johny

Case seria JX

Polecane posty

casejx    30

ja jak juz mówiłem posiadam ten ciagnik trzy lata i zadnej awarii nie miał

Edytowano przez casejx

Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wujasa Case JX60 ma lepszą podsufitkę. tongue.gif Dodatkowo więcej obciążników no i więcej lampów. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goryl    2

Ta trzecia duża to jest sprzęgło i co niektórzy jeżdżą z nią w pozycji hamulca ręcznego, szczerze nie polecam :blink:

 

Od dziś jestem szcześliwym posiadaczem CASE JX70 i mam takie pytanie.

 

Ktoś mi wytłumaczy dokładnie jak mam ustawić tą dużą dźwignię od WOM gdy go nie używam?

 

Tą małą dźwignię mam ustawić w pozycji środkowej, a tą dużą mam ustawić w górnej pozycji czy w dolnej gdy nie używam WOM-u?

 

I czy operująć tymi dźwigniami trzeba wciskać sprzęgło?

Edytowano przez Goryl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystko jest opisane w instrukcji polecam przeczytać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Mam takie pytanie jako swieży posiadacz swego Case?

 

Jeśli dźwignia wyboru prędkości wału odbioru mocy ustawiona będzie na 1000 obr./min to przy jakiej prędkości obrotowej silnika uzyskam prędkość 540 obr./min wału wyjściowego??

 

 

W instrukcji niestety nie ma tego wyjaśnione.

 

Jest tylko opisany taki przykład:

 

(cytat z instrukcji)

,,Przy dźwigni wyboru prędkości wału odbioru mocy ustawionej na 750 obr./min, prędkość 540 obr./min wału wyjściowego można również osiągnąć przy prędkości silnika 1715 obr./min."

 

 

A mój model nie posiada opcji 750 obr./min ale posiada 1000 obr./min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

układ równań z jedna niewiadomą :P No chyba że nie wiesz przy jakiej prędkości obrotowej uzyskujesz te 1000 obr/min :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

jak kolego ustawisz na niezależny od obrotów silnika to nie ma co się o obroty martwić ;P wiem ta instrukcja jest ciężka w niektórych momentach i można podać przykłady gdzie jedno drugie wyklucza i weź tu ogarnij temat heh:) do dzisiaj nie wiem jak zmienić działanie hydrauliki jedno na dwu stronną i odwrotnie bo to co w instrukcji jest to u mnie zmienia się przepływ oleju :o to może ktoś mi wyjaśni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22
Napisano (edytowany)

byłem kilka dni temu u dilera i powiedział mi żę w jx 80,90,95 w tym roku mają być montowane rewersy elektro-hydrauliczne albo elektro-mechaniczne dokładnie nie pamietam który, za dopłatą ok. 6 tys

 

szkoda żę niema tego rewersu w opcji w jx 60 :(

 

ma może ktoś z was siedzonko pasażera w jx?

Edytowano przez ENDURAK91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

w jź nie ma możliwości montażu fabrycznego siedzenia pasażera , za mała kabina, w rewers EH jakoś wątpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

w Rolniczym Przeglądzie Technicznym nr. 5(145) maj 2011 jest napisane że ten rewers jest elektrohydrauliczny chyba że mają błąd w druku


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ale jest wyraźnie napisane że od tego roku można zamawiać w opcji ten rewers elektrohydrauliczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

właśnie o to mi chodziło


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77
Napisano (edytowany)

do którego gniazda podłączacie hydraulikę jedno-sekcyjną (siłowniki jednostronnego działania) w swoich CASE JX?

 

gniazda są w takim układzie:

 

1-2 (jeden rozdzielacz)

2-3 (drugi rozdzielacz)

 

 

Oraz drugie pytanie czy u was też tak macie że po zatankowaniu do pełna zbiornika paliwa wskaźnik pokazuje tylko 3/4 stanu?

 

 

A jako ciekawostkę podam, że mierzyłem spalanie w swoim CASE JX70 i na 3,1mth w transporcie zwierząt na przyczepce wyszło 8 l.

Edytowano przez semos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Podrzuci ktoś z was fotkę jak wygląda wnętrze JX-a z rewersem elektrohydraulicznym? :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to nie sa mth tylko rbh :) czyli leca taka samo chy orzesz czy stoi i chodzi na wolnych obrotach


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@damian1992 TD czy tam JX to są z założenia proste ciągniki i nie ma w nich rewersu EH od tego w takich mocach jest T5000/JXU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

do którego gniazda podłączacie hydraulikę jedno-sekcyjną (siłowniki jednostronnego działania) w swoich CASE JX?

 

gniazda są w takim układzie:

 

1-2 (jeden rozdzielacz)

2-3 (drugi rozdzielacz)

 

próbuj, u mnie jak się

nie mylę jest to prawe górne gniazdo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754
Napisano (edytowany)

kolego co do tego stanu paliwa to mi nie raz jak do pełna zatankuje to np jak uprawiałem w pewnym momencie na zero spadło i dopiero jak zgasiłem i zapaliłem ponownie to było odpowiednio do stanu w zbiorniku. Czujnik chyba słabej jakości albo źle zamocowany i skacze. A co do hydrauliki działania jedno lub dwu-stronnego to niby jakaś śrubka tam jest do przełączania ale ja nie doszedłem do tego a przy przeglądzie ostatnio teściu zapomniał zapytać faceta o to.

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

@damian1992 TD czy tam JX to są z założenia proste ciągniki i nie ma w nich rewersu EH od tego w takich mocach jest T5000/JXU

 

Wiem, ale gdzieś czytałem że w JX/TD od tego roku można doposażyc w taki rewers ;)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754
Napisano (edytowany)

To może ja dam artykuł gdzie pisze o tym że w opcji będzie rewers elektrohydrauliczny w JX http://www.zipagro.pl/wydarzenia.htm ostatnia strona artykułu. To będzie to czego mi właśnie w nim brakuje:/ ale no cóż:( Dodam że dzięki temu Case może dużo zyskać w oczach konkurencji. Ciekawi mnie to czy do NH TD też to zaoferują:D

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj