mlodyrolnik3

gorczyca

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Jeest problem z gorczycą. Ponieważ urosła na ok 1.7m i ojcie ją ścił do kolan i teraz nie wiadomo co z tym robić na 1.7m 2 skibowym pługiem + c-330 sie pchało. i teraz dało by rade wiekszym ciągnikiem stalerzować? Lub co innego polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

lepiej było nic nie robić tylko od razu orać. dwójkami z założonykm krojem to by się przyorało, bo też tak kiedyś robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

mi w tym roku na jednym kawałku urosła do wysokości 1,3m.. to ja talerzówka przejechałem i staruszek orał 2skibowym pługiem, bo sie nudził i problemu nie było...nawet się dziwił gdzie ta wysoka gorczyca się podziała :) tak wysokiej gorczycy lepiej nie kosić, bo ja tylko zetniesz i jeszcze gorzej jest... już lepiej orkanem przejechać, lub talerzówka bo ja chociaż potnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

teraz to będzie problem z orko. ja w tamtym roku orałem gorczyce która była trochę wyższa od maski ferdka. Nic nie robiłem tylko odrazu orałem. Mam jeden krój. przydał by się jeszcze drugi no ale i tak zaorałem że tylko gdzie niegadzie coś wystawało.. Kiedyś jak kombajn mi nie dociął to częściowo ściąłem jo rotacyjno. Jak robiłem podorywkę to tam gdzie była ścięta słoma to się pchało a tam gdzie nie ściąłem to szło nawet dobrze.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Kiedyś jak gorczyce orałem to najpierw wałowałem (oczywiście w zagon tak jak będzie orka) i dopiero to orałem (kroje przed każdą skiba) lub można pojeździć talerzówką ale tu juz więcej paliwa i czasu minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

a ja mam gorczyce tak na metr i dziś ją ladnie zgruberowałem troche obnirzyłem lależe niwelujące i nawet ladnie ją pociely za 2tygodnie pojadę orac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

my kiedys praktykowalismy ciaganie opon po gorczycy przed orka. ale teraz jakos nie. lecimy z orka "na zywca" :)

 

ostetecznie mozna pojezdzic talerzowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak napisalem w poscie #12, poleciec mozesz talerzowka i bedzie okej. tylko ustaw minimalny kat natarcia :)

 

Tak jak pisałem to nei mam talerzówki i będzie trzeba wynająć. czy ten kat natarcia to tak żeby talerzówk tylko troche dotykała ziemi? I czy jak jest skoszona do kolan to nie będzie sie pchało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

jak masz minimalny kat natarcia, to talerze wchodza minimalnie w glebe, czyli nie powinno sie pchac. wydaje sie to logiczne, choc nie wiem jak bedzie, bo nie praktykowalem nigdy "walowania" polowicznie skoszonej gorczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz22    2

czesc wiecie ja mam gorczyce na ziarno i poplon w tym roku urosla ze jak wjechalem farmerkirm to ledwo bylo go widac ale sie wszyscy smiali co zrobie a ja wziolem 4 plugi duze i cheja poszlo slicznie nic nie widac i nikt mi nie powie najlepiej ja orac jak jest nie skoszona albo mam w domu rozdrabniacz jak nie idzie to tne wszysto w tym roku mialem 10 ha na ziarno i ze 30 ha na poplon wiec wiem co z nia robic pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

glebogryzarką a potem orka ja tak praktykuje i orka spoko idzie tak za 2 dni po glebogryzarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Zalezy pod co chcesz ją zaorać. Jak pod buraczki to może w połowie wystawać po orce. Przez zimę nie bedzie po niej śladu. Jak ma spełnić funkcję nawozową to lepiej jakby była w całożci zaorana. Wtedy pozostaje talerzówka i pług najlepiej z szerokim rozstawem korpusów aby się nie zapychało. Ja jadę PHX to sporadycznie się zapycha. Dobrze działe powałowanie ale nie pomyl kierunku. Musisz orać "z włosem".


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Większy problem jest, jeśli ktoś wykonuje orkę pługiem obrotowym...

Wtedy włóczenie/wałowanie gorczycy jest trudne do zrealizowania, żeby za każdym przejazdem pługa, orka była wykonywana "z włosem"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4

Ja zostawiam gorczycę na polu do wiosny, biorę za to ponad 500zł dopłaty, a w marcu po gorczycy zostaje wspomnienie, bo wymarza. Potem wystarczy przejechać gruberem/talerzówką i można siać agregatem uprawowo-siewnym. Dobrze jest jednak wejść przed wiosenną uprawą z glifosatem, ze względu na samosiewy zbóż z poprzedniego sezonu, chwasty ozime (rumianowate, przytulia, jasnoty, fiołki....) i niewymarznięte pozostałości po gorczycy (o ile są).


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

powiedzcie mi ile teraz kosztuje ziarno gorczycy do siewu no i ile się jej na hektar wysiewa????Bop ja składam sporo na poplony i chyba bedę ja siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
Teraz to nie wiem ale jak siałem w sierpniu to była po 3 zł a co do siewu to tak 25-30 kg/ha

to u was była tania na moim terenie cena wynosiła średnio 4-5 zł za kg. co do ilości wysiewu to jeżeli jest dobry siewnik to wystarcza 15-20 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj