Zaloguj się, aby obserwować  
pronarek

Renault 461

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pronarek    2

Witam

Chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat tych ciągników ponieważ chciałem takiego kupić zamiast c-360 tylko najbardziej boję się o dostęp do części zamiennych ;( Powiedzcie mi jak to jest z tymi częściami do renówek i co sądzicie o tym modelu ??? Każda opinia mile widziana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniak222    1

a dlaczego chcesz zamienic ciągnik polski którego naprawa jest tania na zachodni drogi w naprawie bo wiekowo to one bedą podobne i mocą też. Chociaż jak trafisz na dobry ciągnik to czemu nie reno bedzie mniej awaryjne, lepiej odpala w zimę i ma twarde silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

dlaczego ??? dlatego ze 360 to jest konstrukcja z lat 50-tych a renówka z 80-tych roczniki może te same epoka inna ;) po pierwsze w 60-tce brakuje mi wspomagania ok można założyć po drugie brakuje mi rewersu którego fakt model 461 nie ma ale 551 juz ma i to jest wielki plus bo ja bardzo dużo jeźdzę na wstecznym ;) No nie wiem po prostu myślę nad zmianą tylko własnie boję się o części i narazie robię rozeznanie co i jak a dlaczego akurat renault nie wiem taki jakiś kaprys ;) Znacie może jeszcze jakiś inny ciągnik gabarytami porównywalny do c-360 tylko ze wspomaganiem i z rewersem i w cenie tak do 20 tys ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

kolego z czesciami zaden problem, kolejny raz pisze to samo :blink:

jednak radzilbym brac 551.4 lub 651.4 zawsze to ciagnik z napedem, cenowo powinienes sie zmiescic,

sasiad kupil taka 651.4 na poczatku roku, odremontowal i teraz chce sprzedac 355

tez marzy mi sie taka mniejsza renia, za 60 lub do pomocy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

jak mówisz ze z częściami nie ma problemu to możesz mi powiedzieć gdzie mogę kupić do niej te części jakieś przykładowe adresy ???

A z przodkiem nie chcę bo zależy mi na zwrotności a po drugie ten ciągnik chodzi praktycznie tylko po placu i będzie do prac porządkowych czyli przeciągnąć przyczepę lub z skrzynią na podnośniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

czesci masz w u deala class'a lub u kobranka,

rozne filtry i osprzet silnika bedzie dostepny w wiekszosci sklepow

adresy moge podac ale tylko z mojej okolicy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

co do dealera classa i korbanków to wątpie żeby mieli części do takich starych modeli ale po nowym roku musze z ciekawości po dzwonić i się dowiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

sasiad kupil 651.4 i cos g oremontowal wiec czesci sa dostepne


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniak222    1

częsci są też na allegro i innych internetowych stronach dzwonisz za dwa dni kurier przyjeżdża z częścią i płacisz mu na miejscu i jest ok. W grene tez dostaniesz częsci tylko tam troche drogo.

Jeszcze ciągniki case miały rewers i podobne gabarytowo i cenowo. chociaż ja wole reno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0277    2

Dobra maszyna jak juz to bierz 4x4 i jestes gosc,silniki mocne, hydraulika czula ale jak zadbasz bedzie ok.zbijaj cene za opony bo na dziadach zjezdzaja do PL. PS.masz tu link na czesci i serwis http://gregor-czesci.eu/ mam link do katalogu czesci [nie po polsku]http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/114-renault.htmlhttp://www.diesel-czesci.pl/oferta_mwm105.htmhttp://sklep-agropilot.home.pl/pl/c/Maszyny-rolnicze/21 mysle ze bedziesz zadowolony

Edytowano przez maniek0277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

ehh no nie wiem sam wczoraj znowu po rozmowie rodzinnej uznaliśmy że będziemy remontować c-360 bo strasznie boję się o te części ;( a sam już nie wiem mam jeszcze jakiś miesiąć na zastanowienie dlatego nadal czekam na wasze opinie ;)

@maniek0277 co do tego linku do sklepu internetowego to nie wiem ale ja tam nie widzę częsci do modeli które mnie interesują ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Levis    10

Sam właśnie niedługo będę miał podobny dylemat.

Swoją C360 mam po wielu remontach, praktycznie nowa skrzynia biegów i silnik, utrzymana w naprawdę doskonałym stanie.

 

Kupiłem niedawno renault 951-4 jako coś większego do głównych prac i stwierdziłem, że C360 to za karę nam zrobili.

Rozglądałem się na co wymienić C360 i prawdopodobnie kupię renault 651.

 

Polskich wynalazków mam serdecznie dość. Co z tego, że do 60 są dostępne części od ręki i są tanie jak to jest złom.

Brak jakiegokolwiek komfortu, o zmyśle konstruktorskim mowy nie ma.

Ten ciągnik nie nadaje się do niczego. Mam tylko nadzieję, że jeszcze znajdę napaleńca, który to ode mnie kupi.

Edytowano przez Levis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Ja mam 75.14 to powiem wam inna epoka ciągników. Komfort troszkę mniejszy i trochę słabszy wygląd niż nowe zetory i farmtraki ale ciężej zepsuć bo wszystko w metalu i ok. Bierz z silnikiem fendta. Różnica ogromna, ciągnik odpala bez problemu przy niskich temperaturach bez problemu. Jedynie co mi brakuje to EHR i sterowania ciągnikiem GPS :) Nie da się nic więcej dać niż 20tyś? A jak nie to poszukaj sobie 651.4 fajne traktorki sąsiad ma i z 3x35cm to popylał ponad 10km/h. Myślą nad założeniem 4 skiby. Teraz prawie wszystko nim robią bo spali max 6l a to tylko w max pracy. A tak to normalnie 4-5l a w lekkich to od 3l zaczyna się.Z 4x4 nic nie ściąga nie grzebie ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie mam dziwny problem z ładowaniem w ciągniku renault 461, po odpaleniu ciągnika ładowanie jest wzorowe ale po czasie gdy włączę wszystkie światła ładownie spada, i alternator się grzeje ( szczególnie koło pasowe)po wyłączeniu obciążenia wszystko wraca do normy, i teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego dziwnego problemu, alternator pochodzi z Mazdy 626 2.0D 12V, 80A, dane akumulatora dodaje w zdjęciu, a i mechanik założył mi taki kabel od ładowania (jak na zdjęciu) a ja teraz założyłem od spawarki bo myślałem że coś pomoże. A 2 sprawa u mnie jest pasek 10mm czy jest jakaś opcja przerobienia alternatora z jakiegoś VW na taki pasek, bo wiem że golfy 2 miały na 10mm ale wolał bym coś nowszego. Pozdrawiam 🙂🤚🤚🤚🤚i czekam na Pomoc.



    • Przez Kamilmok
      Witam . Problem zaczął się od dmuchniętej uszczelki pod głowicą , w trakcie naprawy mechanik wysłał pompę paliwa do regeneracji alby ją od razu sprawdzić . kupiliśmy nowe ori wtryski .  
      Po złożeniu wszystkiego brak mocy , orka na 4 skiby ziemia cieżka i jak było ciężko to zamiast grzebać kołami to dusiło ciągnik na biegu 1-1. 
      Postawiliśmy do drugiego mechanika pompiarza , niby wszystko posprawdzał pobawił sie zapłonem  i mówił ze wszystko jest dobrze . Pali na dotyk . teraz w polu nie był testowany jeszcze ale jak ciągną 6 ton pszenicy pod górkę to prędkość spada ze trzeba zbijać pół biegi . takze chyba nie jest dobrze . 
       
      gdzie szukać przyczyny ?
       
    • Przez Griszka92
      Witam
      Po wymianie sprzęgła na nowe całego kompletu marki Kawe oraz obróbce koła zamachowego sprzęgło nie wysprzęgla, jedynie idzie wrzucić wsteczny poza tym WOM nie działa. Sprzęgło niby ustawione fabrycznie bo śruby znaczone !? Wie ktoś może jak to ustawić ? Jakieś dane czy cokolwiek 
    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj