a drugi na wiosnę. Ponieważ większość gleby to rędzina na jesień potrzebny jest ciężki, dobrze kruszący wał typu packer, crosskil. Natomiast wiosną ziemia ta przeważnie zamienia się w piach ( tak łdanie się rozsypie ) i wtedy lepszym rozwiązaniem byłby np. rurowy. Co do ziem lekkich to u teścia zauważyłem że jest inny problem, ziemia ta po uprawie pozostaje w powietrzu i trzeba czasu lub uprawy by trochę opadła. Pomimo że ciągnik ma lekko podczas orki to w agregacie tonie, i trzeba mocy. Na ziemiach ciężkich tego problemu nie ma, w moich stronach wszyscy chwalą packera. Ja mam podwójny wał strunowy na docisku i szczerze to jak się kiepsko wyorze to ciężko mu rozbić bryły a takie na łańcuszkach to nic nie robią.

Jeśli się pcha to trzeba zrobić patent z napędem wału np. z dodatkowych kół agregatu:) lub może jakiś ślizg typu włóka przed wałem:)

Ciekawe jakby zrobić ciężki wał rurowy ( zalać betonem lub z grubościennych rur ) czy by nie lepiej uprawiał na lekkich ziemiach, jak pcha to też może mała średnica wału ( wał packera wg. mnie powinno mierzyć się po rurze a nie zębach a różnica jest duża).

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

aktualnie urzywam do uprawy talerzówki 3m z wałem dwunasto rurowym i zrywacza 3m z takim samym wałem i szczerze to ta pierwsza uprawia całkiem ładnie jednak co do wału to nie jestem zadowolony na wszystkich działkach,bo owszem w piachu robi ładnie ale jeśli już trzeba gdzieś pognieść grupy ,które zawsze się znajdą na jakimś lepszym kawałku-to bywa już różnie, co do zrywacz w uprawie- wiadomo po raz ciężko idzie po dwa wolniej się jeździ a i jakoś ta ziemia nie wygląda moim zdaniem tak żebym był zadowolony..co do wałków na łańcuszkach -wiadomo chyba większość z nas tym sprzętem kiedyś robiła... ;) . Dlatego tej zimy planuje kupić agregat uprawowo siewny bierny-gdyż aktywny odpada u mnie ze względu na zakamienienie- wybór padł na wał przedni strunowy dwa rzędy zębów i wał tylny- tylko wąłśnie szukam czegoś pośredniego na moje gleby...co do pakera jakoś nie mam do niego przekonania,wydaje mi się że wystarczy troche wilgoci u będzie się zaklejał a i poważne obawy mam czy w moich piachach wogle się kręcić będzie..wiem nie ma złotych środkówale pewnie można coś wybrać z czego będe zadowolony... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Ciekawie wygląda spiralny tylko ciekawe jakby sprawdzał się z agregacie uprawowo siewnym? Co do wału packera to wydaje mi się, przynajmniej po obserwacjach regionalnych że jest to bardzo fajna sprawa, na ciężkiej ziemi robi robotę tylko jak teraz oglądam to te polskie wynalazki są jakieś dziwne - zęby takie wielkie, mała średnica rury. W stary zachodnich wałach jest dość niski i osty ( nie ze zużycia ) ząb, duża rura. Może dlatego są tu negatywne opinie że te nowe polskie są poprostu do d.... Wał gumowy niby ma być super bo jest samoczyszczący jak zapewnia producent - niech przyjedzie do mnie to udowodnię mu że będzie miał problem go wyczyścić:)

Jeśłi się obawiasz że rurowy jest za słaby to ja bym brał strunowy tylko o możliwie dużej śrenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

średnica wału napewno tylnego to fi 500... też mnie bardzo zastanawiają wały spiralne,pierścieniowe- raz kiedyś widziałem przy uprawowo siewnym jak wielkoopszarowiedz jeździł niestety nie miałem wtedy czasu żeby się zatrzymać i zamienić kilka słów z kierowcą jak się spisuje taki wał...dziś troche żałuje... ^^ Jednak wierzę ,że znajdą się jacyś użytkownicy forum ,którzy pracują z takimi wałami w uprawowo-siewnym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

dziś chciałem trochę napisać na temat a może i nie...mam nadzieję że moderator nie przygrozi palcem-i proszę o wyrozumiałość .bo wydaje mi się że to odpowiednie miejsce do takiego posta...

Mianowicie:

już pisałem wyżej że planuję zakup zimą nowego agregatu uprawowo -siewnego do siewnika poznaniaka-budżeto to około 15-17 tys zł ale coraz bardziej się zastanawiam ,czy oby lepszym pomysłem nie jest zamiast zastanawiać się jaki wał do agregatu czy nie wziąść używanego Kverneland Accord DA z jakimś agregatem,bo właściwie powinienem się zmieścić w planowanym budżecie- co myślicie o takim włąśnie rozwiązaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Jeśli się zmieścisz w cenie to ok. Sam siewnik ciężko będzie kupić używany, przeważnie to są razem z agregatem a to już koszt ok 2x większy jak twój budżet. Siewnik pneumatyczny czy zwykły nic wiecej Ci nie uprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam chlopaki prosze o pomoc w wyborze zestawu uprawowo siewnego. Zastanawiam sie nad kupnem agregatu uprawowego UG na 3 rzedach graczek z walem packera, lub grano z taka sama opcja plus do tego siewnik polonez na 2 talerzach z kolami kopiujacymi. Jakie macie opinie na temat siewnika UG polonez. Bardzo prosze o opinie osob użytkujących owe sprzęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj