johny

Case seria JX

Polecane posty

kiciak    0

Witam ! Panowie szybkie pytanko potrzebny mi rozmiar felg do JX90 na wąskie opony 11,2 Najprawdopodobniej będzie to p-11,2R28 t-11,2R42 Możecie to potwierdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

To tabela doboru opon do CASE JX80U JX90U i do JX100U

skanuj0003.pdf


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Witam czy ktoś wie gdzie zamontować wolny spływ oleju w Case JX 80.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Z tyłu jak masz wlew oleju za kabiną to trochę niżej z tej samej rurki wychodzi śruba. Tzn jest ona wkręcona w tą rurkę. Chyba na klucz 24 lub 27mm. Kiedyś jak był u mnie serwisant to powiedział że wystarczy wkręcic gniazdo tam i mamy wolny spływ.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A tak się spytam od czego jest instrukcja obsługi :) ?

Wystarczy popatrzeć na ciągnik i już się wie jak się zwęża koła, tymbardziej że to prosty ciągnik i ma standardowej konstrukcj felgi...

Wyglądasz na takiego co pierwsze w życiu widzi ciągnik na oczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy. W lutym kupiłem nowego Case JXU 95 w firmie Piomar w Łukowie. Jeżeli chodzi o cenę to różnica między New Hollandem z tym samym wyposażeniem jest praktycznie żadna. Temat dobrze obadany. W gospodarstwie mam jeszcze John Deera 6300 96km. Casem jeździ się nieźle. Wcale nie gorzej jak Johnem. Do Case mam tura Quecka, dlatego że jest o wiele ładniejszy od Stola i za te same pieniądze, chociaż musiałem na niego czekać półtora miesiąca, bo nie mieli Quecka od ręki, ale ciągnik z nim inaczej się prezentuje. Jeżeli chodzi o spalanie testowałem Johna już dawno, ale teraz zrobiłem to jeszcze raz na przemian z Case (orka, agregat itp.). Oczom moim nie dowierzałem dolewając paliwo do pełna w jednym i drugim (chodzili na tym samym polu, w tym samym sprzęcie, w takim samym czasie i obrotach). Wynik był taki, że Case przegrał z Johnem, który podobno tak chla, o kilka setek. Myślałem, że będzie na godzinę ze dwa litry na korzyść Case, a tu gówno wielkie rozczarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he, najpierw dobrze dotrzyj tego case'a, wpraw się w niego i dopiero zmierz spalanie :)

ile masz mtg? ciągnik dopiero po 500mtg jest dobrze dotarty i ma pełną moc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

zupełnie się zgadzam co do dotarcia miał w czasie próby 96 mtg i wstępnie się jusz dotarł ale to nówka sztuka a john ma 13 lat i 10 tyś mtg więc parę koni tesz mu zdechło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Znów wystąpię przeciw Ferdkowi i jego teoriom jako adwokat diabła biggrin.gif -jupiter chłopie na tym forum nie masz szans na udowodnienie swoich obserwacji-zapamiętaj sobie dobrze te słowa-Zetor i JD to smoki na paliwo-koniec kropka-z innymi poglądami nie masz szans się przebić...najmniej pali MF 255 (z kolcem biggrin.gif ) Ferdka a zaraz za nim jest Agrofarm (też Ferdka biggrin.gif )-potem Fendt,później MF no a potem to już reszta hołoty...biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

jaro ja nie chce nikomu tu nic udowadniać opisuje fakty autentyczne które osobiście sprawdziłem co do spalania tych ciągników o których napisałeś można by było dużo polemizować przerzuciłem jusz troche tego sprzętu poza tym gdzieś czytałem że kubota tak mało pali a jak diler z łosic przywjózł mi na testa 108ke chciałem 99ke ale takiej nie mieli to wcale nie była taka oszczędna a poza tym nie jest warta swojej ceny zachwycać się morze nią tylko ten kto przesiadł się z mtz-ta i na pewno chwali kubote ten kto ją jusz ma i nie ma innego wyjścia bo oprócz pracy silnika to cała reszta jest jakby z hin a nie z japoniji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Oj kolego @Jaro strasznie drażliwy jesteś na te tematy, a ja wcale nie o tym zresztą o fendzie obserwacji swych nie wygłaszałem jeszcze ;), ciągnik który ma niecałe 100mtg nie rozwija pełnej mocy, niech ma te 500-800mtg wynik spalania może być zupełnie inny, zresztą ja tego nie tankuje i innym w baki też nie zaglądam, a udowadniać chyba nie muszę żeby się człowiek wprawił w nowy ciągnik to trzeba te 500mtg się wytłuc, i tyle też mtg ciągnik musi wypracować żeby się wszystko "ułożyło" co nie znaczy że spalanie może być tylko niższe może być większe, zresztą gadka o spalaniu ma sens tylko w przypadkach jak user @jupiter - ta sama beczka ropy ten sam operator ten sam lejek i te same pola, zresztą najlepiej wie ile pali mój ciągnik sąsiad z za płota, zresztą ja nie muszę udowadniać, kto ma ten i tamten ten wie najlepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

jaro napisałeś żebym zapamiętał słowa że jd i zetor to smoki i odpowiadam że to są tylko słowa i nie mam zamiaru się tu z nikim przekrzykiwać ze swoich doświadczeń wiem a głupot nie wypisuje że ciągniki tej samej mocy rożnych marek jeżeli mają zdrowe leluty to spalanie podczas pracy będzie bardzo do siebie zbliżone co do johna to morze stare wersje w masce ogórka morze i miały przepały najgorzej wersje amerykańskie i sześcio garowe i z tont ta fama że jd tak dużo pali miałem do niedawna też ogórka 2250 75km i wcale nie był smokiem a co do nowszych modeli to mój 6300 96 km przy orce na ziemi średniej klasy z pługiem 4 stalteh przy prędkości 9-9,5 km na godz zegarową spala średnio 11 litrów przy czym zaoruje około 1,20-130 ha i ja uważam że to całkiem nieźle co do fenda i fergusona to omijałem te marki szerokim łukiem ze względu na awaryjność skrzyni biegów mówię oczywiście ciągnikach 15 letnich ale do tego to już chyba każdy doszedł kto ma trochę oleju w głowie

i powtarzam jeszcze raz że mój case jxu nie jest taki małopaloncy jak mówił diler swoje musi spalić tak jak każdy inny a wiem to nie tylko na swoim przykładzie ale z wypowiedzi swoich kolegów którzy też tak jak ja pokupowali case w tym roku i żeby nie ten zwrot z unii to by to wszystko pordzewiało na placu bo po odliczeniu wszystkich i po zwrocie wychodzi drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@jupiter, kolega @jaro pisząc o że jd i zetor to smoki na paliwo raczej nie pisał tego poważnie, chciał po prostu zwrócić twoją uwagę jaka panuje opinia o tych ciągnikach, niekoniecznie prawdziwa, bo jakby była prawdziwa to kolega @jaro dawno by już poszedł z torbami przez to spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No...a tak poszedł po flaszkę Absoluta i wypił przed chwilą ze szwagrem biggrin.gif -dzięki @qazi-to dokładnie miałem na myśli.Zawsze piszę o tym że o ile JD nie pali tyle co piszą ludzie ich nieposiadający (ale oczywiście wolałbym żeby było to jeszcze mniej)-to Zetor 7211(takiego posiadam więc o nim mogę pisać) jest naprawdę oszczędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

widzisz jaro zetor 7211 ma 63km więc nie morze dużo spalać a każde następne 10 km to około litra spalania więcej ale już nie oto chodzi.z tymi zetorami to nie wiadomo kogo słuchać jeden kolega ma już ze dwa lata zetora 85km brał go nowego i mówi że mu dużo wysancza około 10 na godzinę po lekkiemu drugi kolega kupił niedawno 95 też nowego i mówił że go średnia trochę po lekkiemu trochę w agregacie wyszła 6 litrów tylko na mtg nie na zegarówkę znowu jeden facet ma mc-cormika czy jak to się pisze .to mało nim jeździ bo mu pije 15 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego @jaro ja już nie posiadam ale miałem przez 12 lat(kupiony nowy) właśnie 7211 i nie bardzo się z Tobą zgodzę że był oszczędny...Kabina wygodna i dość cicha, lepiej wykonana niż w NOWYCH Zetorach ale co do spalania to ekonomiczny to on nie był za bardzo(czy pług czy pusty przejazd podobnie...)

 

Za to przez 12 lat żadnej poważnej naprawy, zdarzały się jakieś pierdółki typu jakaś zapadka w podnośniku ale nic poważnego no miał jeszcze tę bolączkę że potrafiłem go zablokować bodajże z jedynki na wsteczny(ale to już po części moja wina)

Co do nowych ciągników, każdy następny TIER powoduje że realnie palą więcej, może skończy się to jak wejdą katalizatory i ad-blue, jak do tej pory niestety czystość spalin uzyskuje się po części kosztem min. spalania.

Edit :

Co do posta powyżej mnie właśnie wydaje się że palił dość dużo jak na swoje 60km...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Podejrzewam że mój Zetor ma od nowości zapchane filtry lub wężyk paliwowy zagięty biggrin.gif -bo naprawdę mało pali-do tego zdecydowanie jednak więcej w pługu niż na pusto-nie rozumiem jak u Ciebie mogło być podobnie ?(gaz w podłodze-mylę się ?)

@jupiter-przypomniało mi się że kol.wlodiw pisał tutaj o spalaniu Proximy w granicach 5,5 l/h przy transporcie (18 ton)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

przy transporcie 18 ton....transport to ciężka sprawa cięższa od wielu prac polowych bo jedzie się na wysokich biegach więc samemu można bez chwili zastanowienia sobie odpowiedzieć czy nie zciemniał ale tego kolegi co kupił zetora 95kę w tym roku podobno tak pięknie chodzi w polu czy jak jedzie po drodze opowiadał mi kumpel co to widział na własne oczy a samemu kupił maxuma 101km i ten zetor mu się podobał jeszcze zacytował((on tak ładnie chodzi a myśmy się śmieli że poloneza kupuje a w dodatku ile tańszy)) aż pojadę wolnym czasem się tym zetem przejadę wtedy sam zobaczę to napisze jakie są moje wrażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do nogi w podłodze to jest to część prawdy, bywało że trójką a agregacie latał:) co do 5,5 litra w transporcie to cóż moje prawo ale nie wierzę po prostu :)

A co do Zetora ogólnie, to wcale się z niego nie śmieje bo pewnie się tak skończy że go kupię(nieszczęsne pieniądze) choć nie jest to szczyt moich marzeń.

W 5,5 litra przy 18 tonach obciążenia w moim trochę pofałdowanym terenie po prostu nie uwierzę... może jak ktoś mieszka na stole...Lecz i tak nie chce mi się wierzyć.

Wiem że można z zetora dużo wycisnąć wuj ma 7245 którym przez 12-13 godzin orał 8 ha:) a i pobił (chyba)rekord spalania tego modelu zapiął go raz do głębosza i wycisnął 24 l/h ;)

 

OT się zaczyna robić...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a co do nowszych modeli to mój 6300 96 km przy orce na ziemi średniej klasy z pługiem 4 stalteh przy prędkości 9-9,5 km na godz zegarową spala średnio 11 litrów przy czym zaoruje około 1,20-130 ha i ja uważam że to całkiem nieźle

No i w końcu padł kolejny rekord spalania, 8,5 litra na hektar orki. Faktycznie całkiem nieźle ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

co ci rolnicy robia ze takie wyniki osiagaja ;) chyba jakies silniki wspomagajace na baterie słoneczne zakładaja w swoich maszynach :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Fajny traktor, zwrotny mało pali tylko kabina troszke mała, ale ogólnie ocena 5 ;)


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj