Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mi w żadnym wypadku on nie przeszkadza... nie wadzi w niczym .... ;) Co do maski moim zdaniem ładnie się prezentuje :)

Kolejny króciutki filmik ze zwózki ostatnich belek siana :)

http://www.youtube.com/watch?v=NNMW90_rlPw

 

Ogólnie to mam takowe pytanko bo zauważyłem pewną ciekawostkę na kabinie, a mianowicie na plakietce ... Jest tam coś takowego Zetor Major 60, 70, 80 .... Czyli zetor chyba szykuje jeszcze 2 modele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą czytałem sobie pierwszy post tego tematu i @kris14 pisał, że szykuje się powstanie modeli 50-70KM, a tu pierwszy major ma 80,

ale na pewno będzie więcej modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

Zetor zawsze w cenie nie wiem czy Farmtrac po 10- 20 latach wytrzyma tyle co Zetor i co z niego zostanie........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A myślisz że ten major wytrzyma tyle co np zetor 4011? Tylko na naszym rynku jest głupi zwyczaj że zetory trzymają cenę, na zachodzie już tego nie ma, tam zetor, skoda czy java to od zawsze pojazdy gorszej kategorii - jakości, spalania i osiągów. I zetor po prostu tym modelem chce zarobić na marce w takich biednych krajach jak Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

Drodzy rolnicy.. konkretnie.. opłaca się kupić tego zetora majora lub farmtraca..?? Bo jak to czytam to mam mieszane myśli. Byłem ostatnio na targach rolniczych. Patrzałem sobie na stoisko zetora. Widziałem że major cieszył się dużą popularnością. Ale mnie teraz ciekawi czemu major 80 a zetor proxima 80 mają dużą różnice cenową.! Ten ciągnik bez elektroniki kosztuje aż 20 tysięcy mniej.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

ja wczoraj w Sitnie oglądałem sobie tego Majora i zrobił na mnie niezłe wrażenie. Widać że wszystko jest zrobione prosto, bez zbędnych bajerów więc w razie naprawy pogwarancyjnej może naprawić samemu. Niestety był zamknięty, ale otwarty był Farmtrac 675 a to są podobne traktory. Jeśli widoczność z Majora jest taka jak z Farmtraca to nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Siedzi sie wygodnie, wszystko pod ręką, biegi wchodziły ciasno i z lekkim oporem, ale wiadomo że nie dotarty jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczęto mówić o majorku to wyobrażałem go sobie jako troszkę mniejszego gabarytowo i mocowo,

a bogatszego w kabinie. Ciekawe, czy te mniejsze modele będą miały dalej 4 cylindrowe silniki,

czy może zwlekają z wprowadzeniem mniejszych modeli, bo szykują 3 cyl. silniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Zetor Major nadaje się tylko do lekkich prac a i FT nie grzeszy masą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam16482    3

Chłopie skąd wiesz ze zetor dużo pali??Ja mam zetora 7745 i ja nie powiem że on dużo pali,a tak wogóle żeby ziemie obrobić to i trzeba paliwa wypalić.Jak byś robił farmtracem a zetorem majorem i porządnie ziemie uprawić to i farmtrac ci ropy weźmie.SKR niedaleko mnie jest i przyjechał gościu qq mi siać z SKR farmtracem 675DT wieczorem na koniec dnia to wziął ode mnie ropy bo by nie zasiał bo już pusto w zbiorniku a rano tankował i tata się pyta ile spali taki ciągnik a on mówi lepiej nie pytaj.I ja bym kopił zetora majora 80 a nie farmtraca.Bo lubię zetory i mam o niech dobrą opinie i na przyszłość są plany aby kupić zetora majora 80 albo jakąś proxime.Ale teraz byłem na Dniach Pola w Grubnie i z przedstawicielem zetora rozmawiałem o majorze 80 to mówi że teraz podrożały i cena jest prawie równa farmtracowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W skr-ach to same przekręty, tyle pali bo w domu diesel stoi w garażu :D jak byś miał perkinsa to byś wiedział jak jest oszczędny i wcale nie porównywał do zetora. Ogólnie wszystkie silniki jakie znam z eksploatacji na rotacyjnych pompach są dużo oszczędniejsze. Ja mam okazję co dzień słuchać narzekania sąsiada ile mu pali 5211 to nieraz jestem w szoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bauerka1989    732

Kolejny mądry. ;) To teraz napisz mądralo, która firma produkuje w 100% swoje części skoro twierdzisz, że FT to składak, a "fabryczne" :lol: to nie składaki....

 

No napewno zetor jest bardziej produkowany niz ft.bo zetor ma swoj silnik,swoja skrzynie.nie jestem pewny co do kabiny.a ft?silnik angol,skrzynia wlochy lub indie,kabina polska. a tak wgl zetor nie spala wiecej niz ft -.-.moze i spala wiecej na mth ale w czasie tej mth załóżmy ze zaorze 1,2 ha a ft w czasie swojej mth zaorze 0,8 ha.trzeba patrzec na zrobiona robote a nie na mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam16482    3

W skr-ach to same przekręty, tyle pali bo w domu diesel stoi w garażu :D jak byś miał perkinsa to byś wiedział jak jest oszczędny i wcale nie porównywał do zetora. Ogólnie wszystkie silniki jakie znam z eksploatacji na rotacyjnych pompach są dużo oszczędniejsze. Ja mam okazję co dzień słuchać narzekania sąsiada ile mu pali 5211 to nieraz jestem w szoku

 

No ten gościu by mie raczej nie oszukał z tym spalaniem bo to mojego taty kolega.I to nie prawda że jak masz pompę rotacyjną to od razu dużo mniej pali.Ja miałem 4512 a ferguson ma pompę rotacyjną nowego kupowałem a przed nim miałem c-360 a 60-dziesiątka nie ma pompy rotacyjnej.To jak robiłem c-360 czy tym fergusonem to tyle samo paliły.A i miałem też renie 95.14TX z turbem rok temu sprzedałem i ona miała pompę rotacyjną i powiem tyle że ropy to w miarę spaliła ale spalanie małe nie było.I tak jak napisałem prędzej aby porządnie urobić ziemie to i musisz ropy wypalić,tak też powiedział mojego taty znajomy,który ma 135ha i miał różnie ciągniki miał c-360,7211,df i w końcu został przy jd bo mówi że żadne na powietrze nie chodzi każdy swoje wypali aby urobić ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Co to za porównanie w ogóle ? C-360 i 4512 ? Przecież te ciągniki różnią się mocą, c-360 52 km, a 4512 ponad 60 km - I Ty chciałeś, żeby 4512 spalił mniej od c-360 ? :lol: Jak już porównujesz to daj ciągniki o tej samej mocy, jeden na rzędowej pompie drugi na rotacyjnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Hola hola koledzy :) Np przy turze albo w bronach 4512 spali mniej niż C360 na GODZINĘ ZEGAROWA mimo że ma ponad 10km więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam16482    3

Co to za porównanie w ogóle ? C-360 i 4512 ? Przecież te ciągniki różnią się mocą, c-360 52 km, a 4512 ponad 60 km - I Ty chciałeś, żeby 4512 spalił mniej od c-360 ? :lol: Jak już porównujesz to daj ciągniki o tej samej mocy, jeden na rzędowej pompie drugi na rotacyjnej...

 

Ale chłopie jak ma pompę rotacyjną to mniej powinien spalić a tak w ogóle to 4512 ma 59km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

Pewnie dlatego żeby Farmtraca z rynku wypchnąć.

Brawo w końcu ktoś wie o co temu użytkownikowi chodzi pozdrawiam retragon2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj