maroon

Szkodniki zwane quadami i ich zwalczanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrejus    158

Tak tak, ciekawe czy ktoś z was odważy się na tak drastyczne metody.

Jeśli przyczynicie się w jakikolwiek sposób do wypadku będziecie za to odpowiadać. Nawet jeśli to będzie na waszej prywatnej działce.

 

Jakieś łapanki chcecie organizować i mordobicie?W ten sposób tylko pogorszycie swoją sytuację.

 

 

 

Należy podzielić tych co jeżdżą quadami na tych dobrych i złych. Ci pierwsi nie jeżdżą po czyiś uprawach, jeżdżąc używają głowy a nie innych części ciała. Na stronie atvpolskaktóra podałem znajdziecie dział z regionami, gdzie grupy umawiaja się na wyjazdy.

Jeśli jesteście tak zdesperowani że chcecie rozciagać stalowe linki lub deski z gwoździami rozkładać z pewnością znajdzecie 5 minut na zarejestrowanie się na stronie AtvPolska. i napisanie posta.

 

Napiszcie skąd jestescie, opiszcie jakie to quady, jaki kolor, może nr rejestracyjny, każdy szczegół.

Użytkownicy tegoż forum znają się wzajemnie. Jeśli opiszecie sytuacje bardzo możliwe że znjdą się winni.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Moja własnośc moje prawo co bede na niej robił, moge wykopać wilcze doły, porosciagać kolczatki, prawo mi tego nie zabrania jeżeli przed wjazdem na pole umieszcze tablice, pozatym kto mi udowodni ze to ja zrobiłem, moze to jeden drugiemu "qadowcowi" na złośc zrobił. Jak by ktoś chciał ci gardło podciąć, też byś nic nie zrobił bo prawo ci tego zabrania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

A ktoś komuś groził że skróci go o głowę?

 

Od tego jest Policja.

Jeśli jesteś taki odważny to rozciągnij drut kolczasty lub wykop doły. Przekonasz się na własnej skórze czy miałeś prawo.

Ps. wasze metodą pochodzą z epoki kamienia łupanego.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Zgadam się z andrejusem.

Takimi metodami dolewacie oliwy do ognia. Trzeba głową wygrać, nie drutem!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

chociaż jeden mądry :)


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie pomogło, w zeszłym roku na komunie dostał szczyl quada, jak by jeździł do drogach i jakiś ugorach to spoko, ale on w pola zasiane i zrywy na drodze, którą robiliśmy z innymi rolnikami. Kiedyś go dorwałem i mu powiedziałem pare słow od siebie, oczywiscie szczyl poleciał do tatusia, a tatuś z pretensjami do mnie, prawie doszło do rękoczynów ale sie opanowałem. Wiec na drugi dzień deski z gwożdziami i po godzinie tatuś jechał po synka bo złapal tylko 2 kapcie. I po sprawie. A teraz pola grodze przeciwko zwierzynie lesnej to jak załoze jeden drut kolczasty wyzej to co mi zrobią. U mnie w wiosce wiedzą ze ze mna nie ma żartów, bo jestem człowiek spokojny dopóki sie nie zdenerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

killer :lol: :lol: :lol:


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Policja ??Hahahah Smieszny jesteś andrejus :lol: :lol: :lol: Co im policja zrobi ? Jak sam wcześniej zauważyłeś :

Dla markowego quada o poj. powyżej 200ccm prędkość 60 km/h jest zaledwie połową możliwości.

Wiec co im policja zrobi i do tego jeszcze w terenie ?Będą ich chińskimi kia-mi ganiać po lasach ? :lol: Człowieku jak sam sobie z takimi nie poradzisz to nikt ci nie pomoże.




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Pomysł z bronami jest najlepszy, ktoś napisał że policja może nie uwierzyć że przypadkowo ktoś brony zostawił jeśli zgłoszą to na policje że im się coś stało :lol: Troszkę radzę pomyśleć - jeśli zgłoszą że im się coś stało to jednocześnie przyznają się do tego że byli na tym polu :D A kto mi zabroni zostawić na polu brony? Mogę sobie traktor tam zostawić?

Z dołami to już inny temat, bo z tego co wiem to chyba powyżej jakieś tam głębokości jest chyba potrzebne pozwolenie, a kto mi zabroni opuścić pługi po samą ramę i porobić kilka bruzd :D

A.. do sąsiadki kiedyś chłopak przyjeżdżał i stawał samochodem na trawie u innego sąsiada i koleś się wkurzył, wymalował szyby olejem i na następny raz już samochód stał w innym miejscu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

andrejus pamietaj, że żaden z rolników nie ma na calu zabijania kogokolwiek czy powodowanie tego aby został kaleką, po za tym jak ty to sobie wyobrażasz, że jak kreci bączki zreguły na brzegach pół to co umrze od przebitej opony ??? :huh: a jak my rolnicy mamy sprzedawac buraki jak rozryją drogi ??

 

po za tym jak widzisz jak ci kradną ziemniaki to co robisz ???? podam ci przykład ojciec złapał 2 dziewczyny jak kopały ziemniaki szufelkami od podkladania węgla do piecyka :D oczywiście przyjechało na interwencję 4 policjantów zabrali dziewuchy i oczywiście ziemniaki zapytali na jaką wartość jest ziemniaków w plecaku było na około 10 zł po 3-4 tygodniach przyszło pisemko, że za mało ukradły żeby im coś zrobić a, że kopały juz 1-2 tygodnie i wydziabały 10-20 arów to nikogo nie obchodzi ;) a mogłem im zlac dupe paskiem bo gołym tylku przynajmniej miały by jakąś nauczkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Zlać d*pę? A nie zainteresowało cie że może kradną bo nie maja co do garnka włozyć?

Piszesz że nikt nie ma na celu zanijać, a czym równa się drut kolczasty rozwinięty na wys 1m ?

Co się stanie gdy wpadniesz na taki przy 70 km/h


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

andrejus- a co mnie może obchodzić że ktoś wpadnie na drut który sobie rozciągnę na własnym polu? Jakaś masakra - to jak opryskam sobie jakieś warzywa i ktoś je ukradnie i się pochoruje to ja będę odpowiadał? Na swoim polu robię co chcę i jak mi się spodoba to będę sobie druty rozwieszał i już - to jest moje święte prawo własności w końcu i nie muszę tego nigdzie rozgłaszać a po drugie to kto mi udowodni że to ja to zrobiłem? Jaka jakaś menda wjeżdża na moje pole i je ryje to jakaś druga menda mogła sobie wejść i tam druty porozwieszać - tak czy nie? Najgorzej wkurza to że obok zasianego pola jest oczywiście żwirownia po której jeśli by sobie jeździli to nikomu krzywda by się nie stała - no ale takie cymbały z pustym łbem przecież nawet tyle wyobraźni nie mają żeby o tym pomyśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Nikt chyba nie chce rozwijać drutu na wysokości metra??? Bo to już trzeba by było być degeneratem ,po wjechaniu w takie coś to jest śmierć na miejscu ...a to już nie było by miłe :mellow:




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Tak Maroon jeśli opryskasz szkodliwym opryskiem warzywa lub inne rośliny i nie bedzie widocznej informacji na działce będziesz miał problemy.

Radze wam, zapoznajcie sie z prawem i dopiero zaczynajcie dyskusję.

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Policja?? smieszny jest ten kto to mówi. Przeciez zgłosisz to na policje i co oni zrobia?, Nic nie zrobia . Ja to jestem za rękoczynem . Jeszcze jak to jakis szczyl to obic mu jape i drugi raz tego nie zrobi , tylko to najlepiej wieczorem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Pierwsze słyszę o takiej ciekawostce że trzeba informować o opryskach ale to dlatego że nie uprawiam warzyw a przy zbożach na pewno nie ma takiego obowiązku choć to wydaje się niepojęte że mam obowiązek informować potencjalnego złodzieja o swoich działaniach na moim polu Ok druty to może przesada ale w takim razie deska z gwoździami nikomu nie zaszkodzi poza kieszenią idioty który wjedzie na pole i w przypadku jak nic nie pomoże to na pewno to zastosuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A tak poza tematem wg. przepisów, na polu na którym wykonywało się oprysk należy umieścić tabliczkę z informacją o stosowanym środku, okresie prewencji i karencji jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli wg przepisów to proszę o ten przepis.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

kris- a czego to dotyczy bo chyba nie zbóż i podobnych roślin uprawnych? Nikt na szkoleniu o tym jakoś nie mówił a są tam też osoby z PIORiN-u i wiem że nikt z sąsiadów nic takiego nie robi No chyba że to dotyczy owoców i warzyw- to o tym nic nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Gdybyś chciał i był na tyle ambitny sam bys znalazł przepis który mówi o informacji na temat danych oprysków. Ale lenistwo bierze górę.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Według mnie nie ma takiego przepisu więc jeśli jesteś innego zdania to podaj na to jakiś dowód- z jakich przepisów to wynika i gdzie niby można to znaleźć bo przyznaję że mnie zaciekawiłeś ale nic na ten temat nie udaje mi się znaleźć - ok już coś znalazłem i tak jak przypuszczałem to dotyczy to sadów więc już wiem czemu nic o tym wcześniej nie słyszałem

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

@andrejus bardzo zastanawiające jest że tak oburzasz się gdy inni chcą ochronić swoje uprawy wszelkimi sposobami przed tymi szkodnikami, boisz się o to Ciebie też spotka jak z kolegami zniszczysz komuś pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Pozostawiam dla was tą dziecinadę. Może kiedyś dorośniecie.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Widzę ze niktórzy maja naprawde pod deklem naje... w dzisiejszycg czasach jak sprawy nie załatwisz sam to nic nie zdziałasz, pewnie "niektórzy" też maja quady i jeźdzą po polach sąsiadów, bo tak bronią innych szczyli. Z tą tablicą to ma racje bo tylko KRUS zaleca stosowanie takich tablic, ale i tak wszyscy maja ich w d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj