johny

Case seria JX

Polecane posty

cosmos    3

Fajna maszynka, fajnie jakby miał jeszcze klimę. Ja narazie na swojego TD80 nie narzekam i polecam innym.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witild85    0

klima 5 tyś. zastanawiam się nad nim albo jx 80 , do dilera mam 3 kilosy więc w karzdej chwili byłby pod rękom jakby coś się stało. Ile twój pali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

No mnie 5 koła kosztowała klima. A JX to to samo co TD. A tak bliski diler to fajna sprawa. Co do spalania to narazie mam dopiero 28mtg na zegarze i tylko jeden pomiar, wyszło 6,8 (czy coś koło tego) l/mtg głównie w orce i trochę w rozsiewaczu wapna, ale orka tylko 3 skibowym pługiem po 30cm (innego nie mam).


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem zdecydowany na JX70 ale test w Top Agrar trochę mi namącil.

Ciekawe ile zostanie z katalogowych 69km na WOMie.?

Jeśli TD80(JX80) ma 62.5 km to JX70 może 52km ???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
Byłem zdecydowany na JX70 ale test w Top Agrar trochę mi namącil.

Ciekawe ile zostanie z katalogowych 69km na WOMie.?

Jeśli TD80(JX80) ma 62.5 km to JX70 może 52km ???????????????

przegladajac opisy jx ale na amerykanskiej stronce case'a mozna zobaczyc,ze tam inne dane podaja odnosnie mocy(pewnie inne normy) i tak oto jx 80 ma 72 hp i 62 na WOM a jx90 ma 82 hp i 72 na WOM. Tak jak przypuszczasz jx 70 ma 62 hp i 52 na WOMie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa Proxima 6441 ma 61km na WOMie ,EURO3,lepszą kabinę i podobną cenę.

Czekam na rozpatrzenie wniosku PROW.

Planowałem JX70 a teraz nie wiem co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
Nowa Proxima 6441 ma 61km na WOMie ,EURO3,lepszą kabinę i podobną cenę.

Czekam na rozpatrzenie wniosku PROW.

Planowałem JX70 a teraz nie wiem co wybrać.

61 km to ona chyba ma moc silnika a nie moc na wom. ja bym bral jx 70 bo na pewno bedzie oszczedniejszy. wiekszosc producentow robi trzycylindrowe silniki o tej mocy. zetor ma praktycznie tylko jeden bazowy silnik i klepie odmiany od 60 do 120 koni i te skrajne wersje mi troche nie pasuja. przyznaje ze mam dylemat czy wziac jx90 czy 8441 ale gdybym wybieral miedzy jx70 a 6441 bez wahania wzialbym case.

 

ps.a w w tej nowej proximie poprawili kabine-chodzi mi glownie o wyciszenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Nowa Proxima 6441 ma 61km na WOMie ,EURO3,lepszą kabinę i podobną cenę.

Czekam na rozpatrzenie wniosku PROW.

Planowałem JX70 a teraz nie wiem co wybrać.

Na jakim womie <_< , 6441 ma 61 km według ece r24 a na womie ma napewno kilka km mniej, jak chcecie porównywać z case to 6441 ma 68km według iso (pewności do końca nei mam z tym 61km według ece r24 bo w teście top agrar podali że zetor podaje moc w iso więc jużdo końca nie wiem).

 

Pewnie ja tez bym wybrał case jx 70 jak by mi ktoś dorzucił z 15 tyś do równicy w cenie :rolleyes: .

 

6441 to większy ciągnik o większej masie, ma możliwosc dobrania dużo większych kół i ma dużo mocniejszą chydraulikę a ponadto zawsze można go stuningować przez inne końcóki wtryskiwaczy i zwiększycdawke paliwa na 80 a może i więcej km :) .

Co do spalania jx70 czy tam nh td70d, to jak na ciągnik który uzyskuje moc przy 2500 obr silnika praca przy 1700 - 1800 obr to jest może i oszczędny ale czy gdyby dostał konkretne maszyny i trzeba by uzyskać pełną moc to nie wiem czy mnej by spalił od małej proximy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem po placu jx70 i wszystko ma na miejscu poza jedną rzeczą-w kabinie jest po prostu głośno.

W nowym zetorze jest duuuuuuuużo ciszej.

Zgadzam się,że jx będzie mniej palił.

Co do ceny to na dzień dobry diler case chce za jx70 102tys bez pneumatyki a goła proxima2008(z pneumatyką)

to 101tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

do proximy trzeba jeszcze doliczyć 2 tyś za rewers, 1 tyś za mocniejszy podnośnik żeby był jak w 7441, za to obciązniki do proximy będą dużo tańsze, no i na jakich kołach stał ten jx 70? bo cokolwieksz szerszego drogo się płaci w jx.

 

Ciekawe jak z tą pneumatyką, bo żadko policja mnei kontroluje, a w przyczepach hamulców nie mam ale w dowodzie to napewno będzie że pneumatyki nie ma (wiem że sąsiad w t25 nie ma pneumatyki i problemy kiedyś z policją miał)

 

ps. nie pamiętasz może ceny 7441 z 2008? oraz jx80?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
Jeżdziłem po placu jx70 i wszystko ma na miejscu poza jedną rzeczą-w kabinie jest po prostu głośno.

W nowym zetorze jest duuuuuuuużo ciszej.

no ja tez jezdzilem po placu tylko ze jx90 i 8441. i teraz albo cos z moim sluchem(i mojego ojca) bylo cos nie tak albo wyciszenie w tej nowej proximie az tak bardzo sie poprawilo... chyba trzeba sie wybrac i obejrzec dokladnie ta nowa proxime

 

wiem tylko, ze pod wzgledem wyciszenia najbardziej podobal mi sie jx a 8441, landini powerfarm 85 i pronar p5(ktorymi jezdzilem u dilera), byly glosniejsze w srodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wogóle 3 cyl mogą być głośniesze zależy jaki tłumik jest w tym jx, ale i proxima 2008 jest lepiej wyciszona

 

ps. ta 7441 z 2008 to już w standardzie ma koła 13,6 i 16,9/34? oraz podnośnik na 2 siłowniki i itercooler?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3
przegladajac opisy jx ale na amerykanskiej stronce case'a mozna zobaczyc,ze tam inne dane podaja odnosnie mocy(pewnie inne normy) i tak oto jx 80 ma 72 hp i 62 na WOM a jx90 ma 82 hp i 72 na WOM. Tak jak przypuszczasz jx 70 ma 62 hp i 52 na WOMie

W ameryce km nie jest równy europejskiemu km, są małe różnice pomiędzy nimi, a norma to druga sprawa.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
W ameryce km nie jest równy europejskiemu km, są małe różnice pomiędzy nimi, a norma to druga sprawa.

no faktycznie jest roznica ale niezbyt duza, po jej uwzglednieniu np. jx80 ma 73 km.te amerykanskie dane pokrywalyby sie z testem w topagrar odnosnie mocy na wom td80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

No trochę traci na WOM mocy w tym teście TD80, ale zobaczymy jak to będzie w praktyce, narazie jeździłem tylko z wałkiem przy rozsiewie wapna, ale tam to ma leciutko więc trudno powiedzieć.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Kolego cosmos wyjaśnij mi proszę jakie konie mają w USA? Bo swoim stwierdzeniem totalnie mnie rozbroiłeś, zgodzę się że moc mierzona jest w innych normach ale że konie są inne to raczej się nie zgodzę.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

macie straszne problemy nie ma co

moc mocą a praktyka praktyką i te kilka km nikogo nie zbawi, widocznie amerykańce podaja moc na wom, a w praktyce wcale nie musi byc taki słaby, pozatym jest niewiele maszyn które tak w pełni wykorzystują moc z wom ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Cytat

"Co ciekawe koń mechaniczny w wydaniu anglosaskim (hp) jest trochę mocniejszy (ok. 1,5%), co utrudnia porównanie silników dużej mocy wyprodukowanych przez różnych producentów.

"

z

http://www.apra.pl/rpt/archiwum/rpt_0207_1.htm

Z RPT, więc nie ma się co śmiać kolego @MCKYLO, z palca tego nie wyssałem ;). Są normy pomiaru i definicje jednostek, zresztą to nic dziwnego jak się popatrzy na inne jednostki w USA.

Za wiki: 1 KM = 75 kGm/s = 735,498 W = 0,9863 HP

 

Dodam jeszcze nowy pomiar spalania w miom TD80 (metodą zbiornikową), 6,68l/mtg, przy orce głównie 3x30cm zagonowym i w transporcie trochę.

Pozdrawiam


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

OK kolego cosmos umiem przyznać się do błędu, zwracam honor, ciekawe muszę poczytać w tym temacie koni i ich obliczaniu. Podajesz spalanie ma mth a ile licznik nabije mth na 1ha orki w TDD? No fakt zbyt ambitny pług pod względem ciężkości pracy to to nie jest i to zużycie paliwa może dawać zafałszowany obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Nie no pewnie, że zafałszowany obraz tego spalania, bo ten ciągnik tego pługa raczej nie zauważa, ale niestety innego nie mam. Co do ilości mtg na 1 ha to przy tym pługu też jest to niepewna miara, ale mam takie pole w miarę prostokątne o powierzchni 1,74ha to orałem je tym pługiem przez 2,4mtg czyli około 1,5mtg na 1 ha orki 3X30 UG na ciężkiej glebie IVa-b, lekki stok. Czyli około 10l ropy na ha. Ale podkreślam te pomiary są robione przy pługu od 60-tki.

Wracając do koni to jakbym nie czytał tego numeru RPT to też pewnie na to bym nie zwrócił uwagi. Pozdrawiam


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ciekawe czy w tym transporcie nie zafałszowało wyniku w orce ;), ale 10l/ha to dobry wynik i chyba mniej z większym pługiem by nie wyszło

ps z jaką szybkością latałeś z tym 3x30?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@Ferdek07

po ilosci Twoich postow i zalozonych tematow widze jestes albo powinienes byc oblatany min w sprawie zetora proximy i w zwiazku z tym mam pytanko - co takiego zrobili w nowej proximie ze obnizyl sie poziom halasu? bo juz od 3 lat zabieram sie za wygluszanie swojego pronara ale jeszcze nic z tego nie wyszlo.

z gory dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

tego dokładni enie wiem ale zmieniona maska jest czymś wyłożona od środka i podłoga ma inna wykładzie i pewnie też jakaś mata pod tawykłądziną została dołożona, ale szczegółów akurat nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj