johny

Case seria JX

Polecane posty

Lucio    1

moze mi ktos wyjasnic czym sie ruzni rewers elektrohydrauliczny od hydraulicznego i ktury jest lepszy i cenowo jak stoi bo u mnie w jx ma byc hydrauliczny chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolocase    0

kolego jaki hydrauliczny? nie ma takiego jest mechaniczny i elektrohydrauliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a mi z tego co wiadomo to są to właśnie hydrauliczne rewersy z tego co wyczytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Sterowanie rewersem można podzielić na właśnie czysto mechaniczny, hydrauliczny [rozdzielacz hydrauliczny sterowany ręcznie za pomocą np linek] lub też elektrohydrauliczny [rozdzielacz hydrauliczny sterowany za pomocą elektrozaworów]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abel    0

Jestem w posiadaniu Case'a JX95 od dwóch i pól roku, od niedawna dziwna sprawa zaczęła się dziać: przy ruszaniu pod górkę, lub z dużym obciążeniem na stosunkowo wysokim biegu sprzęgło trzeszczy, a bieg się nie włącza.

Czy wiecie czego mogą być to objawy? I co powinienem zrobić, zetkneliście się z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Witam, mogl bym mi ktos z posiadaczy napisac czy można powrot oleju załozyc do osobnej sekcji czy trzeba zrobic dodatkowe wejscie na powrot ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
Napisano (edytowany)

Ale powrót oleju z czego?

 

Ogólnie to albo podłącza się pod tą samą sekcje co zasilanie lub podłącza się pod wąż powrotu z rozdzielacza albo wpuszcza się jakimś korkiem prosto do korpusu.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

W Prasie mam 2 węże do tloków i jeden powrót tego oleju wiec w sumie 3 . No i wlasnie nie wiem czy przez ten rozdzielacz przeleci olej spowrotem do ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Najbezpieczniej będzie zastosować wolny spływ, czyli podłączyć się pod powrót z rozdzielacza z tym 3cim wężem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
888adam888    0

Jak opuścić podnośnik w CASE JX 90 bo względem kosiarki jest za wysoko. Wydaje mi się że powinien opuścić się jeszcze niżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
888adam888    0
Napisano (edytowany)

wieszak mam tylko z prawej strony... ale o który dokładnie ci chodzi? mogłbyś jaśniej...

Edytowano przez 888adam888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

z lewej też jest, trzeba wyjąć bolec na dole i kręcąc wieszakiem albo go skracasz albo wydłużasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

zależy jaka prasa i czy ciągnik daje radę dobić musisz sobie sam dobrać do możliwości. u mnie 2grupa i potem dobieram sobie bieg zależnie jaki pokos i jak bardzo chce zbić bale aby ciągnik nie zdechł:) prasa claas rollant 250rc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

moze mi ktos odpowiedziec na takie pytanie

czy w case jak ktos kupował ostatnio ma teraz ustawione tak opony ze przednie sa szersze rozmieszczone od tylnich i czy to nie bedzie przeszkadzało w pracach przy oraniu bo dealer co mi ciagnik przyprowadził mowił ze teraz tak roztawiaja koła??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Nie tylko teraz, mam td5030 odpowiednik jx80 z 2009 i również ma szerszy rozstaw z przodu... Nam to nie przeszkadza ale ponoć można z tyłu koła przestawić lewe na prawe bez zmiany kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

mam jeszcze jedno pytanie mianowicie, chodzi mi o wyposazenie standardowe tam mam napisane 2 rozdzielacze hydrauliki dwustronnego działania(czyli 4 szybko złączy) a mam tylko 1 rozdzielacz dwustronnego działania a kod mam 461 w tym kodzie nie jest zapisane ze to jest ale w wyposazeniu standardowym pisze jak wuł ze powinno byc?? i nie wiem co teraz zrobic??domagac sie swego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Pewnie że się domagać, to co teraz wywalczysz to twoje, jak będzie ci taki rozdzielacz potrzebny to zapłacisz ze 2 - 3 tys.

Teraz coraz więcej maszyn potrzebuje więcej wyjść hydraulicznych, nawet jeśli dziś są one zbędne to za rok lub dwa mogą okazać się konieczne.

Szkoda tylko że nie załatwiłeś tej sprawy podczas odbioru ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Koła sobie poprzekładaj, bo pierwsza rzecz jak to wygląda??, a po za tym to chyba normalne że koła powinny tak raczej w jednej lini iść, ja zaraz po przywiezieniu przekładałem ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal5245    6

Mam problem z hydrauliką w moim jx 95. Nawet po zawieszeniu na tylnym TUZ-ie małego lekkiego kultywatora - 300 kg, podnośnik nie utrzymuje go na stałej wysokości i co minutę (tak na oko) opuszcza delikatnie o kilka cm i zaraz potem podnosi. Tak jest na zimnym oleju, a kiedy się rozgrzeje to czestotliwość opuszczania i podnoszenia jest większa. Najbardziej czuć to po zawieszeniu ciężkiej maszyny - 1000 kg, bo buja całym traktorem. Pio wyłączeniu silnika ramiona podnośnika opadają do samej ziemi w tempie 1-2 cm/minutę. Czy ktoś z Was orientuję się co to może być?? Ten problem pojawił się drugi raz. Za pierwszym razem zabrano ciagnik do serwisu i "coś" naprawiono. Nie wiem co dokładnie. Potem przez kilka miesięcy było dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W tym momencie co opisujesz załącza się automatyka utrzymywania stałej wysokości podnośnika,

Najprawdopodobniej jest gdzieś nieszczelność na odcinku rozdzielacz-cylinder podnośnika- ucieka olej, ramiona opadają a regulacja pozycyjna automatycznie podnośni podnośnik do góry.

W starszych ciągnikach dzieje się tak kiedy jest nieszczelność na tłoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian11    0

Zastanawiam sie nad kupnem albo Zetora Forterre 95 albo Case JX 90 i czytajac wasze wypowiedzi poswieciłem kilka dobrych min nic niewywnioskowałem ;] jakie jest spalanie ? w Case ? jak sie sprawuje a co najwazniejsze jaka jest cena ? Case by pracował na 30 ha z turem jako ciagnik główny ;] i co jest lepsze Case czy Zetor ;p

 

Edit@ Znalazłem Case JX 90 na allegro za 140 tys z klima itd tylko bez Tuz czy jest potrzebny jak ciagnik ma Tura ? oplaca sie wogole ?

Edytowano przez Adrian11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj