Polecane posty

rolniku360    225

mi chodziło o to że w nowych ursusach jest silnik Perkins i każdy piszę że chiński z koparek czy jakoś tam to pisze ze był c360 3p był silnik zastosowany marki Perkins i jakoś chiński nie był czy tam z jakiś koparek rozumiesz teraz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

Ja myślę że kontekst tekstu rolnika jest troche inny.

danielhaker mam przeczucie że po chiński powinien być znak zapytania i wtedy to ma sens.

A ja kupuję ursusa 10014h i to mam nadzieję jeszcze w tym roku. Podoba mi się i niedorzeczne gatki złośliwców o jakichś chinach mnie nie zrażą. Moim zdaniem chińczyk to też człowiek i tak samo jak polak robote wykonać potrafi pytanie tylko brzmi za ile bo jeśli chińczykowi za traktor dacie worek ryżu to ten traktor będzie wart tyle co worek ryżu. Chinole jak niektórzy określają ten naród to są bardzo pracowici ambitni ludzie nierozumiem pogardy niektórych w stosunku do nich. oni mają taki potencjał że w tej chwili trzymają znaczną część światowej gospodarki w garści a za parę lat to jeśli nic się nie zmieni to oni będą światową gospodarką.

I jeszcze jedno chińczyk potrafi za odpowiednią kasę zbudować traktor o jakim JD i jego wielbiciele mogą pomażyć a i tak będzie on o połowe od JD tańszy kropka


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

na stronie zetora widziałem zetora majora tak dla zainteresowanych chyba już można zamawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

Macie w części raje.... ale jak wpisałem typ silnika nowego ursusa czy polmota w google to wyszukałem chińskie koparki z tym silnikiem nie wydaje wam się żę to dziwne.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

Ponieważ perkins może i tam jest stosowany a to że tam wkładają taki a nie inny silnik to nie znaczy że odrazu silnik jest chiński renówki też mają a to silniki MWM albo johndeer i rozwiązanie dobre tak samo jest tu Polmotowi nie opłacało się zacząć produkcji swoich silników tylko stosuje silniki już dobrze znane na pewno nie jeden Massey ferguson ma ten silnik co i ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

1588990.jpg

 

'Pacze' że te ciągniki maja okno dachowe :) ale czy jest tam jakś roleta?

Na jakich oponach one bedą sprzedawane? Barum czy może jakieś z niskiej półki np: Petlas?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

No właśnie bo np: Ursus czy Farmtrac na Petlasach śmigają a tu...?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Pewnie Mitasy diagonalne. Zresztą tylne opony to mają legendarny bieżnik jak Barum :P (Mitas to tak jakby dawna fabryka opon rolniczych Barum)

 

P.S. Nie wiem jak ten tureckie imitacje opon Petlas można oponą nazwać ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Pół roku żywota w turze po czym zwyczajnie zaczął wychodzić balon u znajomych też szybko zaliczyła zgona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

W DF przepracowały jakieś 600-700mth (ok. 4 lata) i nic się z nimi nie dzieje na razie :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

ja miałem porównanie opony mitas i petlas w frotce z przodu miałem oryginał mitas i po 1000 godzin jedną rozerwałem i założyłem najtańszego petlasa w 2009 roku koszt ok 800-900 pln mam tura i obie wymieniłem przy przebiegu 3300 mtg. bo były już łyse mitas się jeszcze jako tako trzymał ale petlas mocno balony wychodziły i bierznik wytrzymał tylko 2300 godz. petlas była bardziej łysa niż mitas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@racha niekwestjonuje wyższości opone czeskich nad tureckimi bo to oczywiste ale myślę iż na stara maszyne która za wiele nie robi mogą byc nienajgorszym rozwiązaniem(lepszym niz niektóre używki)

Miałeś diadonalną?

 

 

zetor-major-traktor-brno-ste-1_denik-380.jpg

 

1352668885-brno-tractors-factory-zetor-introduced-a-new-model--major_1589017.jpgFDV471739_p201211080620401.jpg

 

 

1352668877-brno-tractors-factory-zetor-introduced-a-new-model--major_1588981.jpg

 

zetor-major-traktor-brno-ste-5_denik-1024.jpg

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

nie chcę jakoś specjalnie tych opon negować to są moje spostrzeżenia jako użytkownika jednych i drugich wiadomo że nowa opona to jest nowa mnie trzeba było oponę na już i była właśnie taka (petlas) i tak jak mówisz do traktorka który koło domu trochę jeździ ewentualnie do jakichś zielonek zupełnie wystarczy u mnie peltas 2400 godzin wytrzymał ale już była słabiutka ale mój traktor jeździ w ciężkich warunkach więc nie narzekam a wracając do majorka mój znajomy chce do odśnieżania takiego kupić zamiast 7341 coś nie jest z niego całkiem zadowolony dla mnie to troszkę za mały traktorek wolę frotkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

No właśnie bo np: Ursus czy Farmtrac na Petlasach śmigają a tu...?

 

 

W Farmtracach montują i petlasy i mitasy bez reguły , nie wiem od czego to zależy , bo do mitasów się nie dopłaca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

W Farmtracach montują i petlasy i mitasy bez reguły , nie wiem od czego to zależy , bo do mitasów się nie dopłaca .

 

a ursus jest na continentalu

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez danielhaker

Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Taa to zobacz na czym ganiaja Ursusy z serii H :P

 

 

 

W Farmtracach montują i petlasy i mitasy bez reguły , nie wiem od czego to zależy , bo do mitasów się nie dopłaca .

Od szczęścia :D?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

a ursus jest na continentalu

Nie cytuj poprzedniego posta!

 

 

Może "polmot-ursus" ale np. 3724 piko był na radialnych petlasach ... a zdarzały się egzemplarze na oponach "dnieproshina" - widziałem osobiście .

 

 

@MgrLukasz - albo do połowy tygodnia montują na jednych a od połowy na drugich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

a ursus jest na continentalu

Nie cytuj poprzedniego posta!

 

Żeby ursus był na continentalu to trzeba dopłacić pewnie worek srebrników albo mieć więcej szczęścia niż przy trafieniu 6 w totka. Osobiście nie widziałem Ursusa na continentalach a trochę ich obejrzałem bo swego czasu byłem zainteresowany 9014H. Jednego tylko widziałem na mitasach, a tak to petlas.

Edytowano przez donborys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Właściwie to mozna je już zamawiac?

Ciekawi mnie jaki silnik bedzie miał najmniejszy Major 60 - czyżby zmodernizowana jednostke od Proximy 5421 :ph34r:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj