Belarus820

Prasa rolująca GALLIGNANI

Polecane posty

sebastian84    5

witam poszukuję prasy i właśnie trafiła się galigani 9210.c czy może mi ktoś podpowiedzieć czy ta prasa jest dobra do siano kiszonki . Proszę piszcie wszystko co wiecie na ten temat .Za wszystkie podpowiedzi bardzo dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klimas78    0

Koledzy mam pytanie do właścicieli pras gallignani.

Posiadam prase Gallignani 2500sl i mam pytanie odnośnie ustawienia siły zgniotu w tej prasie .Czy siłę zgniotu ustawia się tylko na tym jednym pręcie ,czy trzeba jeszcze coś robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

zasadniczo to na tym pręcie, ale on też ma jakąś regulacje czy na danym stopniu ma zbijać mocniej czy słabiej. Ja w swojej mam chyba podkręcone na max, bo na 2. zgniocie wskaźnik dochodzi do połowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do sebastian84- chyba chodziło Ci o Galligani 9120 a nie 9210 bo takiej chyba nie ma.

Ja mam prase 9120 od roku, podbieracz wąski, pasowa 120x120. Jak sie sprawuje- dobrze. Prosta maszyna- trochę rolek , pasów i łańcuchy napędzające. Zalety- cena w stosunku do jakości, możliwość zwijania wszystkiego od sianokiszonki do słomy, balot nie staje w komorze.

Wada- wg mnie system owijania. Niby mam nabity System Welger który dotyczy jak ktos wcześniej napisał owijania tylko. U mnie polega on na hydraulicznym podaniu sznurka i sam sobie dozuje jak duzo owinąć, w którym miejscu itp itd. Co do zbijania- jest zegar który pokazuje jak jest zbity. Ja na max zbijam kiszonke i suchą słome a siano zdecydowanie lzej zeby miało trochę powietrza.

Do tej pory zrobiłem ok 200balotów czyli nieduzo ale na razie jest ok. Współpracuje z c-385.

Wiecej info- napisz na priv,

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

czyli w mojej jest lepszy system wiązania. Mam 5-cio stopniową skale, i ustawiam na 3. to po dobiciu beli do danego stopnia, zwalnia sie zapadnia i zaczyna wiązanie. Gęstość reguluje na takim kole z rowkami i mam jeszcze regulacje ile do brzegu ma owinąć. Prostota sama w sobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Chyba wiem, o jakim kole z rowkami mówisz, bo mam też tak w przy Fendtcie 2900V. Duzo nią nie prasowalem, zalozylem sznurek na poczatku na środkowy rowek, bylo dosc duzo sznurka, rozumiem, że jak zaloze na mniejsze koło to sznurka bedzie mniej? czy odwrotnie- sznurka bedzie wiecej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

tak, im mniejsze koło tym mniej sznurka idzie, bo napęd szybciej chodzi :P Na początku nie mogłem tego rozgryźć, ale z czasem doszedłem jak to działa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funky1718    0

Witam. Niedawno kupiłem prasę Gallignani 9120c. Mój problem polega na tym, że nie pokazuje w ogóle jaka jest wielkość bala. Miarka w ogóle nie idzie w góre. Musiałbym wychodzić za każdym razem i załączać samemu sznurek bo automatycznie nie podaje. Z elektryką w ogóle nie chce sznurek iść. Już zgłupiałem, nie wiem co robić, już kolejny dzień siedzimy i próbujemy robić. Proszę o odpowiedz !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś miał problem z siatką w prasie Gallignani 3120L? Jak można rozwiązać problem kiedy siatka nie chce wejść do komory? Przy podawaniu jej do środka nie wchodzi, żeby bela ją chwyciła. I kolejna sprawa nie opada nóż od ucinania siatki. Co możecie zaproponować, żeby wszystko działało jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Witam. Mam mały problem z moją Gallignani. Otóż belowałem dzisiaj i nagle przestało działać automatyczne włączanie owijania. Z grubsza przejrzałem układ jak to działa, ale pisze bo może ktoś miał podobny problem i może mi pomóc. Moja prasa to RB22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anonimix    0

Witam. Jak założyć sznurki do prasy gallignani rb 22 l2 ? Jest to moja pierwsza prasa  tego typu, a w okolicy nikt takiej nie ma żebym mógł  zerknąć, dla tego będę wdzięczy za jakieś zdjęcia  lub wyjaśnienie co do czego. Z góry dziękuję  :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anonimix    0

No to z założeniem sznurka sobie poradziłem, a  mam jeszcze pytanko jak owinąć sznurkiem  belę która nie jest skończona?   (prasa ta posiada mechaniczne podawanie sznurka Gallignani Rb22 l2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik_    0

Witam

 

 

Na wyświetlaczu sterownika prasy gallignani GA CR32 pojawia się po włączeniu komunikat [ STOP PTO ] i pika ten sygnał dzwiękowy i nic nie można uruchomić...

Może ktoś wie co oznacza ten komunikat i co jest przyczyną że się nie uruchamia??

Z góry dzięki za pomoc  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0
Napisano (edytowany)

A może mi ktoś coś powiedzieć czemu mi między psy A te wałki nabiera się tyle syfu siana kurzu itp ze aż urwałem dwa dolne pasy moja galligani to 2120L stalokomorowa prasówka wyczysciłem wszystko ładnie pięknie zrobiłem 10 belek i już zaczyna się znowu nagromadzac sianokiszonka :( czy pasy muszą być mocno napięte ??
Foto

A może mi ktoś coś powiedzieć czemu mi między psy A te wałki nabiera się tyle syfu siana kurzu itp ze aż urwałem dwa dolne pasy moja galligani to 2120L stalokomorowa prasówka wyczysciłem wszystko ładnie pięknie zrobiłem 10 belek i już zaczyna się znowu nagromadzac sianokiszonka :( czy pasy muszą być mocno napięte ??
Foto

post-21030-0-47695400-1464518476_thumb.jpg

post-21030-0-83632600-1464518514_thumb.jpg

Edytowano przez Krzynio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

U mnie też jest coraz większy problem z zabijaniem dolnych pasów. Rozluźnianie i naciąganie ich nic nie daje Najgorzej jest w krótkim sianie i jęczmiennej słomie. Problem tkwi w tym że pasy są już po bokach wytarte i zostaje za duża szczelina między nimi. Prawdopodobnie u siebie będe je wymieniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

Umnie zauważyłem ze dolne pasy schodzą mi na prawa stronę az wytarły do połowy te płaskowniki co je rozdzielają od spodu próbowałem napinaniem kręcić ale nic to nie dało.pasy by się wyciągnęła z jednej strony i je ściąga???? A wie ktoś może jak smarować łożyska od tych wałków co pasy po nich śmigają??? Tam są takie plastikowe zaślepki? ?

A co sie powinno sie smarować jak jest ten symbol oliwiarki????????? Wie ktos???

Załanczam foto

Umnie zauważyłem ze dolne pasy schodzą mi na prawa stronę az wytarły do połowy te płaskowniki co je rozdzielają od spodu próbowałem napinaniem kręcić ale nic to nie dało.pasy by się wyciągnęła z jednej strony i je ściąga???? A wie ktoś może jak smarować łożyska od tych wałków co pasy po nich śmigają??? Tam są takie plastikowe zaślepki? ?

A co sie powinno sie smarować jak jest ten symbol oliwiarki????????? Wie ktos???

Załanczam foto

post-21030-0-76439400-1468146058_thumb.jpg

Edytowano przez Krzynio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chodzi o prasę Gallignani 2500L..Cały czas podaje sznurek mimo,że bela nie jest jeszcze skończona w całości, co zrobić by nie dawała tego sznurka zanim skończy się robienie beli?
Prasa ta chodzi w ciągniku C360, ale ma tylko jedno podłączenie wychodzące z ciągnika do prasy,a od prasy wychodzą dwa podłączenia tzn.,że jeżeli chcę podłączyć światła muszę odłączać owijanie beli. Czy muszę mieć dwa podłączenia wychodzące z ciągnika?

                                                                                                                                                  Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wot29    3

Witam użytkowników Gallignani RB22 ,

czy tez macie problem z nagromadzaniem się zanieczyszczeń miedzy dolnymi pasami od strony podbieracza.Gromadzi sie tam sieczka i plewy oraz trochę piesaku.Musze czyścic jak po ok.3 ha bo inaczej pasy pourywam.Zastanawiam sie nad zamontowaniem dodatkowych zgarniacyz w krztałcie trójkata aby zanieczysczenia samo wylatywało na boki.proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

u mnie też w pasy łapie i musze co jakiś czas czyścic. U ciebie idzie w wałek czy tylko pasy ? Bo u mnie tylko w pasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wsz34    0

Niedawno zakupiłem gallignani 9220, co sądzicie o tych prasach, czy ktoś może taka ma? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brdak    0
Dnia 7.08.2016 o 17:39, ElwiraOporska napisał:

Witam

Chodzi o prasę Gallignani 2500L..Cały czas podaje sznurek mimo,że bela nie jest jeszcze skończona w całości, co zrobić by nie dawała tego sznurka zanim skończy się robienie beli?
Prasa ta chodzi w ciągniku C360, ale ma tylko jedno podłączenie wychodzące z ciągnika do prasy,a od prasy wychodzą dwa podłączenia tzn.,że jeżeli chcę podłączyć światła muszę odłączać owijanie beli. Czy muszę mieć dwa podłączenia wychodzące z ciągnika?

                                                                                                                                                  Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam Pani Elwiro co było przyczyną podawania ciągle tego sznurka bo mam taki sam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brdak    0
Dnia 7.08.2016 o 17:39, ElwiraOporska napisał:

Witam

Chodzi o prasę Gallignani 2500L..Cały czas podaje sznurek mimo,że bela nie jest jeszcze skończona w całości, co zrobić by nie dawała tego sznurka zanim skończy się robienie beli?
Prasa ta chodzi w ciągniku C360, ale ma tylko jedno podłączenie wychodzące z ciągnika do prasy,a od prasy wychodzą dwa podłączenia tzn.,że jeżeli chcę podłączyć światła muszę odłączać owijanie beli. Czy muszę mieć dwa podłączenia wychodzące z ciągnika?

                                                                                                                                                  Z góry dziękuję za odpowiedź.

I co było przyczyną bo mam taki sam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj