yacenty

Kverneland Ld85 a Zetor 10245

Polecane posty

yacenty    3867

Witam,

przymierzam sie ponownie do zakupu obrotówki - jak myslicie moj zetor da mu rade? wg specyfikacji 4 wazy 1150kg

szerokosc w zaleznosci od rocznika 30-45 albo 30-50

 

kverneland robi super sprzet ale czy on da rade?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Uciągnąć da ,ale hydraulika ci długo nie pociągnie, orałem U-1014 z podobnym pługiem i to jest męczarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

miałes dodatkowe siłowniki?

wg instrukcji moj zetor ma miec 4.5tony udźwigu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Mam tylko jeden siłownik, na początku nie mogłem uprowadzić ciągnika w bruździe,dopiero jak dostał ok 300kg na przód to jak rękom odjął. Moim zdaniem najlepszy pług do tych ciągników to by był jakaś trzyskibowy z odkładnicami 20" i rozstawem 100cm, zabrał by ci całą szerokość ciągnika, podnośnik by miał lżej i spora odległość pomiędzy korpusami gwarantuje prace bez problemu że coś się zapcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

3. trudniej znalezc, tutaj mysle przesunac obciazniki jakies 40cm do przodu i wtedy balans bedzie lepiej rozłożony


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

No napewno to coś da,a w ostateczności w Kvernelandzie jest możliwość odkręcenia jednej skiby. Z uciągnięciem niema większych problemów, na glinie orałem na I szosowej i szedł, najwyżej zaczął kołami mieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
3. trudniej znalezc, tutaj mysle przesunac obciazniki jakies 40cm do przodu i wtedy balans bedzie lepiej rozłożony

 

 

w tym momencie na allegro jest masa 3 skibowych... powiedziałem bym nawet, ze jest deficyt dobrych 4ek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

dzis dostałem oferte na slicznego kverniego VD85 3 skiby - wiem tyle ze jest 50cm na skibe, z fotek wyglada slicznie.

co powiecie o takim plugu? mysle ze do mojego zetorka bedzie idealny


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

yacenty masz moze jakas fotke tego plugu bo ja tez zamierzam zmienic swoj na kvernelanda 3 skibowego tak by zabieral caly slad tylko chcialbym z walem doprawiajacym moze wiecie gdzie takie cos moge znalesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Seria LD według mnie jest świetna bo ma zwiększony rozstaw między korpusami i większy prześwit pod ramą zwłaszcza LD 100. Niezły pług do orania po kukurydzy. Owszem Potingery bod względem rozstawu i prześwitu chyba biją konkurencję na głowę jednak Kverneland LD jest łatwiej dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

kizo nie wiem czy doczytales ale ja mam oferte na VD a nie LD i chcialbym zobaczyc jaka jest rożnica - niestety ten plug ma rozstaw tylko 85, ale i tak bedzie lepiej od obecnego ktory ma az 65:P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

z którego roku ten pług jest , na autogiełdzie widziałem za 9,5 3-ke z 2000roku miodzio musi być. i też ma podobno 50cm na korpus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

98 - a jakies dane o tym pługu? jak to sie spisuje?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

nie mogę powiedzieć nic więcej poza tym co wyczytałem "kvernelandy pięknie orzą" on ma poprostu swój unikalny opatentowany kształt odkładni, napewno kverneland jest najbardziej poszukiwaną marką wśród pługów używanych,no i ma swoją cenę ,sam niem jak rozszyfrować te oznaczenia , czy literka V to jest od Vario?.Sam mam 6stke ursusa i mam 2 siłowniki wspomagające więc chyba mam 5,5 tony na podnośniku wydaje mi się że 3 skiby na 50cm to najlepszy variant do tych ciągników tzn , spotkałem sie też z lemkenami i niemeyerami z szerokością korpusu 55cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Witam,

przymierzam sie ponownie do zakupu obrotówki - jak myslicie moj zetor da mu rade? wg specyfikacji 4 wazy 1150kg

szerokosc w zaleznosci od rocznika 30-45 albo 30-50

 

kverneland robi super sprzet ale czy on da rade?

 

Ile ten zetor ma koni??Chyba około 100... ;)

 

Do niego można spokojnie brać jakąś 4 obrotową ...szerokość to 40cm... :)

 

Ale to zależy jakie masz gleby i czy tereny górzyste.....

 

Osobiście to takiego zetora brałbym 4 obrotową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

zetor ma 100km, w tej chwili lata sobie z zagonem 4x35 i ma luz, wiec teraz chce kupic cos kolo 1.5-1.6 wiecej nie chce

u mnie w okolicy z 4skibowymi plugami chodzi 16245, df agrotron 155. jest jeden co ma agrotrona 105km i jak z nim gadalem to mowi zeby brac duza 3 i sie nie wyglupiac.

wole jezdzic 3x50 z pakomatem niz 4x40 bez a wiadomo krótszy plug to duzo lzej na pompie ;)

 

mysle ze w moich realiach ziemskich i przy moim ciagniku 3x50 bedzie idealny


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Ja mam Kvernelanda VD85, 3*20cali + cambell podwujny i to wszystko zaprzągam w JD5720 czyli 83 km i daje rade bez problemu. Górka, nie górka idzie jak czołg, tylko, że 700 kg na przodzie. Myśle, że do Zetora 10245 3+1 by był dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

ja sie boje ze bedzie ciezkawo czasem - mozesz podeslac pare fotek tego VD 85


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiltonik    0

Witam

Ja mam Kvernelanda ED-160 4-skibowy.

Ciągam go Fendt-em 309CI w kompletem obciążników.

Fakt jest taki że jest co podnieść.

Ale jest dużo lżejszy niż WICHER 3m.:rolleyes:

Co do uciągu to spoko idzie 8-9 km/h i to na ciężkiej ziemi.

Ciężko mi doradzić czy Zetorek da radę go podnieść i pracować ale napewno go uciąnie.

Moje tylko może być spostrzeżenie że 3x50cm bedzie chyba ciężej szedł niż 4x40cm.

Podkreślam to jest moje zdanie i nie jestem Tego pewny.

Pozdrowienia dla Yacenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Witam

Ja mam Kvernelanda ED-160 4-skibowy.

Ciągam go Fendt-em 309CI w kompletem obciążników.

Fakt jest taki że jest co podnieść.

Ale jest dużo lżejszy niż WICHER 3m.:rolleyes:

Co do uciągu to spoko idzie 8-9 km/h i to na ciężkiej ziemi.

Ciężko mi doradzić czy Zetorek da radę go podnieść i pracować ale napewno go uciąnie.

Moje tylko może być spostrzeżenie że 3x50cm bedzie chyba ciężej szedł niż 4x40cm.

Podkreślam to jest moje zdanie i nie jestem Tego pewny.

Pozdrowienia dla Moderatora

 

Chyba administratora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867
Witam

Ja mam Kvernelanda ED-160 4-skibowy.

Ciągam go Fendt-em 309CI w kompletem obciążników.

Fakt jest taki że jest co podnieść.

Ale jest dużo lżejszy niż WICHER 3m. :rolleyes:

Co do uciągu to spoko idzie 8-9 km/h i to na ciężkiej ziemi.

Ciężko mi doradzić czy Zetorek da radę go podnieść i pracować ale napewno go uciąnie.

Moje tylko może być spostrzeżenie że 3x50cm bedzie chyba ciężej szedł niż 4x40cm.

Podkreślam to jest moje zdanie i nie jestem Tego pewny.

Pozdrowienia dla Yacenty

czemu mialby isc ciezej? skoro bedzie zajmowac ciut mniej?

a waga i dlugosc na bank mniejsza wiec pompa mniej po garach dostanie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2
Witam

Ja mam Kvernelanda ED-160 4-skibowy.

Ciągam go Fendt-em 309CI w kompletem obciążników.

Fakt jest taki że jest co podnieść.

Ale jest dużo lżejszy niż WICHER 3m. :D

Co do uciągu to spoko idzie 8-9 km/h i to na ciężkiej ziemi.

Ciężko mi doradzić czy Zetorek da radę go podnieść i pracować ale napewno go uciąnie.

Moje tylko może być spostrzeżenie że 3x50cm bedzie chyba ciężej szedł niż 4x40cm.

Podkreślam to jest moje zdanie i nie jestem Tego pewny.

Pozdrowienia dla Yacenty

Nie rozumiem czemu 3x50 miał by iść cięzej niz 4x40 ??? Przeciesz będzie zabierał 10 cm mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiltonik    0

Witam

Nie sprecyzowałem Swojej wypowiedzi i to mój błąd.

Orałem pożyczonym IBISEM 3x48cm (wiem że to nie porównanie do KV) ale strasznie ciężko szło, brak dobreego przykrycia resztek, i widać każdą skibę w przejeździe(nie dorzuca).

Opieram się teraz na doświadczeniach innych, podaje przykład:

Wujek tym Ibisem 3x48 cm orał jeden sezon, teraz dołożył 4 skibę ustawił mniej cm na skibę (tj, 4 bierze tyle co wcześniej 3) i mówi że efekt lepszy orki i jest lżej.

No może fakt jest taki że ciężej z 3x50cm nie bedzie niż z 4 na tej samej szerokości, ale efekt wykonanej pracy myślę że bedzie dużo lepszy.

Co do pompy to bedzie cierpiała na uwrociach bo w pracy to nie wiele.

Ja mam tak ustawiony pług że łącznik górny jest w swobodnej pozycji( na podłużnej dziurze) i wówczas jest bajka tył ciągnika dociążony przez pług, nic nie ściąga, a ciągnik ma dużo, dużo lżej.

Pozdrawiam i życzę owocnych zakupów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj