Aspartan3

John , Deutz , Fendt .... Który wybrać ?

Polecane posty

Aspartan3    0

Cześć chłopaki ...

 

Mam problem z zakupem ciągnika , wiadomo poważna inwestycja na długie lata ... i jak dla mnie za duże pieniądze ...

 

Zastanawiam sie nad 3 modelami ... Fendt 413 Vario , John Deere 6630 i Deutz Fahr AGROTRON M 610 ... powiedzcie coś na temat spalania , ważne dla mnie jest to żeby radził sobie w agregacie upawowo siewnym 3m sprzęganym (siewnik i agregat osobno ) i obrotówką 4 Kuhna ale to lekki pług wiec powinien dać rade. Martwi mnie ten agregat .. bo mam JD 7800 i bez max obiażenia na przodzie ma duże problemy z nawrotem .. przód patrzy w niebo ;) ... wiec poradzcie coś ...

 

Z góry wielkie dzieki ..!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Kasa nie gra roli ?

Ile hektarów ?

Porównujesz 2 ciagniki 6cio cylindrowe i jeden z 4 cylindrami, co ma oczywiscie swoje plusy jak i minusy


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

Też mam właśnie identyczny problem. Podpisałem umowe już a ARiMR na ciągnik do 145km, i miałem chęć na jelenia 6830, fenda 714 oraj DF agrotron M 615. Mniałem wszystkie 3 na pokazach w orce, mam filmiki na youtubie, i raczej zdecyduje sie na Deutza, najtańszy z nich, najlepsza widoczność, mało skąplikowany oraz wygodna duża kabina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Zaskoczyło mnie że 7800 patrzy w niebo, musisz miec bardzo ciężki ten zestaw. Przecież to ogromny kolos i cięzki do tego. Myślę, że 6630, nie będzie od niego cieższy i rowniez może miec problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Do tego agregatu to Valtrę t132 bym ci polecił.


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Jak masz jednego JD to chyba wiesz na co go stać, dlatego ja bym zastanowiłbym sie poważnie nad 6630...

(no chyba że starszy JD Cie nie zadowala ) No właśnie on ma być pomocnikiem czy zastąpić tamtego JD ? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Też mam właśnie identyczny problem. Podpisałem umowe już a ARiMR na ciągnik do 145km, i miałem chęć na jelenia 6830, fenda 714 oraj DF agrotron M 615. Mniałem wszystkie 3 na pokazach w orce, mam filmiki na youtubie, i raczej zdecyduje sie na Deutza, najtańszy z nich, najlepsza widoczność, mało skąplikowany oraz wygodna duża kabina.

 

To poprosze o link do tych filmikow, oraz chcialym wiedziec od kogo dostałes JD na pokaz ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Cześć chłopaki ...

 

Mam problem z zakupem ciągnika , wiadomo poważna inwestycja na długie lata ... i jak dla mnie za duże pieniądze ...

 

Zastanawiam sie nad 3 modelami ... Fendt 413 Vario , John Deere 6630 i Deutz Fahr AGROTRON M 610 ... powiedzcie coś na temat spalania , ważne dla mnie jest to żeby radził sobie w agregacie upawowo siewnym 3m sprzęganym (siewnik i agregat osobno ) i obrotówką 4 Kuhna ale to lekki pług wiec powinien dać rade. Martwi mnie ten agregat .. bo mam JD 7800 i bez max obiażenia na przodzie ma duże problemy z nawrotem .. przód patrzy w niebo ;) ... wiec poradzcie coś ...

 

Z góry wielkie dzieki ..!

 

Poczytaj dobrze dział "Jaki ciągnik wybrać" a na pewno znajdziesz odpowiedź. Jest wiele porównań poszczególnych marek, może niekoniecznie tych marek czy modeli w jednym temacie, ale są.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

To poprosze o link do tych filmikow, oraz chcialym wiedziec od kogo dostałes JD na pokaz ?

 

 

 

John Deere był z Mogilna a przedstawiciel Łukasz Bołądź, fajny gość. Jeleniem orali rok temu, a Dojczem i Fendem w tym roku jak zwykle po burakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aspartan3    0

Ten traktor maiłby zastąpić JD 7800 .. a agregat to Agromasz talerzowy z wałem croscill żeliwnym + siewnik Sulky talerzowy z nadbudowaną skrzyną zasypową . Pusty zestaw w granicach 2,1 T bez materiału siewnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Kolego uzytkuje M620 co do spalania to roznie.Dzis orałem po burakach i spalanie wyszło 16l na ha,pozniej pod buraki po pszenicy troszke głebiej bo jakies 35cm wyszło 20 na ha.W zestawie Krone +Amazone wychodzi 8-11l na ha,zestaw 4metrowy. Po 170mtg zadnej awari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

To ten agragat ze siewnikiem naprawde ciężnki masz... DF agrotron M 610 ma około 9ton na podnośniku udźwigu, dociążysz go 2tony balastu z przodu na tuza i musi sie redzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Cześć chłopaki ...

 

Mam problem z zakupem ciągnika , wiadomo poważna inwestycja na długie lata ... i jak dla mnie za duże pieniądze ...

 

Zastanawiam sie nad 3 modelami ... Fendt 413 Vario , John Deere 6630 i Deutz Fahr AGROTRON M 610 ... powiedzcie coś na temat spalania , ważne dla mnie jest to żeby radził sobie w agregacie upawowo siewnym 3m sprzęganym (siewnik i agregat osobno ) i obrotówką 4 Kuhna ale to lekki pług wiec powinien dać rade. Martwi mnie ten agregat .. bo mam JD 7800 i bez max obiażenia na przodzie ma duże problemy z nawrotem .. przód patrzy w niebo ;) ... wiec poradzcie coś ...

 

Z góry wielkie dzieki ..!

 

 

kolego ja mam agregat maschio aliante pneumatyk siewnik nabudowany i wazy 2,8t pusty zasyp1000L to jak go zasypie pelnego to do 18szt obciaznikow dokrecam od ursusa 1224 6szt po 28kg i dopiero moge jako tako jezdzic ale z reguly do pelnego nie sypie bo strasznie ugniata a jak przejezdzam przez blotko to wystrzeliwuje spod kol wyzej niz ciagnik cigam go jd 6830

 

zwruc tez uwage na sile uciagu bo jd charekteryzuje sie wlasnie nia i to wychodzi w trudnych warunkach raz oralem i przyszla ulewa obok mnie koledzy nh i zetorem i obaj odpadli bo zaczely im sie ciagniki slizgac a mojemu jeleniowi to nie przeszkadzalo nh poruwnywalny moca a zetor 115km silnik lamborgini chyba

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

kolego ja mam agregat maschio aliante pneumatyk siewnik nabudowany i wazy 2,8t pusty zasyp1000L to jak go zasypie pelnego to do 18szt obciaznikow dokrecam od ursusa 1224 6szt po 28kg i dopiero moge jako tako jezdzic ale z reguly do pelnego nie sypie bo strasznie ugniata a jak przejezdzam przez blotko to wystrzeliwuje spod kol wyzej niz ciagnik cigam go jd 6830

 

zwruc tez uwage na sile uciagu bo jd charekteryzuje sie wlasnie nia i to wychodzi w trudnych warunkach raz oralem i przyszla ulewa obok mnie koledzy nh i zetorem i obaj odpadli bo zaczely im sie ciagniki slizgac a mojemu jeleniowi to nie przeszkadzalo nh poruwnywalny moca a zetor 115km silnik lamborgini chyba

 

pozdrawiam

 

A gdzie sprawdzisz siłe uciągu ciągników? Podaj jakiś link albo coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Tak to obrotówka UNI 4x48. Na jesien pod siew mam jeszcze doczepiony wał wachadłowy na tuz ,spalanie wzrasta 3l na ha ale trzeba powiedziec ze było bardzo sucho.Przez miedze orałem z JD6630 to nie miał szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

siła uciągu zależy od opon i dociążenia....im szersze opony i lepsze dociążenie tym lepiej ciągnik idzie mam agroplusa 310 na bliźniakach i było tak mokro że rozrzutnik na osi sie wieszał a ciągnik nie stanął a ma tylko 60 km, inna sytuacj jest taka że ciągam nim włukę przeznaczoną do 110 konnego ciągnika i też daje rae:) z tą siłą uciągu to praktycznie dobór opon i obciążenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Skoro masz tak ciężki agregat to najbezpieczniej moze nie najlepiej ale najbezpieczniej John Deere wszystko wsadzone w rame przynajmniej nie połamiesz go B) No chyba że o czyms nie wiem i reszta marek też osadza wszystko w rame


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

każdy z tych ciągników żeby chodzić z tym agragatem musi miec tuz bo żaden tego ze standardowym obciążeniem nie utrzyma a poza tym w deutzie to dodatkowa rama a poza tym szkoda opon na jaze z obciążeniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja w swoim M 620 mam z tyłu 650opony i nie mam problemu z kryciem w orce. Moj zestaw uprawowo siewny wazy około 3T pusty i tez nie widze problemu.Fakt jest taki ze na tuzie mam 1T. Ciagnik pracuje na 50ha,jak kupowałem kazdy mowił za duzy,tylko ze ja teraz orke robie w 45-50min przy bardzo suchym roku a sasiedzi nie moga ujechac :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj