johny

Case seria JX

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
semos    77

a czy na akumulator w CASE obowiązuje taki sam okres gwarancji jak na cały ciągnik czyli 12 miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

pewnie tak, bo innej gwarancji osobnej na niego nie dają a w sumie powinna być to by można było do producenta iść a tak lipa zapewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jero26    0

Mój case jx 60 do 1500 obrotów powoli rosną obroty dopiero po osiągnieciu 1500-1600 dostaje przyśpieszenia czy też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

Mam jx80 i też czuć różnice w przyspieszaniu ciągnika, jest spowodowane obecnością turbo sprężarki, kiedy jadąc na niskich obrotach wciskasz gaz do oporu to ciągnik nie przyspiesza zbyt mocno, tworzy się tzw. turbo dziura. Z tego co zauważyłem również to jeżeli sprężarka lepiej się rozgrzeje zjawisko turbo dziury jest nieco mniejsze

Panowie a jak wypadają te JX, JXU ze spalaniem? Nie pytam o przyrównanie takiego JX90 do 3p bo wiadomo ze przy 3p to smok ale do odpowiednika np NH czy JD. Czytałem wiele opinii że to ekonomiczne ciągniki.

 

Jx jest dosyć ekonomicznym ciągnikiem, do pracy z turem polecam, bardzo mało pali, ale jak tylko się nim jedzie na pełnych obrotach to już bardzo szybko ubywa z baku. Na pewno od JD jest ekonomiczniejszy, a ma porównywalne spalanie z odpowiednikiem NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

od paru miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem jx95 z turem i musze powiedzieć że do tura jest za***isty i spalanie nie powoduje siwych włosów na głowie :) to że więcej weźmie na pełnych obrotach to raczej normalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

Panowie a jak wypadają te JX, JXU ze spalaniem? Nie pytam o przyrównanie takiego JX90 do 3p bo wiadomo ze przy 3p to smok ale do odpowiednika np NH czy JD. Czytałem wiele opinii że to ekonomiczne ciągniki.

 

JXU w lekkiej robocie dużo nie pali ale jak go zapniesz do ciężkiej roboty to mu baku na cały dzień nie starczy ale z resztą prawie każdy ciągnik tak ma że standardowy bak mu przy pełnym obciążeniu nie starcza


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

od paru miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem jx95 z turem i musze powiedzieć że do tura jest za***isty i spalanie nie powoduje siwych włosów na głowie :) to że więcej weźmie na pełnych obrotach to raczej normalne ;)

Jak na suchym sprzęgle to ci długo nie pochodzi w turze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

Do poprzednika

ja słyszałem że w case jx sprzęgła są mokre

Ja mam takowego i diler mówił że mokre mam

A i jeszcze drugie pytanie

Mam case i miał być fotel pneumatyczny a jest mechaniczny i tu rodzi się pytanie czy mogą mi go wymienić?


mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

case jx mają suche sprzegło.

 

jak w umowie sprzedaży masz zapisane jako dodatkowe wyposażenie fotel pneumatyczny to muszą Ci wymienić bez gadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Albo deeler zrobił w h..ja ,może się zagapiłeś przy zamawianiu, a mokre tj od niedawna i nawet rewers przy kółku -sam widziałem bo koleś u mnie sobie kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

nie elektro-hydrauliczny, tylko jak juz "mechaniczno-hydrauliczny" jak to tak można nazwać, sterowany mechanicznie linkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZirakS    0

Ale na polske sa tylko 100 lub 220 i 260 do forterry. ogólnie firma trac lift ma dużo innych modeli ale w poslce sa tylko te 3. A powiedzcie mi który ciagnik podobnej wagi bez przecwagi bedzie sobie normalnie pomykał bez ryzyka że nam uniesie tylne kołą przy wiekszym ładunku ??? takiego jescze nie wymyslili :rolleyes:!!!!!!!!! jak sie chce miec super stabilnosc bo trzeba ciagnik z 5,5 t i wtedy można podnosciłądunki 1,5 t a nie ciagnikiem 3,5 t podnosic tez 1,5t smile.gif Tylko głupi i nie znajacy praw fizyki może sobie myslec że jak kupi ciagnik 3,5t i ładowacz o udzwigu 1700kg to tyle podniesie sobi i bez żadnego dociażenia dodtkowego tylnej osi bedzie sobie latał 20km/h smile.gif mój znajomy założył w tym roku tura zsokółki do 5314 i też mu tył podrywa, także ja z tym sie licze i wcale mnie to niedziwi. A może znasz ceny landini ???

 

po 5 latach ale sprostuję. Tur 4A nie firmowy waga 500kg mocowany na ramie wysuniętej pod skrzynię (URSUS 4514 agro) aby bezpieczniej pracować bez większego ryzyka przełamania ciagnika. z tyłu nie mam żadnego obciążnika i jest lekki tył gdyż zimą na lodzie się ślizga na pusto ale bigbag 1000kg i nie ma mowy aby tył podniosło.. więc nie gadaj że w 5314 podnosi tył skoro sam nim nie robiłeś.. A że sąsiada kolegi teściowej babka prababka mówiła że.. Dziękuje za uwagę, pozdrawiam.


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

A mam takie pytanie czy do orania i uprawy ściągać tur?(ale nie wiem czy nie podniesię przodu ciągnika pług-1t a talerzówka-800kg)

Bo serwisant mówił mi żeby ściągać

Edytowano przez grubymaro5

mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubymaro5    0

Gremlin ale on mówił żeby ściągać czyli wtedy ciągnik może stanąć tzw. dęba


mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rromek    0

czy moze ktoś widział nastepce jx czy mozna go zamawiać -case farmal"a" jakie są ceny

 

 

http://invest.agro.pl/case.html jestem zainteresowany kupnem JX 80. Wycenili mi go przyzwoicie: 137760 brutto ;) a czemu nie CASE JX 70 - maja takie same silniki a 10 koni mniej... ? Ma ktoś doświadczenie z tym CASE??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Ze spalania JX jestem zadowolony pala zaleznie od pracy Jx 90 przy prasie ok 5-6 l/mtg w agregacie uprawowo siewnym 3m ok 8l/mtg w kosiarce Krone EC 270 ok 7/mtg wartosci sa srednie z całego roku róznice w spalaniu zależą od oporów maszyny ale przyznaje ze po przekroczeniu 2000 obrotów to tornado robi sie w zbiorniku a transporcie też troszke bierze bo nie ma siły jak sie ma 20t na haku ładunku to obdoty musza przekraczac 2000. Jx 70 pracuje 4 lata w turze ma 1100mtg jeszcze nic nie ruszałem w sprzengle w tym roku paluje po przekroczeniu 1200 mtg wstawic go do serwisu na profilaktyczne rozebranie sprzęgła gdyz słyszałem ze wymiana samej tarczy nie jest droga ale całe sprzegło to juz powazna kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Ze spalania JX jestem zadowolony pala zaleznie od pracy Jx 90 przy prasie ok 5-6 l/mtg w agregacie uprawowo siewnym 3m ok 8l/mtg w kosiarce Krone EC 270 ok 7/mtg wartosci sa srednie z całego roku róznice w spalaniu zależą od oporów maszyny ale przyznaje ze po przekroczeniu 2000 obrotów to tornado robi sie w zbiorniku a transporcie też troszke bierze bo nie ma siły jak sie ma 20t na haku ładunku to obdoty musza przekraczac 2000. Jx 70 pracuje 4 lata w turze ma 1100mtg jeszcze nic nie ruszałem w sprzengle w tym roku paluje po przekroczeniu 1200 mtg wstawic go do serwisu na profilaktyczne rozebranie sprzęgła gdyz słyszałem ze wymiana samej tarczy nie jest droga ale całe sprzegło to juz powazna kasa.

 

kolego to spalanie to na mtg czy na godzine?

możesz powiedzieć jaki to agregat uprawowo siewny, i w jaki czas obsiejesz 1 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Na mtg. Agregat Agro-Masz 3m i siewnik poznaniak 3m dwa rzedy zembów spreżynowych i dwa walki strunowe masa agregatu to 600kg. Warto powiedziec ze siemie orne to sa slabej klasy 5 i 6. Obroty w granicach 1600-1800 oraz głebokośc wykonywanego zabieku jest w branicach 8 -10cm. Mam dosc duzo skrawków i małe pola 1ha sieje w ok 1 godzinke jak miałem prosty kawałek 800 m w jedna strone to wiecej siałem na godzinke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

to moge zgodzić sie na spalanie 8l w takim agregacie, a co do mtg to jx liczy godziny.

i z takich nie dokładnych danych właśnie sie biorą różnice w spalaniu bo jeden mówi że mu spala 8l a inny że 10-12l i potem wychodzi że to ciagnik dużo pali np. zetor, jd, fendt.

 

moj kolega w proximie plus 100 ma spalanie 11l na ha w zestawie uprawowo siewnym 3m, 3 rzedy zebów, wał packer ziemia 2-3 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Na mtg. Agregat Agro-Masz 3m i siewnik poznaniak 3m dwa rzedy zembów spreżynowych i dwa walki strunowe masa agregatu to 600kg. Warto powiedziec ze siemie orne to sa slabej klasy 5 i 6.

nie zwodzi ci ciągnika?? nie ma problemu z podnoszeniem przy pełnym siewniku??

mam NH td95d, jak wiadomo jest to to samo co case i zastanawiam się właśnie nad agregatem agromaszu 3m, tylko że z packerem, siewnik mam amazone D7, no i trochę się boję że będzie problem z podnoszeniem szczegulnie z pełnym siewnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Kup sobie nadbudowany Famarol-bajka


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)
       
      Pozdrawiam
       
      (Z góry THX)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj