matus951

Najbardziej pracowity BIZON

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matus951    6

Szukamy najbardziej pracowitego Bizona ZO50/Z056/Z058 wśród agrofotowiczów.

Na ilu hektarach u was pracuje lub pracował? Ile trwały wtedy żniwa i czy się wyrabialiście? :D

 

W moim przypadku co sezon pod nóż idzie 27ha bez żadnego pośpiechu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Mojego 32ha plus usługi z 40ha


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XXL    42

Średnio rocznie mój Bizon goli ok. 100ha bywały lata że i więcej, żniwa u mnie to okres dobrych 2 tygodni bywa i o wiele dłużej w zależności od pogody. Czasem można ponarzekać że długo to trwa(pierwszy zaczynam i ostatni kończę w okolicy ale ogólnie jest ok szału nie ma ale się młóci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

U mnie Bizon Rekord 90ha do ciecia i to dla niego za dużo :) i już na drugi rok trzeba coś zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

U nas był 50 przerobiony na 56 kosil on ok 100ha


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie 56 kosił 100 mojego i pewnie z 50 usług ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxpiotrek111    13

u mnie Bizon Z056 jednych żniw skosił 50ha swojego i 200ha usług, ale kończył 14.10 mieszankę bobiku z owsem, a pózniej 180ha swojego do końca sierpnia się wyrabiał z skoszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cisek9403    1

u mnie ojciec kiedyś jak jeszcze nie było dużo kombajnów to wycinał po 150 godzin na usługach + jeszcze u nas 25 ha:D to były czasy od rana a czasami i w nocy przez 2 tygodnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol259    1

U mnie Super 40ha i z 20ha u znajomego, jak jest dobra pogoda to 1 tydzien.

Edytowano przez karol259

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Z056 u mnie obecnie ok. 40 ha w sezonie i spokojnie się wyrabiamy. Na początku lat 90-tych koło 100ha i więcej kosił i wtedy było ciężko z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja teraz przeważnie koszę 115 ha. Ale parę lat tamu do 200 dobijałem z usługami. Oczywiście praktycznie bez awaryjnie. JA nie wiem ci to znaczy awaria w bizonie 56.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

U nas kiedyś przeszło 130ha na usługach teraz tylko u siebie ok 50ha i spokojnie nie ma co robić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziufanJD    12

Bizon Z058 Pana Janaczyka przebije wszystkie, gospodarstwo 415ha z tego gdzieś około 350ha zbóż, reszta buraki, łąki itp. Pierwszy wyjeżdża w rzepak i ostatni z pszenicy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

my jak mielismy bizona około 16 lat temu to ojciec na zmiane kosil z bratem i najwiecej udalo im sie skosic ponad 300 ha w sezonie . zaczynali na poczatku sierpnia , konczyli we wrzesniu , roboty ze swoim bylo na okolo miesiac. to były czasy bizon im sie splacil w jeden sezon , skosili swoje zboze prawie jak za darmo i jeszcze kasy zostalo. jak dobrze pamietam ojciec go kupil gdzies koło brzegu w woj opolskim. facet przyprowadzil wtedy dwie sztuki z Czech , ojciec twierdzil ze ten kombajn był wart 190 milionów a ojciec z wujem wyczuli ze gosciu potrzebuje kasy i dali mu 140 milionów a ten prosto z ta kasa do banku. widac cisły go jakies kredyty. a co najlepsze wujas ten kombajn ma do dzis i przez 10 ostatnich lat kosi po 200 ha, fakt ze teraz to juz jest prawie ruina ale jeszcze jakos mu idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUCKYR6    0

:) oj tam oj tam :) mój tata miał od 1990r PGR i miał około 1200ha ziemi 9 ursusów i 4 bizony naj starszy miał 3 lata wtedy , :) szkoda że ta ziemia była dzierżawiona ,zadurzy czynsz no i te ulewy w 97roku i kapa i upadłość , wtedy u mnie bizony robiły koło 400h może troszkę więcej wiadomo usługi , rok temu miałem dwa bizonki i rekorda moje filmy są na yt . Bizon Rekord i Bizon i Bizon . teras mam pomarańczowego bizona i rekorda i poluje na GIGANTA mam już upaczonego w mojej okolicy , w tym roku zrobiłem około 160h Bizonem a Rekordem też coś koło 180h , :)

 

Ja teraz przeważnie koszę 115 ha. Ale parę lat tamu do 200 dobijałem z usługami. Oczywiście praktycznie bez awaryjnie. JA nie wiem ci to znaczy awaria w bizonie 56.

JA nie rozumie tych ludzi którzy obrażają nasze polskie kombajny , że to są złomy itp itd i tylko stoją po polach , i że te zachodnie to lepsze , bizon to bardzo dobra maszyna ale musi być doszykowana tak jak czeba , wiadomo tak jak ZO 56 ma już ponad 20 lat i czeba mu przed sezonem zrobić przegląd bo tak to będzie stał na polach i lipa wtedy , albo denerwują mnie ludzie tak jak mój dalszy sąsiad mówi że kupi se REKORDA za 28tys i będzie kosił że szok nawet gadał ze go sprawdzać nie musi , a we żniwa taki pojedzie w pole i będzie stał i psuł opinie BIZONA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Jednego roku wujek naczesał bizonem Z056 40ha swojego i jeszcze 25ha na usługach. :rolleyes:

Edytowano przez Dominiczek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tylko Bizona i nic się nie psuję. Poszukaj tematów na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAREK6    0

Bizon to najpopularniejsza marka w Polsce co oznacz, że bez problemu kupisz wszystkie części w pierwszej lepszej składnicy psuć się psuje jeśli coś pracuje i nie jest nowe to się psuje ale jak poszanujesz i poprawiasz na bieżąco to będzie służył jeszcze wiele lat nawet jeśli rocznik jest 78. W porównaniu z zachodnimi markami naprawa bizona związana z dostępem części i cenowo jest bardzo łatwa do zachodnich trzeba kupować drogie i używane części co nie jest bez znaczenia. Kupno kombajnu musisz dobrze rozważyć weś pod uwagę wielkość gospodarstwa możliwości zarobkowe oraz czy masz gdzie go garażować bo jeśli stoi pod chmurką to nie jest zbyt dobre dobierz kombajn do tych kryteriów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazurfarm    0

Czesc jestem nowy na tym forum to odrazu pozdrowie wszystich , uwazam ze kombajn bizon jest dobrym kombajnem oczywiscie jesli o niego dbamy sam mam dwa i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj