maroon

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pingwin    0

Drodzy rolnicy i farmerzy. Jeżeli kogokolwiek obraziłem lub uraziłem swoimi postami tutaj (jak zasugerował mi REDEK) - bardzo przepraszam, nie miałem tego absolutnie na celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Oby takich jak Ty było coraz wiecej, moze by sie zmienił pogląd o quadowcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

rozbawiles mnie swoim postem :D

 

jakos zuzlowcy, rajdowcy czy inni nie jezdza po polach i nie niszcza nikomu upraw, mimo ze uprawianie takich sportów nie jest tanie, ba nie jest rowniez "ulatwiony dostep do miejsc gdzie moga trenowac" a co za tym idzie nie sa tak popularne jak pilka nozna w ktora swoich sil moze sprobowac kazdy

 

co do zawodów crossa, znam przypadek goscia który amatorsko jezdzil, przeznaczyl 2ha swojej ziemii na tor, zrobił ładne hopki i teraz sa tam roznego rodzaju zawody, dla Twojej wiadomosci jezdzi tam nawet Tomek Gollob.

 

po drugie mówienie ze jesli ktos nie ma gdzie jezdzic to niech jezdzi wszedzie jest zwykla glupotą, Ostatnie zdanie Twojego posta zostawie bez komentarza bo zabilbym Cie śmiechem


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Nie no oczywiście ze to nie wina quadowców czy croswoców że niszczą uprawy. Oczywiście to jest wina rolnika że oni nie mają gdzie jeździć !! To rolnik ma zadbać o ty by oni mieli miejsce do jeżdżenia i nie niszczyli mu upraw. W pełni się z tobą zgadzam @TomaszNowak. Dobrze że u nas takich nie ma bo bym im jedno pole odstąpić do jazdy musiał ...


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

U mnie na szczęście nie ma zbytnio warunków do występowania tego typu szkodników ;) Ale po okolicy zdarzają się ludzie niereformowalni :blink:

 

Przytoczę tu pewną historię związaną z wykopaliskami archeologicznymi poprzedzającymi budowę autostrady A2. Relacje mam z pierwszej ręki, od człowieka nadzorującego wykopaliska w mojej okolicy. Mianowicie:

 

Był piątek popołudniu kiedy to ekipa odkryła grób sprzed ok: 2000lat (tak jak inne pozostałości zabudowań). Z racji że operatorom koparek ręcznych kończył się czas pracy, jak zawsze zawinęli graty i jazda na weekend do domu ;) Panowie archeolodzy nie mając na zjawisko zwane „fajrant” większego wpływu, musieli oznakować pokaźnych rozmiarów dołek i zwijać się do domów.

Wracając w poniedziałek nie było już zbytnio czego tam szukać ;) W weekend padał deszcz a z odkrytego grobu miłośnicy jazdy na quadach zrobili sobie elegancką przeszkodę terenową :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XNarni    0

Panowie jeżdżący quadami, a gdyby przechodzień wszedł do waszego domu,wytarł zabłocone buty w dywan,załatwił potrzebę fizjologiczną [niekoniecznie do sedesu] i wyszedł,to było by ok ? W końcu nie wszędzie są szalety, a potrzebie trudno się oprzeć.

Wykazali byście zrozumienie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pora odświeżyć temat.
Mam problem z pseudodrifterami z miasta, którzy po nocach tłuką się po moich polach. Deski z gwoździami rozstawione, ale mam wrażenie, że nie pomagają bo śladów przybywa, a pszenicy ubywa. Na policję nawet nie ma co zgłaszać bo świadków i dowodów nie ma. Czy ktoś ma jakieś inne sposoby na pozbycie się delikwentów niż opisane w tym temacie? Na przyszły rok planuje wyorać od drogi 50cm rów, to skutecznie ostraszy samochody osobowe, ale cały czas zastanawiam się co zrobić żeby teraz się ich pozbyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

jedyny sposób zatrzymać /nagrać na gorącym jak zaczniesz kombinować robić pułapki i coś się im stanie to Ty będziesz miał problemy a nie oni . to jest Polska i jej prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Ja też miałem ten problem tylko bardziej z samochodami terenowymi ,wykopałem po granicy rowek łyżką 40 taki na 50 cm głęboki i problem zniknął z tym ze moja działka graniczy z lasem i wystarczyło wykopac tylko z jednej strony pola 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj