Zaloguj się, aby obserwować  
stasiekrolnik

ARES TL i TUR VARIO 4...

Polecane posty

poszukuje posiadaczy maszyn ARES TL I TURA VARIO 4... chce sie dowiedzieć jak te maszyny spisują sie w pracach polowych i mniej więcej jakie są ich ceny... no i czy massey ferguson o mocy 105 koni pociągnie ten agregat i te pługi.... z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Witam.

 

Spoko. Oglądalność mi się zwiększy :) .

 

Z agregatem było tak. Najpierw ciężko kręciły się 3-4 talerze. Przyjechał serwis i okazało sie że łożysko jest zabezpieczane nakrętką. A nakrętka podkładką koronkową. I te nakrętki nie były zabezpieczone. Zrobili i jakiś czas było ok. Potem to samo się działo z następnymi talerzami. Przyjechali i zrobili wszystkie.

Teraz czekam na serwis. Mają go zabrać do siebie na warsztat bo dostał luzy na łożyskach. Mam nadzieję że po tej naprawie będzie już wszystko ok. Mam także nadzieję że to pojedynczy przypadek a nie wszystkie Aresy takie wypuszczają z fabryki.

Mimo tych awarii uważam że agregat jest godny uwagi i polecenia. Jedną maszynę użyjesz do zerwania ścierniska i użyjesz jako agregatu uprawowo siewnego. MF powinien sobie z nim poradzić bez większego problemu. Na wiosnę Ares chodził z Valtrą 105KM. Tylko w połączeniu z siewnikiem może mieć problemy. Bo agregat jest bardzo ciężki. Valtra bez obciążnika na przednim TUZ robi świece.

 

Jeśli dobrze pamiętam to kosztował 16tyś. Tylko nie pamiętam czy ze sprzęgiem do siewnika. Gdzieś na forum były ich ceny.

 

Jak Byś miał jeszcze jakieś pytania to śmiało :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

u mnie w kombiaku po 2sezonach - zrobil jakies 100ha padło łożysko - nie za szybko?

dlatego coraz czesciej mysle o maszynach zachodnich - mimo tego ze kombiak to bardzo udana konstrukcja


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Może troche nie na temat ,ale ja w swoim kombi 3,7 m jak narazie nie robiłem nic ,a zrobiłem już nim okolo 300 ha . W pługach natomiast po zaoraniu niewiele ponad 300 ha musze na wiosne wymienić 3 komplet lemieszy z dłutami oraz wszystkie płozy i stopki gdyz są już tak po wycierane ,że prawie ich nie ma . Ogólnie polecam spzęt UG , poniewaz wydaje mi sie ,że jest to dobry sprzęt jak na swoja cenę choc na pewno jakością ustepuje sprzętom zachodnim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Wszystko zależy od ziemi jaką posiadasz. Ja mam dość lekkie i rurowy spisuje się znakomicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Ja mam pługi tur vario 4 jestem z niego zadowolony a ciągam je masseyem 5445 90 KM ciągnik nie ma letko ale poto jest siłownik że w razie potrzeby mogę zmniejszyć szerokość pracy pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Ja mam zwykłe XXl kryje bardzo ładnie nawet słoma po kukurydzy jest pięknie przyorana a było jej mnóstwo, myślę że 105 KM do tych pługów będzie idealne u mnie czasem brakuje pare koników, ja żadko rozkładam je na 2 metry najczęściej jakieś 160-180 cm i jeżdżę z prędkością 7-7.5km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę że do mojego MF by te pługi się nadały... sąsiad ma tura zwykłego tez XXL i silverem 105 ciąga bez problemu ale rzadko kiedy rozciąga go na max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Ja mam pług tur vario 4 zagonowy z zabezpieczeniami resorowym o szerokości max 2 metry jest to bardzo dobry pług bardzo ładnie orze tyko uchwyt tarczy kroju się troczę wygiął to pewnie przez kamień ciągam je ciągnikiem 120 km i ma lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dopłata za ażurowy przy korpusie XL wynosi 290zł netto, a przy LX 340zł netto za korpus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

Tak do tych pługów można założyć korpusy ażurowe :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to więc trzeba szykować z 15,500 na taki pług z ażurami...al;e jak dla mnie to pług na wiele lat

 

a co sądzicie o pługach vogel noot ...ja teraz z ojcem wybieramy sie w trasę po pług..wcześniej jakoś mało czasu było a to oranie a to to a to tamto i tak zeszło ...ale teraz już jest czas i coś sie kupi...bo mój ferdek przy obecnym pługu sie nudzi..brat kupił tura vario i chciałbym zobaczyć jak on orze ale teraz mokro i nic sie nie zrobi...

Edytowano przez Balzak
łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj