Zaloguj się, aby obserwować  
jacek86

co wybrac zetora ursusa a moze farmera?

Polecane posty

jacek86    0

w tym roku zostaje przepisane na mnie gospodarstwo(27ha+ok25 dzierzawy) i z racji tego ze ojciec przechodzi na strukturalna chce dalej rozwijac gospodarstwo i tak przegladalismy oferty wielu dilerow i wytypowalismy 3 modele ursus5714 zetor 8441 i farmer8258ktory najbardziej sie nam spodobal co prawda mieszkam 6 km od fabryki a nasza sasiadka jest rodzina dla tego szefa:)(moze to nie istotne informacje) interesuje nas sprzed do 120tys brutto co byscie polecili prosze owasze porady i opinie pozdrawiam


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Z tych trzech ja osobiscie wybralbym Zetora ale na taka powierzchnie to na pewno nie ciagnik 80 km ale 120 km bo jesli dalej chcesz rozwijac gospodarstwo to za pare lat ciagnik sobie nie poradzi lub bedzie za slaby.Przemysl to !


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

obecnie te wszystkie hektary obradiamy zetorem7211 i c360 i powiem tak ze styka taki sprzed ale np do ciezkich prac przydal by sie przedni naped a 80km to nie jest tak malo a pozatym budrzet nie pozwala chcemy jeszcze wymienic kostkujaca na rolujaca wiekszy ladowacz czolowy a tak kupimy 120 konnego ciagniczka:) i nie bedzie podco go podczepic co o tym myslicie czekam na wasze opinie


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Jak tak sprawa wyglada to tylko Zetor poniewaz Ursus pozostaje w tyle z rozwiazaniami technicznymi a nawet wygladem a na temat Farmera nie wiem nic.


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

tez mysle ze ursus pozostaje w tyle nie wspomne juz o mtz tez wolalbym takiego jelonka jak ty masz ale nie mamy tyle kasy:( a moze wiecie jak jest z awaryjnoscia tych zetorow chodzi mi o te nowe modele?


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

U mnie gosc ma takiego Zetora proxime.Ma firme uslugowa nakrecil juz ponad 250 mth i narazie nic sie nie dzieje.Ogladalem oferty farmera na allegro i powiem ci ze jesli bedziesz bral Zetora proxime tego z uborzszym wyposazeniem to zastanowilbym sie na twoim miejscu nad farmerem poniewaz ma moim zdaniem jak za ta kase posiada dobre wyposazenie.silnik jd naped carraro i uklad hydrauliczny lepiej wyposazony niz w proximie.Chyba ze forterre to co innego.przemysl to !


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja wczoraj byłem w agromie w lubilinie po części i przy okazji oglądałem farmera i tak kabina o niebo lepsza jak w pronarze , rewers mechaniczny (ale jest ) , tylko sprzęgło dość ciężko chodziło silnik jak w MTZ czyli prosty i tani w obsłudze no i na każdym paliwie pojedzie za 130000 brutto z turem to nie jest źle a ta cena to jeszcze do negocjacji także myśle że za 100000 netto z turem na joystiku można kupić , ja sam myślałem o jakimś zachodnim ale tym co mam MF 4270 nikt nie chce jeździć stary od kąd go kupiłem jeszcze nie wsiadł do niego , w żniwa dziadka posłałem po zboże i jak wjechał na pole to chciał na średni zakres przełączyć ale mu nie weszło i nici z jazdy także mocno zastanawiam się nad czymś prostym do tura , prasy , kosiarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no własnie to jest to..jak widze jak ojciec jeżdzi moim MF to czasami mam dosyć..a już EHR to dla niego czarna magia ;)no ale ja się nie rozdwoje a ktoś musi także mój nastepny ciągnik będzie w pełni mechaniczny :)tylko ja zastanawiam się nad Rollerem 70.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

roler 70 będzie droższy z 10000 i w kabinie jest w nim głośno ale jest zwrotny do kosiarki by pasował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no własnie zwrotny lekki dobry na łąki,z tego co czytałem no forach mało pali,i nie narzekaja na nie,taki mi potrzeba coś zamiast 60 z przednim napędem..w sumie teraz trochę żaluje że sprzedałem mtz bo nie był wyjeżdżony a by też mógł być ale ojcu do niczego nie pasował..


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Nowe rollery są cichsze bo mają silniki chłodzone cieczą.

właśnie ja jeździłem rolerem 70W i był głośny wydawało mi się że w moim MF 4270 jest głośno ale roler jest sporo głośniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no ale chyba nie tak jak w c-360 że po całym dniu pracy pozostaje szum w uszach?


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

mam pytanie do Piootra a jakiej firmy tur i z jakim wyposarzeniem ten co ty ogladales to wlasnie z silnikiem mtz a mi chodzi bardziej o silnik jd w firmie gdzie robia te traktory chca za niego 130tys brutto a znowu u dilera(zapomnialem nazwy firmy) chca 117tys brutto pozdrawiam i czekam na opinie


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ten silnik zużywa więcej paliwa niż ten z MTZ (wiem to z najbardziej wiarygodnego źródła),nie ma turbo,jest to silnik starszej konstrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

to co lepiej zastanawiac sie nad silnikiem mtz a moze popatrzec na zetorka 8441 albo cos innego w granicach120tys brutto pozdrawiam


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Oczywiście,że Zetorka -tak sobie czytałem np. o Farmerach,że ludzie są zadowoleni -ale przeciek,podnośnik itd,Zetorki też trochę się pocą ale mimo wszystko to już inna klasa (u mnie przez pierwsze 10-12 lat z 7211 praktycznie nic się nie działo)Skąd jesteś z Podlaskiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Jak Zetora to tylko forterre poniewaz proxima jest za slabo wyposazona moim zdaniem


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Farmer i tur to słabe połączenie..u mnie koleś ma bez turbiny,jak kopał pod płyte to mu się w pół złamał.pękł między sprzęgłem a skrzynią, ale na szczęście gwarancji go posklejali ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

ten tur co pisałem to jest z tej samej firmy co farmer

 

 

@ jaro nie porównuj 7211 do obecnie robionych zetorów bo to już nie jest ta sama jakość tylko gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@ Piootr -nawet nie porównuję-tylko wspominam :)-a Tur pewnie też był z Sokółki ale z innej firmy -z Metalfachu-firma zdecydowanie lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

to nie jest tak tanio za tura u nas gosciu chce za nowego 13,5 tys+1,5 za lyzke ktokodyl2,3+ chwytak do bel za 2,1 ale mysle ze dz sie jeszcze cos zbic z tej ceny

do jara jestem z obrebu sokolki miejscowosc wojnachy a ty z kad jestes?


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Okolice Grajewa-co to za Tur i naprawdę krokodyl jest tak tanio ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Jezeli ktos chce cos wiedziec na temat zetora forterra 10641 to moge cos powiedziec na temat tego ciagnika mam taki od prawie 3 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj