Zaloguj się, aby obserwować  
Agrotron155

Zestaw uprawowo siewny:)

Polecane posty

Agrotron155    62

Rozważamy zakup agregatu uprawowo siewnego aktywnego, ma to byc nowy zestaw o szerokosci roboczej 4 m siewnik powinien być nabudowany by mógł wywierac wiekszy docisk na wal.. jednak nie wiem jakiej firmy zestaw byłby najlepszy mamy cięzkie gleby i dlatego ma być aktywny czekam na opinie użytkowników jak i porady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Dużo masz ha do obsiania ? Czemu akurat 4m ? ;)


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

by szybko obsiać niektóre pytania są wręcz debilne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Nie pasuje to nie czytaj,proste.A po drugie co powiesz na to ze taki 4 metrowy zestaw waży gdzieś w granicach 2.5T na pusto ? oczywiście zależy od zestawienia.Agrotron lekko mógłby nie mieć z nim.


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale nadbudowany to nie odczuje tego bo ciężar jest przeniesiony jak najbliżej ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Tak czy siak,nadal jest to conajmniej 2.5T na pusto! mimo ze jest bliżej ciągnika,wiadomo 3 metrowy byłby lżejszy ale np u kolegi @pawel6485 Zestaw na bronie wirnikowej Amazone wazy 2.5t na pusto tyle ze ze jest 3 m :o


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wszystko zależy co weźmie jaki wał redlice i masę siewnika lekką wersje

Skoro chce 4m to wie co mu potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Masz rację,z tym ze @paweł miał jeszcze rolki dociskające,to też swoje wazy :unsure: i do tego jest zamontowane na samym końcu zestawu.


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

znaczy sie ciagnik sobie proadzić powinien bo z 2 tonowym gruberem sobie radzi a jak wiadomo wał w nim jest najcięższy a jest na samym końcu a sam agregat jest dużo dłuższy od zestawu uprawowo siewnego który jest blisko ciągnika... a 4 moterowy dlatego bo mam dopasowany opryskiwacz i rozsiewacz czyli po 16 m czyli raczej 4 metry bedzie najbardziej odpowiedni :) chodzi mi o to jakie najlepsze redlice jaka firma i co warto miec na uwadze przy wyborze takiej maszyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

Tylko jak się takim czterometrowcem poruszać po drogach, chyba że masz pole za domem.

Jeśli chcesz nowy zestaw to nie polecam Kuhna (zestaw uprawowo siewny). Ma kilka mankamentów które potrafią bardzo irytować w trakcie pracy, np to że boczna osłona po kontakcie z kamieniem odgina się na stałe co powoduje nasypywanie się ziemi pomiędzy przejazdami (pomijając to ze jest ona fabrycznie zbyt krótka). A jeśli chodzi o siewnik to jest przereklamowane "precyzyjne" ustawianie wysiewu śrubą "mikrometryczną!", poprzez przesuwanie tych wałeczków wysiewających tak jak było to w tych konnych siewnikach, mianowicie jest tak wykonane że jak przekręcisz jeden pełny obrót śruby to dopiero coś tam się ten wałeczek ruszy, czyli precyzji brak!

Edytowano przez darek195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Kolego a jaki masz ciagnik?Bo wagowo to go podniesie ale przewzy i d*pa.

4m to juz waga

 

Ja posiadam 3m maschio aliante pnematyk nabudowany na wal z podwojnymi talezami + koleczka do siewu drobnych nasion i taki zestaw wazy na pusto 2,8t +1000Lzbiornik ciagam to jd 6830 na 1000 wom na ciezkich ziemiach mocy mu nie brakuje ale musialem dokupic jeszcze 2 obciazniki teraz mam 18szt i dokrecic jeszcze od ursusa 6szt po 28kg szt i teraz moge pracowac.

 

W mojej okolicy to 4M ciagaja ciagniki po 180-200km i widze ze tez maja dokrecone obciazniki od ursusow mowie akurat o nh + accord aktywny oczywiscie

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Chce ciągać 4m to niech ciąga. najwyżej będzie sypał po 100kg zboża i czepaił z przodu kamienie bo żelaza we wsi zabrakie.

 

Agrotron155-> bierz Amazone KG4000 super + wał KW580 + Ad4000 super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

mam agrotrona 155 jego waga to 6 ton i dochodzi gruch tonowa na przód i da sobie rade ojca brat cioteczny ma agrotrona 130 i ma amazone ke 3000 special i siewnik ad 3000 i daje rade a ciągnik i lżejszy i krótszy poza tym pisałem wyżej ze mam grubera który waży 2 tony i ciągnik zachowuje się stabilnie mimo że to co najcięższe ma na samym końcu a gruber dość długi jest poza tym z pługiem obrotowy overum xcelsior dddddx też sobie radzi a ma podobną masę do grubera czyli około 2 tonya uprawowo siewny jest dużo krótszy więc problemu nie widze...

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Nie wiecie czy kverneland oferuje 4 metrowe nadbudowane mechaniki ?


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

Jeśli chodzi o dociążenie przodu to wydaje mi się, że 1,5tony przy tym Deutz'u będzie nawet za mało dla czterometrowca z tyłu.

Edytowano przez darek195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Chce ciągać 4m to niech ciąga. najwyżej będzie sypał po 100kg zboża i czepaił z przodu kamienie bo żelaza we wsi zabrakie.

 

Agrotron155-> bierz Amazone KG4000 super + wał KW580 + Ad4000 super.

twój ciągnik jest lżejszy od mojego a ma tą samą długość i oglądając Twoje zdj zauważyłem że masz opryskiwacz który wraz z wodą waży 3,5 tony i jak jest ze stabilnością?? podejżewam że zestaw uprawowo siewny bez materiału siewnego powinien ważyć 2,7t

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

twój ciągnik jest lżejszy od mojego a ma tą samą długość i oglądając Twoje zdj zauważyłem że masz opryskiwacz który wraz z wodą waży 3,5 tony i jak jest ze stabilnością?? podejżewam że zestaw uprawowo siewny bez materiału siewnego powinien ważyć 2,7t

 

kolego ale 2 tony wazy caly a wal ile wazy?

 

zebys sie nie wpakowal tak jak moj kolega chcial kupic amazonke ktora wazy 3 t czy nawet przekraczala ale on ze nie bo go dociazy jak cos ale wkoncu niewiem czy kupil czy nie bo puzniej zaczol zmieniac marki

 

ja tam wiem jedno poprzedni agregat nie wazyl 2t i z nim jezdzilo mi sie super przez kazde bagno pszeszedl a teraz tonie jak tytanik i do gory i cala wstecz i kolejiny do mostow tylko ze znowu jak sa bryly to waga robi swoje ale jak pierwszy raz jade od kanalow to przy koncu zawsze odbijam nawet pol metra w pole jak jestem niepewny bo raz podnioslem agregat i przysiad od rowu tylnym kolem i skrpa jeszcze zaczela sie opsuwac i to nowym sprzetem bym sie wpakowal

 

ja mowilem o 4m acordzie wiedz pnematyk nie mechanik

nie wiem ile waza inne zestwy wiem ile moj 2,8t 3m

 

kolego to co ci sie wydaje jest nie istotne spojz na rozlozenie masy przod i tyl a puzniej mow

 

ozdrwiam

Edytowano przez Heniekii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

ja przecież nie kupie agregatu dopóki nie sprawdze czy mój ciągnik sobie z nim poradzi :) najpierw chce wybrać firme, wyposażenie a dopiero wtedy bedzie wybór czy 3 czy 4 m lecz wstępne założenie jst że ma być 4m:) szerokość robocza i dociążenie ciągnika to już w mojej gestii leży..... skupmy sie na tym co jest bardziej istotne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grp    0

Miałem w użyciu zestaw Amazone w kompletacji kultywator wirnikowy KG 402 , wał Pw 500 , siewnik AD 403 super z nadstawką (zasyp 1100 kg ) przez jedenaście sezonów. Obsiał łącznie około 4000 ha.

Pracował z ciągnikami o mocy 167 oraz 192 KM ( NH 8670, TVT 190, T7030).

Waga całkowita tych ciągników kolejno: 9100, 8300 (przedni tuz) 8740 kg.

Waga opisanego zestawu 2940 kg (ważone dokładnie na wadze) bez zasypu.

Cały zestaw bez awarii. Wymiana jedynie części roboczych oryginalnych.

Gospodarstwo o powierzchni 320 hektarów, całość pod zasiewy, grunty uprawne mozaikowate, zakamienione, trzydzieści procent bardzo duże wzniesienia i stoki o dużym pochyleniu, większość o nieregularnych kształtach

Wydajność uśredniona zestawu: zboża 20 ha dziennie, rzepak 25ha (dane z pięciu ostatnich lat).

Wszystko zasiane w terminach agrotechnicznych. Wyłącznie zasiewy ozimin.

Zestaw został sprzedany w grudniu tego roku. Zastąpi go zestaw AD-P super+ KG 4000 super+ KW 580 (waga całkowita 3480 bez zasypu) Przedstawiam ci suche wiarygodne dane pod twoją rozwagę.Osobiście przed wyborem oglądałem zestawy Kuhna,Lemkena,Amazone,Sulki.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

KG ma mniejsze zapotrzebowanie na moc niż KE, KG polecana na szczególnie bardzo ciężkie ziemie wtedy jest w pełni wykorzystana, KG posiada też bardziej trwałe elementy robocze. Na stronie amazone mniej więcej jest wszystko opisane. Tak trudno poczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

myślałem jeszcze o takich drobnych ciekawostkach technicznych a foldery mam pobrane i tyle też wiem ale dziękuje za za podpowiedź, wnioskuje że aż tak ciężkiej brony mi nie trzebabo najgorsze bryły są głównie spotykane na początku i końcu pola więc i tak większość obszarów jest łatwa w uprawie ale jednak zwykłym uprawowym ciężko jest je rozbić czyli wolałbym jednak KE, a ktoś się oriętuje w cenach takich zestawów np KE 4000 super + kw 580 + AD 4000 super??

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj