johny

Case seria JX

Polecane posty

Kuki19    2

widziałem ten artykół i co w tym dziwnego raczej problem że koleś nie zauwazył tego wyciueku na gwarancji tylko tydzień po gwarancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz1970    0

to nie o to chodzi, że nie zauważył tylko , najwazniejszy problem tego artykułu to fakt iż pompa padła po 1,5 roku !!!! to tylko kolejny przykład na beznadziejność NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

A jak jest z NH TD5000, podobno mają nowe silniki inne niż w TD80, a w gazecie opisany był TD80.....


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Moze i tak, kolega mi sprzedaje akurat tego NH ze swojej firmy i jakos dzis mowil ze to takie pierdzielenie ze Case wogole czyms sie rozni, bylem jeszcze dzis w Agromie i pytalem o Case i zaczeli tak porownywac z NH, a ja do nich to pokazcie Homologacje i sie zaczelo. Posiedzialem bo ten kolega z NH byl ze mna tam u nich i tez wziol karte homologacyjna NH td5040 i wyszlo tak ze roznice polegaja w koloze i ksztacie maski. A i czy napewno te Case jest skladany w Austrii. Otoz nie bo tam samo gdzie TD czyli na dzis dzien Wlochy, wczesniej byla to Turcja.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

No w końcu konkretna wypowiedź. To co bierzesz NH? A nie wiesz może gdzie składają NH TD5030, bo to nowy troche mniejszy model, wcześniej były tylko TD5040 i TD 5050.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

a starsza seria df agroplus 100 też miała wadliwe sprzegła i pompy paliwowe i jakos nikt nei narzeka na beznadziejność df serwis przyjechał zrobił swoje i gitara, jx-y też podobno miały ten sam problem w skrzyni biegów co nh, jakoś nie chce mi sie wierzyć w tą całą selekcję na taśmie co do case a co do nh, być może nh jest wykańczany lepszymi plastikami ma fajniejszą maskę, obciążniki ładniejsze ale co do szczegułów wyposarzenia wątpie żeby poza kilkoma szczegółami jak jak jakiś osprzęt się różniły ale całe mosty napędowy silniki skrzynie kabiny itd to na bank z jednej taśmy schodzi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No toz mowie wam mialem dwie karty homologacyjne i padalismy ze smiechu z kumplem bo uparl mi sie ze udowodni ze sa to te same ciagniki, no i ja jemu wczoraj zyc niedalem przez telefon.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

moge potwierdzic ze nh td produkowany jest we włoszech bo mam przed soba homologacie i jetem tego pewien wiec nie wiem dlaczego janusz twierdzisz ze w turcji a co do awaryjnosci to mysle ze albo trafił ci sie jakis wadliwy albo sam zle go uzytkujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz1970    0
Moze i tak, kolega mi sprzedaje akurat tego NH ze swojej firmy i jakos dzis mowil ze to takie pierdzielenie ze Case wogole czyms sie rozni, bylem jeszcze dzis w Agromie i pytalem o Case i zaczeli tak porownywac z NH, a ja do nich to pokazcie Homologacje i sie zaczelo. Posiedzialem bo ten kolega z NH byl ze mna tam u nich i tez wziol karte homologacyjna NH td5040 i wyszlo tak ze roznice polegaja w koloze i ksztacie maski. A i czy napewno te Case jest skladany w Austrii. Otoz nie bo tam samo gdzie TD czyli na dzis dzien Wlochy, wczesniej byla to Turcja.

wszystko jakby się zgadza, tylko trzeba jeszcze wiedzieć gdzie w tą homologację patrzeć, jak rozglądalismy się rok temu z ciagnikiem to przy casie pisało coś o luksemburgu, st valentin i włoszech, ale to dziwne co ci kumpel z NH wciska bo to właśnie wcześniej NH produkowany był w byłych zakładach FIATAGRI w JESSI gdzieś tam we włoszech, a z początkiem 2008 (mój nieszczęsny przypadek) produkcję przeniesiono do Turcji, może się myle, nie twierdzę tego z uporem maniaka, poprostu nie ufam żadnym przedstawicielom, bo oni chcą tylko wpychać nam swój towar. Zauwazcie że jedna firma jednego roku sprzedaje np JD a nastepnego DF, tak, że za bardzo im nie dowierzam, na alternatorze pisze u mnie MADE IN SLOVENIA to nie znaczy wcale że ciągnik jest ze Słoweni, nie wiem ale mój kuzyn pracuje w firmie transportowej , która wozi czasami NH dla Płocka i ma kursy pod ANKARE (podobno nieźle płatne:)) tak naprawdę to gdzie jest produkowany dany sprzęt, mam tu na myśli ciągnik można rozszyfrować jedynie po nr ciągnika, ale dealerzy pilnie strzegA ty tajemnic............ dlatego twierdzę , że mój jest z TURCJI. Jeżeli chodzi o produkcję CASE i AUSTRIE to sorki ale tam byłem i widziałem co nie co, co zreszta potwierdził jeden z wypowiadających się w tym wątku, patrz wczesniej........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

W mojej też jest napisane, że we Włoszech, a kiedys był u mnie przedstawiciel CASE i mówił mi, że TD jest produkowane w Turcji. W ogóle zaczął mi tłumaczyć, że to są zupełnie inne ciągniki (inne silniki, inne skrzyni itd) można było wyczuć, że facet gada głupoty aby wychwalić CASE. Jeśli nawet mają coś innego to nie aż tak bardzo.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz1970    0

wejdźcie na ten link- jak ktoś nie dowierza

 

W mojej też jest napisane, że we Włoszech, a kiedys był u mnie przedstawiciel CASE i mówił mi, że TD jest produkowane w Turcji. W ogóle zaczął mi tłumaczyć, że to są zupełnie inne ciągniki (inne silniki, inne skrzyni itd) można było wyczuć, że facet gada głupoty aby wychwalić CASE. Jeśli nawet mają coś innego to nie aż tak bardzo.

kolega jak zwykle chwali to co ma coż taki świat.........a ja powtarzam one są podobne mam porównanie z sąsiadem, ale jakość wykonania zupełnie inna i dlatego twierdzę, że juz nigdy żadna droga nie powiedzie mnie do NH, na dzień dzisiejszy zdecydowanie wolałbym Pronara niż NH jet tańszy i też niebieski, ale widzę sam na własne oczy że CASE to

w ogóle inna półka w stosunku do NH, coś jak VW i Skoda, po prostu trzeba by było mieć obydwa min rok żeby się o tym przekonać

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji EDIT!

Edytowano przez krolikNH
Łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Pare miesiecy kolega zachwalal sie Lamborghini Evo r 3 85 ze taki sprzet i wogole no i kupil 2 tygodnie temu no i dzis u niego bylem, zapomnialem wziac aparat i fot naklepac no i juz nie jest zadowolony bo taki jest mulowaty ze szok. Juz usmieszek opadl.

Jakto mułowaty? :D puki zimny i jest poniżej 0stC to lekko chamulce trzymają ale napewno nei jest mułowaty, ile ma mtg? Pewnie to kolejne subiektywne odczucie, a co do miejsca produkcji to w homologacji r3 miałem napisane że był produkowany w niemczech a w innym temcie spieraliśmy się że we włoszech, nie mam powodów udowadniac ze w niemczech ale wszystko możliwe, może dlatego że głowne podzespoły jak silnik są montowane w niemczech to juz w chomologacji będzie że niemiecki?> :P a na kabinie jest tabliczka że we włoszech.

 

Janusz1970, coś wyjątkowo nieudany ten Twój td, może jakiś powystawowy lub faktycznie z nim coś nie tak bo mi wrzenić chcieli td z 5 razy dzwonili ale się nie dałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2
kolega jak zwykle chwali to co ma coż taki świat.........a ja powtarzam one są podobne mam porównanie z sąsiadem, ale jakość wykonania zupełnie inna i dlatego twierdzę, że juz nigdy żadna droga nie powidzie mnie do NH, na dzień dzisiejszy zdecydowanie wolałbym Pronara niż NH jet tańszy i też niebieski, ale widzę sam na własne oczy że CASE to wogóle inna półka w stosunku do NH, coś jak VW i Skoda, poprostu trzeba by było mieć obydwa min rok żeby się o tym przekonać

Nie chwale to co mam, tylko mówie jak jest. Skoro CASE jest tak o niebo lepszy to czemu w cenie jest taka mała różnica? Te inne serie to się zgodze różnią się, ale nie JX i TD (przynajmniej nie tak bardzo).


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie ferdek, ale jak pojedzil nim pare godzin bo jeszcze jest na dotarciu to mowil ze w porownaniu z Zetorem to jest taki mul.

A rozica w cenie jest miedzy NH a Case jest minimalna ale jakos serwisu zato w jednym i drugim to dwie rozne rzeczy.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

maciek7 ty masz td80d i pracuje u ciebie na duzym gospodarstwi-co mozesz o nim powiedziec-miałes takie problemy jak janusz? ile masz juz mtg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No wlasnie niech sie ktos wypowie kto ma wlasnie takie modele. Jak to u nich sie one sprawuja.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz1970    0

no własnie u mnie sie sprawuje tak jak pisałem wyżej, czyli beznadzieja i z tego co na innych forach czytałem to nie tylko ja miałem takiego pecha , co potwierdza kiepską jakość wykonania, jeżeli chodzi o CASE to dzięki Bogu , że jest tylko troszkę droższy, bo jak na to wszystko patrzę to albo ja za NH powinienem dać ze 70 tyś, albo Case jx90 powinien kosztować ze 160 000, na szczęście różnica jak piszecie jest ok 10 tyś ja widzę, że warto, choć JD też jest fajny choć pali mu się więcej, napewno nigdy nie spojrzę już w stronę podróbek jak np NH, Lamborgini to jak z zamiennikami do samochodów pozornie części wyglądaja tak samo....................a w praktyce wszyscy wiemy jak jest. Wtajemniczonym dodam, że rozrusznik zrobiony elektryk wziął 280 zł, pytanie co dalej się zdarzy chyba założę dziennik usterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Janusz1970 prosba do ciebie, wyslij mi dokladne fotki homologacji swojego NH, bo mam juz miec Casa homologacje to sobie na spokojnie w domu to przestudiuje i wtedy wyciagne wnioski. Oto moj e-mail krzysztofkunda89r@gmail.com

bede wdzieczny.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

heh może i ten dzinnik to nie głupi pomysł :P U mnie TD to głównie z ładowaczem codzinnie chodzi od sierpnia ma ponad 300 mtg, ale dokładnie ile to nie pamiętam. No różne zdażają sie przypadki, ale ja nie moge narzekać bo jeszcze nie miałem żadnej awari, a naprawde dostaje troche po du... Ode mnie z rodziny jeden gościu pracuje w Rolserwisie jako mechanik i opowiadł mi jak pojechał do faceta który zgłosił na gwarancji, że nie może włączyz przekaźnika. Jak juz te mechanik pojechał kazła właścicielowi pokazac jak on włącza ten przekaźnik, właściciel wsiadł i dawaj wajche na w dól na "sucho" heh. To świadczy o tym, że naprawde są ludzi którzy nie mają pojecia jak użytkować prawidłowo dany sprzęt, a później wychodzi jak wychodzi.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To czyli sa udane i nieudane wersje tak??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Tego nie wiem, a jeśli tak jest to moja jest udana :P haha


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

hahaha,

Czekam na HOMOLOGACJE od janusz1970, zobaczymy czy mi wysle??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
fajny choć pali mu się więcej, napewno nigdy nie spojrzę już w stronę podróbek jak np NH, Lamborgini to jak z zamiennikami do samochodów pozornie części wyglądaja tak samo....................a w praktyce wszyscy wiemy jak jest. Wtajemniczonym dodam, że rozrusznik zrobiony elektryk wziął 280 zł, pytanie co dalej się zdarzy chyba założę dziennik usterek

uogólniach kolego, chwalisz to czego nie masz, a skąd wiesz czy Twój sąsiad nie pluje sobie w brode tak samo jak ty tylko za h*ja sie do tego nie przyzna :D

Co do koncernu sdf to nie jest to samo co cnh, dlatego nie na miejscu są takie porównania, chciałeś napisać że lamborghini jest podróbką df-a?

Przynajmniej w mojej okolicy ciagniki koncernu sdf cieszą sie najlepszą opinią ciągników przede wszystkim beawaryjnych i mało palących, a małe lampo i rollery jako pierwsze zachodniaki z powodzeniem pracowały w dużych gospodarstwach jako główne ciągniki a teraz ci sami kupują większe modele również z sdf-a, co do porównania sdf do cnh przed zakupem ciągnika sam dużo rozmawiałem z dielerami i przypadkowo spotkałem pewnego pana który dużo mi wytłumaczył jak to jest naprawde z tymi wszystkimi ciągnikami (przez lata pracował jako serwisant) tak więc polecał bardziej sdf niż cnh bo sdf raz że nowocześniejsze rozwiązania i lepszy montarz a wadliwa seria zdaża się każdej marce czy to wadliwa seria podnośników czy rozruszników czy innego bzdeta, nigdy nie wiesz czy jakiś turek czy inny arab nie miał gorszego dnia i nie przyłożył sie do montarzu akurat twojego ciągnika, ale kontrola jakości musi być i nie możliwe jest żeby każdy td był tak felerny, dodam tylko że ten pan polecał tylko zachodnie ciągniki albo belarusy najbardziej odradzał pronary :D

 

ps. a może za słabo opiliście tego nh jak przyprowadziliście i dlatego się psuje :P:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz1970    0
hahaha,

Czekam na HOMOLOGACJE od janusz1970, zobaczymy czy mi wysle??

tak oczywiscie polece do dealera casea i powiem xernijcie mi homologacje - bo kolega z forum prosił( były by niezłe jaja), poczytaj troche wyżej to stwierdzisz że casea to raczej nie mam tylko NH zreszta, szkoda się rozpisywać, bo z kwesti marytorycznych przechodzimy do pyskówek, a to nie ma sensu, kolego po prostu pojedż do urzytkownika casea i NH i nie pytaj ich o opinie tylko sam popatrz jak chodzi jedno i jak drugie a sam sie przekonasz no chyba że masz związek z przedstawicielami NH lub CASEA , lub cieszysz się z dokonanenego zakupu jednego lub drugiego ,to wiadomo że będziesz tendencyjny. Ja staram się być obiektywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Chodzilo mi o homologacje NH.

I bylem juz u jednego i drugie gospodarza ktorzy maja takie same ciagniki tylko w innych kolorach i moje opinie byly takie ze sa identyczne. Ale jak ty nam nagadales ze tak sie psuja to az sie wystraszylem, bo juz przelalem 20 tysiecy na NH, we stepnej umowie i tak myslalem co tu robic ale nie zmieniam decyzji i bedzie niebieski ciapek.

 

Ja patrze nasza dyskusja wyglada tak ze sie przekrzykujemy. Ja jak kupowalem belarke to tez byl taki sam problem i ciesze z tego co kupilem bo od poczatku mi sie spodobala, no razem z kolega kupowalismy i jezdzilismy i pytalismy uzytkownikow o opinie i jak to zawsze jest kazdy cos powie i mentlik w glowie mielismy. No i ja kupilem Metal Fach, a kolega Sipme Farme 2. No i teraz sytuacja wyglada tak ze biedny placze ze ja kupil, a ja jestem bardzo zadowolony, u mnie wszystko idzie a u niego serwis ciagle stoi na lace. A wszyscy mi tak odradzali ze ze smiecia z robiona, ale swoje wiem i teraz kazda firma robi tak aby byl jak najwiekszy zysk, czyli biora najtansze czesci.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj