johny

Case seria JX

Polecane posty

bialy2005    581

prtzestawiacz kata - taki elktro zawór(cewka) nie przestawia pompy na tyle zeby zgasł. nie wiem czy da sie to wyregulowac czy trzeba wyminiac. To ta czesc co podpina sie do niej wtyczke przy pompie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolocase    0

jeśli chodzi o opony to wszystkie są ok, tak samo pytacie o awaryjność to powiem tak jest to dobry ciągnik do lekkich prac czyli jeśli ktoś używa go z głową to na pewną będzie zadowolony a co najważniejsze spalanie 4-5 l/h trzeba tylko uważać na sprzęgło ponieważ jest bardzo czułe i zwracajcie czy ma odpowiedni luz 4 cm,a przegląd zerowy to bardzo istotna rzecz którą wykonuje dealer przed wydaniem maszyny klientowi ma on na celu sprawdzenie maszyny pod kontem działania ( czy wszystko działa prawidłowo, czy stany oleju i płynów są takie jak powinny być) życzę wszystkim posiadaczom tej maszyny zadowolenia i bezawaryjne pracy pozdrawiam

 

prtzestawiacz kata - taki elktro zawór(cewka) nie przestawia pompy na tyle zeby zgasł. nie wiem czy da sie to wyregulowac czy trzeba wyminiac. To ta czesc co podpina sie do niej wtyczke przy pompie.

tak jak kolega pisze cewka raczej ale sprawdź to jak odpalisz ciągnik to odczep wtyczkę i sprawdź czy zgaśnie, jeśli nie to pozostaje demontaż pompy i oddanie jej do serwisu, napisz jak sprawdzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

niedługo za jakieś 2-3 tyg odbieram case jx 90

a ten przegląd zerowy to na czym polega jak przywiozą mi ciągnik na podwórko i sprawdzają wszystko czy jak i czy to jest darmowy przegląd może mi ktoś wytłumaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

Przegląd zerowy polega na sprawdzeniu czy wszystko działa dokonuje to dealer lub ktoś za to odpowiedzialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

a czy to konieczne przeciez i tak nowy ciagnik to i sprawny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Lepiej żeby był wykonany :)

Przegląd zerowy uwzględnia też sprawdzenie połączeń, dokręcenia śrub kół, poziomu płynów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolocase    0

dokładnie tak jak piszą koledzy to jest koniecznością ponieważ nie raz się zdarzało ze np. nie było odpowiedniej ilości oleju w skrzyni, lub źle wyregulowane sprzęgło, nawet jak dostaniecie ciągnik to musi być instrukcja i folder posprzedarzowy gdzie się wpisuje przeglądy itd. i tam jest takie coś jak "PDI" i tam powinna być wypełniona ta strona i podpisana przez osobę odpowiedzialną najczęściej pracownika serwisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

a czy to robią już na podwórko przy mnie czy robią to u siebie i przywożą tylko papierek ze zrobione?

jak to jest chce sie dowiedziec bo niegługo ciągnik odbieram więc wole dmuchac na zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolocase    0

robią to u siebie czyli na serwisie sprawdzają działanie całej maszyny ale nie zawsze jest to udokumentowane, ale łatwo sprawdzisz czy był zrobiony przegląd zerowy, spójrz na korki w przednim moście, przednich i tylnych zwolnicach czy widać ze były odkręcane będziesz widział czy jest zerwana farba na korkach czy tez nie robili i farba jest fabryczna nic nie jest zerwana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

to przed odebraniem najlepiej zadzwonić do przedstawiciela handlowego tego co mi załatwiał ciągnik i poprosić o przegląd zerowy aby wykonali a czy to jest płatny przegląd czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

każdy szanujący się dealer takie coś wykonuje przed przywozem ciągnika do klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolocase    0

nie nie dzwoń to jest obowiązek każdego dealera aby to zrobić a ty jak dostaniesz maszynę to sobie sprawdź czy zrobili, a jak okażę się ze nie to sam sobie sprawdź poziomy oleju i płynów a i zwróć uwagę czy przednie koła są ustawione prawidłowo czyli czy mieszczą się w śladzie z tylnymi, bo w jx przednie koła są zawsze rozstawione szerzej niż tylne i po tym tez można sprawdzić czy sprawdzali twój ciągnik i w razie czego wtedy dzwoń i upominaj się o swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseji    0

po kołach to chyba nie stwierdzisz każdy może mieć jakieś swoje ustawienia, ale poziom oleju w silniku hydraulice mostach itd to powinni sprawdzić.


to tam że diesel, ważne ze turbo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey5455    1

a orientujecie sie czy te obecnie produkowane jx-y też mają takie problemy jak wcześniejsze tzn. łożyska w zwolnicach, sprzęgła, wycieki itp.? bo np w NH TD to nagminnie leciały sprzęgła itp. a to jest tosamo co jx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

chodzi Ci o podłączenie siłownika jednostronnego działania? jeśli tak to:

przyjmując takie oznaczenie szybko-złączy hydraulicznych:

 

1-2

3-4

 

podłącz w gniazdo nr 2, działa dłuższa dźwignia rozdzielacza hydraulicznego (bliżej siedzenia) dając ją całkowicie w dół ona się blokuje i uzyskujesz w ten sposób wolny spływ, który nie obciąża pompy.

 

 

Może ktoś wie co jest przyczyną tego że po przekręceniu kluczyka silnik nie gaśnie - dostaje dużo niższych obrotów ale nie gaśnie, można nawet wyjąć kluczyk ale silnik i tak nie zgaśnie. Jedyny sposób to ,,zduszenie" silnika poprzez włączenie wysokiego biegu.

tak jak kolega pisze cewka raczej ale sprawdź to jak odpalisz ciągnik to odczep wtyczkę i sprawdź czy zgaśnie, jeśli nie to pozostaje demontaż pompy i oddanie jej do serwisu, napisz jak sprawdzisz

 

Po odczepieniu tej wtyczki przy pompie ciągnik rzeczywiście zgasł i po podłączeniu jej na nowo wszystko wróciło do normy, ciągnik zapala i gaśnie po przekręceniu kluczyka.

Edytowano przez semos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

dokładnie planuje zakup prasy i to na w 90% zmiennokomorowa i z tego co wiem one mają po 3 węże. i jednym z nich jest wolny spływ. Chyba że się mylę to mnie poprawcie. Często się i gęsto zmienia produkt zakupu i teraz myśli nad krone 1500 mc. może ktoś oświeci jak wygląda podłączenie aby kaszany nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

jeżeli prasa ma 3 węże to najczęściej są to dwa od klapy (hydrauliczna blokada komory) i jeden od podbieraka, który podłączasz w gniazdo nr 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

to te od kalpy to właśnie podłączam pod 1-3 na jedną wajchę a od podbieracza na 2-4(wolny). a jeden od klapy to będzie wolny spływ? bo z tego co wyczytałem to inaczej jest w stało a inaczej w zmienno komorowych.

Widzę że kolega obcykany już w tych wyjściach. my mamy już troszkę ponad rok jx i powiedz mi jeszcze jak jest z tymi wyjściami. Które są jedno a które dwustronnego działania i jak zmienić z jedno na dwustronnego działania? Na instrukcje chyba za niemądry jestem bo chciałem obczaić z instr. to to dziwnie opisane jest:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

kolego ja w swoim JX 70 mam gniazda podłączone poziomo i sądzę że w Twoim większym modelu też tak jest.

Siłowniki dwustronnego działania podłączasz w gniazda 3-4

 

Siłownik jednostronnego działania w gniazdo 2.

 

Dźwignia od rozdzielacza tą dłuższą (bliżej siedzenia) odpowiada za sterowanie gniazdami 1-2 i posiada takie pozycje robocze:

góra - ciśnienie oleju w gnieździe 2

w dół (delikatnie) - ciśnienie oleju w gnieździe 1

w dół (do podłogi tak aby się dźwignia rozdzielacza zablokowała i pozostała w tej pozycji) masz wolny spływ - do siłowników jednostronnego działania

 

 

Dźwignia od rozdzielacza ta krótsza dalej od siedzenia odpowiada za sterowanie gniazdami 3-4 i posiada pozycje robocze:

góra - ciśnienie oleju w gnieździe 4

dół - ciśnienie oleju w gnieździe 3

Edytowano przez semos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolocase    0

panowie zle piszecie seria jx nie posiada " swobodnego spływu" wyjasniam seria jx jest standardowo wyposazona w rozdzielacz dwu sekcyjny czyli posiada 4 złączki hydrauliczne, jeśli ktoś chce mieć swobodny spływ to dokłada jeszcze jedno złącze którą umieszcza w miejscu np. korka wlewowego.

swobony spływ oleju polega na bezpośrednim i szybkim powrocie oleju do skrzyni pomijająć rozdzielacz, ci co posiadają ciągniki np. maxxuma mają takie gniazdo juz w standardzie.

a jesli chodzi o prase o której kolega pisze to, pewnie sa to trzy oddzielne przewody czli:

1 sekcja podbieracz opuszczanie i podnoszenie

2 sekcja otwieranie i zamykanie komory

3sekcja zmiana wielkości komory

ale mogę się mylic w tej kwesti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

bolocase, odnośnie tego wolnego spływu to fajnie że maxxuma ma osobne wejście jako spływ oleju, ale w jx jest to rozwiązane tak jak kolega wyżej pisał, dłuższa dzwignia do samego dołu i jest spływ, a czy on idzie przez rozdzielacz czy bezpośrednio do skrzyni to co to za różnica?? ;)

odnośnie prasy to w kr130 hydraulicznie załącza się aparat od siatki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

gdzieś wyczytałem że jest miejsce na wkręcenie gniazda wolnego spływu gdzieś koło korka wlewu oleju z tyłu. ja zawsze myślałem że obsługa gniazd dzwigniami u mnie jest pionowa i ze tak sa gniazda podlaczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolocase    0

jeśli chodzi o prasę to nie wiem nigdy na korne nie pracowałem wiec tak jak pisałem ze nie jestem pewien.

a jeśli chodzi o jx to on nie posiada swobodnego spływu jeśli dacie dźwignie do góry i jest zablokowana to ciągle podaje olej, a jeśli dacie w dół to włączacie opcje pływającą. swobodny spływ jest po to aby nie uszkodzić rozdzielacza albo silnika hydraulicznego np. jeśli ktoś zaczepi do jx siewnik pneumatyczny z napędem hydraulicznym to jest konieczny swobodny spływ ojeju bezpośrednio do skrzyni, dlaczego? ponieważ żaden rozdzielacz nie nadążny odbierać oleju powrotnego od silnika. a sekcje w jx są ułożone poziomo czyli dwie górne złączki to jedna sekcja, a dwie dolne to droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1991    2

Witam. Mam problem ze zbiornikiem paliwa w swoim jx95 chodzi dokładnie o to że się nie odpowietrza jak należy nie jestem w stanie zatankować go do pełna ponieważ paliwo za wolno wchodzi, potrafi nawet jak za szybko lałem cofnąć paliwo. Maksymalnie 3/4 zbiornika nalewam dalej to za dużo czasu schodzi. Serwis jak był przy ciągniku to powiedzieliśmy im o tym odpowietrzaniu ale jedyne co usłyszeliśmy to że się z tym jeszcze nie spotkali i nie umieją tego zrobić. Czy ktoś z was miał z tym problem lub ma pomysł jak go rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj