johny

Case seria JX

Polecane posty

beorn    1

przez "przykra sprawa z tymi szybami" rozumiesz tylko ich cene czy same z siebie potrafia peknac?? moglbys sprawdzic jak przekrecisz kluczyk max w lewo czy mozesz wlaczyc postojowki wtedy??

 

@kobra89 wiesz moze w ktorym miejscu to piszczenie mozna odlaczyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvt190    0

Skoro tak łatwo jest odlaczyc te piszczace "cholerstwo" to może napisze ktoś jak to zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian2302    4

wiesz moze ci piszczy bo masz za mało oleju w skrzyni jak ja woziłem obornik i pękła mi rurka w przyczepie i kiprowałem obornik i dużo oleju uciekło i też piszczało ale odrazu doszedłem o co chodzi bo zobaczyłem plamę oleju pod przyczepą i starszy musiał jechać kupić 20l wlaliśmy ok 7 i był prawie max.albo tez w silniku sam nie wiem


Case jest the best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Czytaliscie artykuł w Poradniku Rolniczym o awaryjnym Case JX 80 kupiony u dilera z Agromy?


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Koledzy beorn i tvt190. O ile pamiętam to piszczenie (fakt wkurzające) jest dla bezpieczeństwa. Czujnik informuje o ciśnieniu w układzie wspomagania jak zapali się silnik pompa hydrauliczna wspomagania daje ciśnienie i sygnał milknie. Ze względów bezpieczeństwa bo to kierowanie, jest ten sygnał informujący o awarii pompy wspomagania. Czujnik powinien być na przewodzie stalowym który idzie z pompy hydrauliki po prawej stronie siedząc za kierownicą JX z silnikiem 3,9 litra jak jest w nowym 3,2 nie wiem. Przewód powinien iść do zbiorniczka oleju od wspomagania. Wystarczy zdjąć wsuwki z czujnika i połączyć aby był obwód i po piszczeniu. Ciśnienie powoduje że czujnik zamyka obwód.

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jest to tylko moja prywatna sugestia osobiście nie zalecam wręcz odradzam obejście czujnika. W przypadku awarii pompy nie będziemy informowani o awarii. Jeżeli ktoś tego dokona to tylko na własną odpowiedzialność wiedząc że nie wolno tego robić. Można również stracić gwarancję.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Czytaliscie artykuł w Poradniku Rolniczym o awaryjnym Case JX 80 kupiony u dilera z Agromy?

Ja jak byłem w agromie w łukowie to podsłuchalem krótką rozmowę mechanika i szefa o ciągniku marki case ih ale nie wiem jakiej serii. Mechanik mówił:"znowu case nawalił", a szef na to "co znowu, skrzynia?", mechanik: "tak", szef: no to znowu trzeba będzie zadzwonić ........! i zaraz poszli gdzieś razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

ja w swoim jx80 mam juz 10mth zobaczymy jak sie bedzie spisywal a co do miejsca produkcji to u mnie pisze ze we wloszech


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaGeBe    0
Czytaliscie artykuł w Poradniku Rolniczym o awaryjnym Case JX 80 kupiony u dilera z Agromy?

 

Ten artykuł to naprawde wzorzec fuszerki dziennikarskiej. Jak można napisać coś na pół strony w ogolnopolskiej gazecie opierając sie tylko na zeznaniach jedej strony??? Pani "dziennikarz" nawet nie pofatygowała sie skontaktować z Agromą! Taki wyciagam wniosek skoro nie napisała nic o stanowisku sprzedawcy ani o tym ,że np odmówił komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWKUB    1
jest w niej malo miejsca np. jak bys chcial jechac z kumplem to on ostro sie poobija sam sie tak poobijalem :) no i te lampy zeby byly zamontowane tak jak w tdd ale lampy to jeszcze nic. troszke wieksza kabina i by bylo ok ;)

Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Ciągnik za 130tys. i nie ma regulacji przepływu oleju w układzie podnoszenia. Toż stary zetor to miał. Jak powoli opuścić agregat z siewnikiem pełnym zboża na hydropaku????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Witam niewiem czy dobrze trafiłem mam problem albo case jx90 albo df agrofarm jak i jeden tak i drugi ma swoje plusy i minusy prosze o wasza opinie


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Czytaliscie artykuł w Poradniku Rolniczym o awaryjnym Case JX 80 kupiony u dilera z Agromy?

Ale jakie awarie tylko pompa paliwowa bo elektryke to mu serwis spaprał, i było już o tym kiedyś również o nh TD, a było tam opisane o takim przypadku że awaria pompy wystąpiła tydzień po skończeniu gwarancji i dieler nie chciał uznać ale gościu się odwołał bo weług jakichś przepisów jest jeszcze 2 tyg po skończeniu gwarancji na wystąpienie usterki, wie ktoś moze coś bliżej na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

O tej serii jest w Poradniku rolniczym. Poprostu wina firym Bosch. Przedłużyli gwarancje z 12-mcy do 24-mcy, ale co z tego jak popsuje się to naprawią ale jak gawarancja skończy się i znowu będzie z cieknącą pompą problem to co wtedy- dokładać do nowego ciągnia. Firam powinna jakieś rekompensaty płacic tym rolnikom co nabyli wadliwy sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he chociaż przedłuzli a czytał ktoś w RPT o zetorach, tam nie przedłużają gwarancji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinekpl    0

witam.. :P

Zastanawiam się nad zakupem ciągnika CASE IH JX 80-82 KM- 4WD - 2009 lub Case IH JXU 85 proszę o opinie i pomoc w wyborze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

napisz jaka cena wchodzi w grę jak coś około 130 tys to JX bo JXU będzie sporo droższy około 180-190 tys.

Ale JXu będzie bardziej zaawansowanym ciągnikiem (rewers elektrohydrauliczny, 24biegi, bieg pod obciążeniem, EHR, szerokie ogumienie) ale to jest w w opcji. Możesz wziąć takiego golasa jak JX i myślę że by było nie warto. Jak już JXU to z tymi bajerami co napisałem. Takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

posiadam case jx80 od kwietnia 2009 moje pierwsze3 wrazenie jest bardzo komfortowa kabina po przesiadce z ursusa 3512 skrzynia 12/12 rewers po lewej stronie regulacja kierownicy pracuje z turem 6 dobre oswietlenie w nocy w miare niskie spalanie byl tankowany do pelna 92l i zrobil 14 mth i jest polowa zbiornika czyli wychodzi 3l z groszami na mth w pracy z turem na niskich obrotach i transport minusy to jednak ciasna kabina ale da sie przyzwyczaic

pozdroo... :P


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinekpl    0

Myślałem tak o cenie do 130 tys. Ale chciałem wziąć tego jx 82 w najbogatszej wersji czyli szerokie ogumienie, klima itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

nie ma jx82 tylko jx80.

jak do 130 tys yo tylko jx. tak więc jx80 najszersze ogumienie to 480 z tylu i 360 z przodu, elektrohydraulicznie włączany przedni napęd i blokada, klima,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Ej a czy jest taka wielka roznica pomiedzy JX 80 a JX 90. I czy oplaca sie doplacac za ten wiekszy model?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Różnica mocy :mellow:

JX 80- moc 80KM, wolnosący, pojemność 3908ccm, 279Nm, Tier 2

JX 90- moc 890KM, 4 turbo, pojemnośc 4500ccm [mimo takiej samej średnicy i skoku tłoka :lol: ] 320Nm, Tier 3.

 

Tyle się te ciągniki różnią :D

 

Informacje z broszury Case: >link<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Case jx 90 ma o 10 Km więcej i turbo a jx 80 nie, więc się opłaca, zawsze lepiej mieć ten zapas mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj