Polecane posty

badyl321    0

Nie wiem jaki to budynek trzeba by chciaż zdjęcia zobaczyć ale z tego co mi wiadomo i po moich obliczeniach my stawialiśmy budynek 22*12 i jakbym wam pokazał jak to jest fajnie rozwiązane i przede wszystkim tanio jak ktoś ma jakie kolwiek pojęcie to napisze tak jak moi przedmówcy tylko żelazo nie wiem jak wy to liczycie ale moze jest drosze ale żelazo damy co 4 metry co 5 to już może być za dużo a drewno co metr i ile jest roboty drewno musi mieć podciąg żelazne kratownice nie. Kolega robił też budynek i łaty dawał drewniane a kratowanice żelazo i jest trzyma się u mnie jest to całkiem inaczej rozwiązane ale ja mam płyte wartwową i dzięki temu zaoszczędziłem na żelazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

@badyl a nie masz żadnych zdjęć? :)

 

@yahooo co do tej eurofali, to niby producent podaje że występuje brak konieczności docieplania i stosowania folii paroizolacyjnych, ale ile w tym prawdy? Pokrywałeś już kiedyś dach tym? ;)

I jeszcze jedno, na jakim obszarze Polski działa twoja firma? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Badyl ma troche racji w tym co mówi. Co do eurofali, to mocne pokrycie, wytrzymałe i dość ciężkie. Jade na dokładne szkolenie w lutym na temat eurofali, zwiedze fabryke i będe miał okazje pokryć tym dach. Na oborach krytych eurofalą nie zaleca sie robienie szczelnej kalenicy tylko zastosowanie tam świetlika bądź okapnika, pod falą wystarczy dawać łaty co 120 cm co wg mnie jest troche niedorzeczne. a co do skroplin, wątpie, że ona ma w sobie aż tak dużą paraprzepuszczalność. I nie wiem czy ona jest w stanie zatrzymać w budynku ciepło, może przy ocieplonych ścianach ocieplenie dachu było by zbędne


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janmaria    0

Osobiście stawiałem w grudniu budynek 9x24 m trzy ściany murowane z przodu słupy stalowe dach kratownica stalowa rozstaw co 6 m koszt materiału na dach 3800 zł + płatwie Zetownik 200 koszt 5400 zł + 2 butle O + 2x15 kg drut do migomatu fajnie wygląda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ja kładłem na wiosnę euro fale. Super sprawa. Łaty co 100 lub 120 i nie potrzeba gęściej. Po płycie można chodzić nawet skakać na ziemi i nie pęknie. Cholernie mocna.

Czy się skrapla to nie wiem bo jest ona na strychu z sianem. ale myślę że nie będzie się skraplać.

Czy będzie trzymała ciepło to raczej wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Strop to niby koszt, ale za magazyn może robić, duże ocieplenie dla budynku no i izolacja od dachu, wtedy nie ma co sie bać skroplin, czyli Tomku rozwiałeś moje wątpliwości xP ja osobiście co 60 cm łaty bym klepał


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Z eternitem nawet nie ma co porównywać. Euro fala jest giętka, oczywiście do czasu. Co łaty 60 też można. Z 3 lata temu teściu założył ją i dał świetliki. Na stodole 20 metrów z 4 świetliki. To jest super sprawa. Nie potrzeba drzwi otwierać nawet światła palić. Jedyny minus to że dużo wróbli jest w stodole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

To siatke rozwińcie;) najlepsze rozwiązanie,no i w sumie najtańsze;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

@badyl a nie masz żadnych zdjęć? :)

 

@yahooo co do tej eurofali, to niby producent podaje że występuje brak konieczności docieplania i stosowania folii paroizolacyjnych, ale ile w tym prawdy? Pokrywałeś już kiedyś dach tym? ;)

I jeszcze jedno, na jakim obszarze Polski działa twoja firma? :)

Są i zdjęcia w belce na murach budynku zatopiny w belke betonową wstawiony profil o wymiarach 6*3 i 4mm gruby do tego jeszcze przyspawane wąsy zwykłe druty żeby lepiej trzymał się w betonie a reszte widać na zdjęciach tregry wzdłuż wyspawana kratownica pod tregrami budynek ma 22 metry dlugości tyle że w srodku jest sciana działawa i tregry nie są na całej długości tylko dodatkow na środkowej scianie jedno pomieszczenie ma 14m drugie 8m gdyby ktos robił bez ściany działowej można by dać jakiś podciąg w poprzeg na inne pytania chetnie odpowiem

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bc66ba4886adc49c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ee8eb1ad07835b1c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/64e55039081c1a94.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1170e751cdd1b361.html

Oczywiście takie rozwiąznie ma tylko zastosowanie w przypadku płyt warstwowych ponieważ blacha nie jest tak sztywna płyta to 10cm pianowa o długości coś ponad 7m cakowicie sztywne u góry gąsior łapne gęsto blachom 0,7mm i tyle ma się trzymac.;d

Edytowano przez badyl321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

fajna konstrukcja, mam kilka pytań

- na którą strefę obciążenia śniegiem została obliczona?

- ile kosztowała płyta warstwowa?

- jak płyta jest przymocowana do wieńca (czy na nim leży belka)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

fajna konstrukcja, mam kilka pytań

- na którą strefę obciążenia śniegiem została obliczona?

- ile kosztowała płyta warstwowa?

- jak płyta jest przymocowana do wieńca (czy na nim leży belka)?

- Nie znam odpowiedzi na to pytanie wydaje się to być w miare mocne tregra 14 i ceownik pod spodem nie wiem jaki

- 100zł bruto pierwszy gatunek około 300m2

- Płyta do wieńca już pisałem w poprzednim poście w wieńcu jest wstawiony zatopiny profil i do niego przykręcana jest płyta wkrętami zamowiercącymi 2zł szt strasznie drogie.

I chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

To tak tanio? Jeżeli to nie problem to przedstaw mi koszty całkowite dachu, robocizna+materiał i czas wykonania,i wtedy autor i inni będą mogli zobaczyć i porównać wszystko. Ja z kolei zrobie dokładną wycene na dach o tej samej powierzchni robiony drewnem i można będzie wyciągnąć proste wnioski, co jest taniej, co lepiej i praktyczniej


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

Rozmawiamy o kosztach konstrukci nie płyty czy blach wiadomo ze balacha kosztuje 20zł a płyta 100zł m2 ale o zaletach płyty nie musze mówić latem chłodno zimą ciepło i po zatym na chłodnie innego rozwiązania nie widzę więc cena płyty nie ma tu nic do rzeczy gdy by była blacha musiały by być normalne kratownice i łaty wtedy napewno żelaza weszło by więcej a tak jest jak jest trzyma się i będzie się trzymać a koszty zelaza to jak dobrze pamiętam nie całe 5 tyś razem z profilami które są w wienicu robota spawanie konstrukcji to nie firma tylko wiejski majster wzioł 2 tyś plus dzwig wydnie na góre 400zł i tam przyspawnie do drutów wypuszczonych z muru i potem oblanie betonem.Koszt płyt z obróbkami i wkrętami pianka jakieś 35 tyś plus robota przykręcanie płyt firma wzieła 4800zł. Więc podsumówując sama konstrukcja 7 tyś czy drzewo wyjdzie taniej nie wiem myslę że raczej nie po zatym u nas nie było mozliwości drzewa bo jak pod płyty drewno pozatym musiały by byc podciągi czyli te dwie tregry które są i tak musielibyśmy kupić po to żeby trzymały konstrukcje drewnianą zresztą u nas drewno i tak w żadnym wypadku nie było brane pod uwagę bo w przechowalni po prostu by zgniło.;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

No to od razu mówie, że na drewnie dużo taniej by było na dachu o tej samej powierzchni, a to że zastosowałeś płyte warstwową to Twoja sprawa ale i świetne rozwiązanie w takiej sytuacji


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Yahooo777, jaki wyjdzie koszt konstrukcji drewnianej na gotowo zrobiony tak ze tylko blachę kręcić, na budynek 12x30 metrów?? Oczywiście nie chcę żadnych słupów ani podpór,ma być czyste 300m2.Mury nie będą wysokie 2,5 metra,bo to kurnik, pod dachem chyba będzie sporo miejsca, to i tak ciągnikami i maszynami swobodnie wjadę co??

Edytowano przez chwiolas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Długość połaci moze podasz albo nachylenie bo bez tego nic Ci nie powiem;] krokwie czy bindry?


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Policz tak żeby stało i było najtaniej. Ja postawiłem ze stali takie coś i ciekawi mnie czy drewno byłoby taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

No to od razu mówie, że na drewnie dużo taniej by było na dachu o tej samej powierzchni, a to że zastosowałeś płyte warstwową to Twoja sprawa ale i świetne rozwiązanie w takiej sytuacji

Kolego nie stety albo musze się jeszcze dużo nauczyć albo nie wiem co ale się tobą nie zgadzam 7 tyś zrobisz za te pieniądze drewnianą konstrukcje na budynku o wymiarach 22*12 te tregry które ja dałem ty po drewno też musiałbyś je dać na podciąg a tregry tanie nie są mówiłem ze ja za żelazo dąłem 5 tyś z czego tregry wyszły 3.500zł no chyba że chciałbyś dać drewno też takim ułożeniem jak ja dałem mam też drugi garaż o wymiarach 24*11 tylko ze na 12 metrach jest strop i na nim opiera się dach a na drugiej częsci jest sam garasz bez stropu i tam idą dwie tregry wzdłuż i to na nich opiera się konstrukcja drewniana całość pokryta eternitem;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Badyl 4-5 tys za taki dach nie więcej, niczego Ci nie powiem do póki nie będe znał wymiarów dachu, co mnie obchodzi jaki masz budynek, mnie góra interesuje,ale skoro rozmawiamy o pieniądzach to od 10, do 15 zł bierzemy za postawinie krokwi, wyjdzie Ci pod pokrycie 300 m to 4500 płacisz za robote maksymalnie, ta cena obowiązuje na terenie którym mieszkamy, wyjazdy są inaczej liczone

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Zależy co tam musiało by być ale gwarantuje Ci że dużo taniej by to wyszło


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniak222    1

yahooo a jak wykonać konstrukcje przybudówki do obory???? Mam starą oborę i chciałbym dobudować z jednego boku czyli dach jednospadowy na dłygość 10m. Ja sobie to obmyśliłem tak że dałbym przy scianie obory(aby ściany zbytnio nie obciążać) słupy co 4-5 metrów na to dwuteownik odpowiedniej grubości i dzwigary ze spadkiem. tylko 10m to troche szeroko czyli musiałoby być na środku takie samo rozwiązanie jak na początku czyli żeby podtrzymywało dźwigary i koncu też. A z czego zrobić dźwigary i co ile je dać, pokryciem dachu miałaby być blacha trapezowa. Myślałem o łatach z profila zamkniętego tylko też nie wiem co ile go dać. bo jeżeli łaty drewniane to gęsto dźwigarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Ja na temat konstrukcji stalowych sie nie wypowiadam bo sie na tym nie znam, co do drewna moge podyskutować, kryłem jedynie budynki na konstrukcji metalowej. Czym pokryta jest obora? pół roku temu facet miał do wymiany pokrycie na oborze i robiliśmy mu wiate przy niej, z jednospadem doczepiliśmy się do murłaty z obory, co dało nam dużo więcej miejsca pod dachem wiaty, ściany nie obciążysz, ma to wygląd i sens, bo nie walisz nie wiadomo ile obróbek, oszczędzasz na materiale i nie wganiasz klienta w koszty, na początku inwestor chciał właśnie wylewać słupy pod murłatę przy samej ścianie i na niej spierać konstrukcję, cooo jest w pełni zbędnym zabiegiem


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniak222    1

No oborę mam pod eternitem ale na zmianę pokrycia to się nie zanosi :) No z początku tak myślałem żeby dać dwuteownik na ścianie pod dachem i przykręcić go przez ścianę i na nim opierac dzwigary. A jak bym dał dźwigar stalowy co 4 m to jakie łaty drewniane proponujesz pod blachę trapezową. Tylko nie wiem czy trapezówka to dobre rozwiązanie bo w przyszłości bym dookoła domurował ściany i powstaje ciepła obora tylko nie wiem jak ze skraplaniem. Znajomy taka dobudówke ma tyle że pokrycie to eternit i chowa tam krowy dojne ale nie wiem czy ma dach ocieplony czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
    • Przez adekbp
      Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
      Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam
    • Przez grzeskw75
      Co sądzicie o tego typu halach, wiatach oczywiście z dachem z blachy.  https://www.olx.pl/oferta/hala-namiotowa-10x20x4-kon-stal-od-reki-CID3-IDxeAYC.html
    • Przez Ghost13
      Witam wszystkich nie znalazłem podobnego tematu na forum a od jakiegoś czasu myślę jak najlepiej mogę wyczyścić dwa silosy zbożowe. Jeden o średnicy 5.5m i 10m wysokości drugi mniejszy 3.8m na 7m wysokości. Zastanawiałem się nad kilkoma rozwiązaniami ale interesuje mnie jak inni podchodzą do tego tematu bo w internecie można znaleźć jedynie jakieś suche ogólniki typu czyszczenie na sucho szczotką i odkurzaczem. Chciałbym wyczyścić wszystkie ściany boczne i sufit bo jednak Zboze się pyli i zostaje różnych zanieczyszczeń trochę we wszystkich zakamarkach. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj