johny

Case seria JX

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

Wieszam psy? Quantum w podstawowej wersji jest dużo tańszy od jx i na rynki wschodnie dedykowane są takie wersje w rozumieniu gołe wersje, a co do jx temat o tym ciągniku był wielokrotnie poruszany na AF a rozwiązania techniczne takie jak zwolnice jak c proximach, 2 tarczowe sprzęgła i kilka innych rozwiązań nie są to zbyt nowoczesne ani dobre rozwiązania w ciągniku za 160 tyś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Ferdek07 najsłabszy quantum ma mechanicznie to co JX tylko kabina jest inna, więc nie wiem co oni mogą tak golić? Kabina ma wyższy standard, więc nie będzie tańsza niż JX. ;) Pytaliśmy się o Quantuma i T4000 to wychodził drożej nawet w najsłabszej wersji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal5245    6

Dealer z Wielkopolski. Powiedział, że te 160 tys zł brutto to cena za całkowicie wyposażony model JX 95 (Kilma, BCM, obciążniki).

Edytowano przez Michal5245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Ferdek07 najsłabszy quantum ma mechanicznie to co JX tylko kabina jest inna, więc nie wiem co oni mogą tak golić? Kabina ma wyższy standard, więc nie będzie tańsza niż JX. ;) Pytaliśmy się o Quantuma i T4000 to wychodził drożej nawet w najsłabszej wersji!

no nie wiem, ja się mało tym interesowałem ale kiedyś coś mi się obiło o uszy że ten quantum jest tańszy, teraz nadążyć za tym co tworząproducenci jest ciężko więc ja się już o tych case nie wypowiadam :D co nie zmienia faktu ze jakiś drogi okrutnie ten cały jx :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Ferdek07 to co proponujesz, skoro nie JX?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W tej wersji z gołą blachą na błotniku? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no ale tak szczerze, to taki DF stoi u mnie w hierarchii wyżej niż taki JX ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Siedziałem w R3 evo i szczerze powiem: kabina ciasna, ale cichsza; jakoś plastików lepsza; lepsze rozlokowanie dźwigni(może poza przyciskami od napędu/WOM/blokady). Jak już zeszło na temat hierarchii, to 5R/54xx/Arion; R3/Axos/JXU/Quantum; JX/Proxa/5M; demoludy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Pomijając już hierarchię, bo to i tak wszystko jedno i to samo, ale w r3/agrofarm w wersji 96km mamy koła niskoprofilowe 420 / 480 w jx za dopłatą, załączanie wom w jx dzwignią w r3 na pstryczka, no i rozwiązania konstrukcyjne w r3 są lepsze niż w jx, chociażby sprzęgło 2 tarczowe w jx które było dość awaryjne, czy przednia oś jx też podobno do najmocniejszych punktów ciągnika nie należy, no i historia z cieknącą pompą paliwową w jx-ach, w agrofarmie mamy tą samą przednią oś jak się nie mylę co w lambo r5 130km,

ps. ile w końcu kosztuje agrofarm ecoline 100 bo chyba niżej niż 160 tyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mój Td się jednak różni od dużych JX'ów, więc mam blokadę i napęd na guzik. Nie taki ten Agrofarm straszny, jak go malują... lepszy taki niż, John Deere na chińskim moście. :D Dla mnie król jest tylko jeden, ale pod warunkiem, że jest made in Germany lub "JUESEJ. ;) JX'a nie uważam, jako szczyt techniki, wolałbym już mniej zapłacić i mieć TD z dwojga złego albo Zetora. :) Jednak już większe modele CHN są robione w różnych fabrykach, tym samym wtedy warto "przepłacić", nawet jeżeli powierzchownie nie widać różnicy. :) Nie o to tu pytano, więc kończąc mój udział w tym temacie, podzielam Twoje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

witam wszystkih dawno mnie tu nie było a co do zakupu ciągnika do tura to zetora odradzam pisałem wcześniej że moji koledzy zetory pokupowali miałem ih pooglondać i sobie nimi trohe pojezdziłem i powiem krótko że do ciągników zachodnih jeszcze im dużo brakuje bez obrazy dla posiadaczy ale tłuk tłukiem myślałem że to teraz robją coś innego ale wyszło że tylko z wyglądu.....co do zakupu ciągnika do tura to w piomarze mają jeszcze jxu 85 z 2009r tylko jest on na skrzyni bez półbiegu i z mechanicznym rewersem ale ładnie się ten rewers przełancza i co jxu to jxu nie jakiś zetor sam go mjałem brać ale padło na jxu 95 w bogatrzej wersji a tą 85kę oddawali mi w lutym tego roku za 130 tyś netto za dołorzenie klimy 3 tyś netto wjęc myślę że cena nie taka zła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

ferdek wiem ze nie lubisz td i jx ale one tak bardzo nie ustępuja twoimu lambo-ile masz mtg w lambo i miałeś jakieś awarie lub usterki bo w moim td jest juz 600 i nawet jednej srubeczki nie dokręciłem a spalanie hmmmm na pusto 4l i moze to potwierdzić kazdy użytkownik td a w ciężkiej robocie adekwatnie do wykonywanej pracy wiec ja tej wyższości lambo czy agrofarma nie widze.Czy ktoś już sprawdził ze np. td rozleci sie po 10 tys mtg a agrofarm wytrzymie 15 tys mtg ? jesli nie to po co ta gadka. w mojej okolicy są td z 2003r co mają nabite po 8-10 tys mtg i chodzą bez wiekszych usterek wiec i tego agrofarm może nie wytrzymać wiec nie ma co gadać bo oba ciągniki nie są złe tylko pozostaje kwestia ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A co mam lubieć czy nie lubieć to tylko maszyna, sam bym jeździł jx-em gdyby nie ojciec nie chciał case bo nikt tego w okolicy nie ma i koniec nie było gadki, napisałem tylko o pewnych rozwiżaniach technicznych które w ciągniku 100km za 160 tyś nie przystoją a tutaj od razu czepiacie się że nie lubie jx-ów :D,

ps. każdy ciągnik wytrzyma tyle na ile dobry serwis i rozsądnego urzytkownika, nawet zetor forterra może zrobić 20 tyś mtg :) (słyszałem o takim w 9 lat to zrobił) czy polonez policyjny przejechać 700 tyś km :);):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kolego @jupiter chyba z piomaru zrobili ci pranie mózgu :D Oni to potrafia robic idealnie :) A teraz na powaznie zetor do tura wcale nie ustepuje JX cz TD takie jest moje zdanie. CIagnik do ładowacza powinien byc prosty i w mire tani w utrzymaniu bo ładowacz jak juz nie raz pisałem potrafi troche nabroic w ciagniku ;). JA mam 7341 z turem jak narazie odpukac nic sie nie dzieje a ma juz ponad 3500mth. Rozwazam jego wymiane w okolicach 5tys mth i sam nie wiem na co, czy cos lepszego czy lepiej prostego zetora ( koszty eksploatacji case czy DF w porównaniu z zetorem to przepasc cenowa nie ma co ukrywac)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

wiem że piomar to oszołomy i oszuści nie opisywałem nigdzie jeszcze tej firmy ale tylko z tego powodu że się ze mną jeszcze ze wszystkiego nie rozliczyli a kasę dostali jusz 4 miehy temu ...wszystko od nih trzeba było dosłownie wyrywać na siłe ile nerwów mnie ta firma kosztowała ijeszcze kosztuje to tylko sam wiem... a co do tura ja proponuje jxu anie jx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do ładowacza to tylko mokre sprzęgło oraz mocny most, nie zaszkodzi rewers hydrauliczny. Skoro ładowacz szkodzi ciągnikowi, to trzeba zadbać o to, żeby szkodził mu jak najmniej. ;) Także CS, 5R lub 54xx będą w sam raz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

@ jupiter z która placówka miałes doczynienia ?? Widze ze mamy podobne zdanie i podobne przejscia z nimi ;) Niestety bardzo niemiłe :D włąsnie do CS sie skłaniam najbardziej tyle ze jego cena nie jest zachecajaca bo za te pieniadze mozna miec maxxuma :) tylko gabaryty troche inne. CS 105 sredniej grupy 220 brutto !!!!!!!! Wiec taka 85 koło 200 a to lekkie przegiecie jak na moje oko :) ma duzo zalet ale czy warto tyle dopłącac ?? Moze włąsnie lepiej pomyslec o czyms tanszym. Jak wyglada cena 5R ?? i tego MF


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za 5080R trzeba dać około 160 k zł netto. Oczywiście cena zależy od kursu € i wyposażenia. MF taki 80KM wyjdzie podobnie, jak goły 5R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

witam widze że nie jestem osamotniony w przejściach z piomarem ja zamawiałem maszyny w łukowie bo mam tam blisko a kłótni było co niemiara piszecie że do tura najlepsze mokre sprzęgło mocny most zupełnie się z tym zgadzam ale któryś tam gość pytał się o ciągnik do 160 tyś zł chyba że chodziło mu o cenę netto to sory wtedy można coś znaleść z mokrym sprzęgłem rewersem euherem i coś tam jeszcze... co do cs jest on droższy od maxsuma bo jest lepszy i mocno doładowany elektroniką niby ma zwykłą dziwignie zmiany biegów ale ona nie porusza w skrzyni żadnych wodzików ona służy do wyboru zakresów reszta odbywa się elektronicznie dlatego przełancza się tak leciutko.... a co do maxsuma niektórzy zachodzą właśnie w głowę dlaczego np jxu jest niewiele tańszy a np cs trochę drorzszy powiem tyle że np maxusum ma gorszy przedni most od jxu bo skręt ma na dwóch siłownikach jak jx a jxu jest siłownik jeden na środku tgz centralny jak w johnie co mu daje bardzo dobry skręt bo w maxsumie to poraszka .nie ma na wałku 540e co ja uwarzam za niezbędne poco go tak gazować skoro można pracować na mniejszych obrotach silnika a wałek swoje ma więc nie trzeba się sugerować wielkością ciągnika tylko jak on jest zbudowany morze ktoś powie ma fajne biegi na przycisk to powiem szczerze jest dla mnie to bardzo wkurw.....ce muj kolega kupił maxsuma trohę nim jezdziłem więc wiem o czym pisze to psztykanie po koleji tych pólbiegów żeby się rozpędzić wcale mi nie imponuie w dodatku żeby zmienić zakres trzeba jeszcze nacisnąć prycisk.pracując czy jadąc nim trzeba często patrzeć na wyświetlacz żeby się nie pogubić ma jeszcze trochę wad ale może kiedy indziej napisze bo i tak sporo naćkałem pozdro wsystkim....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

maxxum ma 540E ;) mam 140 MC :D JA tez włąsnie w łukowie sie zaopatrywałem bo mam 20km.

Ale z tym ze maxxum jest gorszy od JXU czy CS to lekko przegiołes :) To inna klasa ciagników. Włąsnie ta skrzynia bardzo mi odpowiada lepsze to niz przełączanie wajha zakresów :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

140 mc może i ma 540e albo ty biorąc ciągnik miałeś na tyle oleju w głowie żeby zwrucić na to uwage ale wiesz mi nie wszyscy tak mają na plus dla ciebie że masz dobrą moc do masy bo np jeden mój kolega ma 101km adrugi 110 to ten 101 km zmiera nie ma śły bo duża masa i nim właśnie jezdziłem i u nih nie ma 540e nie zwrucili na to uwagi a co do zmiany biegów każdy ma swój gust ja widząc wypowiedzi wymijające kolegów odczuwam że nie są zadowoleni może mają za mało mocy do masy a poza tym ja mam tesz około 20 km do łukowa tylko pewnie z drugiej strony bo u nas 140mc chyba nikt nie ma a o piomarze to sobie jeszcze pogadamy niech czytelnicy forum wiedzą z kim będą mieli doczynienia jak coś zechcą od nih kupić a jeszcze poza tym jaki masz most

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szczerze w widziałem jak zachowuje się MXU 135 z takim pługiem jak mój i szczerze, dla mnie albo za lekki, albo słaby rozkład masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

z tego co wiem maxxum multicontroller ma w stndardzie 540E moze twoi znajomi maja x-line w najubnoższej grupie ?? z jakich stron jestes. Bo u mnie lataja w prominiu 10km 3szt 140 MC ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj