johny

Case seria JX

Polecane posty

Ferdek07    75

Myśle że proxima (gabaryty i masa ta sama co 6441 i 8441) będzie najstabilniejsza z trac liftem 100, szkoda że dieler nie podał Ci wartości ile będzie paliła z turem ta 6441, bo podawanie że tyle co 7341 a ten pali tyle co mtz a mtz krople wiecej od c360 a c360 to prawie tyle co 3p a 3p pali 3,5 l więc konkrety sie liczą ile konkretnie pali ta proxima na mtg i w jakich pracach i w końcu ile mniej od 8441 bo musi w końcu mniej palić na godzinę i od 7341 też powinna mniej palić!

Biały pytasz o landini ok około 130 tysi może wiecej ale tam jest ten sam silnik co w farmtracu więc za co te ponad 30 tysi dokłądać?

Nie lubisz perkinsa jest mniejszy farmtrac z fordem cena około 90 tysi klima 5 tysi a tura jakiego chcesz złożysz a rewers w standardzie, jeździłęś kiedyś lub widziałeś farmtraca że jesteś taki uprzedzony? I farmtrac nie jest produkowany od kilku lat (mylisz chyba z farmerem z sokółki, który moim zdaniem nie jest udanym ciągnikiem) farmtraca klepią kilkanaście lat w wersji kabrio a nasi dali tylko kabinę i pierdółki, dokładnie w tej samej wersji jest popularny w USA (czy zetor jest tak popularny w usa jak farmtrac szczerze wątpie). Farmtrac ma umowy licencyjne z same/lambo napędy tych farmtraców to to samo carraro co w rollerze/lampo są większe farmtracki u nas niedostępne to dokłądnie to samo co same eksplorer, te silniki perkinsa podobno przychodzą w całości a nie robione od podstaw u nas tak jak to jest z 3512.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jescze rozróżniam jakiegos farmtacka i farmera :rolleyes: i widziałem i rozmawiałem z uzytkownikiem farmtracka i swojej opinie nie zmieniam :)

 

No isc twoim tokiem myslenia to napewno daleko nie dojde :) po co dac xx tys wiecej jak można kupic cos z takim silnkime taniej :) dobre !!!!!! To po co kupowac jakiegos farmtracka lepiej kupic jakiegos chinola za 60tys bo ma perkinsa:)

 

delaer powiedział że ogólnie proxi pala wiecej od dawnej seri super czyli x3x1. Jakby produkowali 5341 to nawet bym sie nie zastanawiał i kupował takiego z turem

 

Chłopie zrozum wreszcie że 100 nie ma poziomowania i odpada bo poziomowanie to wiecej jest warte w pracy niz sterowanie joyem !!!!!!!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
jescze rozróżniam jakiegos farmtacka i farmera :rolleyes: i widziałem i rozmawiałem z uzytkownikiem farmtracka i swojej opinie nie zmieniam :)

 

Chłopie zrozum wreszcie że 100 nie ma poziomowania i odpada bo poziomowanie to wiecej jest warte w pracy niz sterowanie joyem !!!!!!!

Jak będziesz balansował na przedniej osi bo bez przeciwwagi ani rusz to odechce Ci się predzej zapinać tą przeciwwagę niż czasem joyem kiwnąć żeby wypoziomować (tak mi się wydaje więc się nie czepiaj doświadczenia nie mam ale ziomek ma 220 i rozpacza z tego powodu)

 

Z użytkownikiem jakiego farmtracka rozmiawiałeś-czyżby aż tak zachwycony>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no farmtrack jakis 80km nie pamietam dokąłdnego modelu kupił na wiosne z turem i mu podrywa tył :rolleyes:!!!!!!!!!!!!!!!! CZłowieku nie znajdziesz ciagnika podobnej klasy ( wagi i wymiary) w którym z ładowaczem bez przeciwagi nie bedzie podrywało tyłu !!!!!!!! Zrozum to wreszcie i daj spokój temu tematowi bo to bez sensu !! żana 100 nie pomoże jedynie 100 wygladan dużo lżejsza bo nie ma ramion od poziomowania i wyglada miej masywnie ale to naprawde nie jest duża róznica wagowa !!!!!!!! jak chcesz miec w miare stabilny ciagnik z turewm bez przeciwwagi to trzeba kupic ciezki ciagink innej recepty nie ma !!!!! Praw fizyki nie zmienisz. akurat uzywam 3512 z turem i przeciwaga jest konieczna tylko do kiszonki bo sie kołą zapadały i zapiecie przeciwagi to tylko podjechanie i podniesienie podnosnika nie ma żadnych sworzni nawet !!!!!!!!

 

wiec skonczmy te bezsensowan zozmowe bo masz chłopie uprzedzenia i tyle bo twój znajomuy tak mówi !!!! :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nikt nie porównywał modeli podzespołów w ciągnikach wyżej wymienianych? zetor farmtrac i case ma przednią oś carraro, na czeskiej stronie zetora jest model carraro dla proximy 20.11 (nośność przy 8km/ha wynosi 3,4t) a w proximach plusach jest oś 20.16 o nośności 4t, a może ktoś by tak łaskawie sprawdził jaki model carraro jest w farmtracku czy tym case/new holland. Również rozstawy osi przydało by się porównać, bo porównując np. rozstaw osi proximy (223,6cm) to farmtrac ma 7 cm większy rozstaw osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Kupić JX70 czy stanowczo odradzacie.

Proszę o kontakt kogoś kto tym jeżdzi.

Zależy co będziesz tą maszyną robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ma zastąpić C-360 na 14ha ogrodnictwa tzn. ma robić prawie wszystko.

C-360 dostanie wąskie koła a C-330 chyba sprzedam

Jeśli tak to nie ma lepszego wyboru do sadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sadu to tylko 2.5ha a reszta to marchew,kapusta,ziemniak,ćwikła i zboże jako płodozmian.Trafiają się inne chwasty typu

por,seler albo kalafior.

Czy masz może taki ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Sadu to tylko 2.5ha a reszta to marchew,kapusta,ziemniak,ćwikła i zboże jako płodozmian.Trafiają się inne chwasty typu

por,seler albo kalafior.

Czy masz może taki ciągnik?

Nie mam ale rozważałem zakup takiego ciągnika, jak dla mnie jest za lekki i za krótki do tura, oraz przy szerszym ogumieniu z przodu są chyba mniejsze koła bo 20'tki, ale przynajmniej oszczędny jest, więc jak zamierzasz lać tylko polską ropę to jak najbardziej innego wyboru w tej cenie i mocy niema poza proximą i skladakami czyli farmtracki farmery itd, a nie rozważałeś kioti lub pronary p7? chociaż jak do sadu i ważyw to raczej case sprawdzona marka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem rolnikiem - Vatowcem i może trudno w to uwierzyć ale moje ursusy nie wiedzą co to opał.

Zetora nie chcę,jeżdziłem na próbę u dilera Kioti 55km -fajny tylko wsiadając do niego walnąłem się głową

o dach kabiny -ona(kabina) jest dla koreańczyków a nie dla mnie.

Jakąś alternatywą jest dla mnie farmtrac 675dt ale jednak to składak.

Czy case pociągnie mi nieduży ,3-skibowy pług obrotowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

oj jakos nie wwidze jx 70 z obrotówka cho9dzi o wage to jednak tylko 3 cylindry B) ja takiego tzn. jx60 chce kupic tylkodlatego że mam wiekszy ciagnik i ten ma zastapic 3512 i ciezkich prac to on wogóle nie bedzie robił jedynie opryski, sianko,lekki transport ładowacz czołowy przy lekkich pracach bo do cieższych to tura bede zakładał do 7341

 

także jesli myslisz o obrotówce 3 skiby top te 80KM trzeba B)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxpuma765    0

Ja znam tego case jx 80 o którym pisze Arni i wcale tam sie nie rozleciała skrzynia po miesiącu tylko przystawka od napędu.Często byłem u tego kolesia w lato podczas różnych prac,także z turem z Famarolu i oglądałem książkę z mth i tankowaniami.Średnia z półrocznej pracy to 4,7 litra na mth.do trójki obrotowej 80 koni musi mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja znam tego case jx 80 o którym pisze Arni i wcale tam sie nie rozleciała skrzynia po miesiącu tylko przystawka od napędu.Często byłem u tego kolesia w lato podczas różnych prac,także z turem z Famarolu i oglądałem książkę z mth i tankowaniami.Średnia z półrocznej pracy to 4,7 litra na mth.do trójki obrotowej 80 koni musi mieć.

Ładny wynik w spalaniu ciekawy jaki to był by wynik w proximie? :lol: :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

A my do trójki obrotowej bierzemy JD 5620 ciekawe jak bedzie sobie radził :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

witam, mam zmiar kupic case jx 90 i swoja decyzje uwazam za przemyslana. niestety nie mialem okazji pracowac tym traktorkiem a jedynie jezdzilem nim dluzsza chwile u dilera i moje wrazenia byly pozytywne.

porownywalem go z proxima 82km i miedzy tymi traktorami wybieralem.

 

Chcialbym odpowiedziec na posty MCKYLO a szczegolnie na krytyke parametrow silnika w case.

 

"Chciałem tylko pokazać dlaczego osobiście wybrałbym zetora moje argumenty to lepszy moment obrotowy, udźwig podnośnika, kabina, większa masa własna. Ale wybór należy do każdego z nas a wielokrotnie kierujemy się innymi argumentami jak np. kolor, chęć posiadania zachodniej marki ja kieruję się parametrami technicznymi a te są na korzyść zetora.

Pzdr"

proxima ma 350nm max mom obr i nie nalezy do wolnoobrotowych. jaki inny traktor obojetnie jakiej marki wykluczajac moze silniki common rail osiaga taki moment??dla mnie jest to troche podejzane i mysle ze moment ma bardzo nieregularny wykres tzn osiaga taka wartosc przy bardzo waskim zakresie obrotow. Porownajcie sobie moment obr proximy z silnikami zachodniej konkurencji ktore maja okolo 2200 obr max. proxima bije kazdego-czyzby miala lepszy silnik niz np JD?

 

porownujac moment obrotowy w case jx obojetenie ktorym do zetorow nie zapominajmy ze ta duza roznica na korzysc zetora jest niwelowana przez wieksze obroty jakie osiaga silnik case.Chodzi o to ze jadac na biegu o tej samej predkosci w obu traktorach case bedzie mial wieksze przelozenie a zatem i moment obrotowy na kolach.

 

Jesli chodzi o kabine to wydaje mi sie duzo lepsza w case.ok zetor ma o wiele wieksza kabine ale jesli chodzi o funkcjonalnosc,wyglad lepiej jest w case. a przede wszystkim jest o wiele ciszej niz w proximie. reszte napisze pozniej;)

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Beorn, a dlaczego porównujesz case jx 90 z 8441, a nie jx80? W sumie to masz racje bo w jx moc jest podawana w iso czy podobnej normie i w rzeczywistości ten jx ma z 5 - 7 km mniej gdyby producent podał moc w ece r24 jak podaje zetor.

 

Nic nie wspominasz o spalani, jx 80 ma mniejsze spalanie od 8441 (ale podobno bardzo niewiele niższe) ale czy ten jx 90 będzie mniej palił od proximy nie wiem

 

Charakterystyka silnika to pojęcie względne, ale jak ogólnie wiadomo praca KAŻDYM ciągnikiem powyżej 2 tyś obr to 2 razy większe spalanie, również z tego co wiem potwierdzają to użytkownicy NH TD, a ciekawe który będzie spadał z obrotów mniej przy pracy przy niższych obrotach, no Vmax w case również podana jest przy 2500 obr więc teoretycznie jest wolniejszy od zetora

 

Każdy ma prawo wyboru, fakt że case oferuje wygodniejsza i cichszą kabinie,

 

i chciałbym jeszcze wiedzieć który dłużej popracuje i będzie "twardszą" maszyną!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ferdek07 co do mocy to fakt Case mierzy ją normą ISO TR14396 - 2000/25/EC i jeśli wentylator jest w ciągniku na sztywno to norma ECE R24 jest trochę bardziej restrykcyjna o około 7-8% ale jeśli wentylator ma sprzęgło to normy te różnią się tylko o około 2-3%.

A czy Zetor bada silnik ECE R24 to tego nie wiem bo na stronach Zetora nie ma tej informacji.

A jeśli w obu modelach Proximie 8441 i JX90 wentylatory są na sztywno i Zetor bada silnik ECE R24 (czyli najgorzej dla JX najlepiej dla Zetora) to zysk 8% mocy daje:

Zetor 82hp*1,08=88,56hp<89hp w JX 90 więc te modele przy tych założeniach można jak najbardziej porównywać.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zetor na bank podaje moc w ece r24 jest na czeskich stronach i raczej wentylator jest na sztywno w proximie, jak jest w jx z wentylatorem nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Pewnie też jest na sztywno, więc wtedy te oba modele jak najbardziej nadają się do porównań bo mają podobną moc około 89kM, jeśli moje założenia są dobre (podparłem je danymi z RPT).


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
Beorn, a dlaczego porównujesz case jx 90 z 8441, a nie jx80? W sumie to masz racje bo w jx moc jest podawana w iso czy podobnej normie i w rzeczywistości ten jx ma z 5 - 7 km mniej gdyby producent podał moc w ece r24 jak podaje zetor.

 

Nic nie wspominasz o spalani, jx 80 ma mniejsze spalanie od 8441 (ale podobno bardzo niewiele niższe) ale czy ten jx 90 będzie mniej palił od proximy nie wiem

 

Charakterystyka silnika to pojęcie względne, ale jak ogólnie wiadomo praca KAŻDYM ciągnikiem powyżej 2 tyś obr to 2 razy większe spalanie, również z tego co wiem potwierdzają to użytkownicy NH TD, a ciekawe który będzie spadał z obrotów mniej przy pracy przy niższych obrotach, no Vmax w case również podana jest przy 2500 obr więc teoretycznie jest wolniejszy od zetora

 

Każdy ma prawo wyboru, fakt że case oferuje wygodniejsza i cichszą kabinie,

 

i chciałbym jeszcze wiedzieć który dłużej popracuje i będzie "twardszą" maszyną!!!

 

Dzieki za odp.

dokladnie dlatego porownuje te wlasnie modele i dlatego ze oba maja doladowane silniki.

masz racje nie wiem czy jx spali mniej od proximy i za bardzo na to nie licze ale tylko przy ciezszej pracy i w transporcie. Podejrzewam ze w lekkich pracach bedzie troche oszczedniejszy-przewaznie tak bywa w silnikach o tej samej mocy ale z mniejszej pojemnosci i bardziej wysokoobrotowych(poza tym case ma krzyzowy przeplyw mieszanki przez cylinder. nie wiem czy zetor ma tak samo i czy to w ogole daje jakies efekty w zuzyciu paliwa;]

W pierwszej wersji zamierzalem kupic mniejszy traktor a mianowicie jx60 lub 70 i w tym przypadku jestem pewien, ze roznica w spalaniu w stosunku do 60konnego zetora jest duza. Na pewno ponad litr pojemnosci roznicy i cylinder mniej robia swoje(przy mniejszej kulturze pracy oczywiscie)

 

Nie mam pojecia ktory bedzie spadal z obrotow mniej przy pracy na niższych obrotach Ferdek07. Przydalyby sie wykresy momentów obrotowych ale nie spotkalem sie z takim wykresem zadnego traktora.

Duzo bedzie zalezalo od turbiny, od tego jak bardzo jest sprawna przy mniejszych obrotach(turbodziura).Pewnie zetor bedzie radzil sobie w takich warunkach lepiej.Ale jak jest w rzeczywistosci najlepiej sprawdzic biorac oba na pole i porownywac;]

 

Kolejna sprawa to zwrotnosc i tu wygrywa case. nie bede go uzywal z ladowaczem wiec nie przeszkadza ze jest krotszy(chyba o prawie 1m) i tym samym moze mniej stabilny.Kolejna sprawa i zarzut w stosunku do jx to, ze jest lzejszy( chyba 170 kg). Nie wydaje mi sie to duzym problemem a mozna temu zaradzic dokupujac obciazniki tylnych kol.

 

Do jx przekonuja mnie tez takie pierdolki jak sterowanie podnosnikiem z zewnatrz, ten smieszny przycisk sterowania ramionami w srodku,opony googyear czy wygodniejszy fotel z podlokietnikami.

Dla mnie oba traktory stoja na podobnym poziomie i dlatego zwracam uwage na takie duperele.

Chcialem sie odniesc tez do tych roznych informacji o licznych awariach w nowych w jx/td.jestem przekonany ze zetor tez nie jest wolny od takich przypadkow. Z autopsji- jestem u dealera i prosze zeby odpalil proxime- traktor cciezko odpala i przez dluzsza chwile nie moze wejsc na obroty tonac przy tym w klebach siwego dymu!czy to jest normalne??chyba nie bo przejezdzajac tamtedy nastepnego dnia widzialem jak majstrowali cos przy nim pewnie przy pompie...

 

najblizszy dealer zarowno zetora jaki case twierdzi ze te traktory sprzedaja sie niemal identycznie.

ceny:

proxima 8441 110000 brutto + revers+40kmh

jx90 115600 brutto + pneumatyka

 

Wydaje mi sie ze niezaleznie co kto wybierze bedzie zadowolony.

Wiem ze jx to nienajmlodsza konstrukcja w ladnym opakowaniu-i trzeba przyznac ze bardziej cieszy oko;]

 

 

Bede wdzieczny za jakiekolwiek informacje,spostrzezenia,krytyke,dyskusje na temat calej serii jx.

 

ps. Ferdek07 dlaczego uwazasz ze case jest teoretycznie wolniejszy od zetora??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Wolniejszy bo Vmax ma przy 2,5 tyś obr a zetor przy 2,2 i zetora można kręcić do 2,5 i więcej, ale ciekawe do ilu tam jeszcze może się kręcić case, ale w sumie to mniej ważne

 

Myślałem że case jest dużo droższy przynajmniej z 20 tyś, jeśli jest taka cena jak podajesz nawet bym sie nie zastanawiał i brał case, chyba coś pomyliłeś z tymi długościami ciągników, bo rozstawy osi są prawie identyczne, ale case zwrotniejszy

 

ps. czy mi się wydaje czy dużo optaniały case jx i nwe hollandy td ostatnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj