robert983

jakie macie kombajny deutz fahr

Polecane posty

robert983    38

witam pochwalcie sie koledzy jakie macie modele ile kosicie jakie spalanie ktore roczniki ilosc godzin ja mam df m900 1976 rok 1600 godzin ja mam go pierwszy sezon ale zrobilem nim okolo 30 godzin morze trohe wiecej i ogulnie wasze opinie na ich temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

ja posiadam DF m1322 i robie nim ponad 100 godzin w sezonie;) silnik 160 km i spalanie wychodzi w nim gdzieś 15-17 l na godzinę, dokładnie nie jest zmierzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

u mnie pierwszy sezon kosił d-f topliner 4065H skosił jakieś 130ha zbóż i 30ha rzepaku praktycznie bez awarji bo zmiana jednej żyletki i wymiana filtra paliwa na polu to nie awarie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

wszystko zależy od warunków wielkości pola itd. ale 2ha na godzine na pewno wykosi przy średniej wydajności co do spalania to niemożna zarzekać już nie pamiętam dokładnie litrów na godzine ale palił tyle co bizon a więcej wykosił i inne warunki pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zachar    0

Po 16 sezonach 4065 hts balans oceniam sprzęt na duży plus i przesiadam się na 6090. DF to prosta sprawdzona konstrukcja z przeniesieniem napędów równomiernie na dwie strony kombajnu, przez co dostęp do podzespołów, kół zębatych i pasków jest łatwy. Bardzo dobra hydraulika(na fuschu), ciekawy silnik 205HP chłodzony powietrzem sprawiają, że praca jet przyjemna. U mnie w gospodarstwie miał średnio do koszenia 320ha. W dwa poprzednie lata 2010 i 2011 gdy pogody w żniwa było 10-12 dni było ciężko (dlatego wskakuję w 6-cio klawiszowca). Wydajność 12-15 ton na godz. spalanie 12-14 na ha. Z częściami nie ma problemu greene w 24h.ogólnie polecam choć zaznaczam OPERATOR TO 50% MASZYNY- Najlepszego w NOWYM ROKU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Jestem po 3 sezonach koszenia DF 2385M. Rocznie koszę, raczej nabijam na licznik około 180 godzin. Awarii poważnych brak, głównie problemy z paliwem. Spalanie około 9 litrów na godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Mam fara 1300 w hydromacie, koszenie 1ha 20-60 minut spalanie średnio 17 litrów na godzinę 10 na hektar. Heder 4,2 metra, moc silnika 160KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

bo mam DF m 1322, podobne parametry jak kolega napisał, tzn. heder 4,2 i silnik 160 koników. Przy plonie 3-4 tony i polu co najmniej 700 m długości to uda się wymłócić w 35 minut w raz z sypaniem. Ciekaw jestem w jaki u Ciebie był plon.. tak mniej więcej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Ciężko powiedziec jak z wydajnością, kosiłem słabą stojącą mieszankę. Przejechałem w jedną stronę i z powrotem 0,5ha 10 minut. W zbiorniku ponad połowa. Nie pisałem że to średni czas tylko mój rekord.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k110    8

Witam :) Ja dzisiaj zakupiłem deutz fahr 4065 hts :) z 97 r

Bardzo ładna maszyna, ciekawi mnie jak bedzie sie spisywała na polu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

M1300 Hydromat, rocznik 197.... ;) . Silnik 6 turbo 150 KM, napęd hydrostatyczny. Heder 4,8 m, średnie spalanie 16 -18 (z szarpaczem słomy)l/h. Na razie u mnie po 1 szonie. Wydajnośc jak wcześniej pisali ok 6 - 7t/h czyli ha robi w jakis 25 minut do 1 godziny. W sezonie padło tylko 1 łozysko i prądnica (zastapiona alternatorem) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLMKOIJNBHU    0

ja mam DFm1300 hydromat 197..r.3,6m heder moc 160km turbo.ten co ja mam jest bardzo dobry spalanie 12l\ha,ze sieczkarnią 45min 1,2ha wymłocił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radius_bo    0

Mam do Was pytanie. Nie chcę rozpoczynać nowego wątku z takim drobiazgiem, a ten temat jest dość "luźny", więc pozwolę sobie zadać pytanie. Czy ktoś wie od kiedy były produkowane komabjny zbożowe DF w kolorze zielonym? Można podać jedną datę czy zależy to od modelu?

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

MÓJ deutz fahr z 1986 jest zielony a fahry z 1985 są jeszcze czerwone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Jestem posiadaczem DF-a m900 rocznik 1978 i bardzo go cenię. Silnik o mocy 90 km spala ok. 9l/mth z sieczkarnią, podstawową zaletą jest mała awaryjność i prostota konstrukcji oraz łatwo dostępne części. Nieoceniony jest w tym kombajnie prosty w budowie silnik chłodzony powietrzem, który u mnie nie przegrzewa się przez cały dzień koszenia. Silnik chłodzony powietrzem to naprawdę super sprawa. Ogólnie polecam ten kombajn jako niezawodną i bardzo ekonomiczną maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Silnik w M900 ma 71KM, w 922 ma 77KM a 1002 88KM. Piszesz jakbyś to sprzedawał:) Prosty w budowie silnik??? Rozbierałeś go kiedyś? Nie pisz bajek. Silnik dobry nawet bardzo dobry ale bez przesady. Części średnio dostępne - zależy jakie, oczywiście pasy, łożyska to bez problemu ale podaj mi namiar na sklep z częściami do skrzyni biegów? A nawet jakbyś znalazł to ślusarz za połowę kasy dorobi.

Ps. Mam taki kombajn już ładnych parę lat i uwierz że wiem co piszę:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba93711
      Witam. Zakupiłem kombajn Deutz Fahr 35.70 i doprowadzam go do ładu. Czy ktoś się orientuję jak rozwiązany jest czujnik obrotów silnika? Obroty młocarni już ogarnąłem i pokazuje na głównym zegarze. Jest żółty przycisk z narysowanym zegarem i jak go wcisnę to wskazówka opada, a jak drugi raz wcisnę to spowrotem pokazuje obroty młocarni. Mam ciągnik MF 3635 i tam podobno obroty silnika czyta alternator, a tu nie wiem, jest niby sporo kabli idących do alternatora ale czy tu szukać przyczyny? Liczę na waszą pomoc Panowie. 
    • Przez Pablo8484
      Witam
      Mam problem z odpalenniem silnika dehtz 1012. Motor kreci, paliwo idzie z filtra na pompe. Nie odpala. Sprawdzilem cekwe gaszeniowa, dziala poprawnie. Listwa tez przesuwa sie lekko. Odkrecilem rurki na wyjsciu z pompek i tam nie ma paliwa, na żadnej. Czy mogło sie cos przyciac? Raz na jakis czas uda sie odpalić i wtedy wszystko chodzi bez zarzutu. 
    • Przez PIorr
      Witam. przychodzę do was z problemem, wymieniałem sprzęgło, pompe hydrauliczną, pompę od powershiffta, uszczelniacze we wzmacniaczusprzęgła. I sytuacja wygląda tak że podczas ruszania do przodu musze wcisnąć sprzegło przełączyc rewers na przód i poczekać z 1-2 sek aż przezuci kierunek jazdy, aby pojechać do tyłu muszę wykleszczyć bieg wcisnąć sprzęgło przełączyc kierunek jazdy puścic sprzegło poczekać 1-2sek aż przeżuci i dopiero wrzucić bieg, druga sprawa to po wymianie sprzęgła pół biegi działały dobrze zostały wymienione pompy i zastałem brak jakiegokolwiek pół biegu. podesłał by mi ktoś gdzie pomierzyć ciśnienia oleju na poł biegach? 
    • Przez Szumacher
      Witam 
      Niedawno zakupiłem kombajn Deutz Fahr 1322H i nie wiem do czego służy załączona na zdjęciu konsola. Może ktoś z was ma coś takiego i podpowie do czego to służy?
      Pozdrawiam
       

    • Przez Krzysiek_case
      Witam Czy ktoś testował zestaw klimatyzacji i ma zamontowany u siebie? https://allegro.pl/oferta/klimatyzacja-do-kombajnu-deutz-fahr-35-80-33-60-6722568472 Przymierzam się do montażu tej klimy do Deutz Fahra 33.60
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj