johny

Case seria JX

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
HORTUS    32
Napisano (edytowany)

No to ładny "misz-masz", z ciekawości dokładnie sprawdzę swoją ksiażkę serwisową.

 

po sprawdzeniu: filtr hydrauliki - wymiana co 300 h

olej w silniku i filtr oleju silnikowego - wymiana co 500/600 h

 

Case Jx - instrukcja z 2009 roku.

Edytowano przez HORTUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Witam! Chcę przy JX60 wymienić filtr paliwa, jest filtr PZL-SĘDZISZÓW PDS-7.1, otwory i gwinty wszystkie pasują ale doczytałem w katalogu, że on jest do JX60 ale spełniającego normy EURO 2, a ja mam Tier 3 (turbina intercooler), czy mogę taki założyć, czy może ktoś z Was tak robił?? Różnica w cenie między tym filtrem a właściwym jest spora ale czy nic się nie stanie jak taki założę??


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruby152    0

panowie jak jest z awaryjnością tych ciągników ?? co sadzicie i szkrzyniach w nich matowanych ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Jak zadał bys mi to pytanie w zeszłym roku zadał to bym zachwalał a tym nie koniecznie miałem kilka awarii:-(

Szkrzynie i silnik nie siadły ciągniki maja po 1500 godzin jeden robi z turem to miałem już sprzęgło do roboty, w jednym poszły zwolnice (spokojnie wyciek oleju w obu), pompki hamulcowe, i WOM. Ale po naprawach chodza dalej:-) Spalanie w normie dopóki licznik nie przekracza 2000obr. załącza mu się ssanie:-) Przykładowe spalanie na godzine: Prasa zwijajaca ok 5l/h Kosiarka dyskowa 2,7m 7l/h, agregat uprawowo-siewny 3m ok 8l/h, Orka 4x40 klasa ziemi od IVb-VI waha się w granicach od 10-12 na godzine. Nie podaje na ha ponieważ wydajność ja kwiemy zależy od wielkości danego skrawka ziemi. Godziny sa zegarowe. I jedyne czego mi brakuje to chociaż jednego półbiegu:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Zamiast jx szukaj Farmall A to jest jego odpowiednik w nowszej konstrukcji. JX nie nalezą do zbyt udanej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Ogladałem Farmalla U i musze przyznać ze mnie niczym nie urzekł ciasno w srodku i jeden półbiek tylko o ile dobrze pamiętam:-) Ja zaczyanm rozwazac czy nie wejść w Forterry HSX:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Mój JX60 dymi na niebiesko po odpaleniu (na zimnym silniku), jak się tylko trochę zagrzeje to wszystko jest ok, nawet na wysokich obrotach. Co to może być?? Mam nieszczelny przewód paliwowy powrotny czy to może być przyczyną, albo może wtrysk??

Edytowano przez blizniak1

CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ogladałem Farmalla U i musze przyznać ze mnie niczym nie urzekł ciasno w srodku i jeden półbiek tylko o ile dobrze pamiętam:-) Ja zaczyanm rozwazac czy nie wejść w Forterry HSX:-)

Na główny ciągnik to lepszy bedzie maxxum 110. Do 100 koni to ciągniki typowo pomocnicze są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

A widziałeś ile tam jest elektroniki???? One maja jeszcze multicontroler nie nie dzięki servis tani nie jest:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Acha czyli typ człowieka bojący sie nowości i innowacji. Kup sobie RUSKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Jasne ja bojący się zartujesz ciekawe co powiesz jak ci się rozd*pcy i będziesz czekał az ci przyajda naprawic a masz do zwijania kiszonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Ponawiam pytanie, mój JX60 na zimnym silniku po odpaleniu dymi na niebiesko, jak się zagrzeje to wszystko jest ok. Wymieniłem filtr paliwa ale nie pomogło.Miał ktoś taki przypadek??


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Zimny olej. jak zapalasz ciągnik po dłuższej przerwie to odczekaj z 30 sec i dopiero ruszaj :) albo kup lepszej jakości olej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Teraz jest zalany Mobilem Delvac a wcześniej był Platinum. Tak się dzieje każdego dnia. Teraz przecież jest ciepło więc olej nie jest bardzo zimny.


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Na razie jeździj nim normalnie i sprawdzaj czy oleju nie ubywa:) Każdy diesel tak ma po odpaleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Ale wcześniej tego nie było... ok narazie i tak będę nim jeździł bo wlałem do paliwa środek na przeczyszczenie wtrysków i zobaczymy czy się poprawi.


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

Witam. Jak zmniejszyć obroty w Case JX 60.?? Bo rączka od gazu w ciągniku jest już do końca zmniejszona a ciągnik ma duże obroty.. co przekłada mi się na paliwo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jakie ma obroty? Może ma odpowiednie. Coś koło 800 by było akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

Ma koło 800 ale drażnią mnie te obroty gdy stoi w miejscu.. idzie je jakoś do 500 zmiejszyć.??.. czy to bedzie się opłacać.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

ma ktoś jxa albo td z biegami pełzającymi??

U mnie Jx 90 Ma obroty 900obr/min a jx 70, 700 obr/min.

I mam Jx z biegami pełzającymi o co chodzi kolego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

czy rewers działą w nim tak samo jak w tym bez pełzaków,

ja mam jeszcze na gwarancji i mi serwisanici wciskają że w tych z pełzakami rewers ciężej wskakuje, do tyłu przełącza się normalnie a do przodu z wyczuwalnym oporem i 1 bieg podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

No czy maja racje to nie wiem ale jak był nowy to bardzo ciężko wchodził i do przodu i do tyłu z jedynka tez opur był ale mniejszy niż przy rewersie ale teraz już troszkę lżej chodzi ale cały czas lekki opór ma a ten bez pełzających to leciutko przeskakuje az mam wrazenie ze za lekko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

możesz spróbować prysnąć jakimś smarem w sprayu na przeguby pod ciągnikiem od rewersu i na te plastiki co są pod gumą od rewersu nisko, u mnie w tym bez pełzaków pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj