PIOTREK44

Jak ustawić zapłon URSUS C-360

Polecane posty

prorok    2050

Panowie spokojnie nie ma się o co kłócić.

Dzisiaj od rana siadłem przy nim i udało się sprawę rozwiązać ale od początku...

Zacząłem rozbierać ciągnik(ściągnąłem maskę,chłodnice..Podjechałem do sklepu żeby zaopatrzyć się w części bo w pon zamknięte...kupiłem  uszczelkę pod pokrywę rozrządu itp...tak żeby można było go potem poskładać..pogadaliśmy w sklepie  i goście zasugerowali że to  sprzęgiełko przy pompie może być problemem...bo ponoć w 80 jest strasznie podobne tylko że jest przesunięcie jednego zęba.. więc wziąłem nowe( tanie jak barszcz) to nawet się nie zastanawiałem.. przywiozłem do domu porównałem ze starym no niby to samo bo stare sprzęgiełko wchodzi do nowego pierścienia...tyle że na starym zestawie był delikatny luz(niby nie wielki ale jednak)  a na nowym pasowało idealnie i na ciasno...ale dalej nie dawało mi spokoju to co pisał @Alamo nie dało mi i rozpiłowałem ten klin...przestawiłem o jeden ząbek w tą samą stronę co na tym wcześniejszym spiłowanym o jeden ząb na sprzęgiełku zestawie...Poskładałem do kupy pompa mniej więcej na środku   i kręcę powolutku...i ku mojemu zdziwieniu okazuje się że zapłon jest za wczesny ale jest to bardzo blisko tych oryginalnych znaków (nie to co wcześniej że brakowało ze 4 cm) tylko już mu bardzo wiele nie brakujebiggrin.png Odsunąłem trochę od silnika jest lepiej(bliżej znaków )kolejna poprawka i znaki się elegancko pokrywają...więc można powiedzieć pełen sukces biggrin.png  Ciągnik teraz elegancko pali zimny czy ciepły...na zimnym zero siwego dymu (nie to co wcześniej) a jak depnę w podłogę to widać  puści czarną chmurkę a potem już jest czysto..jak na starego diesla to można powiedzieć wzorcowo smile.png Ładnie się wkręca na obroty czy zimny czy ciepły więc czego chcieć więcej smile.png

 

 

Nie wiem czy to wina tego luzu...ale jak bym tego ząbka nie przestawił to też by pewnie była kicha więc jedno i drugie bardzo pomogło wink.png

 

Panowie chcę Wam serdecznie podziękować bo dzięki Waszym poradom ciągnik wreszcie pracuje tak jak powinien smile.png

 

Seweryn20 @Adi96 

 

Dzięki za fachowe porady smile.png Dzięki Waszym postom zgłębiłem temat i teraz już "rozrząd" nie jest taki straszny jak się wydawał  smile.png  

 

@Alamo

 

Dzięki za uchronienie mnie  przed masą roboty biggrin.png Jednak udało się to zrobić trochę na skrótysmile.png


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W przyszłości rozbierz rozrząd i zrób to solidnie. Nie ma wiele roboty a  solidność jest gwarancją bezawaryjnej i długiej pracy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

No ładnych,służę rzemielśniczą poradą w razie potrzeby  B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Seweryn Twoje wypowiedzi jak najbardziej  szanuję i liczę się z nimi ;) Jak będę kiedyś robił konkretny remont to zrobię to tak jak było składane  przez fabrykę.Tylko że w przypadku mojego ciągnika i jego przeszłości było już tyle mechaników że każdy zostawił coś po sobie...Teraz pasowało by  sprawdzić i zostawić sam blok a resztę złożyć na nowo..według książki Wtedy te fabryczne ustawienia były by najlepsze bo co go rozbieram to natrafiam na jakieś kwiatki..gdzie wg książki i zdrowego rozsądku powinno śmigać  a u mnie jednak jest inaczej ;)

 

@Alamo

 

Jeszcze raz wielkie dzięki:) Na pewno skorzystam z tych "rzemieślniczych"  porad ;)


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Przy ustawieniu wtrysku nawet milimetry grają dużą role,jak 60-tka jest ustawiona pirazy drzwi to albo nie pali dobrze lub paliwa spala za dużo.Grunt że się udało i że cyka bo tak ma być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Panowie mam ten sam problem co prorok dzisiaj dobrałem sie do rozrządu i jest ok na kole od pompy 0/0 i reszta na kropki.Przestawiłem o jeden ząbek koło od pompy ale nic to nie dało tylko teraz jest za wczesny prawie tyle samo co wcześniej jak był opóźniony tylko poniżej kresek. Prorok pisał że rozpiłował klin ale chodzi o klin na tej tulejce z wieloklinem? 
360_10_4.jpg.51908c06f7f293fbade08ddc14f702f0.jpg
Jeśli tak to ile spiłować? Mam też trochę luzu na kołach pośrednich ale to by aż takich cudów nie robiło koła tez będę zmieniał tylko pośrednie bo reszta w bdb stanie.Z góry dzięki za odpowiedź.
Bo jeśli dobrze rozszumię to muszę to zrobić tak
5b36853740bba_360_10_4(1).jpg.a05f9f28c670b51544821c5be983d2c1.jpg

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Kupujesz konkretny brzeszczot wkładasz w środek skręcasz w piłkę i działasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tak samo wyciąłem ten klin i przestawiłem o jeden ząbek na pompie bo nie mogłem przyspieszyć zapłonu.Teraz po wycięciu nie mogę go opóźnić ,wtrysk mam  z 6,7 cm przed pierwszą kreską  a pompa odchylona na maksa.I teraz pytanie czy ten pierścień w którym wypiłowałem klin od strony silnika ma być zamontowany w te  samo miejsce jak przed wyinaniem czy trzeba też zmienić położnie o ząbek a jak tak to w którą stronę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario9987    7

Masz już trochę rozrząd wyrobiony i przestawienie o ząbek jest za duże. Jak nie chcesz rozbierać rozrządu to musisz przesunąć wpust na kółku pompy o ok 1mm Maks 2mm bo więcej będzie już za dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ustawiłem,jest idealnie ale silnik pracuje tak samo czyli dymi na niebiesko biało i kręci tak samo słabo.Silnik po remoncie zawory ustawione,pompa po regeneracji i dalej lipa.Na dodatek jak go zapale to obroty falują,dodaje gazu i ujmuje sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

@SAUTER To że obroty falują to nie wina kąta wtrysku tylko regulatora obrotów uspokoi się albo nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja wiem,tylko przed regeneracją tego falowania nie było.W drrugiej 40 11 tak nie mam i chyba zamienie te pompy i zobacze czy lepiej zapali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Podmień to zobaczysz czy spieprzenie pompy a nie regeneracja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Ja też oddałem pompę do regeneracji wszystko ładnie chodziło do przymrozków kiedy musiałem zapalić ursusa.Pod koniec tygodnia go uruchomię i się okaże czy działa czy nadal falują obroty i czy to wina niskiej temperatury.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, wie ktoś ile mm przed gmp na 1 cylindrze powinno paliwo się pojawić w kapilarze, czy jak na to mówią? nie mam żadnych znaków na obudowie, czy kole zamachowym, a mam silnik elegancko rozebrany i mógłbym to czujnikiem zegarowym sobie idealnie zobaczyć i zrobić własne znaki, tylko nwm ile mm przed GMP, jakby ktoś wiedział i napisał byłbym wdzięczny, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Będzie 11mm przed gmp,9 dobrze ale trochę za późno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Muszą być znaki szukaj przy wycięciu w kole zamachowym przy łapce pierwszego stopnia,pewnie całe koło uwalone olejem i nic nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Gdzieś na jakimś innym forum kiedyś ktoś pisał że ustawiasz pierwszy tłok w GMP robisz znak na kole zamachowym i od tego znaku miękką metrówką dajesz 7 lub 8 cm już dokładnie nie pamiętam znak przed GMP i wtedy powinien być wtrysk (mowa  o kole zamachowym) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozebrane  i wyczyszczone,  że można by jeść. Znaków nie ma ani na obudowie skrzynki,  ani na kole,  dokładnie  patrzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad67pl    0

Witam, przeczytałem cały temat i nie widzę  takiego pytania, wiec pytam. Chciałem ustawić tą nieszczęsną pompę, mam kapilarkę itd. Kiedy kręcę kołem łapką spokojnie tak o pare cm to paliwo w rurce się nie podnosi, jeżeli przekręcę z impetem wtedy poziom się podnosci ale już wtedy nie da się zobaczy czy to już za znakami przy przed, miał ktoś tak? Jaka może być przyczyna? Dodam ze brakuje jednej śruby mocującej pompę, tej od strony silnika, jak już wrócił od mechanika po generalne jej nigdy nie było, ale czy to ma jakieś negatywne skutki? (Dodam, ze pompa była zdejmowana przeze mnie w celu wyczyszczenia z zewnątrz oczywiście ze smaru kurzu itd.) On jakoś to ustawił, ale ja za Chiny nie mogę. Jeśli się nie da nic zrobić to mu to oddam, ale może to być sprawa blacha i może się coś nauczę,

pomozecie? ;)

Edytowano przez Konrad67pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Słabo czytałeś. Masz kręcić powoli kiedy paliwo zaczyna się podnościć ma pokrywać się znak na obudowie z pierwszą kreską na kole zamachowym.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad67pl    0
45 minut temu, asharot napisał:

Słabo czytałeś. Masz kręcić powoli kiedy paliwo zaczyna się podnościć ma pokrywać się znak na obudowie z pierwszą kreską na kole zamachowym.

No to to ja wiem ;) chodzi mi o to, że jak kręcę powoli to się nie podnosi, rurka 5’tka, dopiero jak zrobie mocniejszy obrót się podniesie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Michalq66
      Posiadacze i operatorzy CX6080/90 mam pytanie.. jak macie ustawione wiatry/sita na rzepak ? 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Potrzebuję instrukcji w ustawieniu początku wtrysku w ursusie 912. Dałem pompę do regeneracji gdzie przeszła kapitalny remont jak i również wszystkie wtryski. Założyłem tak jak była. Wydaje mi się ze ciągnik nie ma mocy, słabo wkręca się na obroty przy czym jest tak jakby metaliczny dźwięk. 
    • Przez edi2000
      Same Iron 150,
      Ciągle włączony zapłon, nawet po wymontowaniu stacyjki w ciągniku świecą się kontrolki, można włączyć światła itd.
      Gdy stacyjka na zero: świecą się kontrolki, można włączyć światła, kierunkowskazy itd. Jednak wyświetlacz na słupku pokazuje error i piszczy,
      Gdy stacyjka w pozycji I wyświetlacz się uspokaja wszystko działa poprawnie, można zmieniać biegi na Powershift ...
      Nie odpalałem, ale po przekręceniu stacyjki na max rozrusznik staruje normalnie
    • Przez drukarz
      Panowie  mam problem z ustawieniem pługa kverneland 4-skibowy zagonowy 4x35 rok produkcji 1999. Pług ciągnie Deutz fahr dx 150 a więc duży ciągnik 160 km. I stąd moje pytania czy przy tak dużym ciągniku szerokośc belki zaczepowej ma znaczenie ponieważ nie mogę ustawić pierwszej skiby aby zasypywała bruzdę. Dzięki za wyrozumiałość.Mile widziane jakieś wskazówki. pozdr...

    • Przez Borekk17
      Panowie ma ktoś może  schemat jak ustawić rozrząd w silniku Perkins d2500 w wózku widłowym  balcancar  
       
      Bo muszę poskładać  ten wózek po jednym Januszu  który wyjął  pompę wtryskową do regeneracji  i  już tego nie poskładał a zębatka  napędzająca pompę  spadła w dół i prawdopodobnie przestawiła się  pompa jest mocowana na klin i stożek 
       
      A jak to w widlaku  żeby zdjąć pokrywę rozrządu  jest dużo zabawy  
       
      Może ma ktoś  schemat  albo wie z własnego doświadczenia  w jakiej pozycji ma być ustawiony wałek Pompy  (w którym miejscu ma być klin)  dla gmp pierwszego cylindra 
      Wtedy byłbym w stanie ustawić to bez rozbierania  przedniego dekla  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj