Zaloguj się, aby obserwować  
SameExplorer

Mx u8, Quicke q49, Stoll fz 30

Polecane posty

Michufarmer    21

Ja wybrałbym Stolla FZ. Bardzo dobrze przemyślana konstrukcja, samopoziomowanie i przewody pochowane w ramie - coś pięknego ;)


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mx jest tańszy i jest świetnym ładowaczem. Przewody też zostały puszczone w ramie. Ładowacze Stoll i Quick są bardzoej popularne niż MX. Ale ja byłbym za Mx jest tańszy o 6 tysięcy za tą cenę masz chwytak. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To szczegół, grunt że jest tańszy, będziesz miał chwytak metal-fach za to co jest tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Szczegół? :blink: Pracowałeś kiedyś TURem? Skoro tak piszesz to chyba nie, ale jesli tak to przepraszam, zwracam honor ;) Producenci dążą do tego aby ładowacze czołowe jak najmniej ograniczały widoczność więc nie wiem czy to taki szczegół. Chyba, że się będzie pracowało raz w tygodniu. Jednorazowo 6tyś zł to dużo, jednak jak podzielisz przez 10 lat czy nawet 5 lat użytkowania ładowacza to masz odpowiednio 600 i 1200zł rocznie czyli 50 i 100zł na miesiąc, a to już tragedii nie ma. Wiadomo pracuje się ładowaczami gdzie wszystko jest na wierzchu i nikt nie na rzeka, ale za 50zł miesięcznie to lepiej dopłacić i pracować wygodniej B)


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Michufarmer jakimi ja turami nie pracowałem... :blink:

Dla mnie to szczegół, ja nie cenie sobie wygody czy widoczności lecz jaką mam pracę wykonać w jak najkrótszym czasie. Nie przywiązuje się za bardzo do komfortu bo mi tego nie potrzeba.

Oczywiście jeżeli można dopłacić i stać na dobrego tura i osprzęt to czemu i nie, ale jeżeli ktoś boryka się z małą ilością gotówki to myślę że żadnych wymysłów nie potrzebuje, aby tylko wykonać należną prace. Takie jest moje zdanie. :mellow:

Edytowano przez zetorek1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

OK ;) Jak widać różne są podejścia. Z pewnością masz większe doświadczenie z pracą z łądowaczami niż ja, zgadzam się, że w głównej mierze powinno się patrzeć na to jak TUR czy inna maszyna parcuje, a nie wygląda. Jednak jeżeli można połączyć wygodę z wydajnością i wykonywaną pracą to jest duży plus dla takiej maszyny ;)

Pozdro ;)


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

witam będziesz zadowolony 1,5 roku robię fz 30 i nie mam zaszczerzen a nie mało przewalił u mnie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Gdybyś porównał MX T to z ceną nie byłoby tak pieknie...myśle że dobry wybór sam takiego kiedyś dokonałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja mam go przy Fendtcie 312 i kupowałem go z myślą żeby pasował własnie do czegoś typu Agrofarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Fz 30 mam na NH TL100 i bez żadnych problemów tylko jest jeden warunek do ciężkich ładunków musi być opciąrznik z tyłu mam 1 tonę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam też jeszcze jedną wątpliwość.

Zamówiłem tura z:

-3 sekcją

-amortyzatorem

-i hydrofixem

lecz nie wiem czy ten hydrofix będzie również przy zapinaniu węży np. od krokodyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladowaczeMX    1

Na pewno nie będzie hydrofixa dla osprzętu. Jest to zawsze jako dodatkowa opcja.

Szkoda że nie wziąłeś MX. U8 ma co prawda węże na zewnątrz ale jest poziomowany mechanicznie jak inni konkurenci, węże są zamocowane w obrysie ramy i nigdzie nie wystają. MX bije na wszystkich jeżeli chodzi o system zaczepiania i odczepiania ładowacza od ciągnika (jedno wyjście z kabiny, czas ok. 1 min). Całkowicie odmienny system sterowania (podczas opuszczania swobodne opadanie, docisk joysticka do końca uruchamia funkcję kopania), poręczniejszy joystick, klamra do podpinania hydrauliki Mach System podłącza hydraulikę i elektrykę razem (konkurenci osobno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

@SameExplorer Jak piszę ci w umowie hydro-fix przy osprzęcie to tak a jak nie masz to prawdopodobniej nie będzie. Też mam w swoim hydro-fixa i nie mam przy osprzęcie , myślałem że będą szybkozłącza a tu zwykłe złącza są niestety :/ Gratuluję wyboru , życzę ci przede wszystkim bezawaryjności. Ja osobiście nie jestem ze stolla do końca zadowolony, i tu nie chodzi o tylko joy elektronicznyy eco-pro ale amortyzacja comfort drive też nie chciała mi działać wymieniali mi 2 razy zwykły zawór kulowy hydrauliczny to stollowski kosztował 360 zł ale nic to nie dało. Musieli więc wymienić tą butle i na razie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

witam koledzy podpowiedzcie z praktyki czy na ta 3 sekcje na ladowaczu da sie zamontowac zamiatarke..?chodzi mi o wydatek oleju ..czy da rade zeby to dzialalo tak jak powinno? czy ktos praktykowal cus takiego?: a drugie pytanie czy jest na A-F posiadacz ladowacza Quicke Q66????? pilne!!!!!!

Edytowano przez agronomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

mógłby mi ktoś doradzić w wyborze pomiędzy mx t 10, quicke 38, i stollem i tu nie wiem jaki symbol bo nie za bardzo się znam. ładowacz byłby do 100konnego ciągnika,i chodzi mi który lepiej sprawuje się pod względem komfortu i wykonywanej pracy, mniej obciąża ciągnik itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladowaczeMX    1

mógłby mi ktoś doradzić w wyborze pomiędzy mx t 10, quicke 38, i stollem i tu nie wiem jaki symbol bo nie za bardzo się znam. ładowacz byłby do 100konnego ciągnika,i chodzi mi który lepiej sprawuje się pod względem komfortu i wykonywanej pracy, mniej obciąża ciągnik itp.

 

 

Tylko MX

 

T10

udźwig użyteczny (czyli taki prawdziwy ile podniesiesz a niw w osi obrotu) 1960 kg

wysokość podnoszenia 3,75 do łyżki poziomo

wysokość podnoszenia 4,00 do osi obrotu (załadunek zboża)

Fitlock szybkie odczepianie ładowacza od ciągnika

Mach System (klamra do hydrauliki)

3cia sekcja

amortyzacja

ramka euro

asymetryczne siłowniki od kąta łyżki (szybki wyładunek, duża siła nabierania)

PCH poziomowanie hydrauliczne

węże wewnatrz ramion

 

i to wszystko w standardzie bez dopłaty.

 

 

http://www.m-x.eu/pl/produits/chargeurs/TECHNIC/points-forts.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

ladowaczeM kolego jednym słowem opisałeś wszystkie 3 marki bo niewielkimi pierdołami jadana od drugiej się różni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj