Zaloguj się, aby obserwować  
Aspartan3

maszyny zielonkowe Kuhn vs Lely

Polecane posty

Aspartan3    0

Witam serdecznie !

 

Moi drodzy mam wielką prośbę ... powiedzcie którą firmę wybrać jeśli chodzi o zakup maszyn zielonkowych typu ; przetrząsarka hydraulicznie składana 5,20m,zgrabiarka jedno karuzelowa 4,5m i kosiarka dyskowa 3,00 m... Mam do wyboru dwie firmy LELY i KUHN . Doradźcie co wybrać i napiszcie swoje uwagi .. a może polecacie całkiem inną firmę ... chodzi po prostu o dobry sprzet ...

 

 

Z góry dziękuje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do zielonkowych to tylko Lely, nie będziesz zawiedziony. Najlepsza na rynku. Kuhn klepie wszystko wybieraj z tych, które specializują się w danej dziedzinie. Może być też Krone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cisek9403    1

w tym sezonie użytkowaliśmy zgrabiarkę i kosiarkę kuhn i nie można powiedzieć na nie złego słowa, sprzęt spisywał się idealnie,jedyne to co zaobserwowaliśmy niepokojącego to to że nożyki boją się kretowisk, teraz czekamy na przetrząsarkę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam kosiarkę kuhn 66select (2,4m). w ciągu dwóch lat użytkowania skosiła 50ha i żadnej awarii. na wiosnę mam dopiero zamiar przełożyć nożyki na drugą stronę. ja co zauważyłem to najgorzej sobie ta kosiarka radzi w wodzi bo traktor 60km to aż schodzi z obrotów, a tym bardziej w tym roku był bardzo ciężki sezon. ogólnie to jestem do niej pozytywnie nastawiony i kupiłbym ją jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja mam lely tylko ze na jesieni przyszła i skosila zaledwie 10 ha wiec ciezko cos o niej powiedziec, ale jestem zadowolony jak narazie, centralne zawieszenie walek jest na 1000 obr predkosc srednio ok 18 km/h na jednym dlugim i rownym kawałku kosilismy 25km/h i docinała idealnie. szer 2.8 z kondycjonerem, ciagnik 90 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

@Aspartan3 no widze ze wkońcu konto założyłeś. Lely podoba mi się konstrukcyjne, ale Bogart skacze z cenami. Może lepiej poszukać innego dealera, albo ich dobrze prycisnąć. O cene kosiarki targowałem sie 3 godziny hehe. Miałem na testach Felle, kumpel ma Kuhna, też jest zadowolony, jednak on dośc mocno patrzył na cene. Ostatecznie wybierałem pomiędzy tymi dwoma co ty i Lely jakoś bardziej mi podeszło.  


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja koniec końców z dwojga złego :D wybrałem Kuhna (chodzi o zgrabiarkę)-Lely przegrało tak właściwie z powodu wagi -wykonanie moim zdaniem było lepsze ,podczepianie i kopiowanie raczej lepsze w Kuhnie (ale to wyjdzie w praniu),regulacja chyba w Lely...

Z tego co zachodnie ludki pisza o tych firmach to i ta i ta jest ok.-wbrew pozorom to raczej Kuhn jest bardziej rozpoznawalną marką,wykonanie moim zdaniem lepsze w Lely (zewnętrzne).

 

Tez szukam kosiarki centralnie zawieszanej ale do max. 2.4 m i jednoczesnie jak najsolidniejszej-jeżeli nie uda mi się czegoś ciekawego znaleźć to kupię bebnówkę Kuhna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aspartan3    0

A co powiecie na temat przetrząsarki ? Kolega mówi że ściął 50 ha i dopiero wymienia nożyki na 2 strone ! :o .... jestem pod wrażeniem !

Edytowano przez Aspartan3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

 Słuchaj Aspartan dealer i producent Lely zapewnia, że przy cięciu na polach bez kretowisk i kamieni, nożyki tną dobrze do 100ha bez odwracania, jak będzie się okaże.  

Edytowano przez zbigi123

 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Tylko ciekawe jakie ma te łąki, jak z wymiana noży na łąkach "rekultywowanych" przez dziki, albo na gruntowych ze sporą ilości kamieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem z czego są wykonane ale są naprawdę trwałe. łąki to u mnie stanowią tylko 2ha a reszta to trwałe użytki zielone przesiewane co 4lata więc kretowisk jako takich nie ma, ale dziki to potrafią tam napyskać, szczególnie w starej trawie. po przygodach z moją starą czeską kosiarką rotacyjną od razu zaopatrzyłem się w 3 komplety nożyków lecz ku mojemu zdziwieniu stwierdziłem że starczą na 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez SaMASZ
      NOWOŚĆ w świecie maszyn rolniczych!

      Przetrząsacz SaMASZ P10-1100T został stworzony z myślą o rolniku, w celu poprawienia jakości i usprawnienia jego pracy.  
      Wyróżniający się na rynku 11-metrowy przetrząsacz z innowacyjnymi mechanizmami regulacji kąta i wysokości pracy oraz pokonywania uwroci.  


      Nie można jednak przejść obojętnie wobec zalet nowego przetrząsacz firmy SaMASZ: 
      - Przykręcany dyszel sprawia, iż maszyna jest łatwo przyłączana do ciągnika. Po złożeniu przetrząsacza do pozycji transportowej, jego szerokość nie przekracza 3 m, a wysokość wynosi 2,7 m. 
       - Opatentowany mechanizm dźwigni pozwala na regulację intensywności rozrzutu przetrząsanej masy w zależności od potrzeby. 
      - Aż trzy pozycje robocze kół wirników, których przestawienie powoduje zmianę kąta roztrząsania zielonki, dopasowanego do warunków pracy. 
      - Jedenastometrową szerokość robocza przekłada się na wysoką jakość pracy i czystość paszy. Co ciekawe, nowa maszyna, pomimo tak dużej szerokości roboczej, ma rekordowy zakres
      kopiowania poprzecznego nierówności podłoża. 

      Zakres ten pozwala pracować skrajnemu wirnikowi o 82 cm niżej lub wyżej od wirników zamontowanych w środku maszyny. 
      - Dwustopniowy system pokonywania uwroci zapobiega wbijaniu się sprężystych palców wirników w darń i rozrzucaniu gleby, a to zapewnia czystość paszy. 
      - Aż 10 wytrzymałych wirników, z których każdy ma 6 ramion, które pozwalają pracować bez obawy pozostawienia na użytku zielonym kawałka metalu. 
      - Przeguby Cardana i sprzęgła kłowe zapewniają stałe i płynne przekazywanie napędu. Co ważne, przekładnie maszyny na smar płynny nie wymagają konserwacji i są hermetycznie zamknięte. 
      - Minimalne zapotrzebowanie na moc przetrząsacza ciągnionego SaMASZ P10-1100T sprawia, iż wystarczy ciągnik o mocy zaledwie od 50 KM. 
      - Szerokie dwa koła transportowe z oponami w rozmiarze 340/55-16 pozwalają na łagodne traktowanie darni i wykonywanie bezpiecznych przejazdów po drogach. 


    • Przez Farmer26
      Witam poszukuje katalog części zamiennych do przetrząsarki Niemeyer lub ziegler HR 675 dh. Potrzebuję tuleję przekładni centralnej. 
    • Przez rotofper
      Witam. Pytanie do użytkowników owijarek mchale 991BC gdzie i w jaki sposób macie zamontowany sterownik/dźwignie/rozdzielacze z linkami w nowszych ciągnikach z plastikami wewnątrz kabiny. Liczę na wasze podpowiedzi ze zdjęciami. Pozdrawiam 
    • Przez Nikodem123
      witam mam problem od 3 lat robię belki okrągłe prasą sipma z 590/1 i od tego czasu zaparzają się belki siano jest suche a i tak grzeje się w środku  i pytanie gdybym zostawił siano na polu zamiast zwozić do stodoły dało by to coś? Siano nie zostało przelane przez deszcz ładne zielone i drugie pytanie czekacie na deszcz żeby przelało czy nie ma znaczenia.
    • Przez panmino
      Cześć, mam taki pomysł, żeby do sześciometrowej włóki dołożyć grabie, żeby zbierać te rożne resztki. Myślałem, żeby dołożyć zgrabiarkę konną lub grabie z pazurów od zgrabiarki karuzelowej.  Widział ktoś coś takiego? Będzie to działać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj