johny

Case seria JX

Polecane posty

stefek1991    12

witam mam do was pytanie wujo chce kupic Case Jx o mocy ok 80km mam pytanie czym sie rózni model JX od JXU i jak sprawują sie te ciagniki dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

JXU ma rewers elektrohydrauliczny, inny przedni most napędowy, silniki chyba te same są. W jxu możesz w opcji mieć elektrohydrauliczne sterowanie podnośnikiem, oraz skrzynię biegów z 2 biegami pod obciążeniem. JXU to ogólnie lepiej wyposażony ciągnik, jx to taka prosta wersja. JX ma zwolnice takie jak w c360 lub zetorach, a jxu już ma zwolnice planetarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jx i jxu maja tylko podobne silniki :( skrzynie w jxu moga byc róże rewers eletrohydrauliczny jest w lepszej kompletacji w standrdzie jest mechniczny i skrzynia bez pólbiegów pod obciazeniem. podnosnik mechniczny. Jxu to nastepca seri TL a JX to konstrukcja której celem jest konkurowanie z zetorem wiec i cena :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

mojemu wujowi zależy zeby to był prosty zwinny ciagnik ktory bedzie mocą pasował do maszyn od ursusa c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jx jak i jxu pasuje do jego wymagan tylko jxu goły mechnik bedzie drozszy trzeba liczyc koło 130 netto z klima, i taki tam. jak chce golasa to taniej kupi.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam moim zdaniem jeżeli wujkowi zależy na prostocie bez elektroniki to wybrał bym na jego miejscu serie jx poprostu jest tańszy następny argument to że maszynki od c-360 nic złego mu raczej nie zrobią case jx80 ma silnik 3,2l poj. i bedzie bardzo oszczędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Ja myślę że lepszy byłby JXU w wersji mechanicznej gdyż powinien on być trwalszy , jest lepiej wykonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

a jak myslicie to dobry wybór ? a moze polecacie cos innego ja doradzałem wujowi Valtre serie A myślę ze to również dobra marka może nawet lepsza tylko nie wiem czy bedzie dużo droższa od case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

według mnie valtra A nie porywa wygladem i wykonaniem delikatnie mówiac. i jest drozsza i to sporo jak dobrze pamietam


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKK1    0

co z tego ze w japonii? Patrzac na detale kuboty i porónujac je z DF, case czy NH to cienko kubota wyglada :lol: Nie wytykam tu czego szczególnego ale ogólne pierwsze wrazenie nie jest dobre ^^ A wagowo to to juz przepasc miedzy taka m8540 a NH 5040 czy JXU 85 a przy łądowaczu ciagnik nie moze byc lekki bo on 1t nie podniesie bez obciazenia. mam mozliwosc wziecia na testy 8540 7 grudnia i sie zastanawiam czy wogóle dupe sobie zawracac ;)

W tej klasie ciągników do ładowacza musi być obciążnik szczególnie że chcesz ladować tone a tak w nawiasie to kubota ma wiekszy wydatek pompy niż df czy nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to wyobraz sobie ze swoim zetorem 7341 biore 1t bez zadnych obciazników :lol: dopiero do palet 1200-1500kg biore obciazenie .


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

powiem tak, mam 3 ciągniki na 30 ha, tdd95, 7211 i c330, ten środkowy jest do wymiany.

zastanawiam się nad jx60 albo 70, czy jest on w stanie dobrze go zastąpić?? boję się że do oprysków będzie miał za mały prześwit, do tego wygląda dość lekko a ma pracować z ładowaczem czołowym, tyle że cena wygląda konkurencyjnie, i oleje mieszalne z tymi z NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a czego nie NH td ? Bedzie napewno tanszy od JX.. Złe wspomnienia po td95 co do wspólpracy z delerem ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

powiedzmy że średnie :D firma w której kupiłem już nie istnieje a jeden z pracowników z którym się zaprzyjaźniłem otworzył firmę i ma NH i case, jakość wnętrza w tym drugim bardziej mi odpowiada :P wszystko zależy jaka będzie różnica w cenie, w sumie doradza mi valtrę serii A ale chyba będzie zbyt duża i ciężka a ciągnik będzie używany również z kosiarką rotacyjną gdzie liczy się zwrotność i niezbyt wielka masa

różnica w cenie w sumie nie jest taka duża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

powiem ci ze u mnie miedzy case a NH na przykłądowym t5040 a JXU 85 to róznica jest spora - 15tys !!!!!!!!!! dlatego mimo ze mam juz case na 90% bedzie NH


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mi sie nie widzi :D Głownie z wygladu i jakies takie dziwne sa nie które rozwiazania ( jak spod siekiery) Poprostu na mnie zrobiła złe wrazenie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

czy to prawda żę w jx tuleje silnika sa niewymienne tylko trzeba kupić cały blok silnika ??? ktoś z was jezdzi na bio-paliwie w swoim jx jak tak to jak sie sprawuje i jakie koszty eksploatacjii na bio-ON?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego to prawda że nie wymienialne są tuleje ale pomyśl o tym że kupując nowy ciągnik będziesz nim śmigał wiele lat prawdopodobnie bez usterki. Nam jutro mają przywieźć JX90 i z tego co czytałem wszelkie info w necie to na awarie ludzie się nie skarżą i że silnik ma bardzo dobry:) prosty mechaniczny ciągnik i zrobi swoje:) co do bio to nie wiem czy zwrot jest też na bio a cena jest teraz z 60-70gr różnicy z tym że też nie wiadomo co to za bio na stacjach jest więc bym nie ryzykował i dobre paliwo lał:unsure: pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie trzeba bloku wymieniac tylko nadwymiarowe tłoki i szlif cylindrów :unsure: LUB wiadomo polak potrafi wstawianie tulei ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

A ja już nie mogę się doczekać jak ciągnik przywiozą heh:D z tym że dopiero w święta będę mógł wsiąść do niego bo codziennie od 7 do 21 nie ma mnie w domu :unsure: pracuje na razie jeszcze poza rolnictwem. Ale okazja na opicie sprzętu będzie teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

zgadzam sie z tobą kolego ChiquitaB że kupując nowy ciągnik to bedzie pracował wiele lat bez wiekszych problemów, a pytanie było z czystej ciekawości a nie zobawy przed naprawą bo zanim do takiej dojdzie to minie jakieś 20 lat w moim przypadku.

 

 

 

ile dałeś za swojego jx? w jx 90 jest załaczanie blokady mechaniczne czy elektrohydrauliczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

 

ile dałeś za swojego jx? w jx 90 jest załaczanie blokady mechaniczne czy elektrohydrauliczne?

 

zależy od wersii, możesz zamówić taką i taką, przynajmniej w NH td tak jest, myślę że tutaj też,

tam jest różnica w cenie około 4 tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj