johny

Case seria JX

Polecane posty

Grzenio    17

Brawo! @janusz1970 jak to nie masz homologacji to jak zarejestrowałeś ciągnik?

Czytając Twoje posty wygląda na to że sam nie wiesz co mówisz. Przedstawiciel Case naopowiadał Ci głupot, w głowie tylko namieszał, a psuje sie pewnie dlatego (jak większośc już zauważyła) że nie potrafisz użytkować tych Ciągników. No chyba że naprawde pecha masz potwornego, bo tyle awari to nigdy nie słyszałem nawet żeby ktoś miał, w tak krótkim okresie czasu.

Dobra rada: kup sobie ursus 360 albo 385 i bedziesz z pewnością zadowolony...........


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2
chłopaki myslcie co chcecie, widzę, że wypowiedzi na tym forum nie mają wielkiego sensu, bo zamiast rzetelnie podchodzić do sprawy od strony faktów część z was wyraźnie nie dowierza , to po co ja mam się rozpisywać........., co niektórzy sami dojdą do tego i tak jak juz kupią, a co do tej firmy pionar czy tam piomar bo dokładnie nie pamiętam jak tam się nazywają, to zakup planuję u nich porównywałem ceny z innymi dealerami i tylko z pozoru mogą wydawać się drożsi sąsiad ich chwali, u mnie w okolicy chodzi parę caseów i zetorów od nich i ludzie nie klną ich jak to czasami bywa to wydaje mi się , że firma powinna być ok.

Panowie orientujecie się może czy przysługuje mi 2 ciągnik, mam 18 ha, nh kupiony na kredyt młodego rol., a teraz chciałbym case ok 60-70KM z ładowaczem?

 

 

widze że kolega przemek ma pewnie NH-cóż powiem tak 130!!!!!!!!!!!!!!! sto trzydzieści, chcesz więcej przykładów? Poradnik Rolniczy 7.12.2008 str 9 tytuł "Wyciekający problem"- przykład "dziwnych zjawisk w TDD80" ciagnik 1,5 roku

 

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji EDIT!

A złożyłeś wniosek w tamtym roku? W dokumentach wykazujesz jaki masz sprzęt. Jeśli nie wykazałeś tego, że masz traktor o tej mocy to powinni Ci przyznać, ale jak to było brane na młodego rolnika, to maja cię w systemie i może być już ból, wydaje mi się,że za mały masz areał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

I jak widze nikt nie wie jakie sa roznice miedzy NH a Case. Tak myslalem, bo zadnych roznic nie ma.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Ja żadnej prócz koloru i maski nie widze. Styczność z CASE miałem tylko na targach, ale nie widziałem żadnej różnicy w jakości wykonania.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

I ja czytalem opinie o tych sprzetach na innych forach i jedne i drugie sie psuja wiec nie ma ze czerwony jest lepszy. A roznica w cenie polega na tym np. u mnie Agroma Bialystok juz bakrutuje i lapia sie wszystkiego zeby zarobic. Ich diler byl u mnie juz ze 3 razy i nagadywal mnie na Case, a ojciec sie wkurzyl i mowi do tego chlopaka ze chcecie ratowac firme, a on juz nic nie powiedzial.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Witam a ja mam i Case i NH i według mnie to to samo tylko inaczej pomalowane i wykończone. Case jest produkowany zdaje się we Włoszech a NH Wielkiej Brytani. Według mnie koncern CNH wypuszcza nowe New Hollandy a to co się sprawdza wkłada do Case.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No i wkoncu jakas prawdziwa odpowiedz o swoich sprzetach.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

ja moze wtrace sie z innym tematem. otoz mam zamowionego jx90, stoi sobie juz u dealera wiec jak jestem w okolicy to ogladam sobie go i zauwazylem taka rzecz - na tabliczce silnika jest podane ze ma moc 94 km tak samo jak w jx95 a na innych jx90 jet podane 87km !! jak sadzicie - jest zalozona zla maska czy ta tabliczka jest zla?? a moze jeszcze cos innego?? boje sie o to zagadac dealera bo by mi to nawet odpowiadalo gdybym dostal 95tke :P jak bede tam nastepnym razem lub wreszcie go dostane zamieszcze foty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Hahahah dobry motyw masz, a ja mam zamowinego NH i czeka na mnie az na podpisanie umowy i powiem ci ze ja wole 90 bo ma wiekszy wzrost mocy, a rozbierznosc w Nm jest malutka, a co do roznicy mocy czyli 6 km to ci powiem ze ten wiekszy ma wstawiona mocniejsza tarcze sprzeglowa i jest podkrecony na pompie wiec, td 5040 spali mniej i zrobi to samo co Td 5050, tak mi wszyscy w serwisie mowia.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

pozwole sie z toba niezgodzic troche. chodzilo ci pewnie o wzrost momentu?? to ze jest mniejszy wynika z tego ze mocniejsza wersja ma pewnie wiecej momentu przy wyzszych obrotach (inaczej jest rozlozony) wiec ta roznica jest mniejsza i automatycznie procent przyrostu jest mniejszy. podejrzewam ze ten silnik ma lepszego kopa na wiekszych obrotach i wcale duzo wiecej nie spali przy pracy miedzy 1500 a 2000rpm - takie moje zdanie, przynajmniej z tego co pamietam w testach oecd w poprzedniej generacji silnikow roznica w spalaniu wynosila 0.5 litra przy 2200rpm a mocniejszy silnik mial lepsze jednostkowe saplanie.

chce mocniejsza wersje bo wedlug tych tabliczek roznica to 7km, moc podawana jest w iso - traktor bedzie z klima, jeszcze jak pneumatyka bedzie chodzic to tych kucykow sporo bedzie mniej w rzeczywistosci.

Jesli ktos ma swoje zdanie ktory bedzie lepszy 90 czy 95 niech sie wlaczy do dyskusji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Zdecydowanie JX 95 ma turbinę w spalaniu sa minimalne różnice swoje sdanie potwierdzam takimi argumentami.

Sprzęt będzie miał lżej wydłuży się czas eksploatacji

Ciągnik będzie miał lżej co za tym idzie nie będzie przepału w ciężkich pracach

Co do charakterystyki obrotów wzrasta wraz z nimi moc a charakterystyka jest niemal że identyczna

 

JX95


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Znacie może cenę podstawowej wersji JXU 75


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja tam biore 90 bo 95 jak widzialem wieksze sprzeglo i to tyle. Turbina i inetrculer sa takie same w jednym i drugim. Jak bede chcial zeby moj mial ponad 90 km to poprostu zadzwonie do serwisu i poprosze zeby wpadli i podkrecili mi troszke pompe. Wkoncu np. Valtra na tym samym silniku i tych samych pozespolach ma rozna moc, bo kolega ma i mowi ze ponad 100 koni na silniku chyba 4,4 litra i ma takie same podzespoly jak 90 km. Chociaz z valtra sie nie orientuje ale New Hollandach jest dokladnie tak jak napisalem. Jest suwak na pompie i pisze ile ma byc koni.

A do JXU to mysle ze bedzie kosztowal 150 tysi.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

racja wszystko jest to samo tylko cena 4 tys wieksza :/ chyba jeszcze trzeba kombinowac przy cisnieniu doladowania oprocz przestawienia na pompie.

martwi mnie bo jest tez mozliwe ze silnik jest tylko mocniejszy zalozony a sprzeglo moze byc od jx90 - nie wiem co mam z tym robic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

jeszcze mnie nie zrozumiales bo silnik jest ten samiutki lapiesz, tylko w 95 jest wieksze sprzeglo i pompa jest podkrecona. I to jest ta wielka roznica. A tabliczka na silniku to wiesz. Bylem dzis kupic plugi facet wystawil fakture i ja mowie ze czekam teraz 2 tygodnie na plugi a on przynosi mi tabliczke z parametrami od plugow i mowi jak bedzie kontrola ze skarbowki to juz mam tabliczke do swojego pluga a pluga nie ma. To bylo najlepsze.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

rozumiem wszystko :P podkrecenie pompy nie oznacza definitywnie ze mozna cisnienie doladowania pozostawic takie samo. a wszelkie kombinacje przez serwis bez hamowni mijaja sie z celem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

a ja bym wolał mocniejsze sprzęgło nawet przy tej samej mocy, te kilka km to kiedy wykożystasz? może w roku z 3-4mtg będziesz takie robił gdzie max obciążenie będzie a masywniejsze sprzęgło ważniejsze jest, bo przy tym samym ciągniku kilka km cię nie zbawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja tam biore NH TD 5040, z normalnym sprzeglem bo tyle co on mnie w belarce zrobi tych 500-800 bel na rok to nie wiem jaki sens kupowac ciagnik ktory ma wszystko takie samo poza sprzeglem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

no tak nie ma sensu przeplacac ale lepsze sprzeglo to jest plus w trudnych pracach sie przydaje i moze jednak lepiej wziasc to lepsze sprzeglo :(


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jeszcze rozwazam taka opcje ale nie wiem jak moj diler na to zareaguje bo juz zaklepalem TD5040.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

JXU to to samo co NH TL 80 terazniejszy model. A co moge Ci powiedziec na temat JXU, zwrotny, malo pali, rewers elektrohydrauliczny,i co tam jeszcze chcesz wiedziec.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

czy się psuje? awaryjność, słabe punkty, na co zwrócić uwagę przy eksploatacji? :(


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Wedlug mnie ciagnik jak kazdy inny wszystko zalezy od operatora co tu duzo mowic, czy w pore bedzie zmieniony olej, filtry itp, w szczegolnosci traktowanie. Z tego co mi wiadomo to te maszyny nie sa awaryjne, Mialem czesciej do czynienia z JX lub TD, ale TL tez juz u czlowieka widzialem i wszystko bylo OK chodz juz mial kilka tysiecy MTH. Wiadomo jak to na 900 hektarach w opryskiwaczu dostaje tam niezle.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj