pati

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne

Polecane posty

pati    12

Tak jak w temacie. Jakie są ich zalety i wady. Czy wybór siewnika zależy od gleby, mocy rumaka, a może wygody. A właściwie to czym się różnią te 2 rodzaje "napędów" wysiewających. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
Tak jak w temacie. Jakie są ich zalety i wady. Czy wybór siewnika zależy od gleby, mocy rumaka, a może wygody. A właściwie to czym się różnią te 2 rodzaje "napędów" wysiewających. :)

 

Na ale uściślij o jakie siewniki ci chodzi punktowe czy popularne rzędowe, znaczy do zbóż (bo punktowe to też rzędowe) ? :)


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

nie wiem o które ci chodzi tak jak pisał tu deer

ale odpowiem ci tak:

jak masz piachy to pneumatyczne

a jak masz cięższe gleby to mechaniczne mogą być

 

a co do mocy

czym większa maszyna to więcej koni

ale przykład: do 4rzedowego punktowego siewnika z dozownikiem wystarcza c-360

choć mógłby być jakiś papaj z przednim napędem to była by lepsza sterowność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
nie wiem o które ci chodzi tak jak pisał tu deer

ale odpowiem ci tak:

jak masz piachy to pneumatyczne

a jak masz cięższe gleby to mechaniczne mogą być

 

a co do mocy

czym większa maszyna to więcej koni

ale przykład: do 4rzedowego punktowego siewnika z dozownikiem wystarcza c-360

choć mógłby być jakiś papaj z przednim napędem to była by lepsza sterowność

ech skad to wywnioskowoles (nie zakladam, ze to bledne myslenie), ale poprzyj to argumentami, bo reszta czytelnikow ma ci uwierzyc na slowo???

trzeba sie zastanowic nad tymi patentami od samych podstaw i zamyslow konstruktora (moim zdaniem bez porzadnych ogledzin sie nie obejdzie, choc to tez nie wystarcza)

natomiast 2 czesc wypowiedzi nie trzyma za bardzo ladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

No chodziło mi o zwykłe siewniki do zboża. :) A czy jest jakaś różnica w dokładności siewu? :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
No chodziło mi o zwykłe siewniki do zboża. :) A czy jest jakaś różnica w dokładności siewu? :)

 

Do wiosny zamierzam nabyć siewnik pneumatyczny (z rozdziałem pneumatycznym np acord, bo są jeszcze z rozdziałem mechanicznym i podawaniem pneumatycznym np:sulky). No i mam problem czy rozkład wzdłużny i poprzeczny nasion będzie chociaż zbliżony do mechanicznego (mechaniczny ma najdokładniejszy rozdział nasion) czy jak bogi dadzą :) .

Może na AF są użytkownicy, wypowiedzą się i poprą to argumentami ? No i niby wschody sa po pneumatycznym lepsze niż po mechanicznym. Ja w sumie i tak jestem już zdecydowany na 90% z powodu centralnego zbiornika w pneumatycznym siewniku. Mam po prostu dosyć dźwigania worków ze zbożem i już wszystko przygotowane na załądunek big-bagów poza siewnikiem do zbóż.

 

@rozal22 Jeśli chodzi o pierwszą część twego postu nt. siewników punktowych to w sumie nie ma znaczenia jaka ziemia na jaki siewnik, ale jak by się uprał z tym twoim podziałem to jest dokładnie odwrotnie. Na lekki ziemie mecchaniczne gyż duże pyleni i mocno wycierają się elementy przy podciśnieniowych w wskutek zasysania kurzu.

  • Like 1

BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

jaki ciagnik potrzeba do Accorda 3m z agregatem aktywnym? 100km zetor styknie czy bedzie za mało?

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

będzie w sam raz, Accord to siewnik nabudowany więc znajduje się bliżej ciągnika niż zestaw w hydropacku :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

1rajdzik.Jesteś tego pewny? Ja myśle,choć nie posiadam tego siewnika ale mój znajomy ma acorda nabudowanego 3metry z agregatem czynnym to 1614 ma naprawde co robić.Ciągnik nie za stary a w robocie to lekki dymek widać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

na agregat aktywny to mało-3m sam agregat to jakeis 100KM, a tu jeszcze siewnik i spręzarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

Siewnik pneumatyczny ma dokładniejszy wysiew ale z tego co wiem musi materiał siewny(po naszemu zboże:-)) być naprawdę czysty. NO że tak powiem przy siewnikach mechanicznych mniej rzeczy może się zepsuć (nie jest tak skomplikowany). Przy mechanicznym traktor trochę mniej cierpi bo przy siewniku pneumatycznym ciągnik musi wjeżdżając na pole już musi mieć wysokie obroty żeby dmuchawa w siewniku od początku działała. Moją opinię opieram tylko i wyłącznie na sprzęcie uzywanym.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelstrz    0
jaki ciagnik potrzeba do Accorda 3m z agregatem aktywnym? 100km zetor styknie czy bedzie za mało?

 

No ja mam do tego Fendta 110km, jak mam załadowany na full to troche mnie nosi, bo tylko 200kg na przedzie mam, na troche mokrym polu to bez przedniego by nie szedł :rolleyes:. Nie jestem pewien czy taki Zetor poradzi sobie z nim, bo to jednak róznica Zetor a Fendt :(

 

Polecam siewniki pneumatyczne wraz z agregatem uprawowo-siewnym

 

cos takiego

 

http://www.allegro.pl/item293183724_agrega...rd_3m_i_4m.html

 

ale najlepiej jakby posiadał to co jest zaznaczone na zdjeciu:

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f6fb86d7cf9feb30

 

w domyslnej technice to sie zatyka(1link), ale te "kółka"(sory zapomnialem nazwy) uniemozliwiaja zatykanie, wiec jedziesz sobie swobodnie :rolleyes:

 

na polskim rynku narazie trudno to znalesc, nawet rok temu tego na Polagrze nie było, niewiem jak w ostatnio było bo niebyłem :(

 

najlepiej sprowadzic uzywane z niemiec, w sumie koszt okolo 20 tys. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

dzięki tym kółkom co zaznaczyłeś nie zatyka sie? przeciez to sa kolka do przeciskania ziarna. może chodzi Ci o talerzowe redlice? a takie cos jak w 2gim linku zaznaczone jest nawet na AF użytkownicy posiadaja-zdaje egzamin na słabych (czyt. luźnych) glebach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
jaki ciagnik potrzeba do Accorda 3m z agregatem aktywnym? 100km zetor styknie czy bedzie za mało?

Jak nie będzie go nosiło to powinno styknąć a w razie czego dociążysz mu przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avant98    0

Powiem tak do agregatu uprawowego 3m z siewnikiem accord potrzebny jest dobry obciaznik z przodu. Moc 100KM to minimum a optymalna to 120KM. Kółka to redlice talerzowe jak cofniesz to rórki nie skrzywisz ani nie zapchasz - dobra rzecz. W pneumatyku nie ma wiele do zepsucia. Równiej wysiewa ale ciagnik musi byc na obrotach non stop aby dmuchawa podala nasiona. Bez problemu sieje rzepak w rzadanej dawce i kazda rurka a nie co 2 albo trzecia jak niektórzy sieja poznaniakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie rozumiem was w jaki sposob pneumat moze wysiewac rowniej??

jesli w mechaniku jest wszystko sprawne to nie ma bata zeby nie pobral ziarna dokladnie wtedy kiedy ma to zrobic, wiec jak powietrzem mozna zassac dokladniej???

odkopujesz temat kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam siewnik mechaniczny poloneza i wszystko jest sprawne i nawet lajk dojrzy roznice miedzy siewnikiem mech a pneumat. Roznice mozna dojrzec,szczegolnie na rzepaku jest ogromna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@no1NEWHOLLANDno1

A na jakich kółkach wysiewających przy tym polonezie siejesz rzepak ?

 

Cytuje swój koment spod zdjęcia:

 

System rozdziału nasion pneumatyczny, na obecnym etapie rozwoju (sytemów pneumatycznych) nie dorównał jeszcze sytemowi kołeczkowemu.Poprawnie ustawiony poznaniak (mówimy o niewyeksploatowanym i poprawnie ustawionym) zasieje lepiej niż poprawnie ustawiony DC, jesli chodzi o rozkład nasion poprzeczny. Rozdział nasion wzdłuzny jest juz blizszy ideału przy pnematyku ale nadal nie dorównuje systemowi kołeczkowemu, gdyz sygnał prędkości jest przekazywany z pewnym opóźnieniem (radar, komp, silnik elektr no i najwieksza jest bezwładnośc nasion w strumienia powietrza).

chodzi o to że w pneumatyku rozdzaił nasin jest losowy i chaotyczny, a w sytemie kołeczkowy rozdział nasion jest scisle określony wg. ustawienia pojedynczego aparatu wysiewającego, znaczy denka (siła dociski i szczelina pom. nim a kólkiem wysiewającym) i doboru kólka wysiewającego. A w pneumatyku wymiana kółka jest podyktowana ilością wysiewanych nasin (pojemnośc napełnieniowa w czasie jednego obrotu rotora) i nie ma żadnego wpływu na jakośc wysiewu (no moze minimalną bo jak będzie rotor o za dużej pojemności a mała dawka wysiewu to rozkład poprzeczny bedzie jeszcze gorszy).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864
Sam posiadam siewnik mechaniczny poloneza i wszystko jest sprawne i nawet lajk dojrzy roznice miedzy siewnikiem mech a pneumat. Roznice mozna dojrzec,szczegolnie na rzepaku jest ogromna..

a co z czym porownujesz? accorda z poznaniakiem czy jakims lepszym siewnikiem?

widziałes w galerii zdjęcia ze wschodów mojego jeczmienia czy tez rzepaku? moge stawac w zawody z pneumatykami i uwazam ze wcale nie musze przegrac tej konkurencji, powiem nawet tak - moj jeczmien zasiany uwaga 120kg/ha nie wyglada duzo inaczej jak sasiada obok ktory siał 150kg, podobnie jest z pszenica ja 140kg a sasiad 170-180, wschody dokładniejsze a przede wszystkim rosliny rowniejsze


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jahu    0

co do tego czy 100KM uciągnie zestaw 3m, to probowalem MF3075 (95KM) z uprawowym aktywnym rabe (z ciezkim walem) i siewnikiem(zwyklym) amazone i dawal rade i na piachu i na ciezkiej glinie - tylko trza bylo dobrze przod dociazyc. nie wiem czy pneumatyczny siewnik idzie ciezej i jak bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

JD 6620 z siewnikiem i broną Kuhn 3m chodzi jak wściekły 100 koni da radę ale jak jest 120 to pełen luksus


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agricola    0

W tym roku siew pneumatykiem pryzspieszyl mi wschody pszenzyta o 3 dni ,gdzie na tym samym polu siew mech. Siew odbywal sie jednoczesnie dwoma zestawami.Nie mowiac o rzepaku tam roznice doszly w tamtym roku 0,5 tony na ha . W siewniku pneum. ziarno jest pobudzone i szbciej kielkuje tyle z moich doswiadczen niktorzy ze mna sie nie zgodza ale tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W jaki sposób siewnik pneumatyczny pobudza nasiona? Agregaty miały tę samą konfiguracje? Chodzi o głębokość roboczą, wał, masę, czy były stosowane takież same redlice i sposób przykrycia nasion. Post wnosi coś nowego do tematu i w zasadzie dobrze byłoby go przeanalizować, bo jeśli się sprawdzi to w wielu rejonach kraju mechaniczne pójdą w krzaki. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agricola    0

Agregat uprawowy był taki sam w obydwu zestawach tylko siewnik jeden mechaniczny a drugi pneum. głebokosc roztaw ok 12 cm w obu głebokośc 3cm , waga siew. pneumatycznego wieksza , redlice obydwu talerzowe (jedno talerzowe) 2 talerzowe sie zapychają na glinie .Wnika że podcisnie(różnica między ciśnieniem atmosferycznym a ciśnieniem bezwzględnym w przypadku, gdy jest ono mniejsze od atmosferycznego)w siewniku, ma wpływ na ziarniaka poprzez nacisk następuje aktywacja zarodka prowadząca do wzrostu siewki, wbicie z energią w ziemie daje szybszy wzrost.tak mi tłumaczono no i wschody był wcześniejsze po pneu. widac na polu pasy gdzie jakim siano róznice zanikaja z upływem czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj