johny

Case seria JX

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MCKYLO    1

jaro ok jestem w stanie się z Tobą zgodzić z tymi kosztami. Ale też trafnie ująłeś stwierdzeniem "tanie mięso to psy jedzą" więc donosząc się do tego trzeba się zastanowić dlaczego JX jest stosunkowo tak tani i ta różnica w cenie do Zetora jest tak niewielka. Bez urazy co do użytkowników JX/TDD nie są to złe ciągniki. Żeby zaraz lawina postów się nie ruszyła na mnie. Stwierdzam cenowo fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To że drogie nie znaczy zaraz że takie drogie musi być, przecież gdyby tak każdy myślał to ursus nadal miał by dobrą sprzedaż ;). Nawet taki dobry bo tani belarus, jeśli doposarzyć go w most belkowy lepszą chydraulikę i takie tam inne szczegóły, dołóżmy lepsze opony i wyjdzie nam cena ponad 90 tyś, czyli tyle co i pronar 82sa, wiem że mtz należy porównywać z forterrą ale jakoś mi to tak nie wygląda więc porównam do proximy i okazuje sie że zetor 8441 jest nowy model 15 tyś droższy, a przecież podzespoły z białorusi są tanie jak barszcz, nawet w sokółce polski tani ciągnik jakim miał być farmer kosztuje 107 tyś, a z licenjonowanym czy jakimś na wzór jd silnikiem jest droższy od proximy, a jak jest z wykonaniem i awaryjnością farmerów były problemy, w końcu ursus 5714 - golizna i technika rodem z mf 255 i za co tu wołają ponad 110 tyś? To tylko kilka przykładów więc jaka żywotność ekonomiczna firmy taka cena i dobrze prosperujące marki jakimi są napewno case/nh mogą sobie pozwolić na sprzedaż maszyn taniej, niż firmy początkujące małe, czy upadajace jak ursus,

 

to że gołe wersje wypuszczają firmy to taka obecnie tendencja i to że case jest tani ale i goły czy zena zetora do której należy doliczyć za rewers obciążniki itd itd to juzinna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

Ferdek zgadzam sie z Toba w pelni co do tej zywotnosci ekonomicznej firm. Moje zdanie jest takie-skoro jest zapotrrzebowanie na takie proste i tanie maszyny to dlaczego te duze koncerny mialyby z tego nie skorzystac?i wcale nie ma nic dziwnego w tym ze oferuja porownywalna cene np. z zetorem. Technologie jakie sa w obecnym td/jx wykorzystywali juz dawno, koszty jakie wydali na rozwoj juz dawno sie zwrocily. zetor i jego traktory obecnie to szczyt ich osiagniec, teraz musza odzyskac pieniadze jakie wlozyli w rozwoj. inna sprawa to wielkosc tych firm- CNH obraca miliardami i sadze ze stac go na pewien dumping cenowy aby zdobyc udzialy w rynku a poza tym watpie zeby zrobil sobie strzal samobojczy wypuszczzajac lipna serie traktorow. przeciez ktos kupi taki ciagnik i bedzie mu sie dobrze spisywal to potem kupi inna maszyne tej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

spasowanie częsci i użytą stal chyba lepszą ma case jak zetor, za to zetor ma więcej bajerów jak załączanie napędu guzikiem i takie tam inne szczególiki, ale to jużchyba mniej istotne.

 

Mam pytanko, niby niczym ale tak naprawde w jakich szczegółach różni się case jx od new holland td tzn miejsce montarzu, zakłądane opony, wyposarzenie kolory tapicerki w kabinie itd, bo nh td to chyba dokręcająto i owo w płocku nie/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Koledzy nie do końca się z wami zgodzę a mianowicie zapotrzebowanie jest na tanie ciągniki więc każdy je robi, oczywiście dumping cenowy jest możliwy ale z punktu biznesowego nie co roku tylko przez stosunkowo krótki okres czasu, idąc tym tokiem to Case/NH powinien dawno wykończyć Zetora a nie udało się im to i zapewniam Was że im się to nie uda. Zetor istnieje od 1946 roku i ma się coraz lepiej. Nie zgodzę się że Zetor to szczyt osiągnięć ponieważ w przyszłym roku będą nowe ciągniki 6-cyl to raz , po drugie Zetor ma własnych inżynierów silnikowych i własne konstrukcje a nie kupione jak to robi Case/NH, po drugie owszem koszt jaki poniósł CNH się zwrócił zapewne ale i między innymi że ma jeden produkt w dwóch kolorach a w innych modelach to i w trzech kolorach. Krótko mówiąc Zetor produkuje swój unikatowy produkt w sensie technicznym a CNH ponosi jeden koszt dla trzech teoretycznie różnych ciągników.

Ferdek co do tego spasowania elementów i stali to myślę że ani ja ani Ty nie jesteśmy w stanie dokładnie stwierdzić ich jakości i mówić na forum że to jest lepszy a to gorszy materiał. No jeżeli dla Ciebie załączanie blokady i przedniego napędu mechanicznie a elektrycznie to mało istotny szczegół to sorki, z punktu widzenia ergonomii to proszę włącz przedni napęd w JX jeżeli musisz go załączyć w krytycznym momencie np. wyjazd przyczepą z pola. Zanim sięgniesz do dźwigni w JX to zapewniam Cię że już jesteś zakopany.

Z tego co wiem to nic w Płocku nie dokręcają do JX/TDD produkt przychodzi w całości, jedyną rzeczą to pneumatyka któr a jest montowana w Polsce kwestia krajowa czy zachodnia ale jest temat o pneumatyce w TDD. Kwestie rozmiaru opon, skrzyń, itd to tylko wola dealera, natomiast tapicerka i inne elementy z logo są oczywiście zarezerwowane dla konkretnej marki w zależności co wyjeżdża z fabryki Case czy NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to case jx i nh td są montowane na jednej taśmie we włoszech, a potem tylko inne maski są zakładane?

 

co do porównania zetor case, nie twierdze że zetory są złe, ale słyszy się w około że zetor to już nie te same ciągniki co przed laty i są delikatniejsze, pytanie co mamy rozumieć przez to że są delikatniejsze?> czy to że pierdułki typu elektryka przekaźniki czujniki siępsują, czy że silnik czy skrzynia szybciej pada/? to że delikatniejsze to pojęcie względne,

Jednak w innych tematach był poruszany temat nh vs zetor i jednak td czy jx ma mniej drobnych awarii w okroesie gwarancji, również pewien dieler mi to potwierdził,

Nowa proxima wydaje sie byćbardzo atrakcyjnym ciągnikiem jednak czy te wszystkie dodatki jak pneumatyka i ten napęd załączany guzikiem, turbina sprzęgiełko elastyczne itd, czy te wszystkie dodatki po nastu latach użytkowania nie zaczną płatać figle, przecież jesli w jx dzwignia od załączania napędu jest dobrze wyprofilowana i skonstruowana chyba nie będzie większym problemem sięgnąć po dzwigienkę i również załączyć napęd, w końcu chyba w jx nie załącza sie napędu tak jak w pronarach? ;)

 

 

Proxima fajna jest ale ten silnik to rozwiniecie technologi zts czy coś tam takiego zetorowskiego ile to mtg wytrzyma?

Panuje u nas w okolicy opinia ze zachodnie silniki opracowane na 20 tyś mtg i więcej pochodzą 2 razy dłużej od urusów zetorów i mtz, czy silnik proximy wytrzyma bez wymiany tuleji i tłoków oraz szlifu wału 18- 20 tyś mtg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Co do załączania blokady, to bez wątpienia elektorhydrauliczne rozwiązanie jest lepsze od mechanicznego (plus dla Proximy). W TD ta wajcha od załączania napędu chodzi lekko, tylko jest jedna wada, jak dla mnie przydałaby się kontrolka na desce rozdzielczej informujaca o załączeniu przedniego napędu.

Co do wyglądu to JX od TD różnie się między innymi też przednimi obciążnikami i zaczepem przednim.

@MCKYLO co do silników to fakt Zetor ma swoje, ale CNH też ma swoje silniki. Bo przypomne wszystkim, że w NH 100% udziałów ma Fiat w CNH Fiat ma chyba z 86% udziałów, a Iveco to też własność Fiata. A np. w JX/TD siedzą silniki (fakt że nie najnowsze) z Iveco.

Co do sprzedaży w Polsce to myślę, że Zetor narazie jest niezagrożony, ale CNH powoli goni liderów (Zetora i Pronara), ostatnio sam NH przegonił Ursusa. No i trzeba dodać, że sprzedaż najmniej znanej u nas marki CNH czyli Steyera dopiero się rozpoczyna.

Co do 20 tyś. mtg to jak mój TD tyle wytrzyma bez kapitalki to mi to wystarczy.

Jeśli mogę podzielić się krytycznymi uwagami o TD (nie wiem jak jest w JX), to poza brakiem kontrolki 4x4 to najbardziej mnie złości mocowanie filtra powietrza w kabinie. Uszczelka jest tak ustawiona, że trzeba się trochę namęczyć żeby założyć filtr. Z innych spraw to gumowa osłona WOM przeszkadza w opuszczaniu i podnoszeniu tylnego zaczepu transportowego. No i na koniec dodam, że czasami dźwignie od sterowania hydrauliką zewnętrzną wpadają w drgania i podnoszą decybele w kabinie.

Z cen eksploatacyjnych to 5l koncentratu chłodziwa Ambra Agriflu to 125zł i z tego wychodzi 10 litrów płynu, więc cenowo Borygo to to nie jest ;).


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Ferdek u nas w nadleśnictwie mieli Ursusa 5314 z 97roku i bez remontu wytrzymał 13tys mtg , ciekawe ile by wytrzymał taki Nh 70km bo ten ursus naprawde nie miał lekkiego życia , kilka razy miał koła urwane a silnik chodził jak żyleta , na końcu zrobili mu kapitalke i sprzedali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w perkinsach szybko liczy mtg, i dużo pewnie w lżejszym transporcie nabił i podczas jazdy na pusto, wiem jak pracują ciągniki w lesie i oberwane koła to nie nowość, jeśli nie będzie przegrzany to mf potrafi długie przebiegi wytrzymać, sam silnik jest dobry ale osprzęt i inne pierdółki mogą sprawić ze szybciej remont się należy, np. wąż doprowadzający powietrze do silnik a zkiepskiej gumy pęknięty ssie piach i po silniku, a cześciej kiepskiej jakości przewody w ukłądzie chłodzenia pękają płyn ucieka potem jazda na wodzie źle się kończy zimą bo wydajne chłodzenie łapie chłodnice ciągnik sieprzegrzewa i zaczyna brać olej, takze długie przebiegi silnika to również serwis i osprzęt silnika jeśli układ chłodzenia i inne ukłądy, chyba w case nie są użyte elementy gumowe tak tandetne jak w ursusach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

slyszal ktos moze o jakiejs promocji na traktory case???bo na stronce mojego dilera cos takiego jest ale nie ma zadnych szczegolow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jeździłem jx 90 jak rozglądałem się za ciągnikiem to jest to samo co NH tdd jedynie kolorem się różnią i kształtem maski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ile dokłądnie bez obciążnikó waży case jx lub nh td 80? czy to masa z płynami czy bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

na stronce case'a angielskiej waga dla jx70 i 60 okolo 3 tony, jx80 i 90 3600 kg a jx95 cos ponad 3700. na amerykanskiej sa chyba mniejsze masy podane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witild85    0

mam ulotke nh i masa minimalna td60d - 3200 kg , td70d - 3250 kg , td80d i td90d - 3600 kg , td95d - 3770 kg , a case pewnie będzie warzyć tak samo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian2302    4

Musze koledze powiedzieć ze case jx 95 waży 4220 z obciążnikami, wiem ponieważ mam taki jx .


Case jest the best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37
w perkinsach szybko liczy mtg, i dużo pewnie w lżejszym transporcie nabił i podczas jazdy na pusto, wiem jak pracują ciągniki w lesie i oberwane koła to nie nowość, jeśli nie będzie przegrzany to mf potrafi długie przebiegi wytrzymać, sam silnik jest dobry ale osprzęt i inne pierdółki mogą sprawić ze szybciej remont się należy, np. wąż doprowadzający powietrze do silnik a zkiepskiej gumy pęknięty ssie piach i po silniku, a cześciej kiepskiej jakości przewody w ukłądzie chłodzenia pękają płyn ucieka potem jazda na wodzie źle się kończy zimą bo wydajne chłodzenie łapie chłodnice ciągnik sieprzegrzewa i zaczyna brać olej, takze długie przebiegi silnika to również serwis i osprzęt silnika jeśli układ chłodzenia i inne ukłądy, chyba w case nie są użyte elementy gumowe tak tandetne jak w ursusach?

 

Zgadzam sie Ferdek07. U mnie w U3512 tez z silnikiem Perkins 1Mth = 45min zegarowych


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
mam ulotke nh i masa minimalna td60d - 3200 kg , td70d - 3250 kg , td80d i td90d - 3600 kg , td95d - 3770 kg , a case pewnie będzie warzyć tak samo .

cos mi sie wydaje, ze czyms musza sie roznic jx60 i 70 od td60 i 70 bo ich minimalna masa wynosi 3080kg-sprawdzilem na stronce niemieckiej i angielskiej case'a. a moze to jakis blad??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

bylem sobie na targacj w Kielcach, ogladalem jx z nowym silnikem, wzialem ulotke i czytam w domu a tam te same parametry co starego silnika 3.9 litra. jak sadzicie? to blad w druku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

podane jest w niej ze jx90 i 95 maja silnik 4.5 litra a parametry sa takie same jak starego silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian2302    4

Nie dodrukowali bo moc się nie zmienia tylko poziom spalania (euro III) a poza tym to tylko zmieniają się: będzie komin po prawej stronie będą haki zamiast zwykłych cięgieł w kabinie będzie ciszej po prostu elementy kosmetyczne że tak to ujmę :P


Case jest the best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a co lepsze jx80 czy df agrofarm w wersji ecoline?> najważniejsze który silnik mniej spali bo jakoś z tąturbinądf to chyba za oszczędny nie będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj