johny

Case seria JX

Polecane posty

Agrest    25517

Mam problem. Właśnie rozszczelnił mi się metalowy (rurka) przewód hydrauliczny JX 70, ten biegnący pod spodem wzdłuż ciągnika - długość około 1m. (na nitowaniu się rozszczelnił).

Ciągnik został na polu bo nim dojadę to cały olej zgubię.

I teraz dwa pytania:

1 -  czy da radę obspawać taką obrączkę dookoła i czy to utrzyma ciśnienie oleju?

2 - czy mogę zastąpić go zbrojonym ciśnieniowym przewodem gumowym? Ten będę mógł zakuć dopiero w poniedziałek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Miałeś taką samą awarię? Jaki model i przy jakim przebiegu? Mój nie ma nawet 900 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1991    2

tak ja i sąsiad. Oba jx95, U mnie kapało pod obciążeniem jak podnosiłem agregat a u sąsiada lało sie non stop i ciagnik na linie ściągaliśmy. Przebieg u mnie 1200mth a w drugim jakieś 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Jeszcze pytanie - czy na dolewkę muszę kupić taki sam olej hydrauliczny, czy tylko musi mieć te same parametry?

Czy po założeniu nowego węża układ sam się odpowietrzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Jak by ktoś potrzebował to jako zamiennik kupiłem olej firmy Comma  Trans  Flow ML 10W - 30.

Cena 17zł/l. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja od jakiegos czasu leje do Case i NH Total Dynatrans MPV - 300-310zł 20l


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

ja swojego zalałem jasolem i nie ma żadnej różnicy w pracy, biegi rewers działają tak jak przed wymianą, nie słychać żeby jakieś dziwne dźwięki wydawał. Ogólnie to wydaje mi się że te oleje zalecane przez dilera to pic na wodę fotomontaż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

Witam, mam problem w swoim jx z zaworem od hamulca ręcznego uchodzi z niego powietrze.

Po zgaszeniu ciągnika słychać jak powietrze  z tego zaworu schodzi czy miał ktos podobny przypadek?, czy ktoś rozbierał już ten zawór lub kupował może drugi jak tak to gdzie i jaka cena?,pozdrawiam  czekam na pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

mam pytanie czy miał ktoś taki problemik jak swiecaca się kontrolka rezerwy paliwa mimo ze bak pełny??????? co to za czujnik i gdzie on jest..wie ktoś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

To jest kontrolka wody w filtrze paliwa.

Trzeba chyba odpiąć czujnik pod filtrem i spuścić wodę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Witam. Mam maly problem z jx90 . Otoz byla robiona pompa wtryskowa bo cos tam tyrkotalo i teraz jest ok. Ale teraz ciagnik dochodzi do 2200 obrotow i tak jakby mu paliwa brakowalo czy cos. Jak przegazuje na postoju do tych 2200 to kopci na bialo tak mi sie wydaje i tak jakby przerywal. Odpala idealnie. Czy jakis wtrysk nie domaga?

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYZIO86    0

Zobacz jeszcze przed filtrem wstępnym przewód (co idzie od zbiornika) na te "oczko"  bo u mnie było podobnie i filtry nowe wywaliłem nie potrzebnie a okazał się jakiś owad wpadł do zbiornika i dostał się do tego oczka i zmniejszył przepływ paliwa i tak było że w górnych granicach brakowało mocy jak nie będziesz wiedział to pisz cyknę foto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Wlasnie ten przewod byl poprawiany przy okazji bo jak gazu sie dodalo to lapal powietrze a byl luzny przy zbiorniku. Bedziemy probowali lekko kat zmienic moze tu jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Miał ktoś może podobną awarię , po dłuższym postoju przy odpaleniu następuje samowolne podniesienie ramion tuz mniej więcej do połowy wysokości i zaraz opadają na sam dół . Wszystkie funkcje podnośnika działają prawidłowo , Dzieje się tak tylko przy  dłuższej przerwie  . Dokładnie nie wiem ale na pewno kilka godzin .Pomoże ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

W moim JX po naciśnięciu hamulca załączył się napęd na przód i teraz nie można go wyłączyć. Miał ktoś podobny problem. \Czy włącznik od załączania napędu podczas hamowania to ten sam co od stopu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamusjx95    0

Cześć. Słuchajcie mam problem ze swoim jx95 a mianowicie chodzi o klimę. Otóż jak ciągnik jest zimny to powietrze leci zimne, później już jak silnik i cały układ chłodzenia jest rozgrzany zaczyna lecieć letnie powietrze zero chłodu. Jeszcze jak ciągnik chodzi na wolnych obrotach to jest w miarę ale wraz nie tak jak powinno być natomiast im wchodzi na wyższe obroty wtedy zaczyna walić cieplejszym powietrzem.  Dodam że układ jest szczelny i nabity w ilość 1400 g czynnika. Czy ktoś może miał coś podobnego albo orientuje się w czym może tkwić problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Wychodzi na to że w ogóle klimy nie załącza. Może zepsuty włącznik? 

Ja w JX70 jak załączyłem klimę po zimie to tylko przeraźliwy świst usłyszałem i czynnik poszedł w p.zdu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamusjx95    0

Sprężarka się załącza słychać jest charakterystyczne cyknięcie i czuć delikatny spadek obrotów silnika. Zastanawiam się czy przyczyną może nie być czasem zawór rozprężny ale to zgaduj zgadula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

panowie takie pytanie z czystej ciekawości co to jest za jakiś rozdzielacz czy coś z tyłu z lewej strony pod taką plastikową obudową podłączone są dwie rurki i kable 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj