shiftmp3

Problem z wysoko cielna krowa

Polecane posty

shiftmp3    1

Witam panowie mam problem z krowa od kilku dni nie chce za bardzo jeść co prwda ziemniaki z pasza zjada ale siana i kiszonki juz nie :/ a przedtem dla niej to było jeszcze mało, dodam ze stado chorowało na kaszel jakis wirus nawet jedna sztuka padła ale to miesieczny cielak a weterynarz nie chciał jej podawac antybiotykow itp z powodu ze jest wysoko cielna czym mozna jej poprawic apetyt lub cos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

ale chodzi o to ze wogole jest taka dziwna prawie nie wstaje jedynie do doju jest jak by osłabiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grgrzes80    0

Jak ma temperaturę to musi dostać raczej antybiotyk . Objętościowe musi jeść bo jeszcze kwasice dostanie .Jakiś dodatek energetyczny z wapniem byłoby dobrze dać , może jest za tłusta i dlatego tak straciła apetyt .

Edytowano przez grgrzes80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

U nas na wigilię był problem z krową wycieloną, nie jadła kiszonki z qq i śruty, sianokiszonke jedynie, gorączki nie miała, mleko niby w normie,zaczeła lizać rury i stanowisko, w pewnym momencie zaczeła pchać sie do przodu, opierać na łańcuchu, wykręcać sie na wszystkie świata strony, zaczeły sie bóle mięśni, stała się ociężała, to była tężyczka, 190 zł w kroplówki i po trzech godzinach wszystko ustąpiło, dostawała dwa razy dziennie ketomix przed tym całym zabiegiem, dostała dużą porcję wappnia i jakiś antybiotyk na wzmocnienie serca


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Ile ta krowa ma do wycielenia? Zaczeło jej brakowac wapna oraz glukozy.Musisz dac jej kroplówkę dożylnie plus przydałby się jakiś Vetahepar na trawienie a jak nie pomoże to kup 3 kg drożdży rozrób z wodą i wlej jej do pyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

No raczej jest to logiczne że krowa nie ma apetytu przed wycieleniem. jeżeli krowa nie ma apetytu to wystarczy lać codziennie po 500ml gliceryny, chyba że ma ketoze no to wtedy lepiej żewy weterynaż przyjechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Mam takie pytanie skoro jest wysoko cielna to, czemu piszesz, że wstaje tylko do dojenia?? Chyba, że jest przed zasuszaniem. Można podać jej drożdży. Ja dawałem jałówce po ocieleniu drożdże (1kg w butelce po winie z ciepłą wodą (lepiej się rozpuszcza)), ale ona zbyt nie chciała jeść pasz objętościowych, a treściwych to już wcale, ale potem zaczęła jeść chociaż treściwych nie wyjada z chęcią i do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

O 6 rano zawitał weterynarz dostała dożylnie wapno oraz lek na zbicie temperatury ponieważ miała dość wysoka plus antybiotyk w mięśnie jutro ma byc zabieg powtórzony jeżeli chodzi o leki a wapno już powinno być w normie. koszt jeżeli was to interesuje to 50zł w tym już leki na następny dzień. Krowa za 2 tygodnie będzie zasuszana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Jeżeli nie zacznie jeśc to niech weterynarz sprawdzi czy nie ma przesunięcia trwieńca.Co prawda zdarza to się niezwykle rzadko w czasie laktacji (u mnie też krowa dostała trawieniec w środku laktacji),najczęściej zdarza się to jakieś 2-4 tygodnie po wycieleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatakw    3

W jakich okolicach są jeszcze uczciwi lekarze wet.?U mnie 50 zł to mało za podejście do cielaka ,a taka pomoc krowie ,to 150-200 zł.

Edytowano przez renatakw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

wapno? trochę dziwne. krowa ma jakieś objawy odwapnienia? czasami podanie dożylnie wapna bardziej zaszkodzi niż pomoże. a jak z kałem twardy czy rzadki? krowa otłuszczona czy chuda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

ja mieszkam w Mieleszynie woj łódzkie u nas naprawdę są uczciwi weterynarze jak widza np ze komuś nie nie darzy to nie zdzierają można powiedzieć ze tylko za leki biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

Bez kitu 50zł też bym tak chciał.. W mazowieckim np lekarz za interwencje do cielaka 100zł do krowy min 150zł.

Ja na apetyt podaje taki biały proszek koszt 30zł na dwie sztuki, butelka po winie z długą szujka krowa na drugi dzień pryzmę QQ by zjadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

moim zdaniem przyczyną są wirusy a nawet i grypa bydlęca też hodowałem bydło i znam takie problemy shiftmp3 ma temperaturę powyżej 38,5 nie ma apetytu z nozdrzy ma wydzielinę ma kaszel może być biegunka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dwie krowy miały zapalenie po jednej ćwiardce + wysoka temperatura ,lekarz podał cobaktan domiesniowo i jakos powoli przeszło ale mleko nie powruciło do poprzedniej ilości.

Przeważnie zapalenie występowalo bez tak wysokiej temperatury (41,8)

Jaka może być przyczyna takiego zapalenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

Zgodzę się z czadowywicek u mnie to samo było zapalenie z temperatura leki podobne przeszło dość gładko, ale mleko znacznie spadło już nie to samo niestety.

Zapalenie może być od nadmiaru pasz treściwych, od tego na czym krowa leży jeżeli np na gołym betonie to np od tego a nie daj boże na własnym gów...e to nie długo potrzeba i zapalenie gotowe. Jak np inna krowa ma zapalenie i ja doisz ta sama dojarka bez dezynfekcji tez łatwo się zarazi, słabe zdjanie z tego wynika zużyte gumy strzykowe, nieregularne udoje przyczyn jest dużo.

A z temperaturą to występuje jak zbyt długo nie podasz leku zapalenie nawet lekkie powinno się leczyć w max ciągu 8h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

Stank masz racje jest to wirus bo całe stado jest leczone 20 sztuk :/ jedno młode ciele nie dało rade i padło i one miało wydzieline w płucach oraz nozdrzami wylatowało. Krowa miała temeperature dokładnie to powyzej 40 było chyba nawet 40,5 dokładnie. tak jak wspomniałem dostała 3 leki antybiotyk na temperatura witaminy dożylnie oraz jeszcze jakiś lek przeciw zapalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Daromen89 jak się nazywa ten wspaniały proszek,może ja bym go też wypróbował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miroslawa    0

daromen 89 jak się nazywa ten biały proszek na apetyt bo jałówka po wycieleniu/1 miesiąc/ nie chce jeść . co jej jeszcze mogę podać Z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

shiftmp3 antybiotyk na wirusa?? Badałeś stado pod kątem BVD?? Przy takich objawach i padających cielakach zacząłbym od tego. Trzeba się zastanowić czy warto inwestować w to stado...

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj