johny

Case seria JX

Polecane posty

malkolm    25

u mnie w małym takie dziwne ggrzechotanie słychać, ale tylko na drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32
Napisano (edytowany)

U mnie też takie grzechotanie słychać, jak ciągnik był na gwarancji i miałem serwisanta obok, to ten oczywiście nic nie słyszał i nie wiedział o co chodzi.

Tak jeżdżę od 2 lat, wcześniej nawet kładłem się pod ciągnikiem czy tam czasami coś luźnego nie grzechota. Mam wrażenie że u mnie nie zależy to od obciążenia.

Ja mam jeszcze jeden problem od nowości, podczas podnoszenia maszyny i podczas pracy z jakąś maszyną zawieszoną na podnośniku np. opryskiwacz czasami wyje mi hydraulika. To wycie, nie bardzo słychać na zewnątrz ciągnika jest słyszalne w kabinie i przy średnich prędkościach obrotowych silnika. Serwis oczywiście na gwarancji był głuchy.

Edytowano przez HORTUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

może to wycie to jest utrzymywanie przez podnośnik maszyny na danej wysokości, przy wysokich obrotach nie usłyszysz tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

ja też słyszę takie charakterystyczne "wycie", nie jest zbyt głośne i wydaję mi się że jest ono słyszalne wtedy gdy hydraulika jest w użyciu, przynajmniej u mnie tak to się objawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

no u mnie też 'wyje' gdy włącze bieg 4 drugi zakres i jak ma mniej obrotów niż 1800 zaczyna wyć... u was też jest.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

na 100 procent wyje na 4 biegu i II zakresie, nie wiem czy na innych też wyje, ale na 4 II wyje na 100 %. Tym biegiem głównie robię opryski.

Jakie te ciągniki podobne! Ciekawy jestem czy jest ktoś komu serwis usunął takie mankamenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ta skrzynia tak ma, spróbuj pierwszy zakres i 4 bieg, też wyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aktywon    0

Mam pytanie i proszę o pomoc. Mianowicie przy prasie New holland otwiera sie komora (tylnia klapa). W tej prasie węże polaczone są zaworem hydraulicznym. Moje pytania są takie: czy traktor Case jx 80 trzyma cisnienie oleju czy tylko pompuje olej, a ten zawor w prasie utrzymuje to cisnienie. Aha i niech mi ktoś wytlumaczy o co chodzi z tym drazkiem od hydrauliki w kabinie. Bo są tam dwa drążki. Do prasy uzywam tego blizej siedzenia. On ma tam pewna funkcje ze jak sie go do końca wciśnie to blokuje sie, a potem sam odskoczy w polozenie neutralne. Czy tak powinno sie dziac czy powinien nie odskakiwac jak zamykam prasę lub otwieram. Proszę o pomoc bo sianokosy. W tamtym roku tez mialem ten problem. Ale jakoś poprasowalem wszystko, lecz co chwila musialem podawac reka cisnienie tym drazkiem zeby domykac klape od prasy. Kupilem nowy zawór hydrauliczny zamiennik do tej prasy lecz to samo sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego my w rollandzie 250 mamy dwa wężę od komory i mamy w dolne gniazda podpięte a w górne mamy podbieracz bo to jest dwustronnego działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

z tą odbijającą dzwignią to normalne, przeczytaj instrukcję od ciągnika to się dowiesz o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Myślę nad wymianą opryskiwacza zawieszanego przy moim jx95. Czy poradzi sobie z 1000L ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

2000l zawieszany to bezprzesady B) co innego ciagany ja jx60 pryskam pilmetem 1700l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

ja w jx 60 mam 1000l zawieszany opryskiwacz z firmy tad-len razem z zbiornik do płukania układu ma około 1200l jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Przepraszam, nie wyraziłem się dość jasno, planuje kupić zawieszany. Mam talerzówkę z wałem packera 1300kg i widać jest to za dużo dla pompy. Co prawda z opryskiwaczem ciężar rozkłada się inaczej, ale nie chciałbym przesadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelkkk    0

Mam takie może trochę banalne pytanko co ile mth. powinno się wymieniać olej i filtr w silniku w case jx 70 i co ile hydrauliczny filtr i olej. z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Jeżeli dobrze pamiętam to silnik co 300, a pompa co 600. Mam książkę serwisową w ciągniku, jeżeli będzie inaczej to wieczorem napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Dokłądnie odwrotnie. Hydraulika co 300 a silnik co 500-600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelkkk    0

dzięki za informację ale w hydraulice to jak myślę to tylko sam filtr i uzupełnić braki oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Wymienić filtr na nowy i zalać nowym olejem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

W mojej książce pisze ze silnik co 300 godzin a skrzynie co 1200 z tym ze po 600 godzinach wymienić filtr hydrauliki tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a u mnie pisze że silnik co 500 a filtr w hydraulice co 600, olej hydrauliczny co 2 lata lub 1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj