johny

Case seria JX

Polecane posty

malkolm    25

pusty powinien podnieść ale pełnego na pewno nie, a może zainteresujesz się agregatem z unii bodajże nazywa się to plus, też jest nabudowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda37    0

Czy to normalny objaw że podczas odpalania jx na dużym mrozie i po dużej absencji najpierw pojawiła się wielka chmura dymu z komina case załapał,nie równo pochodził silnik po czym się uspokoił natomiast najciekawsze jest to ze w okolicach pompy wtryskowej pojawiło się paliwo które skapywalo po filtrze olej ,czy może jest to jakad nieszczelność układu paliwowego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Normalna rzecz że jak zimny diesel to kopci po starcie i "ciężko chodzi" Co do wycieku pewnie ci sie "wosk oddzielił " z oleju napędowego i wyciekło troche :) Rozbierz i przeczyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda37    0

Normalna rzecz że jak zimny diesel to kopci po starcie i "ciężko chodzi" Co do wycieku pewnie ci sie "wosk oddzielił " z oleju napędowego i wyciekło troche :) Rozbierz i przeczyść.

to którędyk wydostaje się ten "wosk"?myslałem ze to nadmiar paliwa( ale przecież on powinien przelewem wrócić do baku), i co mam rozebrac i przeczyscic;)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Pod wpływem mrozu z oleju napędowego sie taka zawiesina robi rozbierz filtr paliwa i wyczysć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

miałem kiedyś taki przypadek zrobiłem tak jak powiedział Ziel i pomogło,więc polecam to zrobić :)tym bardziej jak się leję paliwo kiepskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaxson    0

Witam kolegów!

Znowu mam problem z case jx 80, a mianowicie ma on problemy z odpalaniem latem i zimą ,dzisiaj rano jak go próbowałem odpalić to kręci trochę dłużej niz zazwyczaj zeby załapać, dzisiaj mi zgasł i musiałem go odpowietrzać,chodzi z 15 minut i znowu gaśnie co to może być?????????? :o:( :blink:

 

jest coraz gorzej martwi mnie to :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

pompka paliwowa zasyfiona, filtry, przewód zasilający z baku dziurawy.... szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    752

wygląda jakby pompa paliwa się zapowietrzała, sprawdź czy gdzieś powietrza nie łapie, nawet sam filtr paliwa może być tu winowajcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaxson    0

dodam iż filtry są nowe wszystkie zmieniane w tą zimę, zajrzelismy nawet do zbiornika czysto było,przepłukiwalismy go ropą,przewód zasilający cały :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Kolego z którego roku masz Jx i na jakiej normie masz??? ja mam Jx70 z tier 2 i ma dwa filtry paliwowe jeden podkabina odstojnik do wody a drugi przy silniku i tu mnie serwisant zaskoczył jest trzeci i znajduje się w pompce zasilającej czyli w tej co się papuje jak się zapowietrza przypadkiem o tym się dowiedziałem jak serwis wymieniał filtry paliwa bo stracił dwa gary tak były zawalone i widziłem jak rozbiera to:) ale szczegółowej informacji zasięgnij u dilera bo drugi już ma Tier 3 i tam filtra podobno już nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaxson    0

no mam tier 3 case jest z 2009 r kupiony w 2011 ^^ jutro ma przyjechać mechanik z serwisu

 

co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Mam pytanie - case jx 70 ma 90l pojemności baku paliwa. Na pierwszym tankowaniu udało mi się zalać 85l. Teraz nigdy nie wejdzie więcej jak 63l. Wkurza mnie to bardzo, próbowałem już bardzo powoli tankować, stawałem na przechyle, żeby było lepsze odpowietrzenie, ale nic nie pomaga. Ktoś rozwiązał już ten problem? Na Agro Techu próbowałem pogadać z dwoma gośćmi z firmy, ale nic mi nie poradzili. Trochę obciach bo U 2812 orałem dalekie pole 8ha na baku, a JX-em muszę wozić baniak z paliwem w kabinie. Zatankowanie do pełna rozwiązało by ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

sprawdź drożność odpowietrzenia- tej rurki przy korku, może się czymś przytkała,

u mnie w starszym tdd też się przytyka i puszcza powietrze dopiero jak jest równo z wlewem i paliwo się rozchlapuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Popieram kolega ale musz przyznać ze cos ze wskaźnikami paliwa jesc w tych JX. U mnie podczas pracy przez dzen spala ok 60l a wskazówka spada poniżej skali:( Ale z odpowietrzeniem też miałem problem pomoło jak opuściłem zbiornik i ja inaczej ułożyłem bo cielaki przy montowniu tura przyskrzynili ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam JX95 od 2008r i 3640 h. Powiem tak ciągnik jak najbardziej polecam silnik żyleta, przepracowałem już nim trochę i koników nie brakuje, spalanie bardzo małe prasa sipma Z279/1 3.3l na h, rozrzutnik obornika Metal Fach 8T razem z ładowaniem bo posiadam w nim tura czyli chodzi non stop 5l na h, orka pług 4 skibowy Staltech U-006 od 7-12 l. Jeżeli się nim jeździ tak do 1750 obrotów to pali bardzo mało a przy większych obrotach to potrafi sporo skopcić. Jedyną rzeczą jaka jest w nim zła to sprzęgło, już 3 razy je wymieniałem a tanie nie jest. Na pewno też przyczynia sie do tego ładowacz bo codziennie coś robi. Pozdro.

Edytowano przez cinekcinek211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Odpowietrznik jest raczej drożny gdyż w trakcie tankowania uchodzi nim powietrze, a w końcowej fazie widać w nim spienione paliwo. Według mnie jest wada w umieszczeniu odpowietrznika, bo jak dobrze zauważyłem to wychodzi z tego największego wypłaszczenia zbiornika (tak mniej więcej po środku zbiornika i jest to około 75 % wysokości zbiornika), a najwyżej położone punkty (od strony tylnego koła) nie posiadają odpowietrzenia. Pewnie robi się poduszka powietrzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    752

a powie mi ktoś czy ta kontrolka w ciągniku z dystrybutorem pokazuje u was jak np jest mało paliwa czy to tylko od wody w filtrze? bo u mnie ten wskaźnik poziomu różnie pokazuje i nieraz jak leży już prawie na dole to można dosyć długo jeździć a czasem krótko i to trochę wkurzające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj