Mathieu92

Kraina rolniczo idealna

Polecane posty

Mathieu92    122

Witajcie!

 

Chciałbym żebyście przedstawili wizje dla Was miejscowości idealnej do rozwoju dla rolnictwa jak i samego gospodarzenia.

Co wg Was powinna posiadać taka okolica? Czym się wyróżniać? Tylko proszę o poważne wypowiedzi a nie coś w stylu "zero podatków i ziemia za 1000zł/ha.

 

A może Wy mieszkacie w takiej miejscowości ? A może znacie taką? Gdzie ona jest? W jakim województwie ?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil5435    304

W idealnej miejscowości powinni być dobrzy sąsiedzi :)serdeczni,pomocni którzy w trudnych sytauacjach pomagają a nie jeszcze kłody pod nogi rzucają

Edytowano przez Kamil5435

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Jak to co: mało gospodarzy aby jak najwięcej ziemi przypadło na jednego, szerokie działki czy to na polu czy w gospodarstwie, najlepiej pierwsza klasa ziemi, nie za blisko miasta żeby miastowi się nie interesowali za bardzo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He jak by była ziemia choćby po 10tyś to by była rewelacja ja kołomnie kupuje od 13 do 20tyś ale to wszystko opuszczone i bagna.

O łąki kołomnie to koleś chciał nam sprzedać po 5tyś za hektar i do dziś do nas chodzi żeby kupić

A jak bym zrobił z łąki pole to urosło by zboże powiem że tam gdzie łaki to 3klasa i podmokłe tereny nieże błoto tylko mokro

Odpiszcie na to bo tata muwił żeby sie popytać bo sie zastanawia nad kupnem i zbierać sianokiszonke albo zaorać i ziarno.

Bo kiedyś czytałem że orka łaki może być za głeboka i jakieś tam kwasy ziemnie sie powyciągaja i nic nie urośnie czy to prawda???

Edytowano przez krzysiu232245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekMTZ    5

W idealnej krainie rolniczej...rolnik powinien być szanowany za to co robi,oraz powinien otrzymywać godziwy zarobek,ja tylko tyle bym chciał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Rolnik, powinien być SZCZEGÓLNIE szanowany przez ludzi z miast oraz przez rząd. Bo produkujemy im żarcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

Witam wszystkich, gratuluję pomysłu na temat, bo sam jestem ciekawy czy znajdzie się ktoś kto już odnalazł takie miejsce w naszym kraju.

To o czym pisali koledzy wyżej jest ważne, wiadomo, ziemia która ma nas żywic musi być dobrej jakości, jednak wydaje mi się, że troszeczkę to wszystko zależałoby od kierunku rozwoju gospodarstwa i pasji jaką realizowałby dany gospodarz, ja osobiście byłbym szczęśliwy gdybym miał do dyspozycji dość spory obszar łąk i stado krówek taki amerykański styl :D Oczywiście tak jak pisał @Kamil5435 serdeczni sąsiedzi byliby mile widziani, więc odstąpiłbym chętnym pod uprawę trochę prerii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek    2

He jak by była ziemia choćby po 10tyś to by była rewelacja ja kołomnie kupuje od 13 do 20tyś ale to wszystko opuszczone i bagna.

O łąki kołomnie to koleś chciał nam sprzedać po 5tyś za hektar i do dziś do nas chodzi żeby kupić

A jak bym zrobił z łąki pole to urosło by zboże powiem że tam gdzie łaki to 3klasa i podmokłe tereny nieże błoto tylko mokro

Odpiszcie na to bo tata muwił żeby sie popytać bo sie zastanawia nad kupnem i zbierać sianokiszonke albo zaorać i ziarno.

Bo kiedyś czytałem że orka łaki może być za głeboka i jakieś tam kwasy ziemnie sie powyciągaja i nic nie urośnie czy to prawda???

Zadne kwasy tylko jak ziemia jest zakwaszona to jest i juz a wtedy trzeba wapnować a na pewno trzeba bo jak właściciel chce sprzedać to na pewno w ziemię wapna nie sypał.A po drugie jak ta łąka jest podmokła to z niej dobrego pola nie będzie bo na łące traktor sie na darni tak szybko nie utopi a na oranej ziemi tak, wszystko zalezy jaki teren naokoło itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

W idealnej miejscowości powinni być dobrzy sąsiedzi :)serdeczni,pomocni którzy w trudnych sytauacjach pomagają a nie jeszcze kłody pod nogi rzucają

 

Hmm, to obawiam się że mieszkam w idealnej miejscowości. :D Cena ziemi też nie wygórowana, klasa też OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Nie wiem czy podzielicie mój punkt widzenia ale dla Mnie południe i południowy wschód Lubelszczyzny to najlepsze miejsca do gospodarowania. Gdzie nie gdzie trafia się czarnoziem którego nie można porównać z niczym - czysty ideał :rolleyes:

 

Okolica dobrze żeby też wg mnie nie była rozwinięta rolniczo - mało perspektywicznych gospodarstw to nadzieja że w przyszłości będzie można swobodnie się rozwijać nie wykładając dużym sum na zakup ziemi.

 

 

Kierunek produkcji gospodarstwa zależy od ziemi, areału, położenia. Temu kto choć 1/4 areału zajmują łąki to nie wyobrażam sobie żeby nie posiadał bydła, czy mlecznego czy też mięsnego które wg mnie jest bardzo perspektywiczną hodowlą w porównaniu np do świń.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

Fajny temat :)

Kraina owa powinna cechować się:

-Dobrą glebą ( Czyt. Czarno ziemami, w miarę dobrze przepuszczającymi wodę, dużą ilością próchnicy )

-Dosyć niską ceną gleby;

-Dużą ilością owej ziemi;

-Duże opady, ale bez przesady, czasem słońce, czasem deszcz, najlepiej gdyby opady występowały we wrześniu, październiku, na przemian z słońcem. Oczywiście duże opady również na kwiecień, maj, początek czerwca.

-Przez okres lipiec-sierpień powinno występować słońce, aby suche zbóżko zbierano;

-Po za tym by się przydało mniej papierkowej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

- równomierny rozkład opadów

- brak anomalii pogodowych

- dobra klasa ziemi

- niski odsetek wzniesień i innych utrudnień fizycznych

- zdrenowane działki

- możliwie duże kawałki ziem

- możliwość dokupienia w sąsiedztwie ziemi w cenach zdrowo-rozsądkowych.

 

dla mnie to są czynniki idealnej krainy rolniczej. reszta wg mnie nie ma znaczenia.

 

ps. @silva - 'dobrzy', nie 'dobzi' :D

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Bardzo dlugie pola i kochanka na kazdym koncu.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

można jeszcze dodać niskie koszty produkcji czy to zwierzęcej czy roślinnej a za to wysokie ceny plonów;)

Edytowano przez radex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszmtz    70

ja mysle ze to wielkopolska, ziemie nie sa najlepsze ale jak ktos zadba idzie cos wyciagnac ,brak anomali pogodowych , powodzie nie wystepuja , super region do hodowli zwierzat


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

A ja właśnie myślę że Lubelszczyzna jest takim regionem :) W wielu miejscach ziemia jeszcze jest bardzo tania, klasa bonitacyjna świetna powiedziałbym. Bo od Lublina w dół masz przeważnie III-IV klasy kompleksu pszenno buraczanego. A pod Tomaszowem Lubelskim czarnoziem a dobrze wiemy jaki potencjał ma taka ziemia.

Dzięki rozdrobnieniu gospodarstw w ciągu najbliższych kilkunastu lat będzie dużo ziemi do kupienia - oczywiście w niektórych rejonach bo nie mówię że w każdej gminie jest jednakowo - np u mnie nie ma możliwości praktycznie żadnej kupować grunty orne... ;/


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj