Skocz do zawartości

Polecane posty

leszekd    80

Proxima to klasyczny zetor zrobiony z tego co wszystkie lekkie zetory tzn modelu Z4011. Major niestety ma pochodzenie dziwnie podobne do farmera z sokółki i farmtraka. Pewnie jakieś podejrzanie tanie carraro jedynie silnik jest zetorowski.

farmer_89    7

sa to podobne ciągniki pod względem mechaniki chyba nawet maja ten sam silnik ostatnio na targach w mojej okolicy wsiadłem sobie do majora a potem do proximy w majoze siedzi się jakos dziwnie nisko siedzenia nie można za bardzo przesunąć do tylu kabina to slaby punkt tego ciągnika slabe wykonanie elementow ochydne plastiki ogolnie ciągnik z zewnątrz prezentuje się ladnie ale kabine moglby mieć bardziej komfortowa, gdy weszlem do proximy i usiadłem w fotelu to roznica w komforcie bylla od razu widoczna , kabina co najmniej o klase wyżej

Wiadomość z agroFakt.pl

PeriplPl    3

Od razu lepiej w nich wygląda, no i na szerszych uciąg powinien być lepszy ;)

uciąg to chyba głównie nie od tego zależy...

PeriplPl    3

Opcja tych "bardzo szerokich" opon to zaewpnie nie dostępna na terenie polski...

ja mam w czechach widziałem Zetora Majora 80 z przedmin WOM i podnośnikiem z zestawem hydrauliki (1 komplet)

i na oponach co na tym filmie firmy Continental

A może któryś z Panów właścicieli nowego Zetora Majora z obecnego roku posiada może dźwignię do stereowania podnośnikiem z zewnątrz traktora ??

PeriplPl    3

Wszystko jest - opcja....

to jest tak samo jak w salonie np. Skoda ??? zamawiasz dodatki i czekasz na pojazd 8 tygodni ???

czy Zetor sprowadza już takie wersje do Polski ?

Mam takie pytanie do firmy Zetor Polska jaki jest koszt wymiany hydrauliki jednosekcyjnej (jeden komplet złączy) na dwusekcyjną - Zetor Major 80 ?

Wiadomo kiedy pojawi się wersja Major 60 w sprzedaży ?

Wersje Majora na szerokim ogumieniu , przednim TUZ-em , WOM-em są dostępne od początku roku . To decyzja dilera z jakim wyposażeniem zamawia ciągniki na plac .

Chodzi o dopłatę na nowym ciągniku czy na cenę po zakupie ciągnika ?

Póki co nie widomo kiedy Major 60 będzie sprzedaży

piotrek912    7

Ja jestem posiadaczem ursusa 912 i byłem wczoraj na targach gdzie był zetor major 80 i stwierdziłem że jest to osiemdziesiątka z przednim napędem i troche lepszą kabiną jakoś ten ciągnik niczym szczególnym mnie nie zaskoczył i jeszcze te wygięte ramiona z tyłu wygląda to okropnie major nie ma polotu do proximy

PeriplPl    3

Dziękuję przedstawicielowi firmy Zetor za udzielenie odpowiedzi.

Chodzi mi o rozbudowę systemu hydrauliki na dwa komplety złączy Euro już używanym Zetor-ze Major 80...

Luke16    183

kaban95 a skąd wiesz? Ogólnie jestem zainteresowany takim Majorem 60 ale nic o nim nie wiadomo. Ani na naszej PL ani na CZ stronie nic nie ma... Jakie silniki będą, czy będzie gabarytowo mniejszy od majora 80? Coś się zmieni? Zetor siedzi cicho...

PeriplPl    3

ja też jestem zainteresowany Zetorem Majorem 60 biggrin.png

...a mówią już od dawna, że wejdzie na rynek a nawet nie ma informacji na ten temat

Luke16    183

Szczerze? Chorobcia wie co i jak obserwuje od dłuższego czasu i nic cisza wszędzie na ten temat...

PeriplPl    3

Mam pytanie

gdzie można kupić podłokietniki do org. fotelu montowanego w Major-ze ?? jaka cena, jaki model....

boryss    5

huraa czesi mają prace 

a polaków w reklamie pokazują jako oszustów i złodzieji 

za tą reklame to napewno niekupie zetora  mimo ze fajny i drogi bo, za wszystko dopłata

Luke16    183

I kolejny Major z ładowaczem w okolicy :D Zakupił go u nas PGR pod dowództwem obecnie SGGW :P

Wiem że ma stanąć u nas w okolicy jeszcze jeden Major :P

Mimo że czesi nas wyzywają od najgorszych to i tak Zetor będzie miał sprzedaż na wysokim poziomie taki już nasz urok Polaków i przekonania do tej marki :P

Wie ktoś gdzieś gdzie można dorwać inny fotel do Majora bo to oryginalne badziewie to masakra...

Edytowano przez Luke16

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez Dalas3345
      Witam wszystkich
      Posiadam ten ciągnik juz kilka lat kupilem go w 2011 roku zrobilem nim juz ponad 1100mtg i wszytko okej ale wciąż mnie nurtuje jedna kwestia. Dlaczego dymi jak mu sie da gazu? Z malych obrotow jak sie wkreca to kopci dopiero jak zlapie te 1500obr turbina jakby da mu dosyc powietrza i juz nie ma dymu i odrazu czuc sile. czy byla by to wina turbiny? ktos moze cos kombinowal w tej kwesti? dla mnie to jest dziwne powinien dostawac silnik dosyc powietrza juz na maych obrotach to by nie dymil tak mi sie wydaje moze ktos cos podpowie? moze jakis posiadacz takiego traktora cos z tym robil?
    • Przez wojtek8244
      Witam,
      Posiadam ciągnik Renault 551 (nowy zakup) i piszę na forum do posiadaczy tego ciągnika, bo mam problem. Gdzie jest w tym ciągniku włączanie świecy płomieniowej? Robi się zimno i przydałoby się trochę podgrzać, z tego co mi się wydaje to włączanie jej jest w stacyjce, ale nie jestem pewny dlatego pytam. Sprawdzone było multimetrem i nie ma napięcia na świecy, sprawdzenie świecy czy jest dobra to żaden problem bo na pewno jest dobra, tylko potrzebuje informacji gdzie jest włączanie jej?
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez emtecc
      witam
      Jak myślicie, światła przeciwmgielne będą dawały dobre światło przy pracy w polu umiejscowione przy światłach na kabinie w zetorze 7745
      takie: http://sklep.wesem.pl/4/6687/halogeny_samochodowe_przeciwmgielne_przeciwmg_owe_drogowe_typu_ho4
      na forach off-roadowych polecali takie lampy zamiennie jako robocze na dach. Na wykresie widać, że ładnie to świeci. Ciekawe jak będzie gdy zamontować je na wysokości około 2 metrów.
      Spotkał się ktoś z czymś takim?

Jakie lampy polecicie na kabinę do zetora na przód?
      Te: http://sklep.wesem.pl/5/6704/lampy_robocze_typu_lor4 na wykresie wydają się dobrze świecić