johny

Case seria JX

Polecane posty

jaro    166

No i wychodzi na to że 80 konny JD jest mocniejszy niż 90 konny Case-ale za to na papierze Case bije na głowę w/w ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

co do siedzenia pasażera w proximie cena z faktury 427 brutto.zamontowali mi od razu w agromie. ciagnik ma homologacje na 2 osoby i na tyle jest zarejestrowany. a i jeszcze jedno chciałbym zobaczyć siedzenie pasazera w td 80. tam i jedna osoba ma ciasno . jest tam z lewej strony kierowcy wyprofilowany plastik na blotniku ale chyba jest to miejsce dla dwuletniego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

MCKYLO nie wiem skąd masz te dane i czy ECER120 to to samo co ISO?

Ale wiem, że w ECE R24 (z wentylatorem i wszystkim innym) JX80 ma około 72KM.

 

Czyli policzmy stratę mocy dla np. JX80 na WOM

72-62KM/72KM=13,(8)% straty na WOM

 

A kto wie ile mocy tracą inne ciągniki na WOM? A ile np porównywana Proxima 7441?


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
MCKYLO nie wiem skąd masz te dane i czy ECER120 to to samo co ISO?

Ale wiem, że w ECE R24 (z wentylatorem i wszystkim innym) JX80 ma około 72KM.

 

Czyli policzmy stratę mocy dla np. JX80 na WOM

72-62KM/72KM=13,(8)% straty na WOM

 

A kto wie ile mocy tracą inne ciągniki na WOM? A ile np porównywana Proxima 7441?

Proxima ma moc podawaną właśnie w oece r24, a z tego co piszesz że jx 80 ma 72km w oece r24 to ma tyle samo mocy co 7441,

 

co do fotela w td80d to nie jest tak źle bo jest taki sam jak w proximie przynajmniej z takim był na wystawie, ale o ile na postoju siedziało sie normalnei to w czasie jazdy zwłaszcza z szybką skrzynią pewnie się człowiek bardzoiej poobijałby jak w proximie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

No więc dane ECER120 są z oficjalnego prospektu CASE IH z Agritechniki 2007 i jest tam tak określone.

Potwierdza się tylko fakt że JX 80/TDD 80 należy porównywać z Proximą 7441 a nie 8441, bo trafnie kolego zauważyłeś że mają tak naprawdę jednakową moc wg ECER24. Stąd też jeżeli ktoś porównywał JX 80 z 8441 to Zetor wygrywał poniważ w tym porównaniu tak naprawdę ma moc 82 KM czyli całe 10 KM więcej niż JX 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Pewnie, że jest mocniejszy o te 10KM dzięki turbinie. Ale ja się pytam ile ma Proxima 7441 na WOM i jaką procentową stratę na transmisji? Bo podajesz tylko dla Case JX moce na PTO a my tu robimy zawody co lepsze swojski Zetor zza miedzy czy Obcy zza wielkiej wody.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Teraz Zetorki rejstruja na 2 osoby, a za siedzenie dla pasażera dałem 200pln jak kupowałem swego, a za grammera 1700 ale niestety przysłali mi ze zwykłym siedzeniem Marsa :angry: I juz musze je wykręcic po piszczy.... trzeba towotu napchac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

cosmos no fakt zetor ma turbinę ja tylko mówię jak powinno się porównywać te ciągniki konie są końmi i to czy jest turbina czy nie nie ma dla mnie znaczenia jeden ma swoją moc i drugi też, co do mocy na WOM Zetora to danych nie mam ale poszukam jak znajdę to podam na 100%

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

MCKYLO masz rację JX80 należy jak najbardziej porównywać z 7441 bo moc to moc jak mówisz. A jak znajdziesz dane o mocy Proximy na WOM to podaj. Jak tak dalej pójdzie to zrobimy tu kompendium wiedzy o JX/TD vs. Proxima ;) Pozdrawiam


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
MCKYLO masz rację JX80 należy jak najbardziej porównywać z 7441 bo moc to moc jak mówisz. A jak znajdziesz dane o mocy Proximy na WOM to podaj. Jak tak dalej pójdzie to zrobimy tu kompendium wiedzy o JX/TD vs. Proxima ;) Pozdrawiam

Mniejsza już o kilka km w prawo czy w lewo w galerii jest kilka td80d i radzą sobie z tymi samymi maszynami co i proximy w normalnych warunkach więc już o moc nie ma się co kłucić, mnie bardziej interesuje w końcu jak to jest z tą wytrzymałością i jakością użytych materiałów bo gdzi enie zapytam to się licytują jedni że zetor bo znana sprawdzona konstrukcja a inni że jednak td jest z lepszej jakościowo stali i większe przebiegi wytrzyma, już o spalaniu nie będe wspominał bo to najwyżej 0,5l do max 1l na kożyść td, a w porównaiu do 7441 to może i nie, ale co z tą wytrzymałością, bo zetor troche zaniedbał jakość montarzu ale za to ma tanie części, a czy tak naprawde td wytrzyma wiekszy przebieg od proximy w końcu w proxime silnik jest również bardzo żywotny

 

 

ps. to się tak wydaje ee tam co tam będzie za 7 czy 10 lat, a czas szybko płynie i może być potem płacz skąd wziąść z 7 czy 10 tyś w sezonie na 3 tryby do td ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
a czy tak naprawde td wytrzyma wiekszy przebieg od proximy w końcu w proxime silnik jest również bardzo żywotny

O tym czy silnik Proximy jest żywotny chyba jeszcze nie można mówić, na razie są za młode. Za parę lat jak będą miały ponad 10 tyś mth będzie coś wiadomo. W galerii jest jedno zdjęcie z remontu Proximy po 7 tyś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
O tym czy silnik Proximy jest żywotny chyba jeszcze nie można mówić, na razie są za młode. Za parę lat jak będą miały ponad 10 tyś mth będzie coś wiadomo. W galerii jest jedno zdjęcie z remontu Proximy po 7 tyś...

Forterry a dlatego remont że nie było oleju, ale pewnie musiała brać olej jeśli już go nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ferdek07 co do spalania to luknij na mój post w temacie 8441 vs. TD80D tam podaję dokładne spalanie z testów.

 

A płacz to zawsze może być i to nawed jak kupisz JD, zawsze coś się może zje... A po 10 latach to można ciągnik wymienić, kupić nowy jak dopłaty jeszcze zostaną.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Zobacz temat Proxima 8441 vs TDD 80 są tam ciekawe rzeczy zresztą dotyczą bezpośrednio Case JX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian2302    4

Chciałbym dowiedziec sie cos więcej co sądzicie o ciągniku Case jx 95??Mamy juz go zamówionego i czekamy na odbiór .Czekam na wasze opinie ,z góry dziekuje


Case jest the best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Damian2302 teraz to już chyba za późno o pytania. Jak go odbierzesz to sam najlepiej go przetestujesz. Ale dużo informacji znajdziesz na forum, poszukaj informacji o NH TD95D, bo to to samo co twój Case.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Jak rozmawiałem ze znajomym co zamówił TD95D to mu powiedzieli, że ponoć od maja może będą nowe silniki.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Jemu robili wycenę na PROW na jesieni, to powiedzieli , że jak nie będzie się targował za ostro to ta cena dla niego sie nie zmieni jak wejdą nowe silniki.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witild85    0

To luksus . Ja mam chrapkę na jx 70 powiedzieli mi za niego 106 tyś. bez pnełmatyki ale za 100 tys. by lekko poszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj