Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jacek86

co wybrac zetora ursusa a moze farmera?

Polecane posty

griga    140

Jeśli masz z nim doświadczenie to pisz tutaj, po to mamy to forum ;)

wojtek3222    2

po pierwsze to jest zle zestopniowana skrzynia silnik do 1500obr ma caly czas czesto i puszcza czarno chmure dymu . w serwisie powiedzieli mi ze to przez intercooler hehe niechcialem i ch wysmiac w oczy bo w jd z intercoolerem jakos nie dymi a po drugie jest glosny w srodku mam 13 letniego zetora 7211 i halas jest porunywalny LUDZIE PRZECIEZ TO 12 LAT TECHNIKA POSZLA NA PRZUD po trzecie biegi wchodzo ciezko i czasami zgrzytnie a na koniec dodam ze gdy tylko go kupilem to wszystkie swiece zarowe nie dzialaly dlatego odradzam wszystkim zetory kiedys byly lepsze

luk2782    19

ja mam 1634 z konca 99' i wiesz jaka jest róznica w komforcie pomiedzy nim a 1614 z 87'? w kainie jest troche ciszej:)to sie nazywa produkcja masowa. i jak to rymował Peja : "I NIE ZMIENIA SIE NIC!!! DALEJ TRZEBA ŻYC!":)

Wiadomość z agroFakt.pl

jacek86    0

z tych wszystkich waszych opinii wynika ze najlepiej kupic fenda lubjd:) a jeszcze jedno co myslicie o kubocie slyszlem ze jest tam malo elektroniki a to jest plus

>>>do jaro tez sie dziwilem ze ten krokodyl taki tani ale gostek mowil ze jakals promocje maja

Pavel    10

ja mniałem Questa-taki skuter produkcji chinskiej-jesli to na tym samym polega-to szczerze niepolecam-ciągnik jednorazówka :P

te dzisiejsze zetory to nie to samo co wcześniejszez 80 i początku lat 90. ale w porównaniu z tym farmerem(zreszto dla mnie śmiesznym) to ja bym się nie zastanawiał. ZETOR

jaro    163

To poczytaj na PPR-co prawda nie narzekają ale podlicz sobie ilość opisanych usterek

Nikita_Bennet    100
polecam zetora

Wykopałeś posta "trupa".

Zobacz na datę ostaniej odpowiedzi przed Twoją.

Do tego czasu jacek86 już pewnie kupił traktor.

Ze swojej strony dodam tylko to, że gumis45 ma sporo racji.

jacek86 ma już jak napisał dwa ciągniki a mianowicie:

zetor7211

c360

Na jego miejscu brałbym coś większego, szczególnie jeśli chce się rozwijać-> 6 cylindrów i chociaż 120KM lub więcej ale to zależy od posiadanej ziemi i kasy jaką może przeznaczyć na zakup ciągnika.

MCKYLO    1

Witam!

Moim zdaniem Zetor:

- znana konstrukcja

- tanie części zamienne i dostępność serwisu

- prosty technicznie (wada i zaleta)

- cena przystępna

- za dopłatą niestety można wziąć szybką skrzynię i rewers

FARMER

- stary typ silnika JD

- paliwożerny

- drogi w obsłudze

- ceny cześci zamiennych

- słaby serwis

- produkowany w montownii a nie fabryce, składak trochę JD, trochę Carraro i co jeszcze?

- jeżeli już to z silnikiem MTZ przynajmniej tanie i dostępne części

Pzdr

Wiem ze odkopałem stary temat ale jak tylko zobaczyłem co napisał MCKYLO ... Ze niby Zetor prosty technicznie ?? Farmer też, cena przystępna(Zetor)?? taka jak i Farmi.Paliwożerny(Farmer)?? A Zetor w lekkich pracach to co?? Drogi w obsłudze?? NIE Takie moje zdanie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez dami99
      Witam planuje zakup ciągnika ,oglądałem ciągnik reanult ergos 95 z automatyczną skrzynią biegów . Czy mógłby ktoś wyrazić opinie na temat tego ciągnika?
    • Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez damianxx54i
      Tak jak w temacie, który ciągnik lepszy, który bardziej polecacie, nie opisujcie mi innych ciągników interesują mnie tylko te dwa Fendt 309CI rok 2007 i Case Jxu 105 rok 2012(nowy).
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17